Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kask n62 mi lazer dragon mu? acil yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    yahu arkadaşlar yardıma ihtiyacım var fikriniz var mı?
    nolan n62 graffic (196 ytl) altı taksit
    lazer vertigo dragon (250 ytl) beş taksit

bana hangisini tavsiye edersiniz? Satıcı (4.44 motomax) bana özellikle lazer i tavsiye etti ama kararsız kaldım. fikriniz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    ikisi de birbirine yakın kasklar... hangisini alırsan pişman olmazsın derim ben..

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Arkadaşlar tekrar merhaba;
    Bugün oldukça yorucu olsada (aralarındaki mesafe oldukça fazlaydı) nolan 62 grafic modelini ve lazer vertigo dragon modellerini inceleyebilme fırsatı bulabildim. Sizlere de aktarayım. Alabilecek arkadaşlara iyi bir kaynak olur diye umuyorum.
    İkisi de ilk bakışta birbirine oldukça benzer kalitede görünmekle birlikte nolan ın içinin daha kaliteli olduğunu belirtmek isterim. Öyleki kaskı çevirmeniz yeterli kolaylıkla belli oluyor.
    Ancak lütfen dikkatli olun benim gibi aldanmayın nolan n62 modelinin içi çıkmıyor. Bazı sitelerde bu şekilde verilen bilgi yanlış. Satıcı ile birlikte inceledik.
    Nolan ın daha sade durduğunu (ki bu özellik bile onu seçmeme yeterdi aslında ama) da itiraf etmek gerekir.
    Yine nolanın bir başka avantajı havalandırma kanallarının kullanışlılığı çok daha rahat açılıp kapatabilirsiniz.
    Nolan ın çene kilidi ve çene altı destekleri yine nazaran daha iyi gibiydi.
    Görüş açısı olarak nolan n62 sanki biraz daha iyi gibi geldi bana.
    Ağırlık olarak nolan 1380, lazer vertigo ise 1450
    Fiyat olarak _n62 graffic 05_ 220 ytl idi motoartta, lazer vertigo ise 250 ytl.
    İstenildiğinde pin lock takılabilmesi de yine nolan' ın başka bir artısı.
    İkisi de tenk renkli olarak karşılaştırılsa nolan ın çok daha kaliteli görüneceğini belirtmek istiyorum.
    Vertigo ise tüm bu yukarda saydığım özelliklerde bana göre nolan ın gerisinde kalıyor.
    Ancak lazer kafamı daha iyi sardı ve oturdu, aynı hissi nolanın bir küçük bedeninde bile hissedemedim.
    Nolan ı giydiğimde yüzümün, özellikle çene kısmının ön tarafı tamamen dışarda kalmış gibi hissetmiştim ki gerçekten oldukça fazla boşluk vardı. Lazer vertigo da ise hem rüzgar için küçük bir perde gerilmiş çene altına hemde yanaklarınıza tamamen bastırdığı için o boşluk hissini duymuyorsunuz.
    Nolan ın ilkokuldaki yapıştırmalarımıza benzeyen stickerları tırnakla bile çıkabilecek gibi duruyordu. (ki zaten ben tenk renk düşünüyordum aslında) Uzun süreli bir kullanımda kimsenin yarı desenli bir kaskla gezmek isteyeceğini sanmıyorum. Lazer de ise sticker üzerinde bir kat vardı, sanıyorum sticker üstünden bir kat cila çekilmiş. Bu da üzerindeki desenin daha güzel görünmesini sağlıyor.
    Eğer gösterişli kask isteyen arkadaşlar varsa yine lazer i tercih etsinler derim.
    Ben biraz da satıcı ile aramdaki iletişim yüzünden lazer i tercih ettim aslında (daha önce bir ürünü iade etmiştim) yoksa daha ucuz olduğu için tek renk bir nolanı alırdım. Kısacası benim için cidden başa baş kasklardı.
    Sonuç olarak nolan daha sade ve kaliteli duruyor, lazer ise daha iyi oturuyor ve daha güzel görünüyordu.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Konu açılalı neredeyse 1 yıl olmuş fakat bu bilgiye şuan ihtiyacım vardı.Bende bu iki kask arasında kalmıştım.Bilgiler için teşekkür ederim birazblues.

Şuan 1 yıldır kullandığın kaskın hakkında bana daha detaylı bilgi verirmisin ?
    Şeytancım, Motosiklet'i icat ettiğin için sana minnettarım...

Motosikleti
    kawasaki er-5
    laser vertigo yu su an 185 ytl ye almayanı dövüyolar

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    nolan n 62
    kesinlikle aksesuar olarak daha zengin hafif ve en önemlisi daha sağlam bir kask(özellikle vizor sistemi o fiyata mükemmel diğer kaskların vizorlerini açıp kaparken deneyin farkı anlıcaksınız)
    Ride your way

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    mike suarez, vertigo 185 YTL'ye nerede satılıyor,bilgi verir misin?
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Joyride 200 - DL 650
    evet 185 ytl ye nerede satılıyor. Fuarda 135 euro fiyat, nakit ödemede %20 indirimdi.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kardeşim merhaba ! Ben Vertigo Dragon kullanıyorum (lacivert olanından)
    Gayet memnunum ; ses ve rüzgr açısından oldukça rahat ayrıca hafifliği de etkisini gösteriyoo
    Saygılar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı birazblues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu arkadaşlar yardıma ihtiyacım var fikriniz var mı?
    nolan n62 graffic (196 ytl) altı taksit
    lazer vertigo dragon (250 ytl) beş taksit

bana hangisini tavsiye edersiniz? Satıcı (4.44 motomax) bana özellikle lazer i tavsiye etti ama kararsız kaldım. fikriniz var mı?
    Öncelikle kafana tam otursun.
    daha sonrada Kaskların sertifikalarına bak ya da internetten kaslarla ilgili test neticelerini araştır derim! her pahalı ya da güzel görünen kask kaliteli olacak diye bir kaide yok...
    ses geçirgenliği,ağırlığı,sağladığı görüş açılarına vs vs sine bak

benim kararımı sertifikasına göre alırım.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi kısa ve öz
    nolandan şaşmayın
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim merhaba ! Ben Vertigo Dragon kullanıyorum (lacivert olanından)
    Gayet memnunum ; ses ve rüzgr açısından oldukça rahat ayrıca hafifliği de etkisini gösteriyoo
    Saygılar
    cakalaz yanlış anlama ama senin makineye göre bu kask çok çok iyidir.Zaten yaptığın hız belli.Büyük makinede deneme şansın olursa daha iyi anlarsın aslında kaskın ses ve konfor durumunu.

Şuan piyada ki en uygun kasklardan;

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ekonomik fiyatı ve Nolan ismiyle gayet cazip görünen Nolan N62' yi bir aralar ben de kafaya fena takmıştım ve bu konuda bayağı bir araştırma yaptım.

Nolan ismi sizi yanıltmasın, N62 modeli Nolan' ın piyasaya sürdüğü düşük standartlarda bir kasktır ve sadece Nolan ismi nedeniyle emsalindeki kalitedeki kasklardan daha pahalıya satılmaktadır. Alıp incelediğiniz ve özellikle de kafanıza taktığınızda, demek istediğimi; yani pek de kaliteli bir kask olmadığını zaten farkedeceksiniz. İnsana güven vermiyor. İçini incelediğinizde malzeme olarak da yetersiz olduğu kabaca anlaşılabilir (Kaskın iç koruma malzemesi olan straforları, kafa pedinin deliklerinden olduğu gibi görünüyor). Kısaca, her tür malzemeden kısılmış, minimum standartlarda, Nolan'ın ekonomik pazar için piyasaya sürdüğü bir başlangıç kaskıdır. Ben gidip 60 YTL fazla verip Uvex almıştım, iyiki de öyle yapmışım.

Lazer hakkında yorum yapamayacağım çünkü bilgim yok.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Motosikleti
    Sağol dreamdark .

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    bugün nolan n62 aldım,gerçekten içime sindi,havalandırmaları olsun,vizörü olsun,ses ve hava geçirimliliği çok güzel... yeni alacak arkadaşlara umarım faydası olur.
    2 gözüm 2 tekerim var , 4 aç gözünü 4 tekerin var !!!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cakalaz yanlış anlama ama senin makineye göre bu kask çok çok iyidir.Zaten yaptığın hız belli.Büyük makinede deneme şansın olursa daha iyi anlarsın aslında kaskın ses ve konfor durumunu.

Şuan piyada ki en uygun kasklardan;

Dostum ben Hyo da kullandım bu kaskla ...

150 km hızın üstüne çıktım gayet rahat geldi bana ama sen bilirsin yine de
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Konu açılalı çok olmuş da ben de şimdi N62 düşünüyorum. Fakat Emre'nin dediklerine takıldı kafam. Şu an lazer dragon kullanıyorum. Alalı da 3 yıl oldu. İçi çıkmıyor dolayısıyla da kirlendi. O yüzden hiç içime sinmiyor. Diğer yandan hiç de bi sorun yaşamadım bu kadar zaman, nolan alıp pişman olmam değil mi ?

Benim düşündüğüm de bu.

İçi çıkıyor mu ? Yıkamak için yani.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    lazer vertigonun iç döşemesi nolan n62 den daha kaliteli
    LAZERİ şiddetle tavsiye ederim.
    nolan n62 nin üzerinde gereksiz birsürü hava deliği var ve yağmurda çok su alıyor.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Harbi mi söylüyorsun ? Offfff tamam da ben ne alacağım o zaman. Başka doğru dürüst pembe kask yok...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    kusura bakma cevabı 3 yılda verdik

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)