Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: servisi mahkemeye vermelimiyim

Katılımcı sayısı
68. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evet

64 94.12%
  • hayır

4 5.88%

servisi mahkemeye vereyim mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Söz konusu motor servisin firmamıza başvurusu üzerine Km saati çalıştırIlamadığı için merkez servisimize alınmıştır. Motosiklet teslim alındığında resimlerde görüldüğü üzere çoğu plastik aksamı kırık, egzostu kopuk, Motor yağdan yoksun ve susuz kaldığı için hararet yapmış bir halde idi. tüketici ile yapılan görüşmede tüketici KM saatini yapın diğer yerlerini ben yaptırıp satacağım demiştir. Motor KM saatindeki sorun giderilerek söz konusu servise gönderilmiştir. Bahsi geçen servisle yapılan görüşmede servis, müşterinin kendileri ile tartıştığını ve ağza alınmayacak küfürler sarf ettiğini belirtmiştir.Servis kendisine ağza alınmayacak küfürler eden müşterimize hizmet vermek istememektedir.
    Bu forumlarda kişisel problemini firmaya mal ederek ortaya atan ve bu şekilde çözüm bulmaya çalışan kişilere doğrudan hak vermek yerine sorgulayarak ve doğru söyleyip söylemediğini anlayarak cevap yazılması gerekir. Nitekim problemin nedeninin firma değil müşteri olduğu anlaşılana kadar birçok kişi önyargıya kapılacak veya ileride arama motorlarından yaptığı araştırmalarda karşılarına çıkacak. Bu ‘’çamuru at izi kalsın’’ anlayışına istemeyerek de olsa yağ sürmektir. Kanaatimce şunu sorgulamamız gerekiyor. Açılan forumların yayını öncesi site yönetiminin teknik problem yaşan kişinin yazdıklarının doğru olup olmadığını firma ile görüşerek sorgulaması gerekmez mi ? Bu forumda sevmediğim bir bayi, servis, firma hakkında bir forum açsam ve ithamlarda bulunsam eminim ki yazdığımın doğru olup olmadığını bilmeden bir çok kişi bana hak verecek veya ‘’haklısın, hakkını araman lazım, vay sen nasıl bunu yaptırırsın’’ gibi yorumlar yazacak. Şu örnekle bitirmek istiyorum; bir gazetenin kamuyu doğru bilgilendirme sorumluluğu vardır, gazetesinde herhangi bir okuyucusunun asılsız iddiasını sorgulamadan ve karşı taraftan bilgi almadan yayınlar mı ? Site yöneticilerinin de bu değerlendirmeyi yapacağını umuyorum. Bu durum her firma, bayi ve servis için geçerlidir.Saygılarımla.

Volkan ŞANBAY
    Yedek Parça Pazarlama Müd.Yardımcısı.
    Kuralkan Motorlu Araçlar.
    firma cevbabı bu şekildedir..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bu motorun hali ne yaw ? hilkat garibesine dönmüş .
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    beklemede
    eee yani şimdi ne olacak...
    sizce servisin söyledikleri mi doğru yoksa forumda üye olan deer152 arkadaşımız mı???
    BiRi TeKNoLoJiYi DuRDuRSuN..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    servisin cevabı gayet makul ve mantıklı.

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    arkadaslar ben deer_152 özgür bildiğiniz üzere kendi istegim dogrultusunda forumdan ayrıldım bu nedenle konuyu takip edemiyordum bi arkadasım uyardı firmadan cevap geldi diye ve bi dostumun nickiden yazıyorum bu son mesajım olacak umarım nickini kullandıgım arkadas için sorun olmaz sadece konuya acıklık getirmek istedim

1-BBRR ın mailine cevap veren firma yetkillleri hala beni aramadı hala bekliyorum
    2-uzun zamandır burda yazdım cizdim tanıyan beni tanıdı yukarıdaki ifadelere uyan yorum yapacak bi kişi cıksın tüm suclamaları kabul ederim
    3- istanbul mt de su an üye olan shock isimli üye sahibinden.com adresindeki ilanım üzerine beni aradı motosikleti alamk istedi ben kendisine tüm olumsuzluklarını anlattım ve kendiside gelip siteye üye oldu gezilere bile katıldı

olayların gelişimi şudur

29 mayıs 2006 da motorize07 nin daveti üzerine kalkıp antalyaya gittim antalya mt deki arkadaslar bilir buluşma olmadı yarım saat bekleyip geri döndüm toplam bir günde 2000 km yol yaptım

daha sonra yetkili servisliği iptal edilmiş bir servisten yag değişimini istanbulda yaptırıp tekirdaga dogru yola cıktım burdaki işçinin hatasından dolayı motosikletin motoru kitlendi

hata bendeydi basında durmadım servisteki elemanda zarar görmesin diye kendi cebimden motoru yaptırdım 750 ytl harcadım bu parcalar tam 6ayda geldi bi piston pimi için bu kadar zaman bekledim

neyse motosikletimi yaptırıp istanbula döndüm ertesi gün istanbul mt bulusmasına katıldım dönüşte trafik kazası gecirdim ve motorun grenaj bölümü direksiyon ve radyatör zarar görmüş

servise gidip hesap cıkarttım ilgili tarihlerde her sey istanbul mt de kayıtlıdır girip bakabilirsiniz radyatörün delik oldugu tespit edilmedi

ben bu sekilde kullanmaya devam ettim kurban bayramı arefesinde motoru kitledim kırklareli mt bulusmasına giderken

istanbuldaki servise götürdük motoru onların aracı beni çatalcadan aldı
    direksiyon mili
    rdyatör
    komple motor yaptırdım

1.055 ytl ödedim mart basında motosikletimi aldım

04 martta bursa uludag gezisi yaptım motoru denemk için buda forumda var

daha sonra km saati arızalandı servise götürdüm garantiden degişti bu arada 8 nisan corlu gezisi yaptık

bu esnada motosikletin keçesi patladı servisten yaptırdım

yag keçesi
    yag değişimi için 55 ytl ödedim ekstresi var arkadasın kredi kartından cektik
    o gün servisten bana söylenen 3000 km sonra gelmem ben itiraz ettim en fazla 2000 km de degişmemiz gerek diye gerek yok dediler

neyse ben motosikletimi teslim aldım ama km saati calısmıyordu hala
    tekrar servise gittim fabrikayı aradı bize gönderin makineyi dediler

29 nisan gezisi ön izlenimi için cuma günü pınarhisara giderken motor bölümünden sesler gelmeye basladı zar zor saraya vardık saray kanuni servisi motorun kalmasını söyledi acelemiz vardı devam etti pınarhisar kanuni servisi bülent ustaya gittik

kırklareli mt den samet1987 ve cezo motordan nasıl bir ses geldiğine sahittir serviste öyle

servisin bana söylediği su serviside arayıp sorabilirsiniz

senin yag pompasını değiştirmemişler motorun yaglama yapmıyor buna yeni motorda yaptırsan 1000 km gecmeden gene kitler sen bunu yapan servise benim selamımı söyle oldu

pınarhisarda motorun yagını suyunu tamamlayıp tekrar yola koyulduk
    istanbula kadar geldik yolda motordan gelen titreşimden ötürü egsoz koptu motordan bu derece bi gürltüydü bu

yavas ve gece geldiğimiz içi akü boşaldı motor calısma zdurumdaydı servise gidip gelip almalarını söyledim

bana söyledikleri senin motosiklet zaten garanti kapsamında fabrikaya gidecek hallederiz oldu gelip almadılar kendi imkanlarımla servise bıraktım
    fabrikaya motru göndermek için beni çagırdılar bıraktım teslim ettim cıkarken kalfa bu böyle olmaz böyle gitmez dedi egsoz nerde dedi bende senin yüüznden bu halde calıstır gör dedim bana alaycı bi şekilde bu motor en son nerde tamir gördü deyince tepem attı sen yaptın motor burdan cıktı nasıl motor yapıorsun bi kamyon para verdim karsılığı bumu gibi laflar söyledim ama küfür asla etmedim

neyse bıraktım motoru

fabrikaya gitti geldi km saatinin yapıldıgını elip motoru almamı söylediler ama motor hala calısmıyordu motoru calıstırmalarını ve hatalarını görmelerini söyledim

0 olarak alınıp yetkili servite takılan parcalar 1 yıl garantilidir istediğinize sorun bunu bildikleriiçin gecen gün bana motoru zorla teslim etmek istediler hatta kapıya koydular motoru almadım cünkü avukatla görüşüyordum konu hakkında bırakmamı söyledi

ruhsatımı dahi vermediler sanki borcum var adamlara paramızla rezil olduk

bi maile cevap verenler telefon actıgımda telefona cıkacak cesareti nasıl gösteremiyorlar

ben kimseye camur atmam olay budur zaten ben o servise motoru iyi yapıordie götürmedim yapsınlar diyede götürmedim

parcaları oradan aldım garantisi oradandı diye oraya götürdüm

azcık allaha inancı olan insanlarsalar hatalarını kabul etsinler kişileri yanlıs yönlendirmesinler ben hala fabrikadan cevap bekliyorum servisi biz gasp ediyor agzını acmıyor

helal olsun ne diyim bi dünay para harcadık gördüğümüz muameleye bakın

takdir sizin kimmseyi inadırmak gibi bi durumum söz konusu degil davamdan da vazgecicem motosikletimi tslim alıcam ite ite fabrikanın önüne götürecem ve yakıcam ibret için

xnode den son ricam bu yaptıgım yasalara aykırımıdır suc teskil edermi yada nerelerden izin almam gerekir belirtirse yazamasamda gelir okurum sizlerede buradaki arkadaslar vasıtasıyla videosunu iletirim

herkese hayırlı aksamlar bu adam gitti gideer152
    motociklet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    kamu güvenliğini tehdit etmediğin müddetçe motorunu yakman suç teşkil etmez.
    kamu güvenliği, polis görev alanı içinde ilgili emniyet birimlerini, jandarma bölgelerinde jandarmayı ilgilendirir.

Eğer gidip konuşursan bu konuda izin vereceklerini sanmıyorum. Sana fabrika önünde değil de boş bir araziyi falan önereceklerdir kararlı olduğunu görüp.
    Ama gözüm kara yakarım diyorsan sen bilirsin. Hiçbirşey de olmayabilir.
    Sonuçta bu ülkede teröristler istanbulun ortasında binlerce kişi gösteri düzenliyor kaldırım taşlarını söküyor devlet mallarınıza zarar veriyorlar ve birşey olmuyor. Ne olacağını tam olarak kestirmek mümkün değil.
    Bence sen bu işi yapacaksan yanına bir de yangın söndürücü tüp al. Bir sorun olursa motor tutuştu dersin bir şekilde yırtarsın

Motosikleti
    cbf 150
    ankete 3 kişi hayır demiş

Motosikleti
    ilgilendiğin için saol bu konu zaten bize cok pahalıya maloldu

iyi aksamlar

mahony o işin esprisiydi hepsi hayır desede bişey degişmezdi ben sadece kişilerin fikrini ögrenmek istedim
    motociklet

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakinen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi maile cevap verenler telefon actıgımda telefona cıkacak cesareti nasıl gösteremiyorlar
    Cesaret diyosun ama adam ismini yazmış orda.senin ismini göremedim topikte.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    sakın pes etme,forumdanda ayrılma takip et ve kararlı ol...
    eğer buraya kadar dersen ve mücadeleyi bırakırsan ,haklı olsan bile(ki bence haklısın) haksız duruma düşüyorsun!!!

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili Özgür,sizin kararlılığınızı ben buralardan biliyorumHaklı davanızda başarılar dilerim.
    Ancak aramızdan ayrılma kararınızı tasvip etmediğimi belirtmek isterim
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    retox70 özgür sezer benim adım beni bilen biliyor forumda demekki dikkatli okumamıssın

ihtiyar destegin için saol

az önce kuralkan satıs sonrası hizmetlerden mesut beyle görüştüm motosikletin ilgili serviste yapıldıgını söyledi

yapmama gibi bi durumun söz konusu olmadıgınıda belirtti
    motociklet

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Bağlı oldugun kaymakamlıktaki tükeciti hakları hakem heyeti başkanlığına başvurman gerekli.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    CBR 600F
    zahmet etme bura türkiye hersey normaldir normal kaniksamak lazım böle seyleri
    Her inişin birde çıkşı vardır

Motosikleti
    yapıldıgını söyledi fabrika biraz daha bekleyelim bakalım ne olacak yapmama gibi bi durumun söz konusu olamıyacagını söyledi
    motociklet

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Bunlar anlaşıldığı kadarıyla bir tarafları sıkışınca mafyavari bir havaya giren çapulcudan bozma tamirci tayfası.Olayın içinde olmadığım için kafadan suçlama yapmak istemiyorum o yüzden anlaşıldığı kadarıyla diyorum.Böyle senin benim gibi kanuna kurala uyan olaylara mantıkla anlayışla bakan adamların içinden kolay çıkacağı iş değil sündükçe süner.Mahkeme olayına hiiç girme derim.Gün gelir kanuni 1000lik racingler çıkarır senin davada ilerleme olmaz.Sonucu merak ediyorum ne olacak acaba.Ayrıca söylediklerim Kanuni firmasına yönelik değil servise yöneliktir.Bence üst düzey kanuni görevlileriyle kibar anlaşılır bir şekilde konuşmalısın.Daha önce ben yeni çıkan cross ve enduro modelleriyle ilgili bir mail atmıştım.Gayet duyarlı ve açıklayıcı bir yanıt gelmişti.Dediklerin doğruysa(kusura bakma bu şekilde söylemem daha doğru) servisin kanuniye olayı farklı yansıtması söz konusu olabilir..

Motosikleti
    bu aksam üzeri servisten telefon gelmiş bilgilendirme amaclı

motorun yaglma yapan bölümünden bi parca cıkmıs ses o yüzden geliyormus yaptıklarını söylemişler beklemeye devam ediyorum bakalım sonu nasıl olacak

zannedersem motosikletin calısmadıgını gördüklerinde motorun kitlendiğini sandılar halbuki onlarada söylemiştim gece ve yavas geldiğimiz için akü bitti diye sıfır bi akü takıp calıstırsalar motor zaten calısacak sorunun ne oldugunu anlayacaklardı gec de olsa anlasıldık sanırım

bitmesini bekliyorum detayları gene yazarım
    motociklet

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    deer için servislerin yağ pompasının zincirini yada dişlisini takmadıklarından dolayı belkide yapı olarak dişlide bir sorun olabilir bir arıza daha gördüm.
    deer için bu konuda kanuni biraz daha üzerine düşse iyi olur düşüncesindeyim
    yağ pompası dişli yada zincir grubunda bir sorun olma olasılığı var gibi
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deer için servislerin yağ pompasının zincirini yada dişlisini takmadıklarından dolayı belkide yapı olarak dişlide bir sorun olabilir bir arıza daha gördüm.
    deer için bu konuda kanuni biraz daha üzerine düşse iyi olur düşüncesindeyim
    yağ pompası dişli yada zincir grubunda bir sorun olma olasılığı var gibi
    pınarhisardaki serviste aynısını söyledi motoru calıstırdıklarında kendileride anladı sanırım önemli bişey yok ama servis bizi baya üzdü tavırlarıyla
    motociklet

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Merhaba arkadaşlar.

Bu konuyla alakalı değil fakat benim yetkili servisi mahkemeye vermek ile ilgili bir sorum var.

Benim kendi kendine kapanma problemi olan telefonum teleservice tarafından sözde tamir edildiğinde hiç açılmıyordu. Şimdi konuyu tüketici heyetine götürdüğünüzde sadece ürünün tamiri veya değişimi ile ilgili kararlar çıkıyor fakat ben teleservice firmasının görevini yerine getirmediği için para cezası ödemesini hatta yetkili servis hakkının elinden alınmasını istiyorum. Böyle bir sonuç almak için hangi yollardan mahkemeye gitmeliyim.

Genellikle böyle durumlarda insanlar sadece kendi problemini mahkeme yoluyla çözdürüyor fakat firmalar ve servisler etkili bir ceza ödemiyorlar. Bunun olması için ne yapılmalı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)