Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uzun Yolda YBR Tatmin Eder mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Bütçem en fazla 2500 ytl. İkinci el temiz bir ybr almayı planlıyorum. Şu ana kadar sadece yarım saat Keeway Superlight 150 ye bindim. Başka motor tecrübem yok

Daha çok hafta sonları Beypazarı Kızılcahamam gibi Ankaranın dışına çıkıp gezmek için kullanıcam.

Geleyim soruma: YBR uzun mesafe de nasıldır? Örneğin 100 km hızla 2 saatlik yolculuk beni ne kadar yorar? (Titreme oturuş pozisyonu vs açısından)

Özellikle Keeway Superlight 150 ve Kanuni Tiger 250 gibi motorlarla karşılaştırarak cevaplarsanız sevinirim.
    Tekrar ediyorum şehir içinde ybr nin iyi olduğunu biliyorum. Merak ettiğim; ybr nin şehir dışı, uzun mesafe performansı.

Cevaplarınız çok işime yarayacak. Şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    benim motorun otobanda kayışı kopmuştu.yoldan gecen siyah ybrli bir arkadaş durdu.yardım etmek istedi ve bu arada muhabbet ettik.istanbuldan ankaraya gelmiş.hiç sorun yaşamamıiş.oldukca iyi diyordu.
    ANKARA MT

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Uzun yolda hiçbir sorun çıkarmaz ancak tatmin etmeyebilir. Rampalarda hızı düşecektir, fakat başlangıç için ideal ve sorunsuz motordur ybr.

O fiyatlara bulursun mu bilemem ama honda cbf150 daha konforlu bence.
    Uzun mesafe diyorsan bence superlighti geç. Çok ağır kalıyor gücüne göre. Tiger de başlangıç için ideal değil çünkü çok ağır.

ybr125 ve cbf150 yi düşün derim. Her iki motorda 100-200 km lik gezilerde sorun çıkarmaz. Hız olarak belli bi zamana kadar tatmin eder. Sonra hep daha güçlüsünü arıyor insan.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    ben de 1 yıl ybr kullandım,gitmesine gidersin istediğin yere ama kamyol falan sollayacağın zaman biraz düşünüyorsun.zaten onlar uzun yol makinası değil,şehir içinde de onların üstüne tanımam.tecrübe edine bilmek için alıcaksan al,2 saatlik yolculuk adamı yorar yormasına ama zevklidir ybr.en son km de 75 ykrş yakıyordu.illa uzakalara gidicem dersende dibi kuru yapmadan istediğin yere gidebilirsin,titreşimde yok denecek kadar azdır.istediğin zamanda elinden çıkarabilirsin,o yönden kafan rahat olsun.
    ::tutkuy::

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Ben 1 senedir kullanıyorum 3 ay m-önce ön dişliyi büyülttüm.Ve şu an motor inan 4 saatlik yolu tık demeden gidebilir daha fazlasınıda derdim ama atmayım kesin emin diğilim.AMa zaten insan yorulup dinlenmek istiyor.İst. dan kırklareline eski yoldan 200 km gittim geldim hiçbir problem yaşamadım.gerçi bu motoru aldığımdan beri hiçbi problem yaşamadım orası ayrı konu Kanka sana söliim bu motor daş gibi daşşşş....
    Motorize Birlikler K.lığı......

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    ylmzzz ve faruk59 arkadaşlarımın dediklerine aynen katılıyorum.Ayrıca motosiklet modelleri ana başlıklı bölümün yamaha ybr 125 topic inde bütün sorularına cevap bulabilirsin.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    cbf 150 tavsiye ederim.Torku çok iyi
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Alıntı xxnameo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bütçem en fazla 2500 ytl. İkinci el temiz bir ybr almayı planlıyorum. Şu ana kadar sadece yarım saat Keeway Superlight 150 ye bindim. Başka motor tecrübem yok

Daha çok hafta sonları Beypazarı Kızılcahamam gibi Ankaranın dışına çıkıp gezmek için kullanıcam.

Geleyim soruma: YBR uzun mesafe de nasıldır? Örneğin 100 km hızla 2 saatlik yolculuk beni ne kadar yorar? (Titreme oturuş pozisyonu vs açısından)

Özellikle Keeway Superlight 150 ve Kanuni Tiger 250 gibi motorlarla karşılaştırarak cevaplarsanız sevinirim.
    Tekrar ediyorum şehir içinde ybr nin iyi olduğunu biliyorum. Merak ettiğim; ybr nin şehir dışı, uzun mesafe performansı.

Cevaplarınız çok işime yarayacak. Şimdiden herkese teşekkürler.

Ybr guzel motor ama hızı o kadar iç acıcı degıl titremesi hiç yok saglam parcası cok pahalı vs Ben kt 125 kuLLanıyorum rahatLık arıyosan 125 cc LıkLerın ıcınde en rahatı Mondial kt-125 Dir mondial da azda olsa titreme var ama belli bir yol alıp motor ısındıktan sonra titreme sıfır a iniyo rahatlık olarak kt 125 ama yamaha sagLam motor

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bence tatmin etmez.. motosikletle ne kadar trafiğe uyum saglamak istersen okadar yuksek devirde gidiceksin.. ne kadar yuksek devirde gidersen kendini okadar guvensiz hissediceksin onun için tiger daha öne çıkıyor biri 10 bg biri 18bg

bende ilk uzun yolumu kanuni seyhan 125 le yapmıştım otoban ve e-5 te eksikliğini hissediyosun..

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı fortinosklamus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr guzel motor ama hızı o kadar iç acıcı degıl titremesi hiç yok saglam parcası cok pahalı vs Ben kt 125 kuLLanıyorum rahatLık arıyosan 125 cc LıkLerın ıcınde en rahatı Mondial kt-125 Dir mondial da azda olsa titreme var ama belli bir yol alıp motor ısındıktan sonra titreme sıfır a iniyo rahatlık olarak kt 125 ama yamaha sagLam motor

bilmiyorum rahatlıkatan ne kastediyosun titremesi yok mondiale göre diosun hızı iç açıcı değil diosun kt-125 öneriyosun.sorabilirmiyim uzun yolda 150 lemi gidiyosun kt-125 le.ybr düz yolda istediğin anda 100 km ye ulaşabiliyo son hızı demiyorum dikkatini çekerim motoruda aşırı yormuyoruz bu hızda (redline da falan değil yani.)neyse uzatmıyım. bence bu kadar yorum yeter...
    B rh +(pozitif)

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    dün 250 km'lik yol yaptım..
    hiç sorun vermedi maşallah. titreşimden yana hiç bi şikayetim yok.zaten YBR de Vibrasyon(titreşim) yok. bence tatmin eder...
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    kesinlikle ybr senin işini görür tigerın ağırlığını bilmiyorum ama şasesi biraz ağır gibi görünüyor uzun yolda insanı yorabilir diye düşünüyorum

delidumur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    Şöyle başlayalım,uzun yol makinası değil yani bi vfr konforu tabiki aramak olmaz,şehir içi kıvrak makina ybr.Tecrüben yoksa hele ki aynen al.Bu benim 2. motorum.param olmadığından aldım.Daha önce Modenasın 4 vitesli yarı manuel motorunu 5 sene kullandım.YBR iile arasında fark var tabi ama çok fazla da değil açıkçası.Ha 2 saatlik yolculuklarda ilk zamanlarda omuzlar biraz ağrıyor hatta canına yetebilir ama 1000 km yi dever bünye alışıyor.

Parça fiyatları konusunda Türkiyede en hesaplı motor ve yedek parça bolluğu açısından yine en iyisi Yamaha.Arka çamurluk bi plastik aksamı 35 ytl diye duydum,ama ucuz olduğunu herkez söylüyor.Kuryelerin neden Yamahayı genellikle tercih ettiği de yabana atılmasın.Honda pahalı bir araç ve parçaları da öyle.

Diyeceğim budur.Ha her gönülde bi Honda yatar orası ayrı ama bütçe olunca ona göre değerlendir.Saygılar
    Arkadaşlar MSN de geçen rumuzum olduğundan "duyulmaz" nickini kullanıcam bundan sonra.Teşekkürler Ahmet Tataroğlu

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    2500ytl'ye alınabilecek en sorunsuz makina ybr idir arkadaslar...mondial,kanuni falan hikayedir..sl150 vibrasyonu mahfeder adamı 100ün üstünde üstünde durulmayacak bir hal alıyor..tiger'a binmedim ama 2silindirli biraz daha az olabilir vibrasyonu.Son hızı da daha yüksek olabilir yorumum yok.Ama eğer ki 2006model kurye görmemiş bir ybr alırsan şayet seni hiç üzmeden istediğin yere gidebilirsin...Titreme hiç yoktur çünkü BALANCER sistemi vardı ybr'de..Hiç düşünmeden çin malları ile karşılaştırmadan al derim.Bazı arkadaslar cbf150 demişler lakin cbf150'nin fiyatı ikinci elde 2500e bulmak sanırım zor şimdilik..hiç düşünme ybr al.Uzun yol yapıcam demişsin 125cc ortalama olacak şekilde 90km/h ile hiç üzülmeden gidersin...
    AKIN FİDAN

ruzgar_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF500
    Selamlar,

Ybr cok makbul bir makina olmasada kesinlikle makul bir makina. Bunu ilk motorum Ybr yi aldigim zaman forumda belirtmistim. Ybr ile uzun yol hem artci ile hem artcisiz yaptim. Gurup suruslerine katildim. Teknik acidan kesinlikle kendi klasmani icin gayet verimli bir makina. Ayni klasmana giren diger ucuz markalarla kiyaslarsan vibrasyon namina bisey bulamazsin. Rampalardaki performansi tabi birazda kullanimla alakali olarak kendi hacmine gore gayet iyi. Motor kucuk gucu dusuk ve hafifi oldugundan uzun yolda otoban kullanirsan canin biraz sıkılır. Ruzgarli havalarda uzun yola cikarken biraz durup dusunmekte fayda var zira sorun kamyonlardan cok otobusler ve etraflarinda olusturduklari ruzgar duvarlari. Ancak bunuda tecrube ederek nezaman ne yapman gerektigini anlamak suretiyle halledersin. Uzun yolda ortalama hiz olarak Ybr de 100 km diyen arkadaslar sanirim ciddi uzun yol yapmamislar zira ybrnin ortalama rahat yol alabilecegin hizi 80 . 110 nada cikarsin ama surekli 110 la gitmek motorunu biraz zorlamak kendini biraz zorlamak ve kisa surede yorulmak anlamina gelir. Surat yapmayi sevmeyen dogayi seyretmekten hoslanan yolda otobuslerin tacizlerine kulak asmayacak celik sinirlere sahip birisi icin heryere gidebilincecek makina derim. Yanina bir kac alet edevat bir buji zimpara al bas git. Arjantinli bir eleman Alman sevgilisi ile dunyayi geziyor.

Saglicakla kal
    Saygilar;
    Hakan Altiparmak

cenk3207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200gy_2
    ybr benim de ilk motorumdur. bir günde 750 km yaptığımı bilirim. tabiki 250-300 km den sonra insan yoruluyor. titreşim yoktur. her zaman nakit para demektir. kısacası ybr iyi bir motordur. ( YBR ' nin açılımıda biz aramızda söyleriz, Yardır Beni Ramazan' dır )

ybr yerine honda titan cgl felan tavsiye ederim.daha seri.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    2 kişi ybr ile 220 km yol yaptık.hiçbir sorun çıkmadı ybr de blansör sistemi olduğu için yüksek devirlerde bile titreme yoktur.bu yüzden aynı klasmanda ki diğer motorlara göre avantajlıdır.

bu forumda ybr li bir arkadaş Antalya-Ankara arasını ybr ile gidiyor.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    gezi yazılarında bizim bolu-Ankara ortak Beypazarı gezimiz var.. Ybr si olan arkadasımda o geziye katıldı... 200 km yolu sorunsuz bi sekilde tamamladı.. Yanı anlayacagın o kadar yol hiç bi şey değil.. günde 300-400 km sorunsuz gider...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    valla bende beyeniyorum ybr ı iyi motor çin malları ile kıyaslamasak daha dogru olur bence 2.el cbr125 lere de bakabilirsin 3.500ytl den başlıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)