Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Gaz Yağı Nerden Bulabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben zincir temizlemek için WD40 kullanıyorum, bir büyük boy kutusu 6 ay gidiyor. (Koçtaş'ta 33TL, başka amaçlarla da kullanabilirsiniz...) WD40'ı da tıpkı gaz yağı gibi uyguladıktan sonra bezle temizlemek gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB125F
    Alıntı savasuzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hortlatıyorum ama 😅 Beylikdüzü civarında bulabileceğim yer var mı?
    b.çekmecede mimar sinan devlet hastanesinin arkasında akçansa çimento fabrikasının orda petrol ofisinde satılıyor.

Motosikleti
    Benelli Leoncino
    Kartal Shell Benliler Akaryakıt. Pompadan istediğin kadar alabiliyorsun.
    mehmetaktas bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı fthykn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b.çekmecede mimar sinan devlet hastanesinin arkasında akçansa çimento fabrikasının orda petrol ofisinde satılıyor.
    Walla bir ara bende bakayım oraya. Gazyağı candır gerisi heyecan

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    gazyağının da pek iyi olmadığını geçenlerde öğrendim.
    zincir temizleme için en iyisi ipone chain cleaner imiş.
    Thesinner83 bunu beğendi.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=UrEpAUi_QKA
    evet kanka en pahalısıda o.Ne kadar ekmek o kadar köfte.Bizim amacımız uygun fiyatlı zincir temizlemek,benim gibi hasta ruhluysanız 500-600km'de zincir temizliyorsanız maliyetli olabiliyor.Ben hepsiburada'dan aldım direk eve gönderiyorlar.Gaz yağını motosikletle eve getiremeyeceğimi düşünerek biraz fazla para ödeyip eve getirtiyorum.Benzincilerde filan LT'sini ne kadardan alıyorsunuz şu anda?

Ben gaz yağı kullaniyorum. Fircayla temizleyip sonra bezle siliyorum.. bence iyi.. balata sipreyleri falan soylesiler ama.onlar pahali hep..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Zincir temizleme konusunda hastalıklı şekilde takık olduğum, 250km'de bir bol gazyağı ile temizleyip C4'le yağladığım günler geldi aklıma... =) Sektör çok güzel öpüyor bizi..

Kartal minibüs yolunda Benliler Shell söylenmiş, direkt pompadan alabilirsiniz.
    https://www.google.com/maps/place/Kartal+Shell+Benliler+Akaryak%C4%B1t/@40.890001,29.1790635,16.75z/data=!4m8!1m2!2m1!1sshell!3m4!1s0x0:0x1ddfff92a5a8 246d!8m2!3d40.8891605!4d29.1812056

Gazyağı matah değil denmiş, gazyağı motosiklet zincirinde kullanılabilecek en zararsız şeylerden biridir, sanıldığının aksine WD-40 da öyledir. Esasen zırt pırt zincir temizlemek ve yağlamak çok matah değildir.

Motosikleti
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kanka en pahalısıda o.Ne kadar ekmek o kadar köfte.Bizim amacımız uygun fiyatlı zincir temizlemek,benim gibi hasta ruhluysanız 500-600km'de zincir temizliyorsanız maliyetli olabiliyor.Ben hepsiburada'dan aldım direk eve gönderiyorlar.Gaz yağını motosikletle eve getiremeyeceğimi düşünerek biraz fazla para ödeyip eve getirtiyorum.Benzincilerde filan LT'sini ne kadardan alıyorsunuz şu anda?
    gaz yağı da kullandım, motul c1 de kullandım, ipone da kullandım. ancak yine tercihim ipone dan yana.
    motul un oringlere zarar verdiğini öğrendim.
    gaz yağı ile temizlemek için diğer ürünlere göre daha fazla miktar kullanmam gerektiğini gördüm.
    ipone 750 ml lik şişeyi 500 km de bir zincir temizliğinde kullandım 1 yıl kadar idare etti.
    bence 3-5 lira ucuz olacak diye zinciri erken emekli etmemek gerek diye düşünüyorum.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    gaz yağı da kullandım, motul c1 de kullandım, ipone da kullandım. ancak yine tercihim ipone dan yana.
    motul un oringlere zarar verdiğini öğrendim.
    gaz yağı ile temizlemek için diğer ürünlere göre daha fazla miktar kullanmam gerektiğini gördüm.
    ipone 750 ml lik şişeyi 500 km de bir zincir temizliğinde kullandım 1 yıl kadar idare etti.
    bence 3-5 lira ucuz olacak diye zinciri erken emekli etmemek gerek diye düşünüyorum.
    İyi güzel söylemişsinde.Senin 1 senede yaptığın yolu biz 1,5 ayda yapıyoruz.3-5 lira fark dediğin iphone 0,75LT 80 TL-5LT gaz yağı 40-50TL hesabını sen yap 3-4 TL mi fark var?Ayrıca motosikletin tarihinden beri motosiklet zincirleri gazyağıyla temizlendi.Paranız varsa iphone alın yoksa gazyağıda aynı işi görüyo,hatta jantlarınızı bile temizlersiniz rahat rahat sıkarsınız.

Motosikleti
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi güzel söylemişsinde.Senin 1 senede yaptığın yolu biz 1,5 ayda yapıyoruz.3-5 lira fark dediğin iphone 0,75LT 80 TL-5LT gaz yağı 40-50TL hesabını sen yap 3-4 TL mi fark var?Ayrıca motosikletin tarihinden beri motosiklet zincirleri gazyağıyla temizlendi.Paranız varsa iphone alın yoksa gazyağıda aynı işi görüyo,hatta jantlarınızı bile temizlersiniz rahat rahat sıkarsınız.
    hocam senede kaç km yapıyormuşum ben?
    3-5 lira lafın gelişi söyledim.
    gereksiz bir tartışmaya sürüklemişsiniz konuyu.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Bu forumda bazen böyle oluyor.Önemli konular görüyorum. Doğru düzgün post almamış. Konu sahibi gaz yağını nerden bulabilirim diye sormuş, 190 post var. Enteresan
    yamtareroglu bunu beğendi.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Oto sanayine yakın benzin istasyonların çoğunda gaz yağı bulunur 😉🖒👍

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Tesadüfen denk geldim. Belki birinin işine yarar.

www.GazYağı.Net

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Tüm otomobil ve motosiklet forumlarının klişe sorusudur "Gazyağı nereden bulurum". :D

Gazyağı ile jantları temizlesek sorun olur mu arkadaşlar? Hani etrafındaki diğer parçalara da buluşacak ya, sorun teşkil eder mi?
    Teşekkürler.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    https://www.youtube.com/watch?v=UrEpAUi_QKA
    Şöyle bilgi dolu video yapan birde türk youtuber olaydı tadından yenmezdi. Şimdi dil olmadan anladigim kadarıyla ipone iyi temizliyor, Oringler e zarar vermiyor ve oring altına sızmıyor. Yani tam istenilen özellikler ama nette 750 ml en ucuz 84 tl yani pahalı. Bence fiyat performans olarak en iyisi gaz yağı gibi geldi videoyu izledikten sonra. Aradaki fiyat farkı ile yeni zincir bedavaya gelir gibi geldi. Bir zinciri kullanım sonuna kadar gaz yağı ile temizlersek. Tabi para da sıkıntı yoksa ipone tercih edilir bence.

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazyağı ile jantları temizlesek sorun olur mu arkadaşlar? Hani etrafındaki diğer parçalara da buluşacak ya, sorun teşkil eder mi?
    Teşekkürler.
    gaz yağı şifalıdır abi. diskler hariç her zorlu leke için her yere sıkıyorum sorun olmuyor. ümraniye ve çevresi için söylüyorum DES'te KADOSAN'da gaz yağını bulabilirsiniz. litresi 15tl civarı sanırım. motul temizleme spreyinin yerini tutar bence ve ondan daha ucuz.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    G.Yağı - 3 litre 45,00 TL yerine 35,00 TL
    https://urun.n11.com/bakim-ve-koruma...tre-P431844887

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben WD-40 kullanıyorum senelerdir. Gazyağından pahalı ama diğer marka zincir temizleyicilerden ucuz. F9 videosunda (burun farkıyla) ikinci en iyi seçenek buydu zaten...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)