Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bayanlar neden en çok scooter kullanıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    scoozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wuxi Scoozy 150cc.
    Vitesli olmadığı için..bayanlar arabada da genelde oto.vitesi tercih eder..bi bayana debriyajı-vitesi öğretmek ofsaytı öğretmek kadar zordur;tecrübeyle sabittir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı comet-666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eteklede kullanabildikleri için.
    canım arkadasım nerde gordun sen etekle motosıklet kullananı bakıımmm
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scoozy erkek olduğun için sanırım genlerinde debriyaj-vites yeteneği olduğuna inanıyorsun seni tebrik ediyoruz
    sanırım XX kromozomlularda bu yeteneğin olmadığına karar vermişsin. hey gidi Y kromozomu nelere kadirsin... polemik olmasın diyorum, ama bu sitede kadınlar da var. az da olsa var. dolayısıyla tüm kadınları birlikte burda aşağılamak ne kadar doğru tekrar düşün lütfen.

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı T_uruncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scoozy erkek olduğun için sanırım genlerinde debriyaj-vites yeteneği olduğuna inanıyorsun seni tebrik ediyoruz
    sanırım XX kromozomlularda bu yeteneğin olmadığına karar vermişsin. hey gidi Y kromozomu nelere kadirsin... polemik olmasın diyorum, ama bu sitede kadınlar da var. az da olsa var. dolayısıyla tüm kadınları birlikte burda aşağılamak ne kadar doğru tekrar düşün lütfen.
    yasa beeee yüür kim tutar senı vallahı butun olay demekkı y kromozom daymıss
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Scooter diye almadım, başlangıç motoru olarak aldım
    Kankam olmasan ben sana diyeceğimi bilirdim Kızdım, böyle bi başlığa gerek yoktu
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

anicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa et-4 150
    arkadaşlar neden bayanları bu kadar basite indirgiyorsunuz?? 'kullanımı kolay olduğundan scooter kullanıyorlar!' böyle birşey yok! birkere kolay kavramı göreceli bir kavramdır. kolaylık ve zorluk derecesi kişiden kişiye değişir. 'neye göre kolay? kime göre kolay?'sorusunu bir sorarsanız kendinize iyi olur.
    tanıdığım 10 kadından sadece 2 tanesi scooter kullanıyor gerisi hep vitesli kullanıyor. scooter kullanan erkekler bence daha fazla..

kadınlar genelde motor seçerken hem cebine hem de fiziğine uygun motor bakarlar.
    benim hayalimde her zaman bir vespa vardı, gözüm hiç büyük motorlarda değildi. ve sonunda vespa aldım.

şimdi siz 'erkekler' 'kolay' diye nitelendirdiğiniz scooteri(!) buyrun gelin kullanın bakalım.. scooter kullanmak vitesli kullanmaya benzemez. scooter denge ister kıvraklık ister. scooter vitesli motorlar kadar dengeli değildir. benim senelerdir 600lük 1000lik makinalar kullanan arkadaşlarım benim vespamı kullanamadılar..
    scooter sadece ver gazı gitsin değildir.. scooterin sesi yoktur farkedilmez, scooter yeterince atak değildir (bazı scooterler hariç). atak olmadığı için tehlikelerden kaçmanız daha zordur. küçük olduğu için görünmez kimse sizi dikkate almaz. bu yüzden siz diğer sürücüler adına da 2kere düşüneceksiniz. bir racing ya da chopper makinanın eksozu vardır etraftakiler sizi farkeder, en azından ona göre davranırlar.
    scooterin frenleri vitesliler kadar kuvvetli değildir. lastikleri yeri yeterince tutmaz(özel lastikler hariç), ön freni sıkınca lastik kayar, arka freni sıkınca lastik kitlenir.
    peki scooterin hiç mi iyi özelliği yok? tabiki var:D büyük motorların geçemediği heryerden geçebilirler, diğer motorların dönmek için dakikalarca uğraştığı yerde scooter 10sn de dönüş yapar.

şimdi bu soruyu kendinize tekrar sorun bakalım. aceba scooter kullanmak mı kolay vitesli mi?
    ::145:: [B][COLOR="Purple"]...it's my world... 34 ANY 21[/COLOR][/B]

vınvın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı scoozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli olmadığı için..bayanlar arabada da genelde oto.vitesi tercih eder..bi bayana debriyajı-vitesi öğretmek ofsaytı öğretmek kadar zordur;tecrübeyle sabittir...

Arkadaşım debriyaj-vitesi ve ofsaytı öğrendiğin, bildiğin hatta yetmiyormuş gibi öğretmeye çalıştığın için seni tebrik ediyorum

T_uruncu arkadaşımızın forumda yazmış olduğu herşeye sonuna kadar katılıyorum. Bu siteye ilk üye olduğum günden beri ne zaman bir bayan motor alacağını söylese aman scooter al nidaları başlıyor.

Sonuçta kimin hangi motoru kullandığı çok da önemli değil benim için. Önemli olan ehliyetin yanında gerekli eğitimleri alıp almadığı, aldığı eğitimleri pratikte hayata geçirip geçirmediği ve tam korumalarla yola çıkma bilincine sahip olup olmadığıdır...

Hepimize kazasız , keyifli sürüşler dilerim ...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    - Etek ile kullanilir
    -Az karmasiktir ogerenmesi ve surmesi kolaydir
    -Sirin ve sempatiktir kiyafete uyar
    -Bozuldugunda tum gentilmenler kafasina ususuur cunku tamir etmesi zor degildir
    -Dusuk butce ile gidebilir bayanlarin diger masraflarina yuk olmaz
    -Kuaforun onune rahatlikla park edersin , magzanin onune birakabilirsin kapilarini acik unuttum biri calarmi suphesi yoktur.
    -Kucuk motor oldugundan bayanlarin yapilarina uyumludur kontrol etmesi kolaydir.
    -Aynalarini yola degil yuzunune cevirsen bile makyajini ve sacini kontrol etmek icin , yinde cok tehlike arz etmez.Zaten dusuk suratle yandan gittigi icin sollamak gibi bir marifet gostermek zorunda degil.

Sanirim yeterlidir
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter diye almadım, başlangıç motoru olarak aldım
    Kankam olmasan ben sana diyeceğimi bilirdim Kızdım, böyle bi başlığa gerek yoktu
    Yok kanka, kullanımı basit diye tercih edildiğini düşünmüyorum.Sadece tanıdığım bayan sürücü yok, bir tane var oda cup kullanıyor.Sadece merak ediyorum geçiş motoru olarak mı kullanıyorlar yoksa o tarzı kendilerine yakın buldukları için mi?

Zaten bir çok bayan arkadaşımız görüşlerini belirtmişler çok teşekkür ediyorum.(erkek arkadaşlarımızada teşekkürler tabiki )
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

anicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa et-4 150
    zeda3000sahip olduğum scooter tecrübem ile yazdıklarına cevap verek istiyorum bir sakıncası yoksa

1.etek ile kullanılır doğrudur şahsen benim pantalonla bindiğim görülmemiştir..:D
    2.karmaşık olmadığı sürmesinin kolay olduğu yanlıştır. yukarıda gerekli açıklamayı yapmış bulunmaktayım.
    3.şirin ve sempatiktir .. bu çok doğru işte.. ama her scooter şirin değildir. sadece kaliteli olanlar şirindir
    4.birtek scooter bozulursa değil herhangi bir motor bozulursa zaten bir motorcu mutlaka durur. kadın erkek farketmez.. motorculuk budur zaten yardımlaşmadır
    5.düşük bütçe ile gidilebilir doğrudur az yakar scooterler. ancak kaliteli scooterlerin en basit orijinal parçası bile çok pahalıdır. scooter deyip geçmemek gerek..(çin mallarını kaale almıyorum bile)
    6.kuaförün önüne park etmeyi bırak kendi evimin önüne park edince bile çalınacak diye korkuyorum..scoter çalması daha kolay sonuçta 100kg biirşey. iki kişi sırtlasa kamyona rahatlıkla koyulur..
    7. küçük motordur kullanımı rahattır doğrudur.
    8. aynaları yolda giderken değil de sağda dururken makyaj için kullanıyorum. rahatça çevirlebiliyor aynalar doğrudur sonuçta kadın dediğin her zaman bakımlı olmalı
    9.şehir içi giderken genelde sağı kullanmam. ortalarda ve genelde soldayımdır. çünkü sollamak benim işim
    ::145:: [B][COLOR="Purple"]...it's my world... 34 ANY 21[/COLOR][/B]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Istisnalar kaydeyi bozmaz,
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    Ben zealsun 150cc kullanıyorum evet biraz ağır ama önemli olan insanın kendine güvenmesi ve bayanlar genelde scooterı kullanımı rahat olduğu için tercih ediyorlar
    [COLOR="Green"][B][I]Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Transalp le Türkiye turu yaptığım zaman ne diyeceksiniz acaba

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    bende scooterla başlayıp vitesli bir motosiklete geçenlerdenim.çevremde de çok sayıda scooter kullanan bayan tanıdığım war.sadece bayanlar değil herkes scooterla başlamalı bence motosiklet kullanmaya.ayıplanacak birşey değilki bu.benim tanıdıklarımda da scooter kullanma nedenleri ( doğrusu yanlışı tartışılır ) gerektiğinde topuklu ayakkabıyla bile binebilmeleri ve trafikte çok seri hareket edebilmeleri olmuştur. bende, aynı zamanda anadolu yakasından yola çıktığımız transalpin avrupa yakasına benden 5 dk sonra geldiğini görünce, hemde benim ilk köprü tecrübelerimde, scooterımın değerini anlamıştım.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    scooter neden bu kadar basite indirgeniyor anlayamadım.
    hiçbir scooter ı kullanmak kolay değil, hiçbir vitesli motorsikleti kullanmakta zor değildir.
    hepsi iki teker üzerinde gidiyor. burgman 650 ya da honda 600 lük scooter ı kullanmak mı daha zor yoksa cbr125 ya da bilmem ne marka ne model vitesli motorsikleti mi ??
    scooter daha pratik ok. ama kolay hayır. hiçbir iki tekeri kullanmak kolay değildir arkadaşlar.
    sap ile samanı karıştırmayalım lütfen.
    manevra gücü daha yüksek, kullanımı daha pratik,
    bayan - erkek mevzusuna girmek dahi istemiyorum (tehlikeli mevzular)

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı derwish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayan - erkek mevzusuna girmek dahi istemiyorum (tehlikeli mevzular)
    Evet hatta artık bu forum da şu kadın-erkek olaylarına girmesek diyorum

Yani, ilerki yaşamınızı sağlıklı bir biçimde sürdürmeniz açısından

Bu bi tehdit midir

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Yaş 41 . Arkadaşlar doğru noktalara değinmiş.
    Bende vitesle uğraşmayayım . Birde baba işi yaveş yaveş kullanırım diye aldım.
    Birde arada engel olmadığı için ayağımı scoterde daha rahat kaldırp motordan
    iniyorum diye rahat ediyorum. Yaşlılık işte.

Ne olursa olsun aman dikkatlı kullanın . Sevdiklerinizi üzmeyin.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruh haline göre deişir bu. Scooter agırlıklıdır tamam, hatta Vespayı ornek alırsam bence dişidir vespa, cokda estetik ve güzel duruyor
    Ama diyceksin ki endurocu,Cruiser cı bayan yokmu var. Dedigim gibi ruh halinin metalle şekillenmesi durumu. Asi, sert bayan Cruiser a biniyor egsozu bagırtıyor, maceracı olanı enduro falan kasıyor, heyecan kasırgası race e veriyor bünyeyi. Aslında bayanı erkeği yok.
    Ama pembe bir Vespa ve Yarım kaskın altında süzülen saclarıyla ilerleyen bi hatun kişiside cok estetik duruyor. bi erkekte o kadar estetik durmaz vespa. Markaya malediyorum ama öyle, o markanın klasik hatları, hatun kişisinin masumiyeti ve güzelliğiyle birlesince ortaya estetik bi görüntü cıkıyor.

Evet bu model, bayanlara motosikleti teşvik amaclı bi videoda kullanılabilir
    Comfirmation Bias

fatoşşş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 RT
    benimki tamamen ekonomik sebepten..

derra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r repsol
    suspect arkadaşa duyrulur makyajı biz bizim makinalara yapıyoruz hiç tasalanmasın
    :mrgreen:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)