Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kenarda birikmiş paramız yokken krediyle motor alınırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Arkadaşlar,abilerim,kardeşlerim...
    Motor kullanmaya Bodrum'da Honda Kinetic kiralayarak başladım.Ardından arkadaşlarımın Dt125, Klr650 gibi motorlarını da zaman zaman kullandım.Askerden gelirgelmez 150cc lik bi Asyamotor aldım fakat hem kalite olarak hem de güç olarak artık beni kesmiyor.Buarada maddi durum olarak da babamızdan malk mülk olmadığı için her ihtiyacımızı kendimiz halletmeye çalışıyoruz.Çok şükür uluslararası bi şirkette satış temsilcisi olarak görev yapıyorum,maddi durum bekar bi erkeğin geçimine yetecek kadar.Şimdi sorum şudur; Yıllardır arzuladığım büyük motoruma kavuşmam için tamamını kredi çekip,faizini de göze alıp,battı balık yan gider deyip gözümü karartayım mı? Yoksa biriktir koçum başka çaresi yok' mu? Birikmekle bitmez bu yol,ama sanki ayda 400-500gibi ödeme ile (biraz zararlada olsa) 10.000ytl kredi bana daha mantıklı geliyor! Burada kredi kullanan arkadaşlardan,fikri olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.En uygun şekilde nasıl halledilir,hangi banka en kolay yoldan ne verir,benim en az vaktimi alarak banka işlerimide takip eden motor firmaları varmıdır,bu adam JAPON'una nasıl kavuşur? Bana ve benim gibi gözü kararmış arkadaşlara klavuz olmanız dileğiyle,saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    eğer ödeme günü geldiğinde ödeyebileceğine eminsen ve kredi bana bağımlılık yapmaz dersen bu seferlik çek derim. ama dediğim gibi buna en son sen karar vereceksin. katıp katıştırıp bazı şeylerden vaz geçip ödeme günü o parayı bankaya kesin yatırırım diyorsan ve çok şükür işine de güveniyorsan garantisi varsa işinin çek krediyi bu dünyaya kaç kere geleceğiz bak keyfine

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Kredi bilgileri konusunda yardımcı olamıyorum ama abin olarak -hayat tecrübesi- senin gözün yeteri kadar kararmış, arkadaşların cevaplarına göre git kafana yatan bir motor ala yoksa mazallah daha bekarmışsın

Motosikleti
    Kapatalım bu bahsi lütfen..
    valla benim de kafamı kurcalayan bi konuda başlık açmışsın.teşekkürler,bu forumun sıkı takipçisi olacağım.benim de bu konuda biraz fikir almaya ihtiyacım var.çünkü bu siteyi takip ettikçe bendeki motosiklet bağımlılığı dayanılmaz bi boyuta ulaşıyor
    ben de gözümü karartıp kredi ile cbr125 mi alsam diye düşünüp duruyorum.uykularım kaçıyor
    neyse hele şu mayıs ve haziran ayları bi geçsin de.ondan sonra kesin bişeyler yaparım

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    ben cok ufak bı mıktar aldım kredı.... Pişmanmıyım evet..... İnsanlık hali ufak bi terslık olurda işsiz kalma durumu olursa odemelerde kımseye muhtac kalmak ıstemedıgımden sımdı buyuk bı motor almıyorum.........

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,abilerim,kardeşlerim...
    Motor kullanmaya Bodrum'da Honda Kinetic kiralayarak başladım.Ardından arkadaşlarımın Dt125, Klr650 gibi motorlarını da zaman zaman kullandım.Askerden gelirgelmez 150cc lik bi Asyamotor aldım fakat hem kalite olarak hem de güç olarak artık beni kesmiyor.Buarada maddi durum olarak da babamızdan malk mülk olmadığı için her ihtiyacımızı kendimiz halletmeye çalışıyoruz.Çok şükür uluslararası bi şirkette satış temsilcisi olarak görev yapıyorum,maddi durum bekar bi erkeğin geçimine yetecek kadar.Şimdi sorum şudur; Yıllardır arzuladığım büyük motoruma kavuşmam için tamamını kredi çekip,faizini de göze alıp,battı balık yan gider deyip gözümü karartayım mı? Yoksa biriktir koçum başka çaresi yok' mu? Birikmekle bitmez bu yol,ama sanki ayda 400-500gibi ödeme ile (biraz zararlada olsa) 10.000ytl kredi bana daha mantıklı geliyor! Burada kredi kullanan arkadaşlardan,fikri olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.En uygun şekilde nasıl halledilir,hangi banka en kolay yoldan ne verir,benim en az vaktimi alarak banka işlerimide takip eden motor firmaları varmıdır,bu adam JAPON'una nasıl kavuşur? Bana ve benim gibi gözü kararmış arkadaşlara klavuz olmanız dileğiyle,saygılar...

valla dostum krediye maaşı bağlayıp böyle aval aval çevrene bakınacaksan benzin koyamayacak duruma gelirsen üzülürüm şahsen...yani motoru alıyon kapı önüne çekiyon ve benzin alamadığın için gezemiyon...sıkışman eve yapacağın takviyelerin azalması(fatura vs)...boğazdan kısmanda cabası...yani sakat bence...hayallerine kavuştun hade...işin ters gitti...biriyle tartıştın işten istifa ettin veya kovuldun napcan...hemen satabilirimisin makinanı...hadi sattınkredinin fazisi var...o yakana yapışcak...şimdi 3-5 kuruş biriktirip bir küçük hacim alsan ne olur sanki...cbf150...250...ybr 125...vs...yani büyük cc alırsan elinde patlarsın...

sana iki kankimden örnek...

bir tanesi cbf 500 aldı...benzine parası yok...kredi ödüyor...eline maaştan kalan para 50 ytl...motor kapıda yatıyor...

öteki yarı kredi yarı tüketici kredisi ruhsatı vs toplam 7500 e mal oldu...2.el cbf 250...sıfırı halbuki 8000...ama peşin yok napsın garip...işte böyle hocam...bu arkadaşımda Tekirdağ gezisine gelemiyor...nedeniparası yok...

kemerlerei ne kadar sıkacanki...allah korusun kaza yaptın hatalı sensin...kaskon olmayacak öuhtemelen...karşı tarafın hasarıda sana patladı farzet...napcan...yada bazı durumlarda kasko senden masraflar için %20 ister vs...yani düşmez kalkmaz bir Allah...bence büyük makine almak için kredi ve kemer sıkma politikası riskli...girme dostum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Yahu kardeşim;
    ben senin vicdanını sesi olayım izin verirsen bir iki dakikalığına.. saksıyı biraz öne eğip düşünelim.. Türkiye de yaşıyoruz ve kimsenin (genel itibarı ile-istisnalar kaideyi bozmaz- yan gelip yatmaya alışkın memur kardeşlerimizden değilsen..) iş garantisi yok yarın için.. Birikimim de yok diyorsun. Demekki sağa sola bişiler atacak durumun olamamış şimdiye kadar.. Ancak kendin geçinebiliyorsan alacağın o on milyarlık kredinin taksitlerini yatırırken benzin alacak paran kalmaz.. Gönül istiyor istiyor ama bunun hastalığı var kazası var.. Allah korusun kaza yapsan sana kim bakar.. motoru tamir ettiremezsin yatar bir kenarda içine batar.. kim sana bişey olmayacağı garantisini verebilir? Taksidi ödeyemesen bir ayda banka bu burnundan getirir.. yarı fiyatının altında o makinayı elinden geri alır.. Alınca da bitmiyor inan bunun giyimiydi kuşamıydı ruhsatıydı vergisiydi derken en kötü ihtimalle 1 kağıt gider temizinden.. eğer ii bişiler alayım dersen inan 2000 ytl tutuyor emin olabilirsin.. ben yeni yaptım onca masrafı ondan biliyorum. bir ay krediyi ödeyemezsen ömür billah kredi almaya kalktığında bu önünde engel olur.. hadi benim gibi bir bankacı kankin var diyelim ve onların görevi vatandaşı borçlandırmak.. habire yeni kredi çekebilirsin diyelim.. siyahlimuzin ne güzel demiş laf arasında.. "eğer bağımlılık yapmaz dersen" diye.. cidden borç borcu doğuruyor.. fazlası ile burnundan getirir. ölsen gitsen bankanın umrunda olmaz çünki kredi verirken adamlar sana hayat sigortası aldırıyor verdiği borçla.. her halikarda parasını alacak o.. o kadar çok seviyorsan bir sene biriktir bak bakalım kendini ne kadar kasabiliyorsun? eğer cidden artrabiliyorsan zaten bir sene sonra bişiler birikir kenarda.. üstünü de çek kredi ile tamamla bak keyfine.. motosikletlerimize ağız tadı ile binmek nasip olsun hepimize.. ben de çok istiyordum senin gibi davranmayı ama gel görki birikim yapıp bekleyeceğime kredi çektim.. özel sektör malum.. işler bir ters gitti birkaç ay maaş alamadık.. güya maaşı ekleyip üzerine alacağız derken motosikleti bir de üstüne yeni vergiler geldi hiç alamadık.. hala taksitle alamadığım (o zaman alamadığım) motosiklet için taksit ödüyorum bankaya.. şimdi de bir ihtiyar aldım onunla bastırıyorum hevesimi.. sen bilirsin.. sonuçta senin hayatın.. ama iyi düşün.. hayatında; ağzının tadı kumar oynayacağın yada riske atacağın son şey olmalı derim ben.. varsın biraz geç olsun.. hayatta para ile satın alabileceğin hiç bir şey için dert etme (mankenler dahil ).. gün gelir olur alırsın..

**emr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er6-n
    benim gibi para biriktirme fobin varsa, ödeyebileceğine inanıyorsan, gönül rahatlığıyla kredi kullanabilirsin, harcamak yerine mecburen krediye ödersin... (öyle yaptım)
    bu açıdan faydalı bir yöntem

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin bu dedigini tam olarak ben yaptım.kuruş yoktu,aylık taksit ödememde vardı...
    zaten kawasaki sitesindende o günlerde çok beğendiğim,böyle agzım açık inceledigim er5;
    akşam geziyorum yaya olarak,burda bi kawasaki bayi var,göz zevki olarak,hani içimde gidiyor ya,şu baba makinelere biraz bakim dedim.bide ne göreyim vitrinde er5;başkada var 8-10 tane. ama er5 zaten o günler aklımda yer etmiş,tam benim makinem demişim.
    ertesigün gündüz(o zaman magaza kapalıydı)gittim,inceledim hayran hayran.fiyat ögrendim,dedim tamam.
    ben sıfır olarak sormuştum meger ikinci sahibi olacakmışım,neyse fiyatta hoşuma gitti.gittim bankayla konuştum okeyi aldım.tam 7,5 çektim direk adamlara saydım makineyi aldım.36 aya böldük bankayı,
    çok memnunum,sıfırdan farksız bir makinayı 36 ay taksitle sıfır fiyatına almış oldum.hiç şikayetçi deyilim.z-moto yu bile aradım sıfır aldıgımda 12 taksitten fazla yapmadılar ve 15 civarına geliyordu fiyatı.
    sonuç olarak çok begendigin bi makine denk gelmişse hiç durma.üzerine bindinmi ne taksit aklına gelir,ne hazırdaki dertler.
    ben motoruma resmen aşıgım,sanada bulaşsın...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hayır alınmaz ! Ben aldım, kaza yaptım, normal de 2,800 olan motor bana çook pahalıya patladı.. Allahtan iyi kazanıyorum da şuan gırtlağa kadar borçlu olsam da ödeyebiliyorum ! Biraz sabret para biriktir, ikinci el bi motor al.. Krediye falan da bulaşma...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    yahu arkadaşım.. krediye para yetiştireceğim diye uğraşma derim ben yine de.. yukarıda zaten yazım benim başıma gelenler. cbf diye tutturmasaydım almasaydım krediyi başım ağrımayacaktı. oysa akıllıca davranıp atsaydım köşeye biraz bir yıl geçmeden sıfır cbf 250 sahibi olurdum. ama aksilik aksilik üstüne gelirse başın ağrır senin de sonra. dediğim gibi sen bilirsin. ama yukardaki ile anlaşmanı yap o zaman baştan. bana kaza bela sıkıntı yada sorun verme diye.. böylece iki üç yılda rahat rahat ödersin borcunu

Motosikleti
    Daelim S2 250
    arkadaşım herkez güzelce fikirlerini yaşadıklarını sölemiş.. şu an bende bi maxi scooter kullanıyorum.. bu motoru 10 ay vade ile 4000 ytl kredi çekerek aldım ve bu ay itibari ile ilk 5 ayını hayırlısı ile bitirdim.. sana şöle söliyebilirim ayda 460 ytl ödüyorum yani açıkçası aldıgım maaşı yazarsam aip olur ama işte diğer borçlar yaşam derken ucu ucuna yetiştiriyorum.. çok ekstra bişi çıktıgı zaman biraz sıkışıyorum.. he şunu söliyebilirim sana.. kredini çekersin ödeyebildiğin derecede ödersin ama unutma bu işten mutlaka zarar edersin.. ne derecede dersen bi kere kredi cekiceksin ve bunun faizi var.. hiçç bişey olmasa bi kere mutşaka faizden zarar edeceksin.. bunun dışında olduda ilerki aylarda ödeyemedin.. satarsın motoru atıyorum 3-5 ayını ödedin sattığın paranın ustune bilmiyorum o anki duruma göre bi miktar daha koyup borcu kapatırsın bu en kötüsünden bi iyisi.. en kötüsüde allah göstermesin.. kaza yapman ve ciddi masraflarla karşılaşman.. iştge o zaman hoş olmaz.. bi kere çok dikkat etmen lazım bunu göz önüne alarak.. bunun dışında alırsın baktın ödeyemedin satarsın bindiğin kar kalır sana.. yani ben şu an motorumun borcunu ödeyemesem işimde bi aksilik olsa 5 ayını ödedim satarsam mutlaka zarar ederim ama cebime yine bi miktar para kalır borcunu kapatırım kredinin.. onu düşünerek girdim bu işe. ama umarım böle bi durumla karşı karşıya kalmam.. işallah istediğin motora kavuşursun..
    Bu bir tutku... yıllar geçsede... o motor hayatından belki bi çok şeyi alıp götürsede ondan vazgeçmek imkansız.. o bir kadın gibi ..

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    krediğe olabildiğince bulaşmayın.Çünkü,mesala

5.000 Ytl lik kredi çekiyorsunuz.size 5.000 YTL vermiyorlar.Kesintileri var.yaklaşık olarak 4.750 ytl alıyorsunuz.Yaklaşık bunu nerdeyse 1.000 ytl faiz olarak 6.000 ytl ödüyorsunuz.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    kredi mertligi bozar!

is güvencesi olmayan bu dünyamizda insani rezil ötesi edebilir üstelik ...

Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bu dedigini tam olarak ben yaptım.kuruş yoktu,aylık taksit ödememde vardı...
    zaten kawasaki sitesindende o günlerde çok beğendiğim,böyle agzım açık inceledigim er5;
    akşam geziyorum yaya olarak,burda bi kawasaki bayi var,göz zevki olarak,hani içimde gidiyor ya,şu baba makinelere biraz bakim dedim.bide ne göreyim vitrinde er5;başkada var 8-10 tane. ama er5 zaten o günler aklımda yer etmiş,tam benim makinem demişim.
    ertesigün gündüz(o zaman magaza kapalıydı)gittim,inceledim hayran hayran.fiyat ögrendim,dedim tamam.
    ben sıfır olarak sormuştum meger ikinci sahibi olacakmışım,neyse fiyatta hoşuma gitti.gittim bankayla konuştum okeyi aldım.tam 7,5 çektim direk adamlara saydım makineyi aldım.36 aya böldük bankayı,
    çok memnunum,sıfırdan farksız bir makinayı 36 ay taksitle sıfır fiyatına almış oldum.hiç şikayetçi deyilim.z-moto yu bile aradım sıfır aldıgımda 12 taksitten fazla yapmadılar ve 15 civarına geliyordu fiyatı.
    sonuç olarak çok begendigin bi makine denk gelmişse hiç durma.üzerine bindinmi ne taksit aklına gelir,ne hazırdaki dertler.
    ben motoruma resmen aşıgım,sanada bulaşsın...

kardeş süper olmuş bende aldım 2 milyar 10 ay aldım ama 400 faiz verdiler.oldu 12 ay.her neyse temmuzda bitiyo yani bir taksitim kaldı ama zaten motor haşat oldu.boş boşuna para yatırdık.ama boşver diyom 2005 bi r6 alacam 13 14 milyar istiyo. şimdi elimde 2 milyar var + aylık bu işe 600 ytl ayırabilirim.şimdi kredimi alsam yoksa 1 yıl biriktirip 8 milyar kadar biriktikten sonra 3 milyarda kredi mi alsam diyom ama kafa karışık. ha şunu söliim motor için yanıp tutusuyom.napcam bilmiyom. belediyede bilgi işlemde çalışıyom ayrıca yazayım napsam

marten1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ 6 Diversion F
    Ah bize bi kredi veren olmadı verseler gidip ellerini öpücem

motorunuza bindiğinizde hiç bir dert kalmayacak ... emin olun.
    banka kredisine şöyle bakın:
    hedeflediginiz makina peşin aldıgınızda kaç para,krediyle aldıgınızda kaç para,banka kredisi çekip peşin aldıgınızda daha uygun geliyorsa hiç durmayın.
    bende öyle oldu.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam birikim yapması zor oluyor, kendimden biliyorum. Biriktiricem diye yola cıkıyorsun bi yıgın zaman gecmis ama ortada para yok. Eşden dosttan borc bulma durumuda yok sayılır artık günümüzde, askerlikte geride kalmıs, bence cek kredini, taksit yaptır, riski göze al derim ben. Kendimce söylüyorum ben aynısını yapardım, yapıcamda. Bankalara aylık ödeyebilecegin miktara göre taksit imkanı sunuyorlar sana örn:
    Sen: Aylık 200 lira ödeyebilirim ?
    Bankacı: Olur al buda faiz oranı bak (kagıdı uzatır)

Sonucta zaman geciyor hızla, yaslanıyorus. Tabii bu kredi sonucunda sosyal hayatında bi takım kısıtlamalara gitmek gerekicek ki o kadarıda deger motosiklet icin. Aksam üstü alırsın 1-2 tur gezersin caddelerde, ne efkar kalır, ne bişi. Tabii gelirin taksitlerden sonra benzin bile alamama durumuna düşücek durumdaysa işin biraz daha zorlu olucaktır. Zaten cekmeyi düsündügün kredi miktarını banka sana verirken en az birkac yıl aynı yerde calısmıslık arayacaktır. Zaten isyerinde 2 yıldan fazladır calısıyorsan, memnunsundur ve ekstrem bi durum olmadıgı sürecede iş problemin olmaz kanısındayım. Ama hayatın tadını çeşni şeklinde her türlü alan ve sık iş değiştiren bizden bi arkadassan risk degerlendirmesini bi daha yap derim cünkü zorluk çıtası baya bi yükselicek demektir. Ama nacizane benim fikrim, kredi cekersende taksit sayısını cok uzun bir döneme yayma derim, mümkün olan en kısa ve seni kasmıycak sürede bitsin gitsin.
    Tabi bu motosiklet tutkunu bi adamın görüsleridir hoca, simdi sen tasıt olsun, ayagı yerden kessin seklinde bakıyorsan olaya, hic kendini kasma biriktir öyle al derim ben
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    cbf 150
    birazblues abime katılıyorum çok doğru konuşmuş "vicdanının sesi"ni dinle bence benim kredi kullanma gibi bi şansım hiç yok bi ay motorun yarı parasını kazansam da sonraki ay ekmek alacak parayı bulacağım garanti değil. biriktirip peşin almak en iyisi

Alıntı mahony21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birazblues abime katılıyorum çok doğru konuşmuş "vicdanının sesi"ni dinle bence benim kredi kullanma gibi bi şansım hiç yok bi ay motorun yarı parasını kazansam da sonraki ay ekmek alacak parayı bulacağım garanti değil. biriktirip peşin almak en iyisi
    bu konuda çok haklısın düzenli geliriniz yoksa hiç düşünmeyin bile.
    Allah korusun,adamın canını alıyor bankalar(ödenemeyince).ben kredi kullandım ama işim sabit,belirli bir düzen var,alacagım aylık belli,ödeyecegim yerler belli(fabrika hayatı).
    aksi taktirde kendi kendini zora sokmak olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)