Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çin motorları artık Türkiye'ye gelmiyecek mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Bu gün bir arkadaşla konuşuyordum. Konu Çin motorlarına geldi. Mecliste yeni bir kanun tasarısı görüşüldüğü, bu kanunla artık çinden motor getiren firmaların motor getiremeyeceği anlamına geldiğini söyledi. daha araştırma fırsatı bulamadım ancak; içinizde belki haberi olan vardır.
    bu kanunla artık Çin'den mesela 100.000 usd lik ithalat yapıldığında karşılığında da çine 100.000 usd lik mal satılması gerekiyormuş. böylece hiç bir üretimi olmayan firmalar neyi satacaklar acaba karşılığında bu beni düşündürüyor. bu çin malı motor ların bitmesimi oluyo acaba
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    yahya zandetmiyorum böyle birsey oldugunu mutlaka onlara satacak birseyler buluruz biz

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bence çinden yapılan ithalatı durdurmak çok zor.Hükümet yine kolay yolu seçip, yeni vergiler çıkartacaktır.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Sacmalamasınlar bu kadar motor yedek parcasız mı kalacak bu meclıste sacma sapan kararlar almakta ustune tanımam Alması gerekek kararları zamanında almaz sacma sapan sonucunu dusunemeden verılen kararlarda ıse ustune tanımam
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

İnŞallah DoĞrudur Kurtuluruz

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Çin malı motorlarda gelir daha beterleride ama var sayalım çin malları yasklandı sözde yerli üretim yapan firmalar ne yapacaklar?Burada montaj yapıpta yerli üretim diyenler ne alacak?Zaten sözde en büyük yerli üretim yapan firma devlet büyüklerimize yakın onlar tabii ki bir kılıf bulurlar.Motorudan tutunda grenaja kadar çinden gelipte burda takma veya boyamak üretim mi merak ettim ?Yada sadece markalar yapıştırmaları motorun üzerine takmak üretim yapmak mı?

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    gelip fabrika satın alırlar motosikletsektörü gelişen sektör
    üretimlerini türkiyeye taşırlar ve bu işi satıştan servisine kadar dört dörtlük yaparlarsa şaşmamak lazım
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

motoru bütün getirince motor oluyo parça getirince çinden gelmiş olmuyo mal. Türkiyenin gümrüğü bu naparsın... ayakkabıyı bi teklerini bi gümrükten öbür teklerini diğer gümrükten sokup, işe yaramaz diye sonra gümrükten çok ucuza satın alıp birleştirip satılıyor bu ülkede...

Arkadaşın dediği gibi bu anca yeni gelecek vergilerin müjdesi bence....

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    ""Motorudan tutunda grenaja kadar çinden gelipte burda takma veya boyamak üretim mi merak ettim ?Yada sadece markalar yapıştırmaları motorun üzerine takmak üretim yapmak mı ""

bu sebeple dolar bazında teminatmıdır nedir vatandaşa yansıttırdılar da
    ötv zammından ilave birde bu vatandaşa yansıdı

Motosikleti
    zongshen gy200 cross
    sanırım ek vergileri artırma yoluna gider hükümet yoksa çin malı yasak diye bir karar almaları çok zor.

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çinden yapılan ithalatı durdurmak çok zor.Hükümet yine kolay yolu seçip, yeni vergiler çıkartacaktır.
    Aynen; hep yapılan bu, hep mağdurda biz. Dünyada bizim kadar kendi hükümetleri tarafından mağdur edilen başka halk varmı acaba?
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    yasaklansin bence de, pasa pasa kursunlar turk farbikalari...
    yazik odedigimiz bu kadar paraya
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    HİÇ Sanmam BÖyle BİŞey OlacaĞini..hem Olsada Bİz Burda Üretİrİz Yedeklerİ Nolcak..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    CBR 600F
    hayali ihracat baslar devlet ne yasaklarsa fotmül bulmak bizim isimiz
    Her inişin birde çıkşı vardır

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    öyle birşey şuan yok sanırım yalnız çinden motorsiklet ithalatını azaltmak için motorsiklet başına belirli bi fon uygulandı. ama böyle birşey varsa artık türkiyede honda cbf 150 ve yamaha ybr de olmaz çünkü onlarda çin malı......
    www.kalyoncumotor.com

Motosikleti
    KINALI KUZU
    Arkadaşlar konuyu bugün araştırma imkanım oldu. evet Çin mallarına kota koyacaklar ama motosiklet sektöründe değilde tekstil sektöründe imiş.
    bugun komisyondan geçen tasarıya göre sadece kobilerle ait borçlarla ilgili
    CHP Bilecik milletvekili Yaşar TÜZÜN ve DYP Hatay milletvekili Mehmet ERASLAN sadece çin malları piyasayı kasıp kavuruyor esnaf perişan bunlara kota getirelim diye serzenişte bulunmuşlar ama onlarında bu serzenişi çin motorları için değildir muhtemelen konuştuğum arkadaş haberi yanlış anlamış sanırım
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]

Motosikleti
    shanary 110 cup
    bencede zor yasaklamak ya arkadaşlar yinede öle demeyin burda bazı firmalar montajda yapsa kaç kişiye istihdam yaratıolar işsizlik almışbaşını gidiyo motor işinden kaç kişi ekmek yemeye başladı haberiniz varmı bilmiyom çinliler gelir fabrikaları kurarlar sonrada yerli üretim diye 2000 ytl lık motoru 3000 satarlar arkadaşlar çünkü vergi yüksek ama yinede bi yolunu bulurlar onun için yerli bi marka şart yerli malı yurdun malı herkez bu malı kullanmalı

Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı ewren24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede zor yasaklamak ya arkadaşlar yinede öle demeyin burda bazı firmalar montajda yapsa kaç kişiye istihdam yaratıolar işsizlik almışbaşını gidiyo motor işinden kaç kişi ekmek yemeye başladı haberiniz varmı bilmiyom çinliler gelir fabrikaları kurarlar sonrada yerli üretim diye 2000 ytl lık motoru 3000 satarlar arkadaşlar çünkü vergi yüksek ama yinede bi yolunu bulurlar onun için yerli bi marka şart yerli malı yurdun malı herkez bu malı kullanmalı
    merhaba arkadaşım o dediğini bizimkilerin yapabilmesi için hükümete çok görevler düşüyor. şöyleki; bir işadamı bir malı satabilmesi için aynı özellikteki ve kalitedki diğer mallarla fiyat açısından rekabet yapabilmesi lazım. ama nerde adamdan vergi alıyor, işçisine siğorta için baya para veriyor, enerjiyi pahalaıya alıyor vs. vs.... diye uzayıp gidiyor. eğer bizim türkler motor yapsınlar inanın japonlar ellerine su dökemez kalitede çünkü işini bilen, hakkını veren, küfür ve beddua yememek için sağlam mal yapmaya çalışır bir Türk insanı en önemliside
    allahtan korkar yaptığının bir gün hesabı sorulur diye (gerçi böyle insanlar iki eldeki ki parmak sayısını geçmez ama ) gelgelelimki maliyet konusunda çinlilerin 200 usd ye mal ettiği bir motoru bizimkiler şu şartlarda 2500 usd ye zor mal edebilir.dolayısıyla rekabet edemez. vesselam
    çok konuştum(klavye ile yazarak) ben yine ya hakkınızı helal edin

WarrioR SakO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ona bakarsaniz ybr de cinde üretiyor
    DREAM OF POWER SAKO

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    geçen bi motorcu abim bu cin malı sektorunde calısan birisi bana dediki.. Adamlar artık kocaman apartman tutup motorları oraya doldurmuslar 300$ lık ek vergi yuzunden adamlar alabildikleri kadar motor almıslar ne kadar doğru ne kadar yanlıs bilmiyorum ama...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)