Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

trenle motorsiklet taşıma

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Trenle motor taşınıyor arkadaşlar

Geçtiğimiz ay bir arkadaşa İstanbul'dan motor almıştık Ankara'ya trenle getirmiştik.(forumlardan tren ile nakliye olayını öğrendikten sonra bu işe kalkıştık)

İlk gittiğimizde soğuk birisi karşıladı(akşam çok sıcak birisi karşıladı ve epey yardımcı oldu) ve depoyu boşaltacaksınız falan dedi(akşam bizi karşılayan kişi depoda motoru biraz götürecek kadar benzin olmasında mahsur olmadığını söyledi sağolsun)

2 kişilik biletimizi aldıktan sonra akşam yük bölümüne çektik motoru ve ruhsat ağırlığına bakılıp 30 küsür ytl para aldılar.

Bileti öğlen 1'de aldık ama trenimiz akşam 6'da idi. Hava soğuktu ama yollar fena değildi. Bende kıyafetler tam idi fakat motor sahibi arkadaşta hiç motor kıyafeti olmadığı için "yürü Ankara'ya basıp gidelim" teklifimi kabul etmedi tabi (üst başı oradan alırsak binip gelecektik ama)

Haydarpaşa'dan yüklerken sıkıntı olmadı. Hazır bir rampaları olduğu için hemen çıkarttık. Ama Ankara'da biraz sıkıntı yaşadık(daha doğrusu İstanbul'da uyardılar bizi)

Ankara'ya sabah 4'te indiğinizde motoru indirecek kimseyi bulamazsınız dediler ve bizde bir endişe başladı.

Ankara'ya vardığımızda Allah'tan 3-5 kişi varmış ki öyle indirebildik motoru(o da karga tulumba bir şekilde)

Motor olmasa idi çekilecek çile değil bu tren hakkaten(yatıyorum kalkıyorum yol bitmiyor yav!)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Ümmet abi size en kısa yolları tarıf etsın atla motora geze gore gıt ne ugrasıyon trenle,vagonla

Arkadaşım yazımı iyice okumadın galiba! Bana kendiniz yükleyip kendiniz indireceksin gibi benzeri hiçbir şey söylenmedi, aynı şekilde benzini boşaltacaksınız önceden demedikleri gibi. Hem bunun haricinde internette adam gibi yazmaları lazım madde madde belkide!!! Bana bunun geçtiği satırları gösterir misin internette???

Hem 2 saniye düşünürsen bunun hizmet olmadığını kendin de anlarsın:
    - Motorsikletini her trenle taşımak isteyen vatandaş işi gücü bırakıp devasa bir sunta yaptırtacak kendine hem istanbulda hem de varış noktasında, neresiyse orası. Kendi ağzıyla yazıyor bu sitede, motorcular bu rampayı bıraktı diye!! O da olmasa?!!

Zaten bana öyle bir uyarı yapsalar ben hadi be oradan derdim, böyle de bir işe hiç kalkışmazdım. Hızlıca aklıma gelen bir örnek sana. Ara nakliyecileri, sana hiçbirisi demez, abi biz sadece taşıyoruz gerisi sana ait diye. Böyle komik bir şey var mı ya? Dediğin lafa bak! Hepsinin ekipmanları vardır, her türlü eşyanın taşınması için özel kullandıkları ekipmanlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Niye" illa tren" diye ısrar ediyorsun ki.Ver bir nakliye ambarına garantili olarak gideceği adrese teslim etsinler.Hem de indirme dahil.
    Yıllar önce ben İstanbul'dan bir yelken direği aldım.Tam 7,5 m tek parça."Direk karaköyden alınıp Çorlu'ya getirilecek. Kendim getirsem, arabanın üstüne bağlasam olmaz,altına bağlasam olmaz,gece mi gelir gündüz mü gelir" derken Satıcıya sordum" Ambarın numarasını ver, ben hallederim" dedi.Ertesi gün adrese teslim aldım.hem de 3 paket sigara parasına.

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    2adet 100kh trene izmir-afyon(dinar) boş depo yükledik.(mondial-cup) 30YTL.10YTL de kişi başı tatile çıktık. motorlar yavaş diye ordan eğridir gölüne.uzak değil.2gün ordan beyşehir gölüne 2gün sonra dönüş. tavsiye ederim.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    1 nisan 2008 tarihinde Ankaraya motorumu götürmem gerekiyor.
    Tren fikri güzel de, rampa olayı canımı sıktı.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Hocam buraya gelince elemanlar kucaklayıp indiriyor.

Biz GT250R'ı indirdik o şekilde. Biraz sakat bir yöntem ama iyi yerlerden tutunca sıkıntı olmadı.

Sizin motor daha rahat iner GT250R'dan muhtemelen.

Sınavlarım başlamasa idi bizzat gelirdim yardıma. (tabi bizim gibi İstanbul'dan saat 6'da binip Ankara'ya asbah 4.30'da inmeyecekseniz )

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam buraya gelince elemanlar kucaklayıp indiriyor.

Biz GT250R'ı indirdik o şekilde. Biraz sakat bir yöntem ama iyi yerlerden tutunca sıkıntı olmadı.

Sizin motor daha rahat iner GT250R'dan muhtemelen.

Sınavlarım başlamasa idi bizzat gelirdim yardıma. (tabi bizim gibi İstanbul'dan saat 6'da binip Ankara'ya asbah 4.30'da inmeyecekseniz )
    Sağol ASM dostum.
    Yarın Meto kankam bir araştırma yapacak. Gözümüz keserse, trene atacağız.
    Yok kesmezse, karayolundan devam.

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    bilgilendirdiğiniz için hepinizeteşekkür ederim
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol ASM dostum.
    Yarın Meto kankam bir araştırma yapacak. Gözümüz keserse, trene atacağız.
    Yok kesmezse, karayolundan devam.

Yata yata bi taraflarını büyülttü adam söyle panda gelsin senle angaraya süre süre gelirsiniz haa illa tren dersen onuda çözümü meto'yu rampa gibi kullan bi işe yarasın odun

abi buna benzer bı tpıc acılmıstı galıba onada bı goz at der ben

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    şimdi TCDD yük taşıyomu taşımıyomu?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yata yata bi taraflarını büyülttü adam söyle panda gelsin senle angaraya süre süre gelirsiniz haa illa tren dersen onuda çözümü meto'yu rampa gibi kullan bi işe yarasın odun
    vay besili hormonlu agresif inekcan...iki dambıl kaldırdın başımıza badibuldingci oldun hemi...vay 25 garagtersiz caretta caretta pofuduğu...

sen daha sümüğünü sağa sola silerken benim salon görmüşlüğüm var...şişirin oranızı sonra başımıza sporcu kesilin...

ulan vicidin şişiyorda beyniniz küçülüyor...

kas yaparken 3 gramlık aklın gitmiş...

Ben zporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim...senin gibi garagtersizi sevmem...

fırsat bulmuşda kitlemişin...arkamızdan dedikodu yapmışın burda...yakışıyomu sana zübük...

neyse bizim Kıldikenin işi oldu...Yarın Abbas yolcu...ben uğurlarım yağmur yağmazsa..arkasından su dökerim...hibinyo aslında vagona motoru yükletmek için çağırıyo ya...neyse hadi kankamız yabancı değil...

Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi TCDD yük taşıyomu taşımıyomu?
    taşıyo kanka...sorun yok...İstanbul Ankara 110 kiloluk motor 30 gaymeye sigortalı...indirme bindirmeye adam ana arterlerde var...3-5 bahşişle tabi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Yarın sabah 10.30'dan sonra boşum abi

Sizi karşılayabilir ve size yol gösterebilirim

Motosikleti
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın sabah 10.30'dan sonra boşum abi

Sizi karşılayabilir ve size yol gösterebilirim
    bu Kıldiken insanı kardeşimin treni yarın 17.53 de kalkar haco...tahminen 04.00 gibi orda olur...anca bu dek geldi...o saatte senin pireler uzun eşşek oynarlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bizim bindiğimiz saate denk gelmiş

Sabah 4 gibi inilir hakkaten.

Ankara'nın sabahı da çok fena olur.

Öğleden sonra falan bir yardımımız dokunursa irtibata geçebiliriz.

1 nisan 2008 tarihinde Ankaraya motorumu götürmem gerekiyor.
    Tren fikri güzel de, rampa olayı canımı sıktı.
    Ankara'da ki motoru nasıl getiricen?

Motosikleti
    BMW F650FB
    saat 9 gibi gardan alacaklar beni.
    sonrası, bir bilinmez yolculuk.

asm dostuma telimi göndereyim, o da göndersin, tanışır laflarız.
    dönüş trenine bindirir belki beni

Alıntı geçici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da ki motoru nasıl getiricen?
    uçakla canım.

Motosikleti
    saat 9 gibi gardan alacaklar beni.
    sonrası, bir bilinmez yolculuk.

asm dostuma telimi göndereyim, o da göndersin, tanışır laflarız.
    dönüş trenine bindirir belki beni

uçakla canım.
    aman kaybolma oralarda...

benim zamanımda tren yoktu...şanslısınız...o zaman inekler sadece otlardı...trene bakma olgusu yoktu henüz hayvancıklarda...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay besili hormonlu agresif inekcan...iki dambıl kaldırdın başımıza badibuldingci oldun hemi...vay 25 garagtersiz caretta caretta pofuduğu...

sen daha sümüğünü sağa sola silerken benim salon görmüşlüğüm var...şişirin oranızı sonra başımıza sporcu kesilin...

ulan vicidin şişiyorda beyniniz küçülüyor...

kas yaparken 3 gramlık aklın gitmiş...

Ben zporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim...senin gibi garagtersizi sevmem...

fırsat bulmuşda kitlemişin...arkamızdan dedikodu yapmışın burda...yakışıyomu sana zübük...

[/SIZE]
    şimdi sana hayven dicem hayvanata ayıp olur laynn dağ adamı 1 aydır geberiyorum cardioya başladım plaj vicıdı yapıyorum 5 kilo kadar verdim o bilgidin garnında baglaları sayılan american filmlerinin jön'leri varya onlardan olucam az kaldı yaz hazırlıkları tamamlanıyo hem adeleyi koruyorum hemde küçülüyorum ama yağdan gidiyo sende ye iç. zıç patla emi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)