Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

honda motorlu osmanlı motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bi de osmanlı motosiklet çokmış bilgisi olan varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgisi olan var mı bilmiyorum ama tav olan var mesela ben Tamam bende çin malı motor kullanıyorum ama en azından adı ASYA MOTOR öyle KANUNİ-OSMANLI falan değil Çin malı motor satıyorlar birde adını kanuni-osmanlı koyuyolar...TÜRK yapımı olsa gurur duyarım isminden ama sen çin malı motoru al adınıda OSMANLI koy

Ben olaya biraz düşünce açısından yaklaştım bu benim düşüncem...Ama motoru nasıldır kalitesi nasıldır servisi nasıldır bilemem sadece ismi yaptığı işle alakalı değil...

Arkadaslar Fiat pieggo diye bir otomobil var .1988 model bizim Tofas Sahinl erin aynisi .Adamlar Fiat in //// simgesini cikarmis onune T harfi yapistirmis yerli araba diye bize satiyorlar.

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forrap ve bservet hak vermemek elde değil.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

rotamoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Osmanlı Motor

Arkadaşlar Osmanlı Motor ithalatçı firmanın adı.
    Getirdikleri motorların markaları Kingroad , Jonway , Sanılı , Banghe , Shineray , Hongdou.
    Bildiğim kadarı ile orjinal markaları ile satılıyor.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    rotamoto,
    +1
    Asıl dediğin sahtekarlığı ASYA yapıyor canım kardeşim, haojin motoru AS 150 125 falan die satıolar hani orjinal marka?
    Ama laf attığın Kanuni, modelin adını değiştirmiyor. Hussar Popcorn Bobcat Deer, bunlar avrupada da aynı isimle satılıyolar. Yani üreticinin koyduğu isimle.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    Bilgisi olan var mı bilmiyorum ama tav olan var mesela ben Tamam bende çin malı motor kullanıyorum ama en azından adı ASYA MOTOR öyle KANUNİ-OSMANLI falan değil Çin malı motor satıyorlar birde adını kanuni-osmanlı koyuyolar...TÜRK yapımı olsa gurur duyarım isminden ama sen çin malı motoru al adınıda OSMANLI koy

Ben olaya biraz düşünce açısından yaklaştım bu benim düşüncem...Ama motoru nasıldır kalitesi nasıldır servisi nasıldır bilemem sadece ismi yaptığı işle alakalı değil...
    sevgili arkadaşlar, çin malı mmotorlara karşıyım. fakat şunu söyleyeyim kanuni adının konmasının tek sebebi var : adamın oğlunun ismi kanuni soy adı da kuralkan. nereden mi biliyorum: kanuni kuralkanı lisede ben okuttum, öğrencimdi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    japonlarda yapıyo forrap aynı şeyi motoru g.kore"de singapurda pakistanda çinde üretiyo adını suziki yamaha honda kawasaki koyuyo RR, GXR, XT, RX gibi isimlerle de dünyaya satıyo.... bizim uzmanlıkları kendi deneyimsizliklerinden ibaret olan uzmanlarımızda bu motorları değil üstüne binmek yakından görmeden motor soranlara tavsiye ediyolar.....sitede bu uzmanlardan oldukça var.....
    scooter sorana japon al diyolar bilmiyolarki japonların uzmanlığı scooterda değil....
    honda beat diye rezil bir alete dünya para bayılın diyolar.......... ben bayıldım zamanında 2-3 ay kullandım ve baya zararına sattım aleti ....BWS kullandım müthiş atak bir motor ama 2 zamanlı benzini yakmıyor içiyor....
    halen yamaha chapy yi babam kullanıyo 50cc 2 zamanlı sağlammı sağlam bir alet ama 2 kişide yokuş çıkmaz.....
    burgman 150 cc almadım nedenmi çok pahalıydıda ondan .......
    bu kadar tecrübeme rağmen bu konularda tavgsiyelerde bulunurken sebep ararım......... git al bi japon demem .... bunu demek için bilmek lazım hangi japon ve sebebi .....
    scooter italyanlara ait bir motor dizaynıdır ve en ii scoterleri onlar üretir...ama onlarında parça sıkıntısı olur her zaman ....piaggiom vardı seneler önce sanayide çevre yapmıştım ...günümüzde halen çalışır durumda olan kullanılan 1960 lı yıllara ait lambretta ve vespa scooterler vardır...onlara japonyadan gelen en ciddi rakip honda kinetix olmuştur... şu an 1990 modelleri hala damacana su servisleri tarafından üzerine dolu şekilde 6 adet su konularak kullanılmaktadır...(114 kg su)

herhangi bir motor hakkında bilgi içermediği için başlığı motosohbete taşıyorum
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

osmanlı motorun saddece satış temsilcisi ve disbiratörleri türk onlarda çin malı bundan hiç şüphen olmasın alırsan gayet cok parca sıkıntısı yaşarsın..

osmanlı motorla ilgili yazılanları okudum da ismin osmanlı konmasından sıkıntı duyan arkadaşa söyleyeceğim o'dur ki: İsmin asya konmasından yada mondial konmasından sıkılmıyorsan neden osmanlı seni bozuyor ki.Öz be öz bizim ismimiz en azından.çine mal ürettiren Türk (her halukarda kendilerini tanır ve saygı duyarım) italyan bir isim koyabiliyorsa neden Osmanlı konulamasın ki? V starın yazdığı parça sıkıntısı yazarsın şeklindeki yorumu yazmaya nereden hak edindi bilemiyorum kendisi Osmanlı ürünlerini kullanmış mı? forrap seni tekrar düşünmeye davet ediyorum : Türkiyeye motor sokan sektörün geçmişteki liderleri de şu an kendi isimleriyle çin'e mal ürettirmiyorlar mı?

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Bbrr+1000000000000000
    Sadobey

psr10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    mart ayını bekleyın osmanlı motorun 200cc lık racıbg modelı cıkacak o zaman daha cok konusacagız su an osmanlı motor sadece ıthalatcı olarak calısıyor ama mart ayında kendı markasında motorları gelecek hemde ucuz ... osm motor adı altında bekleyın derım daha bu ısmı cok duyacagız sıze ufak bır ıpucu 200cc racıng ı 2200 mılyona satacklar

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    adını osmanlı motor olarak koymaları tamamen insanların milliyetcilik duygularını sömürmektir bence çinde yaptırıp osmanlı olarak satıyolar gazetede reklamlarını gördüm gazete de osmanlı sempatisi duyan insanların okudugu bir gazeteydi
    murat_by

hata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150
    arkadaşlar başka bır arkadaşta bahsettı motorun adı osmanlı degıll sadece getıren fırmanın adı bu herhalde kımse yazılanları okumuyor.osmanlı yada moramba olmuş banane önemli olan gelen malın kendısı , kalitesı ve servısı

KAPTANTIGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600

Fiat--tofaş

Alıntı bservet adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar Fiat pieggo diye bir otomobil var .1988 model bizim Tofas Sahinl erin aynisi .Adamlar Fiat in //// simgesini cikarmis onune T harfi yapistirmis yerli araba diye bize satiyorlar.
    arkadaşım o dediğin arabada camlar otomatik, hidrolik direksiyon ve klima var biliyormusun sen bizi yıllarca kandırdılar 92 yılına kadar arabayı tek aynalı sattılar varmı böle bişi yaa
    Söz Uçar Yazı Kalır...:cat:

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar Ford'un Türkiye'de ürettiği otomobil Amerikan malıysa, Kanuni'nin Çin'de ürettiği motor da Türk malıdır.

halidbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 1000 rr Pgo x-hot 125
    osmanlı motor banhe 125 buda resmi kendi motorum 2500 km de ufak defek sorunlar oldu ama hiç yolda koymadı verdigin paranın hakkını veriyor daha ne olsun

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Kaptantiger
    +1000
    Ya fiat o zamandan bu zamana ilerleyemedi bence...Hadi otomatik cam klima vb neysede.. sen 1 aynanın hesabını neden yapıosun..Bide şahinlerde devir saati yoktur..Şimdide Palio van lara koymamışlar..
    0 Rh (+)
    06 - 09

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    abi bildiğim kadarıyla çinde 1300 küsür motorsiklet fabrikası varmış isimsiz.. alıyorsun misal 50,000 ad..marka uyduruyorsun cart curt diye sonra pazara sunuyorsun... para çok şeye vakiii..........

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    çin seddi kar etmiyor onları durdurmak için anlaşılan....
    Türk bir mücevher firmasında endüstri mh. olarak çalışan bi arkadaşım var. Firma Üretimlerini Çin'e kaydırınca bizimki de Çin'e yerleşti.Çalışanlara ne kadar maaş verdiklerini sorunca verdiği cevap beni baya düşündürdü:
    -- Ne maaşı?? Yemek veriyoruz zaten!...

Yani işçiliğin bu kadar ucuz olduğu ülkede ürünlerin "işçiliği" de öyle oluyor.
    Bizimkiler de ha gayret "üretimi denetleyecez" diye ordaki fabrikalara Türk mühendisler gönderiyorlar...
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler