Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duro lastik aldım. Harika!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda vfr800
    benimkilerde duro yokus asagi, yukari bozuk(toprak) yol we asfaltta her elime gecen firsatta degisik zeminlerde denedim ozellikle asfaltta mukemmel bi tutusu war kesinlikle son ana kadar asla birakmio. bu yuzden ben cok memnunum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah

:)

bu bahsettiklerimiz ucuz olanları aslında
    bi racing lastiği al bakalım ne kadar_?
    400 avro-600 avro falan

alla alla ne zamandan beri kullanıyosun peki_?
    As The Years Go Passing By...

kaptanpoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 YAMAHA FAZER600
    Alıntı necropolis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baştan söyleyeyim lastik uzmanı değilim ve motor tecrübem 2 aylık. Bizim motorların orijinal lastiği de Duro. Kaya kaya bir hal oluyor. İlk aldığımda bu kaymalar dikkatimi çektiği için lastiğin üzerindeki bilgileri okudum. İlk dikkatimi çeken kocaman "NYLON" yazısı oldu. Bildiğim kadarıyla lastiğin ana maddesi kauçuk ve farklı karışımlarla hamur farklılıkları yaratılıyor. Bu ise NYLON. Yani anladığım kadarıyla gram kauçuk yok. Diğer lastiklerle 1 e 3 veya 4 fiyat farkının temel sebebi de bu sanırım.

Buradan Duro'nun kalitesiz olduğu sonucunu çıkarmıyorum çünkü adam kocaman yazmış üstüne NYLON diyor. Belki kauçuk lastikleri de vardır ve kalitelidir, bilemem. Ama görünen o ki varoluş nedeni ucuz Çin motorlarının ucuz kalabilmesini sağlamak amacıyla orijinal ekipman olarak ucuz lastik sağlamak. Bence piyasadaki bu boşluğu görmüşler. Ticari olarak akıllıca. Kullanıcı olarak bize düşen kısmı ise çin veya japon motoru alma seçimindeki kadar çetrefilli Ama şahsi kanaatim -yukarıda söylemiş arkadaşım- lastik tasarruf edilecek bir kalem değil, ister 2 ister 4 tekerli olsun.
    Sevgili necropolis, Gerçi lastik uzmanı olmadığını ve 2 aylık motosiklet kullanıcısı olduğunu söylemişsin ama bu kadar araştırmadan ve bilinçsiz bir yorum yapman çok tuhaf olmuş.
    Çok merak ediyorum acaba üzerinde "NYLON yazmayan herhangi bir lastik markası gördün mü?
    Motosiklet olsun otomobil olsun bütün markaların hepsinin üzerinde NYLON yazar. Bu o lastiğin nylondan imal edildiğini göstermez
    Yani birçoğumuzun kalitesiz herhangi bir ürün için kullandığımız "dandik" anlamına gelen nylon ile ilgisi yoktur.

Buradaki yorumlardan sonra kafaya taktım ve Konar 'ı aradım. Bu konunun link'ini verdim. Buradaki şikayetlerin hepsini de şifai olarak dile getirdim. Özellikle Sitelerindeki eksikliklerden ve insanların Duro lastiklerini almak istediklerini ama bir türlü alabilecekleri bayileri bilemediklerini söyledim. Firma yetkilisi Ümit bey buna çok memnun oldu ve sitede yapılan bütün yorumları dikkate alacaklarını, sitelerinin yeni düzenlendiğiniz ve bu söylediğimiz eksikliklerde haklı olduğumuzu, en kısa zamanda bu konuyu halledeceklerini söyledi. Umarım gösterdiği duyarlılığı fiiliyata döker.

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    bende umarım fiiliyata döker şimdiki gördüğü olumlu hava böyle duyarsız kaldıkları süre zarfın tamamen değişipte lastik satamadığı günleri görünce insanlarda oluşan güvensizliği gidermek dahda zor olucak ve var olma derdine düşecektir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı kaptanpoyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili necropolis, Gerçi lastik uzmanı olmadığını ve 2 aylık motosiklet kullanıcısı olduğunu söylemişsin ama bu kadar araştırmadan ve bilinçsiz bir yorum yapman çok tuhaf olmuş.
    Çok merak ediyorum acaba üzerinde "NYLON yazmayan herhangi bir lastik markası gördün mü?
    Motosiklet olsun otomobil olsun bütün markaların hepsinin üzerinde NYLON yazar. Bu o lastiğin nylondan imal edildiğini göstermez
    Yani birçoğumuzun kalitesiz herhangi bir ürün için kullandığımız "dandik" anlamına gelen nylon ile ilgisi yoktur.

Buradaki yorumlardan sonra kafaya taktım ve Konar 'ı aradım. Bu konunun link'ini verdim. Buradaki şikayetlerin hepsini de şifai olarak dile getirdim. Özellikle Sitelerindeki eksikliklerden ve insanların Duro lastiklerini almak istediklerini ama bir türlü alabilecekleri bayileri bilemediklerini söyledim. Firma yetkilisi Ümit bey buna çok memnun oldu ve sitede yapılan bütün yorumları dikkate alacaklarını, sitelerinin yeni düzenlendiğiniz ve bu söylediğimiz eksikliklerde haklı olduğumuzu, en kısa zamanda bu konuyu halledeceklerini söyledi. Umarım gösterdiği duyarlılığı fiiliyata döker.
    Öncelikle dandik anlamında "naylon" yazmadım, nylon yazdım yanlış anlaşılmasın diye. Her lastikte nylon yazmayabilir ama çoğunda yazar ara katman olarak nylon kullanıldığını gösteriyor ki bazılarında kumaş/tekstil ürünlerde kullanılabilir nylon yerine.

Tekrar edeyim bu lastiklerin kauçuk içermediğini ana madde olarak nylondan imal edilmiş olduğunu düşünüyorum. Ama sadece bir düşünce, kesin bilgiye dayanmıyor. Eğer firma yetkilisi Ümit bey bu konuya da belge ve referanslarıyla bir açıklık getirirse -varsa- yanlış düşüncelerimizden de, ortalığı bulandırır vaziyetimizden de kurtulmuş oluruz. Sevgiler,

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Baştan söyleyeyim lastik uzmanı değilim ve motor tecrübem 2 aylık. Bizim motorların orijinal lastiği de Duro. Kaya kaya bir hal oluyor. İlk aldığımda bu kaymalar dikkatimi çektiği için lastiğin üzerindeki bilgileri okudum. İlk dikkatimi çeken kocaman "NYLON" yazısı oldu. Bildiğim kadarıyla lastiğin ana maddesi kauçuk ve farklı karışımlarla hamur farklılıkları yaratılıyor. Bu ise NYLON. Yani anladığım kadarıyla gram kauçuk yok. Diğer lastiklerle 1 e 3 veya 4 fiyat farkının temel sebebi de bu sanırım.

Buradan Duro'nun kalitesiz olduğu sonucunu çıkarmıyorum çünkü adam kocaman yazmış üstüne NYLON diyor. Belki kauçuk lastikleri de vardır ve kalitelidir, bilemem. Ama görünen o ki varoluş nedeni ucuz Çin motorlarının ucuz kalabilmesini sağlamak amacıyla orijinal ekipman olarak ucuz lastik sağlamak. Bence piyasadaki bu boşluğu görmüşler. Ticari olarak akıllıca. Kullanıcı olarak bize düşen kısmı ise çin veya japon motoru alma seçimindeki kadar çetrefilli Ama şahsi kanaatim -yukarıda söylemiş arkadaşım- lastik tasarruf edilecek bir kalem değil, ister 2 ister 4 tekerli olsun.
    abi bizim makinalar her nekadar 2006-2007 vs vs gibi gözüksede lastikler aynı tarihte olamayabiliyor. demem o ki lastiğin ömrünü gösteren dişleri değil üretildiğ tarihten itibaren geçen raf ömrüdür. misal bir kutu sütün açılmamış olması taze olduğu anlamına gelmez açılmadan 6 ay saklanma ömrü vardır.duro taywan malı bir lastik. üretilen motora takılan lastiğin rafta ne kadar beklediğini bilemiyoruz dolayısıyla kullanılan hamurun özelliğini yitirmiş olabilme riskiyle karşı karşıyayız. aynı makinayı kullanmamıza karşın benim tek kaydığım yol balçıktı onun dışında ne yağmurda ne de kuru yolda kaymadım(ALLAH'a şükür). ama kiralayıp kullandığım yamaha viragonun lastikleri de duroydu fakat kendi motorumla rahatlıkla yattığım açıda viragoyla az kalsın düşüyordum. zor toparladım motoru. bana göre bu iki çelişkinin mantıklı açıklamalarından birisi de bu. alan bir kısım kullanıcının memnun diğer kısmın şikayetçi olmasının sebebi kullanılan hamurun rafta özelliğini yitirmesi. diğer unsurlardan biriside TR de hiç bir yerde aynı kalitede yol yok. otoyolda bile giderken 2km lik bir yolda farklı kalitede kaplamayla karşılaşabiliyoruz.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    2006 YAMAHA FAZER600
    Öncelikle dandik anlamında "naylon" yazmadım, nylon yazdım yanlış anlaşılmasın diye. Her lastikte nylon yazmayabilir ama çoğunda yazar ara katman olarak nylon kullanıldığını gösteriyor ki bazılarında kumaş/tekstil ürünlerde kullanılabilir nylon yerine.

Tekrar edeyim bu lastiklerin kauçuk içermediğini ana madde olarak nylondan imal edilmiş olduğunu düşünüyorum. Ama sadece bir düşünce, kesin bilgiye dayanmıyor. Eğer firma yetkilisi Ümit bey bu konuya da belge ve referanslarıyla bir açıklık getirirse -varsa- yanlış düşüncelerimizden de, ortalığı bulandırır vaziyetimizden de kurtulmuş oluruz. Sevgiler,
    Sevgili necropolis, Bu forumda sanki Duro lastiklerinin temsilcisi gibi oldum. Oysa benim amacım sadece belkide sırf markası için yüksek bedeller ödediğimiz lastiklerin yerine çok daha ucuza kaliteli ve memnun olduğum bir lastik hakkındaki görüşlerim diğer motosiklet kullanan arkadaşarla paylaşarak bir nebze yardımcı olmaktı. Son söz olarak bu lastiklerle ilgili bulduğum bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.
    Sanırım bu 6 belge kalitesi konusunda biraz bilgi verir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    http://www.durotire.com/products/ind...tparent=Street

"HF-918; Manufactured using the highest quality natural and synthetic rubber..."

Hem de yüksek kaliteli kauçuktan üretiyoruz diyorlar. Diyecek sözüm kalmamıştır. Hayırlı olsun.

KENDİME NOT : KARDEŞİM ATIP TUTMADAN ÖNCE WEB SİTESİNE BAKSANA

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797

"HF-918; Manufactured using the highest quality natural and synthetic rubber..."

Hem de yüksek kaliteli kauçuktan üretiyoruz diyorlar. Diyecek sözüm kalmamıştır. Hayırlı olsun.

aslında kendine haksızlık yapma. kullandıysan ve kaydığını söylüyorsan bu doğrudur.
    olaya şu yönüyle bakalım. lastik üreten bir firmasınız ve motosiklet üreten bir firma sizden lastik sipariş ediyor. ama maliyeti şu rakamı geçmeyecek diyor. ozaman üreteceğiniz lastik te o maliyete göre olur.
    sözün özü, motorundaki lastikler aynı firmanın düşük kaliteli ürünlerinden olabilir.

Motosikleti
    2006 YAMAHA FAZER600

Sevgilinecropolis kardeşim, Bence de kendine haksızlık yapma. Bak senin sayende bizde araştırıp bilgi sahibi olduk. Teşekkürler.
    Dürüst esnaf malını %20 karla satar, Hırslı esnaf malını %50 karla satar,biz karından vazgeçtik.Bu memleketin bir karış toprağının maliyetini ödeyebilecek babayiğit varsa gelip alsın!!

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bende scooter'rıma takmayı düşünüyorum nasıl olur sizce birde bu lastik ıslak zeminde nasıl acaba daha önce scooter'ına taktıran kullanan arkadaşlar cevab yazarsa çok iyi olur
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    fazer 8

duro lastik

merhaba
    bana da lazım, aradım bulamadım. 110-90-19 lazım. Bi adres telefon verebilir misin.

Alıntı apisss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    bana da lazım, aradım bulamadım. 110-90-19 lazım. Bi adres telefon verebilir misin.
    ben hiç memnun değilim . tavsiye etmem.
    ama çin malı 50-100 liralık lastiklerden biraz iyi tabii

bir de benim aldığım duro çin fabrikasından gelmeydi design in japan yazıyordu

duro kore ve taywan da varmış bendeki çin di

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    XV535s Oldskool Bobber Project,Arabası:JDM stp CRX
    benim viragomun arka lastiği DURO...
    sabun gibi maşallah drift spec dolanıyorum...

ölmeden metzeller e geçeceğim kısmetse

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende de 100/90/18 duro vardı sıfır asfaltta fren mi oda ne hiç basma daha iyi.15 gün zor dayandım hemen değiştirdim.unulili aldım taiwan malı şuan gayet güzel ama michelin almayı düşünüyorum.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

ben metzeler lasertec i çıkarttım süpercorsa pist lastiği taktım yok böyle bir lastik

duro metzelere göre kötü metzelerde pist lastiğine göre

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    2006 model mondial125zn motorumun lastikleride duro ve çok memnunum.topraklı yolda bazen kayıyor ama olsun 3 yıllık lastik ve muyeneden sorunsuz geçti.
    2 teker tek ruh tek yol.

duro ;paraya göre lastik imal ediyor olmalı .......................
    bende memnun değildim ...
    ama cbf de orjinal lastik olarak "duro " geliyor....

daha sonra bir arkadaşım duro ları "irc "1 ile değişmişti ...
    Çok memnunum diyordu..............
    para ya göre köfte......

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Duro lastik kullananlar aman yolculuk anında yağmura falan yakalanmayın. Islan zemine girerseniz hızınızı düşürün, motora verdiğiniz komutları yavaşlatın Yakalansanırsanızda bi biliçli olarak fren performansını bi deyenin bakım ne olucak Lastik çok sert, kaucuk oranı düşük, nylon oranı yüksek, bu yüzden de uzuc dolayısıyla yolculuk anında dahi yeteri kadar ısınmıyor ve bu yüzden yol tutuşu iyi değil. Cbf 150 de orj lastik olarak kullanılıyor, ama bilinçli her kullanıcı, bir an önce bu lastiklerden kurtulmanın yollarına bakıyor.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topiği açan arkadaş memnun kalmış durodan.
    bende pirelli aldım hiç memnun değilim kayıp gidiyor değiştiresim var.
    ne alcam bilmiyorum bıktım şu lastik olayından
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)