Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Gaz Yağı Nerden Bulabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    K M L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz 6 Fazer '05
    bostancıda minibüs yolunda var yakınsan eğer sana tam olarak bilgilerini aktarabilirm ben rk o ring zincirimde kullanıyorum kullandıktan sonra yıkamacıda tazzikli su ile yıkayıp yağlıyorum bir yıldır zararını görmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Şaft'ın gözünü seviyim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Şirinevler'den Kocasinan istikametine giden yol üzerinde sağ kolda 2.Bp istasyonunda pompa ile gazyağı satışı yapılmaktadır ; caddenin adını unuttum ama cadde üzerinde eski Kocasinan Vergi Dairesi , Fatih Koleji falan var.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirinevler'den Kocasinan istikametine giden yol üzerinde sağ kolda 2.Bp istasyonunda pompa ile gazyağı satışı yapılmaktadır ; caddenin adını unuttum ama cadde üzerinde eski Kocasinan Vergi Dairesi , Fatih Koleji falan var.
    Kanatçı haydar yolu üzerindekimi?

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanatçı haydar yolu üzerindekimi?
    Kanaçı Haydar'ın yolunda evet, Mahmutbey Caddesi üzerinde ve Kocasinan İ.Ö.O.'nu biraz geçince sağdaki Bp istasyonu , Şirinevlerden değilde yukarı taraftan gelirsende Kazımkarabekir İ.Ö.O'ndan sonraki Bp.

çavuşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı K M L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bostancıda minibüs yolunda var yakınsan eğer sana tam olarak bilgilerini aktarabilirm ben rk o ring zincirimde kullanıyorum kullandıktan sonra yıkamacıda tazzikli su ile yıkayıp yağlıyorum bir yıldır zararını görmedim.
    Bostancı da minibus yolunda neresinde yada hangi benzincide bulunuyor gaz yağı *?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    petrollerde olmaz mı o ? birde gaz lambaları olurmuş eskiden , elektirik falan yokkken , onlarda olur : )

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    petrollerde olmaz mı o ? birde gaz lambaları olurmuş eskiden , elektirik falan yokkken , onlarda olur : )
    Bizim evde hala var. Teknoloji bize 50 yılda şöyle bir uğrayip geçtiği için nuh devrini yaşiyoruz hala.

Maalesef Eskişehir için sanayi harici hiçbir yerde yok, geçen sene 4Tl'den almıştım litresini şimdi 5Tl vardır.

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Üstadlar yazmış, esenyurtta ikamet ediyorum ve rahat buluyorum. Litresi benzin fiyatına yakın ama spreyden çok çok ucuz ve kullanışlı ve çocukken evde gaz lambası kullanırdık bana onu anımsatır kokusuna bayılırım. Neyse 20bin kmdir gazyağı kullanırım, bir kap bir fırça (diş fırçasıda olabilir) motoru sehpaya al temizliğe başla, mükemmel sonuç. Ve zincirlerimde hala sorun yok. WD40 ve türevleri zinciri tek seferde temizleyemiyorlar ve bitiveriyorlar. Gaz yağı ile yedire yedire yapabiliyorsun. Tortuları çözmek zaman alıyor. Dolayısıyla 3,5 liraya lt aldığın gazla, eğer 400 kmde zincir temizliyorsan sana 2.000 km gidiyor. Yani 4 defa pırıl pırıl yapabiliyorsun. Güvenli, sağlıklı, temiz bir iş gazyağı. Fabrikamızda kolayca Würth ün temizlik maddelerine ulaşabiliyorum ama yazyağını tercih ederim ve ediyorumda. Hatta koca Fabrikada CNC lerde bile gazyağı kullanıyoruz. Bilgine. Murat
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı çavuşoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bostancı da minibus yolunda neresinde yada hangi benzincide bulunuyor gaz yağı *?
    Bostancı minibüs caddesindeki Shell benzincisinin tam karşısında küçük bir dükkan var; ismi "Kirby" idi sanırım. Orada bulabilirsin.
    Camda yazıyor zaten kocaman "Gazyağı bulunur" diye.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Özelikle kış aylarında zincir çabuk paslanıyo.Servise götürüp sprey sıktırıp temizlettiğimde 3 gün sonra yine aynı oluyodu.Ben de kendime bi tane tel fırça edindim.Bir benzinlikten de gaz yağı aldım.Motoru orta sehpada 1 nci vitese alıp hafif tekerleğin dönmesini sağlıyorum.Gaz yağını döküp tel fırçayı sabit tutarak pırıl pırıl yapıyorum zinciri.Arkasından da yağladım mı mis gibi oluyo.Ne pas ne de kir kalmıyo.Artık zincir bakımımı kendim yapıyorum.Servis bile bilmiyo zincir temizlemeyi.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    kartaldada var gazyağı kartal shellde;);) minübüs yolu üzerinde;)

Motosikleti
    ybr125
    beykoz tarafındaysan yardımcı olurum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Adam konuyu 2007 yılında açmış , birileri hortlatmış.Heralde 3 senede bulmuştur gazyağını

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaşlar

Gaz yağına (Kerosen) takılmayalım lütfen Amaç, özelliğini kaybetmiş zincir üzerinde bulunan yağı (gres) temizlemek, O ring lere zarar vermemek ve yeni Gres Yağına zemin hazırlamak değilmidir amaç?
    Hidrolik Yağ en iyi çözücülerden biridir ve hele fırça ile uygulanır ise süpper iş görür Çok fazla gres artığı var ise önce az hidrolik yağ ile yağlayıp 'yumuşamasını' bekleyip, bez (üstüpü değil kalıntı bırakır...) ile tamamen silinir ve tekrardan tekrar hidrolik ile bol bol yağlanır ise (fırça ile daha güzel ve emek sarfederek...) temizlik tamamlanır. Sabaha kadar beklenip, yine fırça ile sıkıca fırçalanır, bu arada zincir ara ara çevirile çevirile... yavv, her zaman ve kolayca yapılan işler burada yazılınca amma çok zaman ve Satır Aralığı alıyor. ne ise, zincir hidrolik yağ ile süpper temizlenir, sonra da yeni gres yağı sürülür Özeti budur
    Poturdak

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam konuyu 2007 yılında açmış , birileri hortlatmış.Heralde 3 senede bulmuştur gazyağını
    Ne farkeder güncel bilgi, herkesin ihtiyacı var
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Kartal toprakyol Shell benzincide de satılıyor.

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    MRB,

Aynı sorunu yaptıgım inceleme neticesinde aşağıdaki şekilde çözümledim.

1-gazyağı zincir dişleri arasındaki keçeyi eritmekte, zincir ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. keçeyi görmek isteyenlerin motorun arkasına gidip dikey açıdan baktıklarında zincir lokmaları arasındaki yastıkları göreceklerdir. bunlar keçe olup, zincire can katar

2-tavsiye üzerine ipone marka zincir temizleme ve yağlama spreyleri aldım kullandım. Tek kelime: "muhtesem"

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım herkezin gezerek bulmaya vakti yoktur bu platformun amacı geyik yapmak mı bilgi vs paylaşmakmı?

ben sprey kullanıyordum orada işim vardı gördüm aldım sizlerlede paylaştım isteyen bulamayan gider alır ordan gazyağı alınnırsa ben kazanmayacağım herhalde boş boş geyiğe gerek yok bence konu hortladı vs görmek istemeyen görmez mesajı.
    kazasız sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:18 ----------

Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne farkeder güncel bilgi, herkesin ihtiyacı var
    budur işte teşekkürler.
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)