Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

dört teker neden 2 tekeri sevmez

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125 (kırmızı)
    evet arekadaşlar bende motor sevdasına başlamadan önce açıkçası önümde giden motosiklet olsun sukutur olsun hiç sevmezdim ve rahatsız olurdum sebebi önümde giden motosikletin her an düşebileceğini ve benimde kazaya karışabileceğim ihtimalini düşünerek bir an önce motosikleti geçip bu riskin ortadan kalkmasını sağlamak isterdim genelde düşünüldüğündede belkide bu yüzden 2 tekerler trafikte sevilmiyorlardır ama şimdi durum farklı benim için çinki bende motosiklet kullanıyorum araba kullandığım zamanda elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Benim kanaatim 4 teker 2 tekerden her zaman ürker.2 tekerin kendisine ayak bağı olmasından çekinir.Biraz denge meselesi aslında.Motosiklet daha dengesiz bir taşıt olduğunu unutmamak lazım, diye düşünüyorum...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    çünkü motosiklet kullanmak yürek ister cesaret ister , arabadan çok fazla risk taşır , motosiklet kullanmak özgürlük demektir , piyasada arabadan çok daha pahalı motosikletler vardır , bu işe gönül verenler aynı paraya araba alabilicekleri halde motosikleti tercih etmişlerdir fakat bu riski göze alamayan bi tarafı yemeyen arkadaşlar özellikle güzel havalarda bizi gördükleri zaman çekememe ve bi doğa kanunu olarak altındakinin motordan daha ağır bişey olduğunu bildikleri için çoğu zaman şehir düzeninden çıkıp ve insanlığı bi kenara bırakıp doğa kurallarıyla hareket etmek dürtüsünden yola çıkarak(genelleme yapmıyorum) motosikleti yolda sıkıştırma üstüne üstüne gitme arka tampona yapışık sellektör yapma falan gibi kıskançlık krizlerine giriyolar , ve bu yüzden 2 tekeri sevmiyolar....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    ya aslında motorsiklet kullananlar kahraman falan değiller.bence herseyde oldugu gibi bu yine ulkemıze özgu bir durum.karsılıklı bilgisizlik iğtimsizlik ve saygısızlıktan kaynaklanan bır durum.Biraz iğneyi kendımıze batırmamız gerekir.
    1-Ülkemızde ehliyet almak o kadar kolay kı parası olan hem ehliyetını alır hemde 1000 cc lik makina alır.Sorada cıkar yollara kazaya davetiye cıkarır.

2-Pizzacılar,sucular,tüpculer vs bunlarda gıdıceklerı yere bır an önce ulasmak için kuralları hiçe sayar

benim aklıma önemli ön yargılara sebebıyet veren bu iki durum geldi.tabı daha bır suru sebeb sayabılır usta motorcu olanlar...Türkiye'de böle sorumsuzca ehliyet verıldıkten sonra Türk insanıda gösteriş meraklısı olduktan sonra kimse kimseden saygı beklemesın..Nacizane kendı dusuncelerim

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Arabada, tepy dinlersin, cep teli ile konuşursun(her ne kadar yasakta olsa maalesef) direksiyonda bişiler yer, sigara içersin, e böyle olunca motosikletleri görmen çok daha zor olur tabi, yanından vııın diye geçen bir motoru anca geçtiği zaman fark edersin, durum maalesef böyle. O nedenle motosiklet kullanırken araçların her an her şeyi yapabileceğini düşünmek ve ona göre kullanmak gerekir.
    Motor kullanmak hata affetmiyor, arabada bırakırsın direksiyonu araç düz yolda hasbel kader gider, bırak bakalım motorda ne oluyor?
    "Motosiklet Özgürlüktür."

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neden olacak arkadaşlar ....
    Tabiki KARİZMA. ..
    bizim karizma onlarda varmı..

Motosikleti
    yok ama ölümüne raceeeeee
    onlardan daha güzel bi görüntüsü oldu içi.
    daha cesur bi arac oldu için.
    hada cabukk ulastı için.
    daha küçük ve rahat gitti için ve dahalar saymakla bitmez.
    bu sebeplerden dolayı kıskanıyorlar.
    benimde arabam olsa motorlulara yol veririm ama arabam olmucak çünkü motor alıcam

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    moto-girl ün saymış olduğu avantajlar 4 tekerde olmadığı için bizi çekemiyolar ve kenara köşeye sıkıştırıyorlar benim başıma birkaç sıkıştırılma olayı geldi gerçekten yollarda 2 tekere saygı yok yada yok denecek kadar az elimden geldiği kadar kenardan köşeden gitmiyorum bazen bu 4tekerlilerin yüzünden motor keyiften çok eziyete dönüşüyo park edenlerin birden yola çıkması üzerimize yatılması yaa bu olay bence zincirleme geliyo kamyon ve tırlar küçük otolara saygı göstermez onlarda hıncını bizden çıkarıyo herhaldeherkeze kazasıs sürüşler..

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    bizi adam yerine koymadıkları için

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    4 teker iki tekerı sever bak ne guzel kardesım dıger tekerdaslarım gıbı yolumu kapatmıyor......
    havayı o kadar cok kırletmıyor.....
    benım kadar cok benzın yakmadan ferah ferah ılerlıyor der............
    4 tekerın dıreksıyonunda oturanların %95 ini olusturan dıngıllerde 4 tekerın bunları soylemesıne kıllanır ve o koca vucudlarını bızı ezmek yada korkutmak için kullanır

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    birdaha biri beni sıkıştırırsa sağa çekip adamı indirip yeni aldığım kaskımın kalitesini adamın kafasında denicem uyuz oluyorum bazen yaaa

Motosikleti
    kymco venox 250
    Alıntı ~~immigrant~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 teker iki tekerı sever bak ne guzel kardesım dıger tekerdaslarım gıbı yolumu kapatmıyor......
    havayı o kadar cok kırletmıyor.....
    benım kadar cok benzın yakmadan ferah ferah ılerlıyor der............
    4 tekerın dıreksıyonunda oturanların %95 ini olusturan dıngıllerde 4 tekerın bunları soylemesıne kıllanır ve o koca vucudlarını bızı ezmek yada korkutmak için kullanır
    hehe güzel bir diyalog katılıyorum sana kardeş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit

bu yorumlar yanlış

23 yıldır otomobil, 2 aydır motosiklet kullanan biri olarak;

Otomobil kullanıcısı gibi genel bir tanım anlamsız bence. Öyle ortak noktaları bulunabilecek bir gurup değil. Ülkenin her kesimini bu gurup içinde bulabilirsiniz. Ben son 10 yıldır hiç kaza yapmadım çünkü insanların eşref ve eşek saatleri olduğunu, toplumlarda ortalama %15-20 civarında tedavi gerektirecek düzeyde psikojenik sorunları olan bir kesimin bulunduğunu, bu ülkede ciddi bir eğitim ve farkındalık sorunu olduğunu, sürücülerin bir kısmının genç olduğunu ve bu dönemde vücudun fazla testosteron salgıladığını, bir kısmının kadın olduğunu ve ve vücutlarının yeterli derecede testosteron salgılamadığını ( )... biliyorum.

Tüm bunlar bir tarafa yazdıktan sonra ;

Otomobil kullanıcıları bu aletlerin kontrolünün, durmasının zor olduğunun farkında değiller. Bunun ana sebebi akrobasi pilotu gibi motosiklet kullanan sucular, pizzacılar ve -kendilerine uygulanan çabuk olma baskısından yakındıklarını okuduğum- kuryeler.

Ben motosiklet kullandığım bu 2 ay boyunca otomobilden farklı bir trafik düzeni görmedim. Ama motosiklette tehlikeye daha açıksınız ve bu tehlikeyi iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Son söz : Bazı yorumlarda iddia edildiği gibi kıskandıklarını felan sanmıyorum. Ortalama otomobil fiyatı ortalama motosiklet fiyatının 5-10 katı civarıdır sanıyorum.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaslar dört tekerliler ikitekeri kendilerini kazaya karıştıracakları kanatıyla sevmezler..yani devamlı bizim kaza yapıp ta kendilerini o kazaya cekecegimizden korkarlar..ama bosuna dır bu korkuları..bir motorcu kendi hatasıyla kolay kolay kaza yapmaz....bazılarıda sırf trafikte onlardan daha rahat gez,indimiz için sevmezler..yani biraz çekememezlik mevcut...

Forumdan Uzaklaştırıldı İRON HORSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc super l.

Rüzgar Kanatlarimizin Altinda Eksik Olmasin

ben söylim bu dört tekerli hayvanlar hiç bir zaman özgürlüklerini ellerine alıp bizim gibi yollara düşemezler dödleri yemez onlar kendilerini bişeylerin içine hapseder öyle yola çıkarlar özgürlük kavramından haberleri olmayan bu hintli inekler bizi hiçbir zaman anlamayacak ve sevmeyecekler bizler yola devem edelim . RÜZGAR KANATLARIMIZIN ALTINDA EKSİK OLMASIN '

Ben bu 4 teker 2 tekeri sezmez geyiklerine katılmıyorum.. Genel bi pelesenk olmuş milletin dilinde..

1. redrose'nin dediği sebeplerden dolayı bizi biraz geç farkediyolar..
    2. Ama benim bile çoğu zaman arkadan gelen motorları farketmediğim oluyor, yani motorun görünürlüğü zaten düşük. Buna çok dikkat etmeli.
    3. Benim kendi kanaatim 4 tekerler genelde motorlardan uzak durmaya çalışıyor. Üzerinize süren embesillerin sorunu ruhsal sağlıklarıyla alakalı otomobille değil. Ama geneli bizden uzak durmaya , çok fazla yakınlaşmamaya özen gösteriyor.
    4. Genelleme yaparsak onlar sadece bize değil birbirlerinede saygı göstermiyolar. Yani adam bizim üzerimize sürüyorda diğer otomobillere kadir şinasmı davranıyor. İstanbul'un bir çok yerinde hemen hemen hergün yol vermeme yüzünden birbirine giriyor millet.
    5. Bazı arkadaşlar korkusuzluğu cahillikle karıştırıp , serseri mayın gibi geziyor yollarda. Sonra suç 4 tekerlerin oluyo.
    6. Ulaşım aracına (hobi,tutku,hastalık ne dersen de) , "çok karizma oldum be abi" mantığıyla binen arkadaşlar 4 tekerde de olsa 2 tekerde de olsa ailelerinin ve sevenlerinin canını yakıcak durumlar yaratıyorlar.

Filozofun dediği gibi "Bu da dahil, tüm genellemeler yalnıştır..." Ama doğru taraflarını görebilirseniz (çuvaldızı unutmazsanız) bu keyfi daha uzun yaşar, 4 tekere laf etmeden önce kendi kusurlarımızı görürsünüz..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Dedem 2 teker için ''ŞEYTAN ARABACIĞI'' derdi
    Sanırım o yüzden sevmiyorlar
    Poturdak

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı sporcu_32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemızde ehliyet almak o kadar kolay kı parası olan hem ehliyetını alır hemde 1000 cc lik makina alır.Sorada cıkar yollara kazaya davetiye cıkarır.
    Türkiye'de böle sorumsuzca ehliyet verıldıkten sonra Türk insanıda gösteriş meraklısı olduktan sonra kimse kimseden saygı beklemesın..Nacizane kendı dusuncelerim
    sporcu_32 Arkadaşım yazındaki diğer düşüncelere hak vermekle beraber ehliyet konusunda yanlış bilgilendiğin kanaatindeyim.

Ülkemizde ehliyet almak çok da kolay değil.Üniversite sınavı gibi merkezi bir sınav yapılıyor.Biraz müsamaha var ise o da direksiyon sınavında oluyordur. İşini kötüye kullanan birkaç kişi yüzünden genelleme yapmayalım.

Ülkemizde ehliyet ücretleri olması gerektiğinden o kadar aşağıda ki parası olan hem ehliyetini alır demek yanlış olur.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı moto-girl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlardan daha güzel bi görüntüsü oldu içi.
    daha cesur bi arac oldu için.
    hada cabukk ulastı için.
    daha küçük ve rahat gitti için ve dahalar saymakla bitmez.
    bu sebeplerden dolayı kıskanıyorlar.
    benimde arabam olsa motorlulara yol veririm ama arabam olmucak çünkü motor alıcam
    helal moto girl valla aşık oldun sen motorlara çok güzel
    bu rada neden olacak çekemediklerinden arabanın içinde sigara dumanına boğulduklarından...araba çok yakyığından vs...sayamaycam daha yoruluyom

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı necropolis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son söz : Bazı yorumlarda iddia edildiği gibi kıskandıklarını felan sanmıyorum. Ortalama otomobil fiyatı ortalama motosiklet fiyatının 5-10 katı civarıdır sanıyorum.
    arkadaşım diğer söylediklerine katılmamla beraber buna katılmıyorum , piyasada 35 milyarada motor 3 milyarada araba var, ben 6.000 liraya motor aldığımda bi çok tanıdığım ya manyakmısın ben o paraya araba alırdım demişti bizim farkımızda burda zaten....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)