Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Servis bmw

Motovento
    REKLAM ALANI
    andackaracan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hafta sonu motorumu aldım servisten f650 gs 2. el borusan istinyeden.
    Şimdi sıkıntılarıma geleyim
    1- motorun ön çamurluğunun ucu kırıktı benden önceki arkadaş motru yatırmış ucu kırılmış rica ettiğ değişirmisiniz diye bakarız dediler 2 hafta sonra motor teslim edilirken bir baktım değişmemiş ne oldu dedim motor 2.el olduğundan değiştiremeyiz dediler 7000 Euro ödeme yapmışım pazarlıksız adamlar 26euro luk çamurluğu takmadılar.
    O zaman verin o zaman ben satın alayım değiştirin dedim ok dediler ama servis gün almamız gerekir dediler şaka yapıyor olmanız gerekir dedim (2 haftadır alım satım işlemlerini yapsınlar diye bekliyordum )
    siz verin ben kapı önünde değiştiririm dediğim zaman kabul edip değiştirdiler rica minnet 30 euroda servis istediler.
    2- Dikiz aynasının altında bir somun vardı paslanmış onuda değişin dedim 25 milyon fiyat çıkardılar şaka yapıyorsunuz herhalde dedim tek somun değişecek alt tarafı . Ben bu parça paslanmış dediğimde aman ne takıyorsun motor dışarda kalacak nasıl olsa paslanır diğerleride dediler inanamadım ama halen yaaaa sabır diyip sabrediyorum. Tam kapıdan çıkarken baktım abs ışığı off olmuyor yani abs devre dışı bırakılamıyor servisteki arkadaş baktı o da kapatamadı yani abs off yapamadı aslında off bana hiç gerekli değil ama olsun deneyeyim dedim, gene aşağı indi serviste baktılar motor yukarı geldi ve düğme bozuk dediler . Motoru 2 hafta bekledim gerekenleri yapın dedim ıııııııhhıh tık yok hiçbirşey yapılmamış diye düşünmeye başlamıştım her neyse parçanın siparişini veririz 10000km de gelince değişiriz dediler ama eminim o gün gene bana yüklemeye çalışacaklar.
    En sonunda herşeye rağmen motoru çıkardık atladım karşıda honda servise gittim stadın karşısında serviste allaatin bey vardı saolsun çok yardımcı oldu hemen koruma demirimizi taktık 5dk içinde . Her serviste mutlaka görüşmek arzusu ile ayrıldım bastım dolaştım.
    Pazar motoru genel kontrole aldım kitapçığından bakıp karıştırıyorum ama oda ne ön fren hidroliği 0 (sıfır) deposu bomboş ya olmaz dedim motor 2 hafta servis gördü ya inanamıyorum halla .
    Evet fren hidroliği boş deposunda hidrolik yok oysa kitabında seviyesi ortada olucak diyor....
    Geçtim motor soğutma suyu seviyesine bakıyorum parçaları söktüm ama o ne oda minimum seviyesinin altında ( ya sabır demeyi bıraktım )
    Ne diyeyim bilemiyorum bmw diye en iyisini aldık diye düşünüyordum ki motorun iyi olması servis ve diğer arkadaşlarında iyi olması manasına gelmiyor . Bunları şikayet etsem diye düşündüm ama bir dostum abi sen ne yapsan bi bo...... olmaz diyince ondan da vazgeçtim. Kötü niyetli olan arkadaşların ( hepsini kastetmiyorum yani iyi olanları hariç ) allahlarından bulmalarını dileyerek konumu ve yazımı kapıyorum. Ben düştüm siz düşmeyin diye yazdım....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili arkadaşım bu servis borusanın yani türkiye distiribütörünün bence olayı bir tercüman aracılığı ile almancaya çevirt bu konuda sana sitede yardımcı olacak çıkar elbet ve direkt almanyaya faxla veya postala almanlar bu konuda çok hassastır gerekli önlemleri alıp senin motorun sıfırdan elden geçmesini sağlıyacaklarına adım gibi eminim
    bu benim aklıma şu olayı getirdi geçen sene gazeteler yazmıştı belçikalı bir türk ferrari alır fakat arabanın çok yaktığını görünce lpg taktırmak için arkadaşının tamirhanesine götürür fakat tüm denemelere rağmen bir türlü lpg araca takılamaz bunun üzerine ana fabrikadan yardım talep edilir olayı duyan yöneticiler derhal belçikaya bir yetkili gönderip aracı parasını ödeyerek geri alırlar ferrari her parayı ödeyene araç satmıyor bu gibi durumlarda ise arabayı hemen geri alıp ferrari markasının prestişini düşürmüyor
    bmw ve mersedes tede durum aynı bu servis fiyaskosu başlarına iş açar
    bmw nin bu duruma seyirci kalacağını hiç sanmıyorum

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Selamlar;

Gectigimiz yaz borusan istinyede staj yaptım. Sana olanlar gercekten bir talihsizlik ve calısanların ilgisizliginden dolayı olmus kesinlikle bunu almanyaya yazmalısın ingilizce de yazabilirsin, kesinlikle geri donuceklerdir ve senin odememen gereken parcalar varsa telafi edeceklerdir. Fakat bir somonun kac para oldugu konusunda kimsenin yapabilecegi bisey almanyadan onlara gelen fiyat uzerine belli bir yuzdede kar paylarını koyup satıyorlar ee tabi borusan oldugu icin biraz tuzlu oluyor. Sanayiden daha ucuza aynı parcayı alabilirsin tabi. Ustalardan bir ikisiyle kanka olursan bole ufak tefek seyleri is emri actırmadan yani iscilik odemeden yapabilirsin direk servis alanına giderek.

Bu arada umarım bu kadar aksilikten sonra hic sorunsuz uzun ve keyifli surusler gecirirsin...

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Bu arada istiyede motosiklet servisinin oldugu kata gitmek icin alt kata inen garaj bariyerini acmaya yarayan kartının olması lazım, onun yerine tam o kapının yanında pusuda bekleyip biri girdiginde veya cıktıgında aradan kacabilirsin. Kimse sana nereye gidiyosun falan demez kimsenin birbirinden haberi yok cunku.

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    beyler bu olay için yazmıyorum ama lütfen servislere güvenmeyin aletinizin tüm kontrollerini kendiniz yapın müthiş yararını görürsünüz . arkadaşımın yağ oranını fark etmesi bir beceridir . çok önemli motorda bu çok önemli....

Motosikleti
    Touring
    katılıyorum stenza ya

Alıntı wertcvb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum stenza ya
    4 yıl sonra gelen bir katılma olmuş bu

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    yazılanların bir çoguna katılıyorum ama BMW çinli değil dimi;
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    google çevirme sayfası var çok iyi değil ama işini görür onu kullanıp sikayetini yaz.

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    türkiyede tanıdıkla yürür işler.

arkadaşlar 4sene önce açılmış bir başlık, fakat bir bmw kullanıcısı olarak şu an borusan istinye'de böyle suistimal olduğunu hiç sanmıyorum.. bmw'nin şirket politikası olarak randevu ile işler teknik servisi.. servis kaydını hemen açtırabilmeniz de mümkündür.. fiyatlar sabittir, almanyadan gelen euro endeksli parçaların üzerine işçilik ve kar farkı konularak kullanıcıya sunulur.. pahalı gelebilir, ama bu kadar abartılmaya gerek yok.. memnun olmayan dışarıdan parçasını tedarik eder kendi çabalarıyla.. işleminin yapılmasını istediğiniz her maddeyi açık olarak tek tek servis kayıt kağdına not ettiriniz.. bu kullanıcı olarak sizin sorumluluğunuzdur.. imzanız dahilinde gereken hizmeti görmediğiniz takdirde zaten siz haklısınızdır.. sözlü olarak anlaştığınız hiçbir işe güvenmeyin, o gün usta gelmemiştir ya da farklı kişi aracın bakımını yapmıştır, yazılı olmayan birşeyden haberi olmayabilir.. bu yüzden not ettirin.. bu konuda servisteki kerem bey ve bahar hanım gayet yardımcılar.. gündemin tekrar canlandırılmasının gereği yok..

CoSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa GT200 / BMW K1200GT
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşım bu servis borusanın yani türkiye distiribütörünün bence olayı bir tercüman aracılığı ile almancaya çevirt bu konuda sana sitede yardımcı olacak çıkar elbet ve direkt almanyaya faxla veya postala almanlar bu konuda çok hassastır gerekli önlemleri alıp senin motorun sıfırdan elden geçmesini sağlıyacaklarına adım gibi eminim
    bu benim aklıma şu olayı getirdi geçen sene gazeteler yazmıştı belçikalı bir türk ferrari alır fakat arabanın çok yaktığını görünce lpg taktırmak için arkadaşının tamirhanesine götürür fakat tüm denemelere rağmen bir türlü lpg araca takılamaz bunun üzerine ana fabrikadan yardım talep edilir olayı duyan yöneticiler derhal belçikaya bir yetkili gönderip aracı parasını ödeyerek geri alırlar ferrari her parayı ödeyene araç satmıyor bu gibi durumlarda ise arabayı hemen geri alıp ferrari markasının prestişini düşürmüyor
    bmw ve mersedes tede durum aynı bu servis fiyaskosu başlarına iş açar
    bmw nin bu duruma seyirci kalacağını hiç sanmıyorum
    Arkadaşlar Almanyaya yazmak için de boşuna uğraşmayın. Bende BMW otomobil var. Borusan serviste ilgisizlik yüzünden bir sürü sorun yaşadım. Almanyada da şikayet için bir mail adresi buldum yazım, local dealerımız Borusandır, şikayetiniz oraya yönlendirilmiştir diyor.. Demin de BMW motosiklet ile ilgili bir şey sormak için gene aradım, telefonu açan bile yok.. Borusanın satış tarafı süper ama satış sonrası tam bir rezalet..

almanlara mesaj attın mı adamlar senin için müfettiş göndermişti sene 2007 de volkswagen'de bu denli ilgili adamlar

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ducati satıldı iyi oldu. belki bmw kullanıcıları yavaş yavaş "dükati"ye geçiş yapar ilerleyen dönemlerde. WV, ducatide modelleri ve distribütörlük anlayışını çok değiştiricektir bence.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

2000 senesinde benimde f650 gs motosikletim vardı bu borusan bana öyle borular yerleştirdiki 12 senedir bırak bmw almayı tüm motorlarına tiskinerek bakıyorum . pislik herifler pislik pislik pislik pislik

Ahahahaa yine mi bmw

Ben bu başlığı görmemiştim. Sanıyorum tüm motosiklet forumlarında en çok şikayet edilen servis bu. Aynı zamanda arıza çıkarması açısından uydurma çin markalarıyla bile yarışabilir bmw. Sırf imajı için benzeri özelliklerdeki rakiplerinin iki katı paraya satılan ama sürekli yolda kalan dünyada başka bir marka yoktur herhalde. Alanlar haklı olarak çuvalla para verdikten sonra çok büyük beklentilere giriyorlar, ama bu beklentilerinin arkası boş çıkıyor.Benim anladığım şudur: paran olsa dahi bu motoru doğru dürüst yapabilecek servis yok.Kendin servis kitaplarından hatim indirdikten sonra 1000 lira da alet edevata verip üşenmeden oturup yaparsan güzelce binersin.Yoksa arızanın problemin ucu bucağı yok.Servis zaten parça tamiri yapmıyor.Mesela dişli kutusu arıza yaptı, herifler komple şanzımanı değiştiriyor, 2500 euro da para alıyor! Şaft tahrik dişlisi sıyırıyor mesela, komple şaftı değiştiriyorlar.Bunun gibi savurganlığın dibine vuran bir sürü işleri var.Tamir yok orada.Parça değiştirme var.Alet edevattan anlamayıp para biriktirip ucu ucuna bmw alanlara kolaylıklar diliyorum.Sağda solda pek yazmazlar ama r 80 gs mağdurları diye dernek kursalar yeridir. 3000'e motor alıp 5000 lira harcayan bir sürü insan var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler