Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletli Cumhuriyet Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Arkadaşlar, güncel olayları takip ediyorsanız ülkenin son zamanlardaki halini hepimiz görüyoruz. Ard arda düzenlenen mitinglerle halk cumhuriyet rejimine ve Ulu Önder Atatürk'e sahip çıkıyor. Benimde aklıma daha önceden pek yapılmamış bi tepki organizasyonu geldi, katılmak isteyen arkadaşlarla motorlarımız ve Türk Bayraklarımızla şöyle bir İstanbul turu atalım, MT ailesi olarak cumhuriyete sahip çıkalım.

Bunun için izin alınıp alınmayacağını bilmiyorum ama taşıdığımız tek şey Türk bayrağı olacak ve ne slogan atacağız, ne de miting yapacağız. İzne gerek olacağını sanmıyorum. İnşallah duyarlı arkadaşlar vardır, amacım siyaset yapmak değil, Cumhuriyete ve Atatürk'e toplumun her kesiminin sahip çıktığını gösterebilmek. Katılım olursa yerini ve zamanını hep beraber belirleriz, sizin Fikriniz nedir?
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    derra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r repsol
    bence güzel fikir bu kadar motorsiklet kullanıcısı olarak bizde tavrımızı bencede ortaya koyalım,böyle bir organizasyonda olursa ben varım
    :mrgreen:

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Olabilir ama 30 ağustos turuna katıldıgımdan afedersin turun şeyi çıkmıştı. motorsayısının 100ün üzerinde olması ve iyi bir güzergahda olması yetmiyor. Birde iyibir düzen gerekli sağdan soldan devamlı birbirini geçen motorlar trafikte cok sıkıntı yaşatıyor. 30 ağustos turunda ben bunları yaşadım kaş yapalım derken göz çıkarmayalım ama iyi bir org. olursa gelirim tabi.
    Soda Ayran Cool

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    İyi olur ama bu amaçla yapıldığını anlarsa polis, ehliyet, ruhsat sorar burada bişey bulamazsa trafik düzenini bozuyorsunuz diyerek biber gazı sıkar -gerçi stokları bitirmişler salı günü- dikkat etmek lazım

Motosikleti
    Buraya bir marka yazabilmem için mucize gerekli
    Alıntı necropolis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi olur ama bu amaçla yapıldığını anlarsa polis, ehliyet, ruhsat sorar burada bişey bulamazsa trafik düzenini bozuyorsunuz diyerek biber gazı sıkar -gerçi stokları bitirmişler salı günü- dikkat etmek lazım
    sakat iiş saya dışı miting yapıyonuz die alayımızı götürürler merkeze sevdirirler herkeze

ama slogan atmazsak bişi olmaz die düşünmeyin bayraklar falan kıllanır polisler illaki çevirirler sonra katılımcıların %70 gibi bi kısmı ehliyetsiz olcağından takla oluruz

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Ne ehliyetmiş be kardeşim alla alla kimsede yokmu? anlayamıyorumki alın babacım 1 adet A2 ;)

gösteri yapmıyoruz, sadece toplu sürüş yapıyor olacağız onada kimse bişi diyemez.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    şimdi yok
    Alıntı Carlitoturco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, güncel olayları takip ediyorsanız ülkenin son zamanlardaki halini hepimiz görüyoruz. Ard arda düzenlenen mitinglerle halk cumhuriyet rejimine ve Ulu Önder Atatürk'e sahip çıkıyor. Benimde aklıma daha önceden pek yapılmamış bi tepki organizasyonu geldi, katılmak isteyen arkadaşlarla motorlarımız ve Türk Bayraklarımızla şöyle bir İstanbul turu atalım, MT ailesi olarak cumhuriyete sahip çıkalım.

Bunun için izin alınıp alınmayacağını bilmiyorum ama taşıdığımız tek şey Türk bayrağı olacak ve ne slogan atacağız, ne de miting yapacağız. İzne gerek olacağını sanmıyorum. İnşallah duyarlı arkadaşlar vardır, amacım siyaset yapmak değil, Cumhuriyete ve Atatürk'e toplumun her kesiminin sahip çıktığını gösterebilmek. Katılım olursa yerini ve zamanını hep beraber belirleriz, sizin Fikriniz nedir?
    Dostum bunun için izin şart yoksa size engel koyarlar bide keşke istanbulda olabilsem de böle bi r etkinliğe katılsam çok isterdim
    ALLAH YÜRÜ YA KULUM DEDİ MOTORUMU SATTIM :salut::queen::flower::sunny:::unsure::::whip::::146::

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Şu ülkede rahatça yaşamamızı sağlayan ulu önder ATATÜRK'ün adına yapılan
    her etkinliğe katılırım MUSTAFA KEMAL ATATÜRK bizim için nelere katlanmış
    şu yapılanları gördükçe içim acıyo her türlü CUMHURİYET için biraz gaz verelim
    ne çıkar ATATÜRK'ün yaptıklarının yanında bizim ki hiç bişey sayılır ama içim rahat
    olucak hiç olmazsa ATAM İZİNDEYİZ diyebilenlerle birlikte gaz vermek keyif
    verecek.

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ülkede rahatça yaşamamızı sağlayan ulu önder ATATÜRK'ün adına yapılan
    her etkinliğe katılırım MUSTAFA KEMAL ATATÜRK bizim için nelere katlanmış
    şu yapılanları gördükçe içim acıyo her türlü CUMHURİYET için biraz gaz verelim
    ne çıkar ATATÜRK'ün yaptıklarının yanında bizim ki hiç bişey sayılır ama içim rahat
    olucak hiç olmazsa ATAM İZİNDEYİZ diyebilenlerle birlikte gaz vermek keyif
    verecek.
    Takdir ettim, bu ruha sahip olan her arkadaşı bu birlikteliğe davet ediyorum. Eğer polis beni Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıyorum diye çevirecekse varsın çevirsin, korkum yok, korkusu olmayan gelsin, korkusu olan sussun insanın şevkini kırmasın.

Buğra dostum 30 ağustos turu da önemliydi ve güzeldi. Ama bu turun anlamı ve ruhu çok farklı olacak. Sanırım bunu gerçekleştirmeliyiz. Gelecek olanlar msjın sonuna gelirim yazsın, sayıyı çıkaralım ve 1-2 hafta içinde gerçekleştirelim. Bu vatan sahipsiz değil!
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Ben gelirim. Gelmemem mümkün değil.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    İzne gerek olacağını sanmıyorum.
    Emniyette ne dicen acaba?
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Anayasamızda ve yasalarımızda kaç tane ANCAK var biliyormusunuz?

Örneğin cümle şöyle başlar---Her Türk vatandaşı seyahat özgürlüğüne sahiptir ancak......diye devam eder.

http://www.tbmm.gov.tr/Anayasa.htm

II. Zorla çalıştırma yasağı

MADDE 18. – Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır.

Şekil ve şartları kanunla düzenlenmek üzere hükümlülük veya tutukluluk süreleri içindeki çalıştırmalar; olağanüstü hallerde vatandaşlardan istenecek hizmetler; ülke ihtiyaçlarının zorunlu kıldığı alanlarda öngörülen vatandaşlık ödevi niteliğindeki beden ve fikir çalışmaları, zorla çalıştırma sayılmaz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

özgürruh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    Demokrasiler halkın istekleri doğrultusunda şekillenir,yasalar değişir, tabii buda mücadele ile olur. Atatürk gençliğe hitabında bu ülkeyi ve cumhuriyeti bize emanet etmiştir. Ben motoruma atlar her cumhuriyet mitingine giderim tıpkı yarın gideceğim gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var

Bu tür saçma sapan şeyleri kınıyorum.
    Arkadaşım cumhuriyet olduğu yerde duruyor, lütfen bari motorsikletçilik kavramını böyle provakatif hareketlere alet etmeyin.
    çok ama çok ayıp bunlar. Adını da atatürkçülük ve cumhuriyetçilik koyuyorsunuz ve bayrağı da alet ediyorsunuz. Bunlar kutsal ve değerli kavramlar.

Burada bu türden siyaset yaparsanız, motor camiasını ikiye üçe dörde bölersiniz.
    Cumhuriyet hepimizin, Atatürk bizim liderimiz.
    Ama siz illa biz chp'liyiz diyorsanız bizde çıkalım o zaman başka bir motorlu grupla başka bireylem yapalım.

Yukarıda söylediklerimi şimdi bizim yaptığımız siyaet değil gibi yorumlayacaksınız. Ama çıkıp "önceden pek yapılmamış bi tepki organizasyonu geldi" gibi bir cümle kuruyorsunuz. Tepkinizi kime ne için gösteriyorsunuz, bunun adı siyaset değilmidir ? ?

Biz motorcuyuz arkadaşım. Hepimiz bu ülkenin bir ferdiyiz; Motora atlar kırlarda dolaşırız, ancak motor söz konusu ounca; aynı müzikte ve sanatta olduğu gibi insanlarda siyaset, din ırk ve milliyet gözetmeyiz. En büyük özelliğimizdir bu. Camiamızın özelliği. Amerikadaki bir harleycide, mısırdaki bir korssçu da bizim için fark etmez.
    Lütfen motor camiasını böyle bölmeyiniz. Bu hareketleri gerçekleştirenlerin asıl niyetlerinin ne olduğunu biliyoruz ve sonuçlarını da görüyoruz. Cumhuriyete, Atatürke ve ülkemizin laikliğine her zaman evet ve sonuna kadar savunucusuyuz ama kutsal değerlerimizin cumhuriyet, atatürk ve bayrak altında siyasi birer eyleme dönüştürülmesine kesinkez ve kesinkez karşı olduğumu beyan ediyorum

Bu yorumu yukarıdaki sözleri şaşkınlık, üzüntü ve hayretle karşıladığımı öncelikle belirterek ve acı içinde yazdığımı söylemek isterim. Keşke böyle bir yazı kaleme almak zorunda olmasaydım.

Saygı ve sevgilerimle.

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    sevgili xnode,
    oncelikle sunu belirtmeliyim ki arkadasimiz senin de yukarida yazdigin gibi bi parti ismi dahi belirtmemis sadece milyonlarca insanin Ankarada yaptigi gibi bi olusumu desteklemek istemis,

motosiklet camiasinda dedigin gibi, isin asli tum hobilerde din dil irk ayrimi yapilmaz cunku asil olan ortak zevklerin paylasilmasidir...

ancak arkadasimiz bunu kendi gibi dusunen insanlarla birlikte faaliyete gecirmek istemis, sen burda art niyet gordugunu yazmissin ama ben ve bazi arkadaslarim goremedi...

cumhuriyetin bi yere gittigi yok ayni yerinde duruyor demissin ama aslinda ayni yerinde duran biziz yani Turk Gencligi...

baska birsey de ''''Bu tür saçma sapan şeyleri kınıyorum''' demissin ve benim gibi bu yazdigini okuyan ve bu konuyu yazan arkadasi da rencide etmissin... arkadasimiz bunu butun safligiyla yazmis ve ne sahsi ne de baska bir emele menfaat olarak dusunmus...

Bu kadar yurtdasin bir araya gelip toplanma sebebi de zaten boyle degerleri kendilerine mal edip bunun uzerinden menfaat saglamaya calisanlara karsi degil mi? belki cok sey degisecek belki de hicbirsey degismiyecek ama bi sekilde artik insanlarinda tepkilerini gosterme zamani geldi oyle degil mi?

bence boyle buyuk bi kitleysek ve bazi seylerin de dogru oldugunu savunabiliyorsak, neden toplanmayalim... benim kanimca, ben bu konuda bi boluculuk degil sadece emanetimize uzatilan dillere cevap veren insanlari goruyorum...

"siz beni hala anlayamadınız
    ve anlamayacaksınız çağlarca da
    hep tutturmuş "yıl 1919 mayısın 19'u" diyorsunuz
    ve eskimiş sözlerle beni övüyor, övüyorsunuz
    Mustafa Kemal'i anlamak bu değil.
    Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil.

bırakın o altın yaprağı artık
    bırakın rahat etsin anılarda şehitler
    siz bana neler yaptınız ondan haber verin
    hakkından gelebildiniz mi yokluğun, sefaletin?
    Mustafa Kemal'i anlamak yerinde saymak değil

bana muştular getirin bir daha
    uygar uluslara eşit yeni buluşlardan
    kuru söz değil iş istiyorum sizden anladınız mı?
    uzaya türk adını Atatürk kapsülleriyle yazdınız mı?
    Mustafa Kemal'i anlamak avunmak değil

hala o acıklı ağıtlar dudaklarınızda
    hala oturmuş bana on kasımlarda ağlıyorsunuz
    uyanın artık diyorum, uyanın, uyanın!
    uluslar fethine çıkıyor uzak dünyaların
    Mustafa Kemal'i anlamak göz boyamak değil!

beni seviyorsanız eğer ve anlıyorsanız
    laboratuvarlarda sabahlayın, kahvelerde değil
    bilim ağartsın saçlarınızı, kitaplar
    ancak böyle aydınlanır o sonsuz karanlıklar
    Mustafa Kemal'i anlamak ağlamak değil

demokrasiyi getirmiştim size özgürlüğü
    görüyorum ki hala aynı yerdesiniz hiç ilerlememiş
    birbirinize düşmüşsünüz halka eğilmek dururken
    hani köylerde ışık, hani bolluk, hani kaygısız gülen?
    Mustafa Kemal'i anlamak itişmek değil

arayı kapatmanızı istiyorum uygar uluslarla
    bilime, sanata varılmaz rezil dalkavuklarla
    bu vatan, bu canım vatan sizden çalışmak ister
    paydos övünmeye, paydos avunmaya, yeter yeter
    Mustafa Kemal'i anlamak aldatmak değil
    Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil."
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic

Cumhuriyet ve Atatürke sahip çıkmak siyaset değil yurttaşlık görevidir. Bence aynı tarih ve aynı saatte mümkün olan çok sayıdaki şehir ve kasabalarda diğer kulüp üyelerinin de katılımı (süperveariders,ikiteker,motovirus,motordelisi vs) da sağlanarak yapılabilir. Ve sadece Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile.

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende gelirim ancak 20/mayıs/2007 kurs var diğer hangi gün olursa katılırım

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    xnode

cumhuriyete sahip çıkmak ve Atatürke sahip çıkmak ile nasıl bir partiyi bagdaştırdın anlamadım .

arkadaşımız ne bir parti ismi vermiş nede bir siyasi görüş belirtmiş. yaptıgı tek şey bu vatanın sahipsiz olmadıgını göstermek.

ama arkadaşımızın bu yazısını nasıl okudunda o kelimelerden siyasi görüş çıkardın anlamak mümkün degil.

Carlitoturco seni kutluyorum arkadaşım süper fikir umarım katılım fazla olur..

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    benim fikrimde belki çoğunluğa ters düşecek ama bende cumhuriyetin tehlikede olduğu düşüncesinde falan değilim. bu miting ve yürüyüşleri belirgin bir zümrenin ideolojik yaklaşımları olarak görüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Polemiğe girmek istemiyorum
    Ben; tüm motor camiasını bir bütün olarak görüyorum ve konunun ne atatürk ne cumhuriyetle ilgisi olmadığını düşünüyorum.
    Bir iki partinin halkımızı provake ederek başlattığı bu girişimlerin, ülkemizde kaos, istikrarsızlık ve kamplaşma yaratacağı düşüncesine sahibim. Zaten bunun sonuçları da önümüzdeki yıllarda fazlası ile alınacaktır maalesef..

Ben belli zamanlar için değil, ülkemin bayrağını çocukluğumdan beri odama asarım. Motorlarımızı her zaman bayraklarla süsleyebiliriz ve bu son derece şık ve hoş olur. Ancak; zamanlaması siyasi parti liderleri tarafından kararlaştırılmış ve kritik sürece denk getirerek belli kutsal değerlerin altına saklanmış böyle bir organizasona hiçbir şekilde katılmayacağımı beyan ediyor ve aynen yukarıda söylediğim gibi siyasi ve ideolojik bir amaca himet ettiğini kat'iyetle düşünüyorum.
    Bu türden bir eylemi (ki bunun adı eylemdir) gerçekleştirmek isteyen arkadaşımın samimiyetinden ve üke sevgisinden hiçbir şüphem olmadığı gibi, vatanımızı sevme ekseninde en az kendileri kadar ülkesine ve milletine bağlı, cumhuriyet değerlerine saygı duyan ve sahip çıkan biri olduğumu söylemek isterim.

Tüm motor camiasını önyargısız ve içtenlikle seviyorum
    Sevgi ve saygılar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)