Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Krom Nikelajci Bulamiyorum Yardim Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Arkadaşlar özel yaptırdığım bir parçaya krom nikelaj kaplattırmak istiyorum ama bir yer bulamadım nerde kaplatabilirim yardımlarınızı bekliyorum
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum nerede oldugunu yazki yardım edebilelim.

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    istanbul ümraniye civarında
    sağol
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olmadı adana olsaydı yardım itin olur.kendine iyy bak

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Arkadaşım işyerimin bu tip işleri yaptırdığı birileri var. Fakat ilgili kişi dükkanında değil. Yarın sabahtan mesaj atarsan arar irtibat bilgisi vermeye çalışırım.

Bu arada taksim-dolapdere civarındalar sanırım.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    aslında bende düşünüyorum peki nedir nasıl olur hani pahalımıdır ?

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    şu topiği bi hortlatayım
    arkdaslar öncelikli olarak egzos tüpümü cizikler ve hafif sararlamardan dolayı aralarındaki farkı bilmediğimden dolayı ya nikelaj kaplatıcam yada krom kaplatmak istiyorum.verhasıl bu krom nedir nikelaj nedir.ikiside parlak gmüş renkler ama nerde hangi durumlarda kullanılıyor bu materyaller.boğazdan gelen egzos borusunu krom veya nilelajla kaplayabilirmiyim.vede işin ehli ustaların yerini bilen varmı????

bilen yokmu kromu nikelajı egzosunu kaplatan ??? eywaaaah
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu topiği bi hortlatayım
    arkdaslar öncelikli olarak egzos tüpümü cizikler ve hafif sararlamardan dolayı aralarındaki farkı bilmediğimden dolayı ya nikelaj kaplatıcam yada krom kaplatmak istiyorum.verhasıl bu krom nedir nikelaj nedir.ikiside parlak gmüş renkler ama nerde hangi durumlarda kullanılıyor bu materyaller.boğazdan gelen egzos borusunu krom veya nilelajla kaplayabilirmiyim.vede işin ehli ustaların yerini bilen varmı????

bilen yokmu kromu nikelajı egzosunu kaplatan ??? eywaaaah
    Sana yakın:Hadımköy tarafında kromajcıların olduğu bir sanayi sitesi var.
    Nİkelaj ve kromaj farklı,önce pirinç kaplama,ardından nikel kaplama,en son krom
    kaplama yapılıyor.

Motosikleti
    Mct 250 Kışa İnş...
    krom nikelajdan daha ağır ama daha güzel duruyor diye biliyorum birde nikelajı daha çok çabuk kirlenen yerlere yapıyorlar krom mundar olmasın diye...

ankara'da olan varsa sitelerde bayağı yer var

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana yakın:Hadımköy tarafında kromajcıların olduğu bir sanayi sitesi var.
    Nİkelaj ve kromaj farklı,önce pirinç kaplama,ardından nikel kaplama,en son krom
    kaplama yapılıyor.
    corluda bildiğiniz kromajcılar varsa orayada gidebilirim herhafta corluya gidiyrum.peki egzos borusu kromaj yapıldığında egzosun sıcağına dayanabilirmi.
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    corluda bildiğiniz kromajcılar varsa orayada gidebilirim herhafta corluya gidiyrum.peki egzos borusu kromaj yapıldığında egzosun sıcağına dayanabilirmi.
    Çorluda yok,İStanbulda yapılıyor.
    30 yıl önce dolapdere tarafında nikelajcı İskender vardı.Benim 57 chevy'nin tamponlarını o kaplamıştı.Bir kaç hafta sürmüştü ama hala o kromajlar tertemiz duruyor aynı arabanın üzerinde.
    ikitelli organize sanayi bölgesi galvano teknik sanayi sites'nde de bir sürü kromajcı var.

Bawebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet - Suzuki VL250 Intruder
    Pendik köprüsünün hemen üstünde bir yer var. Köprüden geçer geçmez bir üstgeçit var. Sol ayağında.

Motosikleti
    AGUSTA
    arkadaşlar krom ve nikelaj yaptıracağınız parçayı görmem lazım eksozu kimse krom banyosuna sokmaz onu bir kere aklınızdan çıkarın sararmış bölgelere ufak tefek çiziklere size yardımcı olabilirim öle kromda basit bir iş değil krom öncesi polisaj hazırlığı yapılması lazım
    işiniz olursa benimle diyolok kurun size yardımcı olabilirim
    aleminyum fren levyeleri ve jantlarınızı kromdan daha iyi parlatabilirimde yanlız jantlarınızı tellerini söküp getirmeniz lazım bende iki gün kadar işi olacak ama bakıp kendinizi göreceksiniz öle olcak
    yanlız öyle 5: 10 ytl ye olcak iş değil ama ona göre irtibat kurun
    EKSOZUNLA NEYİ KANITLAMAYA ÇALIŞIYORSUN F_16 DEĞİLSİNKİ ::sefereee::sefereee::sefereee

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    arkadaslar AYDIN / Nazilli'de" Aydın Kardeşler"Motosiklet Yedek Parça İmalatı işi yapıyoruz. 34 senelik bir firmayız. nikelaj, kromaj kaplama yapıyoruz. 10 cm fln deil, 10 tane eksozu yan yana koy nikelaj yaparız, nikelaj kazanımız büyük bayaa
    nikelaj üstüne kromaj yapıldı mı daha sağlam olur, sadece nikelaj fazla uzun dayanmaz, dedigim gibi 34 yıllık bir birikim, kalite var.. Sorularınıza elimden geldigince cevap vermeye çalışırım.

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Banada Ankarada fiber kalıp yapan bi yer lazım ben bulamadımBİLEN VARMI???
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HARLEY GÖRÜNÜMLÜ ÇELİK
    Alıntı RaNCoRiDeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krom nikelajdan daha ağır ama daha güzel duruyor diye biliyorum birde nikelajı daha çok çabuk kirlenen yerlere yapıyorlar krom mundar olmasın diye...

ankara'da olan varsa sitelerde bayağı yer var
    ANKARADA NERDE VAR?
    banada ankda lazım
    ama hem maden(demir çelik)
    hemde pilastik çin lazım...!

arkadaşlar ben nikelaj ve kromaj cıyım ist size şöyle izah edeyim işin aslı nikel kaplamadır kromaj ise nikelin üstüne yapılan pasivayyondur yani kromun altında nikel vardır krom istege baglı yapılır nikel sarımsıdır krrom sadece üzerine beyazlık verrir beyazlık derken parlaklık yani ğümüş rengini muslık veya banyo aksesurlarında oldugu gibi üsttünde hafif bi krom kaplama vardır ama altı nikeldir egzoza gelince egzoz paslanmazdan üretilmiştir paslanmazın üstüne kaplama olmaz yaparım diyen yalan söyler yapsalar bile kabarrır kaplama tutmaz paslanmaz kendisi zaten parlaktır karardı ise veya herhangibi sorun varsa POLİSAJ işlemiyle parlatılır yeni ğibi olur buda el işcilihidir çok maliyetli deyilldir ama demir parçalar kromaj olur aklınızda olsun bi sorununuz olursa yardımcı olurum maddi düşünmeyinfikir verebilirim bizim işimiz metal saygılarım la ümit sorusu olan bana mail ata bilir willderness__@hotmail.com

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar AYDIN / Nazilli'de" Aydın Kardeşler"Motosiklet Yedek Parça İmalatı işi yapıyoruz. 34 senelik bir firmayız. nikelaj, kromaj kaplama yapıyoruz. 10 cm fln deil, 10 tane eksozu yan yana koy nikelaj yaparız, nikelaj kazanımız büyük bayaa
    nikelaj üstüne kromaj yapıldı mı daha sağlam olur, sadece nikelaj fazla uzun dayanmaz, dedigim gibi 34 yıllık bir birikim, kalite var.. Sorularınıza elimden geldigince cevap vermeye çalışırım.
    Usta dediğin böyle kendine güvenecek yaa helal olsun neden eksoz kromaj veya nikelaj olmasınki kaç defa yaptırdık çokta güzel oldu .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:28 ----------

Alıntı _ferkan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada Ankarada fiber kalıp yapan bi yer lazım ben bulamadımBİLEN VARMI???
    şaşmazda varmış bende arabamın arka karlığı kırıldı ve yan taraf uçtu gitti bulamadım şimdi ank gittiğimde şaşmazda yapıyrlarmış orda yaptırcam

arkadaşlar metal her ne olursa olsun fikir almak isteyen arkadaşlar mail adresimi kayıt etsinler işin aslını anlatabilirim orda var burda var demeye luzum yok polisaj yada kaplama işi olan varsa kargo yolu ile yollayabilir.yapabilirim mail adresimöden ulaşabilirsiniz.....doktor34_ist@hotmail.com

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı GRKM_POLİSAJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar metal her ne olursa olsun fikir almak isteyen arkadaşlar mail adresimi kayıt etsinler işin aslını anlatabilirim orda var burda var demeye luzum yok polisaj yada kaplama işi olan varsa kargo yolu ile yollayabilir.yapabilirim mail adresimöden ulaşabilirsiniz.....doktor34_ist@hotmail.com

Reklam kokan hareketler bunlar... ban!
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)