Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşlar suzuki bandit 600 yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    coldfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250CC
    arkadaşlar izmirde 2004 model suzuki bandit 600s buldum temiz motora benziyor ama ben motor hakkında hiçbirşey bilmiyorum bilenler varsa yardımcı olurmusunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Motorun özellikleri bunlar.
    http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=21223
    Ancak regalin kullanım tarzına alıştıysanız bunun tarzı size rahat gelmeyebilir,mümkünse binin test edin içinize sinerse alın.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Güzel makinedir ama İHTİYAR ın dediği gibi oturma pozisyonu farklı. Ama Regal'den daha fazla keyf alacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    4 silindirli kendini ispatlamis bir naked model. Cekisi gayet iyidir hiz tutkunu tatmin eder ama son hizda delice seyler bekleme.220 goreceksin zaten buda sana yetecek. Tatminkar arka tekerlek kalinligi yat yatislarda sana guven verecek.Oturma poziyonu racelere yakin oldugundan ilk aylarda avuc iclerinde agri olacak buna alisman biraz zaman alir.Motorun agriligini unutma yan ayakligi acarken dikkatlice birak. 4 silindir in benzin tuketimi malum o yuzden regaldon sonra biraz sasirabilirsin.Umarim gonlunce olur
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    güncel diyelim hayırlısı olsun
    Ride your way

Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250CC
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindirli kendini ispatlamis bir naked model. Cekisi gayet iyidir hiz tutkunu tatmin eder ama son hizda delice seyler bekleme.220 goreceksin zaten buda sana yetecek. Tatminkar arka tekerlek kalinligi yat yatislarda sana guven verecek.Oturma poziyonu racelere yakin oldugundan ilk aylarda avuc iclerinde agri olacak buna alisman biraz zaman alir.Motorun agriligini unutma yan ayakligi acarken dikkatlice birak. 4 silindir in benzin tuketimi malum o yuzden regaldon sonra biraz sasirabilirsin.Umarim gonlunce olur
    teşekkürler ama pek fazla sarsacak bir yakıt tüketiminin olmadığı söylendi 150 160 arası biliyorum ddaha mı fazladır?

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı coldfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler ama pek fazla sarsacak bir yakıt tüketiminin olmadığı söylendi 150 160 arası biliyorum ddaha mı fazladır?
    90 km sabit hızda şehir dışında evet,spor kullanımda 100 km de 9-10 litreleri rahat bulur.

Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250CC
    off yaw baya fazlaymış hiç bu şekilde söylemiyorlar teşekkürler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    9-10 litremi? Benim GSXR600 yakmıyo o kadar sallamayın yaw

Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250CC
    bugun bandit'i olan bir arkadaşa denk geldim o kadar değilde 7-8 litre takar dedi ben onların yalancısıyım

yani spor kullanımda 250 bin yakar dedi,senin gsxr600 daha ekonomik o zaman...

eL_BaNDiDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    600 ü bilmiyorum ama 1200 bandit 90-100 km süratle şehir dışında 6 litre/100 km civarında yakıyor. Ama sıkıştırılırsa 10 litreyi bulur.

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 km sabit hızda şehir dışında evet,spor kullanımda 100 km de 9-10 litreleri rahat bulur.
    Sizin motorunuzun + 100 hp gücü 3 saniyelerde üretebilmesi için bilmediğimiz bir yakıt keşfettiyseniz söyleyinde bilelim.

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9-10 litremi? Benim GSXR600 yakmıyo o kadar sallamayın yaw
    Ben sallamıyorumda!!!

Nasıl yani siz o kadar yaktıramıyormusunuz Herhalde ya yol yok yada radar çok sizin oralarda.

Sakın bana kurallara uyup 70-80 km ile seyahat ettiğinizi söylemeyiniz heleki gaz çekmiyorum hiç demeyin.

Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250CC
    [QUOTE=İHTİYAR;632603]Sizin motorunuzun + 100 hp gücü 3 saniyelerde üretebilmesi için bilmediğimiz bir yakıt keşfettiyseniz söyleyinde bilelim.

Ben sallamıyorumda!!!

Nasıl yani siz o kadar yaktıramıyormusunuz Herhalde ya yol yok yada radar çok sizin oralarda.

Sakın bana kurallara uyup 70-80 km ile seyahat ettiğinizi söylemeyiniz heleki gaz çekmiyorum hiç demeyin.

teşekkür ederim abicim peki dl 650 de bandit le aynı yakıyor diyorlar aynı tarz kullanım olsa bile..çift silindir olduğu için dl 650 vstrom daha az yakması gerekmez mi?

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    DL tabiki sorunu yoksa daha az yakar tarzı itibariyle.Sizin almak istediğiniz bandit karbüratörlüydü yanlış hatırlamıyorsam.
    Moto GP de yarışan motorların teknik verileri açıklanmıyor,ancak o performansları ekonomik bir şekilde sağladılarını kimse iddia edemez değilmi?

Motosikleti
    Honda CBR 1100XX

selam

yeni aldım bir bandit 600 s oldukça memnunum. yakıt konusu ise depoyu fulledim ve 19 litre ile 220 km. yapabildim ilk seferde fakat gecen tekrar denedim ve ortalama 180 kr. ila 300 arası yakabildim sonucta cok gazlrasan arkadaşların dediği gibi 9-10 lt yakıyor. ama normal seyirlerde oldukça normal bence. ilk başlarda ellerim cok agrıdı kullanırken ama oldukça keyifli bir makina ve 20 yılı aşkın zamandır aynı teknolojiyi kullanıyor ve motor konusunda yagını tuzunu zamanında değiştirirsen 250 000 km. motor açılmadan sorunsuz gezebiliceğein bir makina bence fz6 fazer dan daha mantıklı bir makına ama ne yazıkkı türkiyede 2. elde zayıf fakat avrupa ve usa savruluor bandit lerden. bence sana tavsiye uzun vadede düşünüyorsan al memnun kalrsın. 15 gun oldu ben alalı 1200 km. yaptım ve oldukça keyif verici. 78 hp ve torku oldukça sağlam...

[QUOTE=coldfire;632610]
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motorunuzun + 100 hp gücü 3 saniyelerde üretebilmesi için bilmediğimiz bir yakıt keşfettiyseniz söyleyinde bilelim.

Ben sallamıyorumda!!!

teşekkür ederim abicim peki dl 650 de bandit le aynı yakıyor diyorlar aynı tarz kullanım olsa bile..çift silindir olduğu için dl 650 vstrom daha az yakması gerekmez mi?

evet dl 650 vstorm 2 silindir ama onun yakıt problemi bir türlü çözülmedi aynı zamanda burada silindir sayısından ziyade pilotaj, hp, ağırlık ve yapılan sürat önemli aa v stormun fasla yaktığıda bilinen bir gercek oda piston çaplarının büyüklüğünden kaynaklanıyor

niyazierk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar 2006 model GSF 650 bandit S ybr 125 ile aynı hızda 180 km lik yolda daha az yaktı desem.
    Kral çıplaaaaak!

bekoserkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawazaki zx-6 r Honda 600 RR
    bizde su anda bındıgımız 2tane 600rr var 1 tane zx 6 636 var 3unden de cok yakıyor bandıt ama 3unden de rahat agırlık bıras fasla ama emın ol cogu race den aldıgın zevkı ve cogu tourıngten aldıgın keyfı alırsın
    pişman olmassın diyebılırım
    ......DoNsuZ ÇıK KaSkSıZ ÇıKmA ....

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    [QUOTE=mysugar;640291]yeni aldım bir bandit 600 s oldukça memnunum. yakıt konusu ise depoyu fulledim ve 19 litre ile 220 km. yapabildim ilk seferde fakat gecen tekrar denedim ve ortalama 180 kr. ila 300 arası yakabildim sonucta cok gazlrasan arkadaşların dediği gibi 9-10 lt yakıyor. ama normal seyirlerde oldukça normal bence. ilk başlarda ellerim cok agrıdı kullanırken ama oldukça keyifli bir makina ve 20 yılı aşkın zamandır aynı teknolojiyi kullanıyor ve motor konusunda yagını tuzunu zamanında değiştirirsen 250 000 km. motor açılmadan sorunsuz gezebiliceğein bir makina bence fz6 fazer dan daha mantıklı bir makına ama ne yazıkkı türkiyede 2. elde zayıf fakat avrupa ve usa savruluor bandit lerden. bence sana tavsiye uzun vadede düşünüyorsan al memnun kalrsın. 15 gun oldu ben alalı 1200 km. yaptım ve oldukça keyif verici. 78 hp ve torku oldukça sağlam...

Alıntı coldfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet dl 650 vstorm 2 silindir ama onun yakıt problemi bir türlü çözülmedi aynı zamanda burada silindir sayısından ziyade pilotaj, hp, ağırlık ve yapılan sürat önemli aa v stormun fasla yaktığıda bilinen bir gercek oda piston çaplarının büyüklüğünden kaynaklanıyor
    Uzun zaman Bandit 600S kullanmış ve 2 yıldırda 2007 model DL 650 vstrom kullanan biri olarak diyorumki.....
    Bilmeden,kullanmadan konuşmayıp yazmayacaksınız.
    Bandit ile 250.000 km yapmak bana inandırıcı gelmez 150.000 aralığı mümkündür.
    bandit600S verdiğiniz her kuruşun hakkını sonuna kadar veren bir makinadır.
    ikinci eli zayıftır memlekette nedeni basittir( hala kuş serilerine ve brodvay gibi araçların ikinci ellerine verilen rakamlar.pisikolojik marka takıntısı olmamız)
    ikinci eli zayıftır ama piyasasınız 1-2 lira altına verdiğinizde 3 günde elden çıkar temiz ise

Gelelim Vstrom un halledilemeyen yakıt problemlerine ve çok yakması olayına

Bana o segmentte 650 cc çift silindir V motoru olan ve vstromdan az yakan bir marka ve model gösterebilirmisiniz.

hız limitleri ve normal kullanımda 22 litre depo ile 485-500 km aralığında yol yapabilen hangi marka var?

Halledilemeyen sorun nedir bahsetsenizde biz Vstrom kullanıcıları da aydınlansak diyorum.
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    ben de bandit aldım.ilk gün uyku girmedi gözlerime,inanılmaz etkileyici makina.çok konforlu, hızlanması,freni çok iyi geldi.hele 6 bin devirdeki sıçrması yok mu, adrenalin patlaması yapıyor adeta.şimdilik bir sorun yok ancak zincir ister gibi.bu konuda bandit kullanıcılarında yardım bekliyorum ayrıca.yakıtı ölçme şansım olmadı henüz..kazasız sürüşler..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)