Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

önemli...polisler..........................

Motovento
    REKLAM ALANI
    canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    slm...Çoğun arkadaşımın başına gelmiş..örneğin çarşıda arkadasım motosikletiyle geziyor..önüne bi polis gelip bi anda motosikletin anahtarını kontaktan cıkarıyor ...ya bi polisin bunu yapmaya yetkisi varmı kacakmıyız bizde böyle bişey yapma gereği duyuyo..benı hapse atcaklarını bilsem o polis bana oyle bişey yapmaya kalksa ben o polise ağzıma geleni soylerim...sen kımsın benım anahtarımı cekip alıyosun gibilerinden...sizce boyle bişey olabilir mi??Polisin boyle bişeye yetkisi var mı??birde normal emniyet polisinin araçları durdurma yetkisi var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Asayiş Poliside olsa Trafik Poliside seni istediğinde durdurur.. Anahtarı almaya gelince onu bilmiyorum.. Ama normal yol aramalarında , mesela otomobili durdurduğunda , otomobil sürücüsünün kontağı kapatarak anahtarı camdan dışarı bırakması gerektiğini biliyorum..

Çok sevimli bi davranış olmadığı kesin, ama yinede zaten suçsuzsan polisten çekineceğin bi durum yok.. Polise de gereğinden fazla antipatik yaklaşmamak gerekir diye düşünüyorum..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Motosikleti
    cbr 125
    ayy cok kotu bı durum ya sankı hakaretmıs gıbı gelıo normalde cok cıddı bısey yoksa boyle davranılmamalı derım ben ama davranan mutlaka cıkacaktır...
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Motorlunun olay yerinden kacmasi an meselesidir aracin yanina bile yaklasmasi demek 3 sn icinde ordan roket hizi ile uzaklasabilir demektir. Polis bu tip durumlara daha evel cok dustugu icin onlem aliyor o anlik anahtari cikarabilir her ne kadar kanunda bu tip bir madde yoktur.Ama anahtarina el koyamaz.Aracin cekilse bile anahtari ve ruhsati sende kalir.

Kanun iki tiptir , yazili kanun ve sozelde uygulanan kanun. Sozel kanun devlet makamina girdiginde yazili kanuna uyarlanir sadece. Motorun anahtarini senden almak , durdurulan aracin kacmasina mani olmak adi altinda cok rahat kamufule edilebilir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

readymehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650 & DT 125 & CBR600F
    evet yetkisi var, bunu polislerle özellikle tartışmamalısın. ben tartıştım, haksız çıktım. tavsiye etmem

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- iyi niyetten alır mesela alkollüsündür kullanmana gönlü razı olmaz kimseye zarar vermemen için alabilir.
    Normal şartlarda kanunen*1 ve teknik olarak alamaz. Hiçbir polis gezen motorun üzerine atlama cesareti gösterip anahtarı alma becerisine sahip değildir. Ama extrem şartlarda hırsızlık gasp cinayet vb durumlarda herşey mübahtır.

Asayiş poliside durdurabilir. Polis polistir. Görevi halkın huzurudur*2

Kanunsuz bir durum varsa hemen suç duyurusunda bulun. Polis bildiğimiz Ahmetten olma Fatmadan doğma vatandaştır. Mesleği polisliktir görev ve yetkilerinin dışına çıkamaz.

*1 Bizim ülkemizde kanunlar bireylerin tabii olduğu sınıfa göre değişir.
    *2 Her meslekte çürük elmalar vardır ama bizim ülkemizde çürük elmalar fazladır.

Bir ekleme: Bir polisin motorun anahtarını alma düşüncesine girmesi kolay değildir kesin ortada bi durum vardır
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    cbr 125
    çok doğru solemıssın ya herkes ıcın konusmamak lasım ama belıne polıs sılahını takan bası polısler tamamen cıldırtıo ınsanı ya sanırsınnn ondan ala adam yokk..
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis,-yeni çıkan AB yasaları gereği-istediği yerde durudramıyor.Mutlaka ihbar veya savcıdan izinli uygulamalar sırasında durdurabilir(Bence yanlış bir uygulama).Tabiki şüpheli gördüğü şahsı durdurmalıdır.Bunuda kontak anahtarını alarak yapıyosa bunada önlem diyebiliriz,belki doğru belki yanlış.Bize düşen kanunun işini kolaylaştırmakdır.Bence pek üzerimize alınmayalım bunları.Kanuna saygılı insanların herzaman savunması vardır.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    Alıntı readymehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yetkisi var, bunu polislerle özellikle tartışmamalısın. ben tartıştım, haksız çıktım. tavsiye etmem
    e nasıl iş bu ya.. elimiz kolumuz baglı yanı

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis seni durdurduğunda biraz ilerde dur atik ol anahtarı al motordan in buyrun memur bey de anahtarı isterse "Şakacı seni" dersin
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis seni durdurduğunda biraz ilerde dur atik ol anahtarı al motordan in buyrun memur bey de anahtarı isterse "Şakacı seni" dersin
    Süpersin

Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- iyi niyetten alır mesela alkollüsündür kullanmana gönlü razı olmaz kimseye zarar vermemen için alabilir.
    Normal şartlarda kanunen*1 ve teknik olarak alamaz. Hiçbir polis gezen motorun üzerine atlama cesareti gösterip anahtarı alma becerisine sahip değildir. Ama extrem şartlarda hırsızlık gasp cinayet vb durumlarda herşey mübahtır.

Asayiş poliside durdurabilir. Polis polistir. Görevi halkın huzurudur*2

Kanunsuz bir durum varsa hemen suç duyurusunda bulun. Polis bildiğimiz Ahmetten olma Fatmadan doğma vatandaştır. Mesleği polisliktir görev ve yetkilerinin dışına çıkamaz.

*1 Bizim ülkemizde kanunlar bireylerin tabii olduğu sınıfa göre değişir.
    *2 Her meslekte çürük elmalar vardır ama bizim ülkemizde çürük elmalar fazladır.

Bir ekleme: Bir polisin motorun anahtarını alma düşüncesine girmesi kolay değildir kesin ortada bi durum vardır

yok abi anlattığın gibi olsa boyle bi konuyu zaten açmazdım..çarşıda geziyosun polis bi anda seni durdurup anahtarını senden izinsiz alıyo.in aşağıya diyo..şüpheli bi durum yok yani...
    geçen gün bi arkadasın basından bi olay geçmiş..kontak anahtarının oldugu yerdeki vidalar çıkmıs..polis bunu durdurdugu gibi anahtara saldırmış..anahtar yuvasıyla beraber polisin elinde kalmıs

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    bence alamaz arkadaslar eger evrakların tamam sa.çünkü o senin faturalı şahsi malın.

Motosikleti
    zongshen gy200 cross
    bugünlerde antalya'da bu tip durdurmalar çok olmaya başladı, sanırım türkiye genelinde bir kontrol olayı var. motosikletle kaçmak kolay olduğu için sanırım polis böyle yapmış fakat hiç şık olmamış bence. yine anlyışlı olmak lazım sonuçta başlarına bu tür olaylar çok geliyor demek ki.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bu tür konularda sen ne yaparsan yap polis kendini haklı çıkarır burda böyle işliyor kanunlar
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anahtar çıkartmak çok ahlaksızca bir durum fakat birkaç kere durduruldum sivil polisler tarafından... Kontağı kapatıp motordan inmem söylendi... Dreksiyon kilidini kilitleyip indim motordan (ne olur ne olmaz) ... Sonra ruhsat -ehliyet kontrolu yaptılar... Aslında iyi bir uygulama bu.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    arkadaşlar anahtar,ruhsat,ehliyet bunları alamaz hata varsa eksik varsa ceza yazar yada bağlar benim bildiğimbu
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    Polis vazife ve selahiyeti kanunu

Ek Madde 4 - (Ek: 16/6/1985-3233/7 md.)
    Polis, görevli bulunduğu mülki sınırlar içinde, hizmet branşı, yeri ve zama-
    nına bakılmaksızın, bir suçla karşılaştığında suça el koymak, önlemek, sanık ve
    suç delillerini tesbit,muhafaza ve yetkili zabıtaya teslim etmekle görevli ve
    yetkilidir.

demekki neymiş herkes potansiyel suçlu olabilirmiş.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

ENENDURO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,kişilerin yaptıkları bir takım yanlışlarla kurumlarımızı yıpratmanın hiç anlamı yok...Polis teşkilatı da her kurum gibi olmazsa olmaz bir kurumdur,yokluğunu düşünün isterseniz ! Kurumda çalışanların haraketleri hoşumuza gitmeyebilir bu doğaldır ve eğer suç işlediğine kanaat getirdiyseniz herkes için dava açma hakkınız var,bunu unutmayın ! Suç işleyen kim olursa olsun hesabını verir...Evet,tüm polisler,kendilerini tanıtma ve sebebini belirtmek suretiyle motosikletlerimizi durdurabilir,anahtarını alma işlemi ise kaçmayı önlemektir.Muhattap olduğu insanları düşünürseniz onlara da hak veririz sanırım.Herkesi kendimiz gibi sanmayalım, içinde suç volkanı taşıyan insanlar var ! Şunu da tekrar düşünelim,acaba devletin başka kurumunda da bu kadar hakkımızı arıyor muyuz ? Mesela hastanelerde doktorların davranışı karşısında yada vergi dairelerinde ki memurlar karşısında ! Saygılar herkese !

hiç soru sormadan kontağı çekip almak hoş bi durum deyil bencede.birde direksiyonun ters tarafından tutup asılıyorlar geneldede onu yapiyorlar.polis memuruna lütfen biraz dikkatli ol neden anahtarımı alıyorsun diyebilecek az kişi vardır.dersin ya ceza yersin yada götürürler merkeze.

Motosikleti
    cbr 125
    cook kotu ya sesınıbıle cıkaramadıgın cıkarsan bın bır sorlukla karsılastıgın bır ulkede yasıyorsunn olaya bak yazık..
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)