Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Duro lastik aldım. Harika!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Ben konar.com.tr den firmanın telefonunu bulup aradım ve perakende satış yapılmadığını öğrendim... BU konu hakkında bir fikri olan varmı? Buraya gidip lastik alamıyormuyuz?
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    hayır buradan alamazsınız bayileri kanalıyla satış yapıyolar ama bayi listeleri yok piyasada ne sitelerinde var nede benim gibi isteyene göndermiyolar ...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Ben de twister kullanıcısıyım. Önceki motorumla yolda giderken lastik patladı, kazadan son anda kurtuldum. Motorumun arka lastiği değişmiş, pirelli takılmış yine. Eskiyince ben de metzeler takarım heralde. Lastik bence motorda cimrilik edilmeyecek tek parça.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben konar.com.tr den firmanın telefonunu bulup aradım ve perakende satış yapılmadığını öğrendim... BU konu hakkında bir fikri olan varmı? Buraya gidip lastik alamıyormuyuz?
    bakırköy bayii telefonu 0212 572 79 99 mehmet karabaş
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Firmayı tekrar aradım... Bayii için tekrar sordum beni pendikte bir yere yönlendirdiler... Oradan alabilirmişim her modeli...

Umarım aradığımı bulabilirim...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    duro lastıklerını ben yaklasık 1-1,5 sene once klr mı aldıgımda tanısmıstım.ıyı lastık ben begenmıstım,ama tek kotu yanı yumusak bır hamuru oldugundan cok cabuk deforme olabılıyor sert kullanımlarda..

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    duro markayı ben cok dantık lastık olarak duymustum ama ılgınc

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    arkadaslar ben de de duro marka lastik var ve bi senedir bayagi iyi idare etti, beni taniyanlar nasil kullandigimi da iyi bilir ama simdi muddeti doldu ve yine duro alacagim....
    ben kendi adima tavsiye ederim hem fiyati uygun hem de yola iyi yapisiyor, sert kullanimlar da cabuk eriyor olabilir ama bir sene boyunca zaten hicbir gun yumusak kullanmadim...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Baştan söyleyeyim lastik uzmanı değilim ve motor tecrübem 2 aylık. Bizim motorların orijinal lastiği de Duro. Kaya kaya bir hal oluyor. İlk aldığımda bu kaymalar dikkatimi çektiği için lastiğin üzerindeki bilgileri okudum. İlk dikkatimi çeken kocaman "NYLON" yazısı oldu. Bildiğim kadarıyla lastiğin ana maddesi kauçuk ve farklı karışımlarla hamur farklılıkları yaratılıyor. Bu ise NYLON. Yani anladığım kadarıyla gram kauçuk yok. Diğer lastiklerle 1 e 3 veya 4 fiyat farkının temel sebebi de bu sanırım.

Buradan Duro'nun kalitesiz olduğu sonucunu çıkarmıyorum çünkü adam kocaman yazmış üstüne NYLON diyor. Belki kauçuk lastikleri de vardır ve kalitelidir, bilemem. Ama görünen o ki varoluş nedeni ucuz Çin motorlarının ucuz kalabilmesini sağlamak amacıyla orijinal ekipman olarak ucuz lastik sağlamak. Bence piyasadaki bu boşluğu görmüşler. Ticari olarak akıllıca. Kullanıcı olarak bize düşen kısmı ise çin veya japon motoru alma seçimindeki kadar çetrefilli Ama şahsi kanaatim -yukarıda söylemiş arkadaşım- lastik tasarruf edilecek bir kalem değil, ister 2 ister 4 tekerli olsun.

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    duro zaten fiyatına gore bence ii bi lastik fakat braz sert bi lastik genel olarak
    bu resimdeki desende zaten bu ara cok populer olan bı desen
    ama bnm anlamadıgım çifti 106 ytl demişin o nasıl oluyor ben daha yeni aldım 2 gun oldu fakat arka lastigi 70 ytl ye aldım
    130/70 - 17 bi bilgilendirisen sevnrim..
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Evet duro gayet güzel ve hamuru dayanıklı.
    Bugün sitemize üye olan viper1 de sıfır cbf 250 aldı
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    arkadaşlar bu lastiği kullananlar lastik hakkındaki düşüncelerini yazsalar daha iyi olacak ...yorumlarınızı bekliyoruz

Motosikleti
    Honda, 2008, CBF 150/ Karaböcük Namı diğer KAĞNI
    Alıntı swort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....mail atmaları yeterliydi telefon feln derdinde değilim ...
    öncelikle herkese merhabalar, swort arkadaşımızın yukarıdaki alıntıladığım sözleri, onun benimle aynı prensibe sahip olduğunu gösteriyor. Günümüzde birincil iletişim aracı internet ve bunun üzerinden e mail yoluyladır. İnternete adım atmayan, adım attıktan sonra da oradan gelen sinyalleri önemsemeyen firmalar, küçük firma olarak kalmaya, hatta zamanla yok olup gitmeye mahkumdurlar. İnternet sitesinde yayınladığı bilgilerin çeşitliliği; bildirilerin firmanın gerçek profilini yansıtması çok önemlidir. Bir firmanın internet sitesi, firmanın en hassas duyu organı olmalıdır. Çağdaş yaşamda bu çok önemlidir. İnternetten gelen mesajlara, bir kulak, bir parmak ucu, bir göz kadar duyarlı olmalıdır. Sıcağı, soğuğu, ılığı; sesteki tınıyı; tatlıyı, acıyı, ekşiyi, tuzluyu hemen algılamalı ve gereğini yerine getirmelidir. Herkes bir internet sitesi kuruyor, biz de kuralım dedik ve kurduk anlayışı yanlıştır bir firma için. Siteyi kurduktan sonra da oradan gelen en küçük sinyali önemseyip gereken maksimum duyarlılığı göstermelidir.
    Bundan 2 ay kadar önce bir gece vakti hondanın internet sitesine bir mail atmıştım, basit bir soru sormuş, mail ile beni bilgilendirebileceklerini, telefon için zaman ve kaynak ayırmalarına bile gerek olmadığını ifade etmiştim. Ertesi günü beni telefonla arayıp sorduğum soruya en ince ayrıntısına kadar yanıt verdiler, göstermiş olduğum ilgiye teşekkür ettiler. Onlara, mesajımı, doayısıyla bir potansiyel müşteri olarak beni önemsedikleri için minnettar kaldım. Müşteri memnuniyeti budur.
    Sonuç:şayet Duro lastikleri belirtildiği gibi kaliteli ve ucuz ise ve onun dağıtıcı firması da müşteriye karşı ilgisiz ise, kısa zaman sonra sahip olduğu işi yitirecek demektir.
    [COLOR="Blue"][FONT="Verdana"][SIZE="1"][I]Delikanlılığın kitabını yazdım ama basacak matbaacıyı bulamadım:wiinkk: [/I][/SIZE][/FONT][/COLOR]
    [SIZE="1"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"][I]C.SÜĞÜRTİN__[/I][/COLOR][/FONT][/SIZE]

darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah

birisi klastik mi dedi;)

ya ben 1 yıldan beri pirelli kullanıyorum.hatta motorumu ilk aldığım gün farkına vardım...motor bırak durmayı yavaşlayamıyor bile...korkmaya başladım artık neredeyse...daha lastiklerim bitmedi ama virajlara girerken bırakın tam anlamıyla yatmayı hafifçe yatamıyorum bile...yanımdan geçen arabalar bile benden daha hızlı dönüyorlar..e nerde kaldı bu motorculuk o zaman...
    bu duro izmir yükseliş te de var ama..bilmiyorum nasıl bişey...
    geçen gün se metzeler fiyat araştırması yaptım...
    ön lastiğim normalde 100/80 ben onu 110/80 e çevirip arkaya ise her zaman ki gibi 130/70 metzeler marka lastik takmak istiyorum...fiyat peşin 310 ytl..12 taksitle 355 ytl..bana ii gibi geldi...
    bir de bu duro ne malı_?merak ettim...
    As The Years Go Passing By...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bildiğim kadarıyla tayvan malı.

Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah

birisi lastik mi dedi...;)

hımmm...tayvan malı demek...gerçi tayvan çinin yarısı derler ne kadar dooru bilemiyorum ama..
    bu kadar yorumları okudum herkes neredeyse durodan menun gibi...
    peki bunun sebebi ne sizce..metzelere göre ii olabilir mi..olamaz ama...belki bu konuya fiyatların yüksek oluşundan dolayı kaliteli malların gösterdiği performansı bilmediğimizden dolayo bize iyi bir memnuniyet veriyor hissi de doğurabilir kanısındayım..
    yani paramıza acımasak metzeler alsak,keşke duro alsaydım der miydim diye düşünüyorum...

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @darksilence Demezsin sanırım
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Kullandığım motorun orjinal lastiği Duro. Kullandığım süre içinde kuru zeminde pek problem yaratmadı ama bende lastikleri zorlayacak biçimde kullanmadım. Ancak yağışlı havada kullanmak zorunda olduğumda hiç güven vermedi. Islak zeminde sanki buz üzerinde gidiyormuşum gibi kayabildi. Otomabilden yola çıkarsak hem ucuz hem erimediği için uzun süreli kullanılan bir lastik güvenli olamaz. Lastik ne kadar yola iyi yapışıyorsa erimeside o denli hızlı olur. Yere yapışmayan lastik ise erimez. Çünkü kaya gibidir. Aracımda kullandığım bir lastik 70 bin Km sonra bile önde 3 arkada 4 mm erimişti. Değiştirme nedenim dişleri iyi görünmesine rağmen 40 km hızda bile durmak için standartların üzerinde bir yol katetmesiydi. Ben kuru zeminde bir süre daha kullanıp daha sonra Duro lastikleri değiştireceğim.

Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah

...

darksilence Demezsin sanırım
    anlayamadım pardon_?

yok ben genellikle yağışlı havalarda kullanırım...
    acımam pek motora o konuda..
    titizimdir ama..böle gaddar taraflarımda var...bardaktan boşalırcasına hemde kullandım yağışlı havalrada...
    ama yine de dediğim gibi duro eğer ıslak zeminde de bir güven vermiyorsa...
    yapıcak bişey yok demektir.biraz paramıza kıyalım o zaman ne dersiniz...motorun üstünde kaporta olan biziz çünkü..

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    motosiklet lastikleri 300 tl kadar pahalı mı???
    ben ucuz olduklarını düşünüyordum. tabi model ve ebata göre değişir ama.. neyse
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)