Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

motorculardan korkuyorum kardesim bu ne rezalet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Yaw, her iki frende mi bozulmuş??? Ayrıca, kask beni sıktı deyince kız kaskı çıkartıp hemen kendi kafasına niye takmış, ayrıca 180 ile gitsem ve biri benim kaskımı çıkartmaya çalışsa o sırada zaten kaza olur. Bu hikaye çok yaş söyleyeyim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    tavuk suyuna çorba, laf ola beri gele, hatta ve hatta titanic filmindeki final sahnesinden daha duygu sömürüsü içeren bir hikaye.
    ancak bulutları pembe olarak görenlerin dünyasına hitap eden eder.

asıl konuya dönersek trafik içerisinde yaşanan olaya terör yada trafikcanavarı gibi isimler koymak yerine bütün sistem olarak olaya bakmak en mantıklısıdır.
    ekonomik dengesizlik ve kültürel yozlaşmanın olduğu yerde kaos ortamı olmasından daha doğal hiçbir şey yoktur. trafik sistemini bir yerden düzenlemeye kalktığınızda elinizde kalıyor. İhtiyar arkadaşımızın bahsettiği gibi doğal seleksiyonu hızlandıran bir durum.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    İŞTE ARKADAŞLAR OLAY BUDUR…
    BU TOPİK İBRETİ ALEM İÇİN SABİT TUTULMALIDIR.

Dünya globalleşiyor, küresel ısınmanın tehdidini boğazımızda hissediyoruz. Boğazımızda hissettiren mantaliteler de; işte şu sokakta dayılık, artistlik ve tabii ki bunları doğuran eğitimsizliğin canavarlaştırdığı öğelerle aynı doğrultuda…

Biz buyuz. Anlamayız. Hayvanlığa özeniriz. Topiği açtım, ardından iki kere yazdım kuryecileri, pizzacıları, soğancıları genellemiyorum diye ama anlatamadım. Çünkü okumuyoruz. Cahilliğimizle horozlanmayı seviyoruz. İlk cümleyi okuyup gerisini boş veriyoruz.

İçeriği anlayamayacak insanlara ne anlatmaya çalışsak boş. Motosikletini sat, camiamızdan çık, hayvansın, kask takmam, gidon tutmam, uçarım, kaçarım, koyarım, sokarım, teker döndürmem, etk tekere kalkarım, bak ikisini de kaldırırım, kafamın üstünde giderim sen gidebilir misin?, kırmızı ışıkları osurttururum, sarı ışıkları boyarım, ehliyet dediğin mazide bilmem ne, otobüse vururum devrilir, asfaltı çizerim, kendimi çizerim, benzin koymadan giderim, yağsız da olur, zincirleri kırar geçerim…

Orana vurursanız, işte sokaktaki düzgün motosikletçiler düzgün olmayanların oranı da şu topikteki zihniyetlerle aynıdır. Yazık üzülüyorum.

Ölün, ölüm size sarar mı hiç, siz ölümü de döversiniz…

Yahu ‘ben hayvanım’ diyen bile çıkmış ciddi ciddi. Aklımı durdurdunuz.

Küresel ısınmadan girdim konuya. Yahu bu zihniyetteki adamların havayla sürtünmesi bile küresel ısınmayı hızlandırıyordur eminim.

Ya anlatılanı anlayın, düzgünce okuyun, ya da lütfen yazmış olmak için yazmayın…

Çözüm sunmaya çalışın, ben çözüm için çalışmak istiyorum…

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı
    Bu hikaye çok yaş söyleyeyim...
    Madem iş iyice geyiğe vurdu burada devam edelim bakalım. Bırak 180'i 100 ile giderken çıkar bakalım kaskı kafandan nasıl tokatlanırsın rüzgar tarafından, bi de motor kullanacan olmadı sevgiliyi ikna edecen olmadı sevgilinin becerisini de görecen, takacak ya kafaya

Ya şu en kral motorcu efsanesi de gerçek öykü oldu ya alemde, ne diyim daha
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Alıntı parker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dünya globalleşiyor, küresel ısınmanın tehdidini boğazımızda hissediyoruz. Boğazımızda hissettiren mantaliteler de; işte şu sokakta dayılık, artistlik ve tabii ki bunları doğuran eğitimsizliğin canavarlaştırdığı öğelerle aynı doğrultuda…

Biz buyuz. Anlamayız. Hayvanlığa özeniriz. Topiği açtım, ardından iki kere yazdım kuryecileri, pizzacıları, soğancıları genellemiyorum diye ama anlatamadım. Çünkü okumuyoruz. Cahilliğimizle horozlanmayı seviyoruz. İlk cümleyi okuyup gerisini boş veriyoruz.

İçeriği anlayamayacak insanlara ne anlatmaya çalışsak boş. Motosikletini sat, camiamızdan çık, hayvansın, kask takmam, gidon tutmam, uçarım, kaçarım, koyarım, sokarım, teker döndürmem, etk tekere kalkarım, bak ikisini de kaldırırım, kafamın üstünde giderim sen gidebilir misin?, kırmızı ışıkları osurttururum, sarı ışıkları boyarım, ehliyet dediğin mazide bilmem ne, otobüse vururum devrilir, asfaltı çizerim, kendimi çizerim, benzin koymadan giderim, yağsız da olur, zincirleri kırar geçerim…

Orana vurursanız, işte sokaktaki düzgün motosikletçiler düzgün olmayanların oranı da şu topikteki zihniyetlerle aynıdır. Yazık üzülüyorum.

Ölün, ölüm size sarar mı hiç, siz ölümü de döversiniz…

Yahu ‘ben hayvanım’ diyen bile çıkmış ciddi ciddi. Aklımı durdurdunuz.

Küresel ısınmadan girdim konuya. Yahu bu zihniyetteki adamların havayla sürtünmesi bile küresel ısınmayı hızlandırıyordur eminim.

Ya anlatılanı anlayın, düzgünce okuyun, ya da lütfen yazmış olmak için yazmayın…

Çözüm sunmaya çalışın, ben çözüm için çalışmak istiyorum…
    arkadaşım hayvanım diye senin yüzünden dedi mete abimiz eminimm senden daha iyi sürücüdür.vede saçmalıyon küresel ısınmaya bağlıyon konuyu.madem öyle bende bi laf yaziim.

kaşarlar eriyecekse küresel ısınmaya evet. boşa işeme susuzluk varmış ne kadar komik demi. ya bırak dostum ya.bizde kullandığımız oldu hızlı

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Hadi bu kadar gerilim yeter artık. Kimse kimseye birşey kabul ettiremiyo işte, bu vesileyle bi kere daha anlaşıldı, daha ne uzar ki bu hikaye
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İhtiyar'ın attığı doğal seleksyon mesajı bence çok çarpıcı.Yaşamak istiyorsanız kask takacaksınız, taktıracaksınız bu kadar basit.Kişi riski alıp kask takmayabilir ama olayın bir de sosyolojik yönü var.

Kask takmayıp kafayı gözü yardığınızda devlet size masraf yapıyor.Yani topluma yük olmuş oluyorsunuz.İşte bu şekilde yük oluşturmamanız için de kanunlar var.Motora biniyorsanız kask takmak zorunlu.Laf dönüp dolaşıp yine kanunların doğru düzgün uygulan(a)mamasına geliyor.Polis motor üstünde her kasksız gördüğünün ehliyetini alsın baklım bi daha kasksız trafiğe çıkan kalıyo mu

Aslında Türkiye'de (özellikle de İstanbul'da) trafiğe çıkan öküzleri (motorlu olanlar dahil) bi şilepe doldurup İngiltere'ye bırakıp orada trafiğe salmak lazım,1 ay dolmadan tamamına yakını hapsi boylar, böylece kurtulmuş oluruz...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parker
    sen motor kullandın dimi hiç kasksız binmedim diyebilirmisin yada hiç şerit ihlali yapmadım..yada kırmızıda hiç geçmedim yada kaldırıma hiç çıkmadım eğer diyebiliyosan ya çok yeni motorcusundur bu saydıklarıma cesaret edemiyosundur yada heykeli dikilecek adamsındır veya yapmışsındır bu dediklerimi

eğer yaptıysan ki ben bunların bir çoğunu yaptığına inanıyorum çünki ben hepsini yaptım .ihlal etmediğim kural acaba kalmışmıdır. zannetmiyorum neden başlığı açarken aynayı kendine tutmadın ben ve benim gibi hayvanlar demedin ..
    şimdi bazı hayatında hiç yurt dışına çıkmadan "ama yurt dışında böle değil " gibi yorumlarda bulunanlara diyorum ordaki motorcularında pek farkı yok ..hatta hiç bir kurala uymama kuralı olan yarışları var bazı scooter klüplerinin.. yani hayvanlar gezegeninde yaşarken bi uzaylı gelip bu başlığı açıyor.. ve ne gariptirki gezegenimiz sakinlerinden zannettiğimiz bazı hayvanlarda yok yok biz hayvanız diyemedikleri için uzaylı numarası yapmak zorunda kalıyolar..

yalanları geçelim beyler hayvanlar el kaldırsın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    keeway sl 150
    aşk hikayesi iyimiş yahu

180 le giderken
    -seviyorum deeee!
    -hayır
    --seviyorum deeeeee!
    -haaaayıır
    --seviyoooorum de üleeenn!
    --sevmiyorum...
    --bende giriyorum binaya ozaman

şakayı bir yana bırakırsak bek kısmen toiği açan arkadaşa katılıyorum... ortada göz göre göre bir scooter terörü var zaten...

yavaştan gidiyorum adam solumdan tam gaz gelip beni sollayıp anında frene basıp sağ yola sapmaya çalışıyor...birinün üstünden geçtim resmen altıma girdi...diğeride nerdeyse aynısını yaptı el kol hareketi yaptı birde durup bende o sinirle gecenin bir saati motor klidini alıp trafik kurallarını öğrettim keşke çarpsaydım daha iyi olurdu onun için...

sonra sürekli bir yarıştır gidiyor ne yaşırı ya keeway 150 lik motor var altımda adam yarışıyor benimle saçma saçma şeyler yapıyor kaza yaptıracak zorla...

kuryelere gelince bizene efendim adamlar işini yapıyor...tamam sonuçta tehlikeliler bende tasvip etmiyorum ama adamın işi bu kaç dosya taşırsa %de alıyor yaptığı işten ne kadar çok iş okadar çok para ozaman kuryelik kaldırılsın ...ben kuryelere güveniyorum bence hepsi çok iyi sürücüler bize tehlikeli gelen haraketler onlar için sıradan hakim yani adam mevzuya...bize düşense arkadan gelen kuryeyi artçı olarak motoruna almak istemiyorsan aynana bakıcaksın... başkada ne desek boş ne onlar kurallara uygun sürer nede bumevzular değişir..pizzacılara gelince onları çoğu çok deneyimsiz çocuklar işte onlar için bir şey yapmak lazım bu kadar ucuz olmamalı bu iş...sektöre özel bence ehliyet yapılsın yada ticari sürücü falan bişi yapılsın...

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Ben diyorum ki 4 teker zaten suçlu... Biz önce 2 tekere bakalim. Yani kendimize bakalim. Siz hala "Ay bana hayvan dedi", "Ay ben hayvanim el kaldiririm"...

Avrupa'da bir ülkede su hareketleri yapacak adamin alnini karislarlar...

Evet BBRR Bey,
    Kasksiz hic binmedim. Kirmizi isikta geçmedim. Sinyalsiz serit degistirdim ama oldugunca dikkat ediyorum. Hicbir arabanin önüne atlamadim taciz ederek. OGS'den kacmadim.
    Plakasini kapatmaktan bahsedenler falan var. Daha ne diyeyim sizlere. 0nanin sizleri anlamakta güçlük çekiyorum ama bakiyorum arada bazi dostlar var. Onlara tesekkür etmekten baska çarem yok. Siz kasksiz tek teker ogsden geçmeye devam edin. Ne diyebilirim...

HAYVAN DEGILIM. Kendini öyle niteleyene saygi duyarim...

Egitim sart... Sizler bu sitenin müdavimisiniz, yazdiklariniz hic dogru deil.

doğru o gostrider videolarını tanzanyada çekiyolar dimi

ben doğruları yazıyorum ve söylüyorum ama siz söyliyemiyosunuz kasksız hiç binmedim demek külliyen yalandır..varmı başka kasksız hiç binmeyen soruyorum ..ben doğrusu budur demiyorum ama çoğu üyesinin bu kural ihlalini yaptığı bir ortamda siz bu sözleri bu kadar kolay söliyemessiniz diye düşünüyorum
    zaten size verilen cevapların çoğunda satın o motoru denmiş.. ruh yoksa motor sadece bir ulaşım aracıdır.. biz bu şekilde bakmıyoruz en azından ben bakmıyorum

birde ne kadar süredir motor kullanıyosun onu de
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ben diyorum ki 4 teker zaten suçlu... Biz önce 2 tekere bakalim. Yani kendimize bakalim. Siz hala "Ay bana hayvan dedi", "Ay ben hayvanim el kaldiririm"...

Evet BBRR Bey,
    Kasksiz hic binmedim. Kirmizi isikta geçmedim. Sinyalsiz serit degistirdim ama oldugunca dikkat ediyorum. Hicbir arabanin önüne atlamadim taciz ederek. OGS'den kacmadim.
    Plakasini kapatmaktan bahsedenler falan var. Daha ne diyeyim sizlere. 0nanin sizleri anlamakta güçlük çekiyorum ama bakiyorum arada bazi dostlar var. Onlara tesekkür etmekten baska çarem yok. Siz kasksiz tek teker ogsden geçmeye devam edin. Ne diyebilirim...

HAYVAN DEGILIM. Kendini öyle niteleyene saygi duyarim...

Egitim sart... Sizler bu sitenin müdavimisiniz, yazdiklariniz hic dogru deil.
    Tek başına birşey yapacağını sanmıyorum....Çünkü dediğin gibi hiç bir kuralı ihlal etmediysen senden 1 tane daha yoktur....Yapacağın birşey yok.....Ya bu deveyi güdüceksin ya bu diyardan gidiceksin...Bu kadar basit....

Bence sakın ısrar etme...Motorculuğu bırak....Hatta araç falan da kullanma....Çünkü motorculardan daha fazlası hatta kat ve kat 4 tekerli araç sürenlerde var....Neden kafa yorasın ki.....Rahat yaşamak varken....

Ben 20 yıldan daha fazla süredir motor kullanıyorum mutlaka kaçamaklar yapıyorum...Bu gün bile bir çok kaçamak yaptım.....

Sen kaç yıldr kullanıyorsun motoru?.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

motorculuğun hamurunda muhalif ruh vardır .. en azından beim yaşımda olup uzun yıllar binenlerde .. işin hamurunda isyan var yani ..bu hamurdan öle alafranga börek olmaz .. bu hamurdan taş fırın ekmeği çıkar.. onunda altı biraz yanık olur

Motosikleti
    keeway sl 150
    bence parker ın söyledikleri yalnış anlaşılıyor yada herkez aşırı alınganlık gösteriyor...bazı tipler gerçekten taciz ediyor açık bir şekilde kazaya sürüklüyor saçma sapan şeyler yapıyorlar bildiğin 2teker terörist adamlar herhalde parker ın bahsettiği tipler onlar...ben hiç görmedim belirli bir standartın üstünde motor kulanan adamlardan böle şeyler(o-250cc arası arkadaşlar dövmeyin şimdi beni..anlatabilmişimdir herhalde)

trafik kuralların a harfiyen uymak u dönüşü yapmak kırmızıda geçmek kaldırımdan gitmek ters yolda bir miktar gitmek yayayolundan karşıya geçmek oluyor tabii bazen insan yapıyor bunları ama ben eminimki bunları yaparken insanların hayatını tehlikeye sokmuyorsunuzdur...çeyrek asırdır motor kullanan insanlarsınız yani sizden iyi bilecek değiliz...yok eğer ezerim geçerim diyorsanız ben başka şehire taşıncam;)

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru o gostrider videolarını tanzanyada çekiyolar dimi

ben doğruları yazıyorum ve söylüyorum ama siz söyliyemiyosunuz kasksız hiç binmedim demek külliyen yalandır..varmı başka kasksız hiç binmeyen soruyorum ..ben doğrusu budur demiyorum ama çoğu üyesinin bu kural ihlalini yaptığı bir ortamda siz bu sözleri bu kadar kolay söliyemessiniz diye düşünüyorum
    zaten size verilen cevapların çoğunda satın o motoru denmiş.. ruh yoksa motor sadece bir ulaşım aracıdır.. biz bu şekilde bakmıyoruz en azından ben bakmıyorum

birde ne kadar süredir motor kullanıyosun onu de

puhahah arkadaşım yurtdışında polise parmak çeken bizmiyiz 3000 motor bmw polis araçlarına fark atan bizmiyiz.geç bunları hikaye.alnını karışlarlarmış.asıl burda öle yap bakalım polislere bunları ne biçim tokatlıyolar tüm gece boyunca puhaha geç bunları .ya abi en çok güldüğümde ben ve benim gibi hayvanlar demiyosunda dedinya yıkıldım ya. ya abi bunlar şimdi yeni motorcu oldukları için takıyolar eskiden kask zorunlulu yoktu kilotunu giyen motora biniyodu doğrumu yanlışmı.şimdi uygulamadan dolayı arttı.temmuzun sıcağında 1 dk duramazsın alanyada 40 dereceye çıkacak bu yaz geçerde.elbette fırına ekmek almaya gidince vın kask takmadan alıp geldiğimiz çok.kekeleme bizi yani

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek başına birşey yapacağını sanmıyorum....Çünkü dediğin gibi hiç bir kuralı ihlal etmediysen senden 1 tane daha yoktur....Yapacağın birşey yok.....Ya bu deveyi güdüceksin ya bu diyardan gidiceksin...Bu kadar basit....

Bence sakın ısrar etme...Motorculuğu bırak....Hatta araç falan da kullanma....Çünkü motorculardan daha fazlası hatta kat ve kat 4 tekerli araç sürenlerde var....Neden kafa yorasın ki.....Rahat yaşamak varken....

Ben 20 yıldan daha fazla süredir motor kullanıyorum mutlaka kaçamaklar yapıyorum...Bu gün bile bir çok kaçamak yaptım.....

Sen kaç yıldr kullanıyorsun motoru?.....
    sen yenisin galiba diyelimmi alp abi açıkça belli .motorculuk her motorcuya saygı duymaktır.ama hayvan demememk lazım.insan ayrı hayvan ayrı.şöyle yapabilirsin bi aynanın karşısına geç bi kendine bak bide ineğe bak kim hayvan kim insan anlarsın

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Adam motorlu teröristlere hayvan diyor, usübu yanlış ama haklı.Ama O'na karşıda, "biz hayvan değiliz, sen hayvansın" veya "biz de hayvanız sen de hayvansın işte" gibilerinden çocukça davranışlarda bulunulmasını hiç tasvip etmiyorum.Özellikle de Barış abi naaptın sen yaa Herkese örnek olması gereken modlar...hani imamın yaptığını değil dediğini yap derler ya...Herkesin kusuru olabilir 40 yılda bir şu veya bu sebebten kısa yol biryerlere kasksız gitmiş olabilir ama bunun haklı bir tarafı yok.Sizin amacınız insanlara motora her zaman kaskla binilmesini aşılamaktı.Bu anlayıştan ödün verecek davranışlardan -bence- kaçınmalısınız.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çözüm sunmaya çalışın, ben çözüm için çalışmak istiyorum

Çözüm yoktur.
    Motosiklet sürücüsü böyledir.
    Olduğu gibi kabul etmek lazım.

Avrupa'da bir ülkede su hareketleri yapacak adamin alnini karislarlar.

Karışlamazlar.. Hatta teşvik ederler. Herkes otomobil adı verilen güvenli tabir edilen araçları kullanırken, motosikleti tercih edenlerin başlıca tercih sebeplerinden biri de bu adrenalin ve sıradışılık duygusudur..

Konunun başlangıcı yanlış.
    Kime ne eğitimini hangi sıfatla vereceksin?

Boy arkadaşımız başka bir başlıkta daha aklı başında bir şekilde bu soruna yakın bir sorunu dile getirmişti.
    Orada yazdım. Buraya da alayım.
    Senin, benim ya da başka birinin bişeyler yapma isteği güzel birşey.
    Ama sen de dahil bu durumdan rahatsız olduğumuz da harekete geçiyoruz.
    Yıllardır bu tür sorunlar var.
    Şimdiye kadar ne yaptınız?
    Hiç bir şey.
    Ne zaman böyle hayvan diye tabir ettiğiniz birisi sizi rahatsız etti, hooooop;
    Eğitim şart.
    Eğer tarif ettiğiniz hayvan motosikletle sizin hayatınızı riske sokmasaydı bu olayı dillendirecekmiydiniz.
    Hayır.
    Nereden biliyorum?
    Açtığınız konunun tarihinden...

Almak istemeyene ne eğitimi vereceksiniz?

Motosiklet sürücüsü motosikletin avantajlarından yararlanır.
    Yanlış bir şey yaptığında müdahale mercii biz değiliz.
    Ülkenin kanun koyucuları, o kanunların uygulayıcılarını da başımıza koymuş ve çalıştırmaktadır.

Trafik güvenliğini tehlikeye atacak şekilde araç kullanan sürücüleri, kanun koruyucularını enterese eder.
    Sen-ben bu duruma müdahale edemeyiz.

Burada yol şeritleri vardır.
    Bir allahın kulu o şeritleri ihlal edemez.
    5 kamyonun yanyana geçebileceği yola eğer tek istikamet verilmişse tüm araçlar aynı iki çizginin arasında efendi efendi seyrederler.
    Sıkıysa birisi o çizginin dışına taşsın.
    Ama ben geçerim.
    Saatlerce o trafik yoğunlunu beklemem.
    Polis de benim o trafikten kurtulma çabama destek olur.
    Fakat arabalara aynı müsamahayı göstermez.
    Gerçi genellikle buna gerek kalmaz.
    Araçlar dikiz aynasında beni gördükleri anda, mümkün olabilecek en sağa çekilerek bana yol verirler.
    Görmeyenler olduğunda çizgileri ihlal ederim.
    Eğer bir kamera alıp motosikletime monte edebilirsem, bir gün size izletmek isterim.
    Motosikletçiliğin ruhunda bu duygu vardır.

Yanlıştır.
    Bunu tartışmaya gerek yok...
    Ama gerçek, BBR'nin de söylediği gibidir.

Zaman zaman bu tür şeylerle karşılaşabiliriz.
    Hatta canımız da yanabilir.

Ama bir kişinin yaptığı hatayı, tüm camiaya mal edemeyiz.

Eğer tüm motosikletçiler sizin tarif ettiğiniz gibi kullanıyor olsaydı.

Hergün yüzlerce cenaze merasimi izlerdik.

Burada ayrıca ekmeğini motosiklet üzerinde kazanmak zorunda olan kardeşlerimize atıfta bulunulmasını da doğrusu yadırgadım.
    Belki de çok sayıda bu tür motorize olduğundan, onlar göze çarpıyorlar....

Ülkemiz de trafik kültürünün oluşması gerekiyor.
    Buna önce yayadan başlmak lazım.
    Motosiklete sıra geliceye kadar daha çoook basamak var...

Kaygı ve siteminize katılıyor,
    Fakat detayda yazdığınız düşüncelerinize katılmıyorum....

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eveet hocam, 2 gün bakmadım, yıllar önce acılmıs ve dogru olmadıgına kesin gözüyle baktıgım ancak arkadas nedense 2 gün önce diye yazmıs, kaskını kıs arkadasına veren fedakar motorcu arkadas klasiği ve işi döndürüp dolastırıp pizzacıya kuryeye şutlayan, trafikteki rahatı ve karizmasını, motosiklet sevdasının üstünde tutan bana göre tatlısu kendilerine bilincli motorcu arkadaslarım. Kuryeler(pizzacılar) motosikleti iş hayatında kullanan yegane ve en ön plandaki insanlardır. bu insanlara taksi şoföründen tutda otobüs şoförüne kadar yani diğer 4 ve cok tekerli adamların hepsi trafikte ayar olurlar, her fırsatta ayar verirler, strese sokarlar, zorda bırakırlar.

Şimdi ilk mesajında bu arkadas kurye,pizzacı vs. tenzih ediyorum benim amacım, trafikte beni tehlikeye sokan, onlardan korkmama sebeb olan bilincsiz motorlular demis, baslıgı gören bi kac insanda kuryelere abanmıs, her ne kadar yazdıkları mesajlar arasında kaybolsa, site ahalisi genelinde tutunmasada bir göz asinalıgı bile kalması üzücü geliyor bana, cünkü yanlıs.

Arkadasım bu forumda bi süredir varım, okurum, takip ederim. Ne zamandan beri acılan her baslıkta, arabamla gidiyorum kurye sunu yaptı, motorumla gidiyorum kurye bunu yaptı diyen aynı arkadaslar, sizleri motosiklet sevdalısı olarak görmediğimi, motosikleti is hayatında temsil eden bu emekci topluluguna her fırsatta yüklendiğiniz ve kendi icinizde sürekli bölünmeye sebebiyet verdiğiniz icin, bu baslıgı okuyan ve cahil olan taksi soforunun bile bunu okuyunca "bak bunnar böle kuryeleri seven yok zaten dokunduralım arka tekere ne güzel miss" diye aklından her an gecirebilecegini düşünerekten, her baslıkta trafikte oldugu gibi sizin gibi bizden olmayan arkadaslarla ugrasacagımı, 3 kurusa yeri geldiginde sıkısan is yüzünden 2 teker üstünde kendisini tehlikeye atmak zorunda kalan ve hala sizin bunu insan 3 kurusa hayatını tehlikeye atarmı diye reddettiğiniz, yaralanmalarla sonuclanan kaza yaptım haberlerine gecmis olsun yazarken, bu adamların aynı kazaları 1 ay icinde bi cok kez yasadıgını bilmediginiz, kazadan sonra is sıkısık diye tekrar motosiklet üstünde pakete, kargoya koşmasına anlam veremediğiniz bu insanların iş şartlarını konusmak yerine hala inatla yok kaldırıma cıkıyo, yok hızlı sürüyo, yok beni korkuttu diye, sanki kurye,pizzacı adam trafik insanlarını korkutmak, sekilli hareketler yapmak üzerine yasayan arızalı bi adammıs gibi göstermenizi bilgisizliğinize veriyorum, o zaman öğrenin arastırın, kuryeyle trafikteki gibi burdada ugrasmayı bırakın diyorum, bu videoyuda ben kuryelik yaparkan hazırlamıstık arkadaslarla, aynı bilincte olan 4 tekerlilere hitaben di ama sizde alın üstünüze, cok kere verdim yine veriyorum. Kurye söle, böle dedikce yine vericem, izle sana diyorum

Part 1

Part 2
    Comfirmation Bias

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 6 sene almanyada yaşadım ve avrupada gezmediğim ülke kalmadı.
    Araba olsun veya motor olsun şunu net bir şekilde söyleyebilirim :
    Oradaki insanlar kurallara fazlasıyla uyuyorlar.

Bildiğimiz bisiklet kullanıcısı bile bizim motorcuların çoğundan daha bilinçli.

Ghostrider veya kural tanımaz kulüpler?
    Bunlar istisnadır .
    Hatta orada herkes kurallara çok uyduğu için VAYYY diye tabir edilen şeylerdir .

Türkiye de öyle bir kulüp kursan rağbet görmez çünkü zaten kurallara uyan yok

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    EMOCAN ÇOK TESEKKURLER...

Bilen çok arkadasim. Ben ne yazmisim ilk topikte, okumadan yazdiklari için neler neler eklemisler yazmislar. Avrupa'da alnini karislamazlarmis adamin. Burdaki hayvanliklari yapsinlar bakalim ne oluyor...

Zaten topigi ayrintili okuyunca, düzgün zannettigin kaç tane adamin da hangi mantaliteler içinde oldugunu anlayip üzülüyor insan...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)