Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce turkiye yollarında ençok hangi tip motor kaza yapıyordur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aydinsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 Hyosung (düşüncede)
    enduro,race,chopper,scoter,mobilet, cross vs. vs
    sizce en çok hagi motor tip kazaya karışıyordur?
    Hyosung gt250 düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pidecilerin ve pizzacıların çoğunluğu scoter kullanıyor, sayı olarakta en çok scoter var diye biliyorum Türkiye yollarında. Scoter diye tahmin ediyorum. Elinde veri var mı? Ben de merak ettim.
    Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    scooter olsa gerek..... ucuz, kullanımı kolay, çok fazla teknik bilgi ve el-beyin koordinasyonu gerektirmediği düşünülerek alınıyor, öyle kolay olmadığı anlaşıldıktan sonra bulduğu ilk duvara graffiti olan insanlar çıkıyor ortaya...
    ...Sergerdan...

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    maxi scooter olmadıgı kesin

Motosikleti
    Honda Beat
    her türlü motor olabilir... sonuçta malesef motorsiklet hala bi taşıt muamelesi görmediği için... her türlü bi araba sana dogru direksiyonu kırabilir ve sen kaza yapabilirsin...
    motorcuyum, geçilmezim

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangi tip motosiklet sürücüleri diye değiştirelim soruyu
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

ArdaTugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 150 cc
    dikkatsiz motor sürüclerin hepsi kaza yapıyordur en dikkatsiz hangi sürücüdür diyede bi genelleme yapamıcam yapabilcek kapasitede olan varsa yazsın öyle bi motor icad edildimi acaba mesala cem yılmazsın GİT' gibi örn: abi bak ilerden araç dönüyo yavaşla....... konuşan motor güsel olurdu bee

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Genelde trafikte tutnaklara bakarsak race ler daha çok gözükür...Hem ciddi kazalar yapıoyorlar hemde karşıya ciddi zarar veriyorlar..

Scooter tarzı motor kazaların çoğunda rapor bile tutulmadığı için sonuç race çıkacaktır...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi tip motosiklet sürücüleri diye değiştirelim soruyu
    talihsiz olanlari diyorum ...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde trafikte tutnaklara bakarsak race ler daha çok gözükür...Hem ciddi kazalar yapıoyorlar hemde karşıya ciddi zarar veriyorlar..

Scooter tarzı motor kazaların çoğunda rapor bile tutulmadığı için sonuç race çıkacaktır...

Katılmıyorum.(tutanakları hiç göremedim ama) Tutanaklarda race lerin gözükme seebi: çünkü race ler pahalıdır -scootera göre- tek tarafındaki krenajları scooter fiyatına alırsınız, kaskodan veya karşı sigortadan parayı alabilmek için kaza raporu gerekir.

Kankimin asya 150t si var defalarca kaza yaptı tutanak tutturtmadı, yiyeceğim ceza yerine motosikleti yaptırırım dedi.
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Arthas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pidecilerin ve pizzacıların çoğunluğu scoter kullanıyor, sayı olarakta en çok scoter var diye biliyorum Türkiye yollarında. Scoter diye tahmin ediyorum. Elinde veri var mı? Ben de merak ettim.
    Evet pratikligi nedeniyle scooter kullanılıyor, ama kazaların büyük bir kısmı hasarsız, can ve mal kaybına neden olmayan yani rapor tutulmayan, polislik bi durum olmadan kapanıyor, cunku genelde 4 tekerli sorumlu kacıyor yada pizzacı/pideci motorcu işi ögreniyorken kendi düşüyor, ağlamıyor.

Hocam kapsamının genisletilmesi gereken bir soru bence. Ölümcül kazalar diyebiliriz yada Hasara yol acan kazalar diyelim. Cunku motosiklet kazası dediginde cok cesitli bu, yagmurlu havada viraj alan amatör bi motorlu kayar düşer al kaza mesela. Aslında cidden arastırılsa, güzel bi istatistik cıksa fena olmaz.
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    Fazer 600
    bence scoter. cünkü bisiklet sürmeyi bilen bazı cahil adamlar ''GAZI AÇIP GİDERİM,NOLCAK SANKİ''deyip alıyor SCOTER'ı.. cok yanlış bir davranış ama gel de anlat..
    Gönlünüzün istediği yere dogru TAM GAZ..

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı buffer_özden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence scoter. cünkü bisiklet sürmeyi bilen bazı cahil adamlar ''GAZI AÇIP GİDERİM,NOLCAK SANKİ''deyip alıyor SCOTER'ı.. cok yanlış bir davranış ama gel de anlat..
    kesinlikle katılıyorum.. ondan sonra da ''kaza'' oldu.. diye bi durumla karşılaşılıyor...
    Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Böyle asfaltlara sahip olduğumuz için ancak cross olur diyorum
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    scooter olabilir
    ilk aldıüımda ilk gördüğüm kaldırıma girmiştim
    sonra bir arabaya girdim.
    bir yere yolda mıcırdan yattım.
    son olarakta danyal bir ticari araç sürücü yüzünden yere yattım...
    yaklaşık bir senede 4 kez maddi hasarlı olan sayısı 2 trafik tutanağı sayısı -0-
    Allah beterinden saklasın...
    bir de masraf olayına katılıyorum bazı motorların bir aynası ile benim motorlardan birisini alabilirsin....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Katılmıyorum.(tutanakları hiç göremedim ama) Tutanaklarda race lerin gözükme seebi: çünkü race ler pahalıdır -scootera göre- tek tarafındaki krenajları scooter fiyatına alırsınız, kaskodan veya karşı sigortadan parayı alabilmek için kaza raporu gerekir.

Kankimin asya 150t si var defalarca kaza yaptı tutanak tutturtmadı, yiyeceğim ceza yerine motosikleti yaptırırım dedi.

Ben ne anlatmak istemişim?...Neden katılmadın bana anlamadım?..

Anlattığımın aynısını sen anlatmışsın...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı buffer_özden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''GAZI AÇIP GİDERİM,NOLCAK SANKİ''deyip alıyor doğru
    elleri kınamak gibi olmasın ama sakat olanlar motor kullanamayacak vaziyette olanlar bile kullanıyor
    bencede race ler ve scoter dir.motorun ön tekerini görmedikçe risk artıyor,kontrol zayıflıyor.şahsi fikrim

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ne anlatmak istemişim?...Neden katılmadın bana anlamadım?..

Anlattığımın aynısını sen anlatmışsın...
    Anlamsız olmuş dimi
    Valla niye öyle yazmışım herhalde tam tersi anladım

ben pizzacı vs motorlarının daha çok kaza yaptığını düşünüyorum tabi bu bir genelleme ama ya kardeşim bari kafana kask geçir bisiklet sürmüyorsun.

geçen yaz bi pizzacı motoru bana hava atıcam diye hareket yaparken öndekine bindirmişti başka biri olsa iner yardım ederim ama yanından geçip gittim
    Kask tak!

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkes için değil ama motorcuların çoğu hangi tarz seviyorsa , bu yollarda onu kullanıyoruz. yoldurumunu dikkate alarak kullanan kişi sayısı çok azdır sanıyorum.
    ama tabiide ne racing ne de küçük tip motorlar için uygun değil bence. hatta motosiklet için bile dar çoğu zaman. daha çok chopper da rahat edileceğini düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler