Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kaskosu yapan ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    şu zamana kadar 3 motorumada kasko yaptırdım.
    hepsini isviçre -> ergo isviçre -> ergo şirketinden (şirketin isim değişim sırası ile) yaptırdım muafiyetsiz olarak.
    bence motorun kaskolanmasının asıl amacı çalınmaya karşı olmalı bu yüzden hasarsızlıktan doğan indirim ayrıca 5 senden uzun süredir A2 ehliyeti sahibi olmak ve koruma demiri ayrıca bir indirim sağlıyor primlerimde..
    kabaca kasko rakkamı motorun değerinin %10 'u civarında, ben şöyle düşünüyorum bunu:
    10 sene boyunca kasko yaptırırsam en son zarara giriyorum ama bu süre içinde motorum çalınırsa elimde kalıcak varlık olarak ben kardayım.

Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da Honda VFR nin senelik sigortası 300 dolar... Bizdeki rezalete bakın..

Sigorta firmaları utanmalı.

bu konuya bir bilgi eklemek istiyorum; sigorta / kasko değerleri toplam varlıkların risk alanların üstüne bölünmesi ile elde edelir.
    şu anda trafikte kayıt olan 20milyon araçtan bahsediliyor bunun 18milyona civarı trafik sigortalı ama sadece 2-3 milyon arası kaskolu bu yüzden trafik sigortası ucuz kasko daha pahalıdır.
    şimdi sigorta şirketlerine laf etmeden yukarıdaki rakkamlara bakıp kaç kişinin motor kaskosu yaptırdığını bir düşünün ve toplam riski bu sayıya bölün.. neden motor kaskosu pahalı ortaya çok rahat çıkıyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç itibariyle 12500 TL civarındaki motorum için 780 TL'ye kasko yaptırmış oldum, artı 150 TL de eğitim için verdim, ki bu paraya fazlasıyla değer.
    Biraz hort olacak ama 2008 model XL 700 için 16.000 kasko bedeli ile 1400 TL civarında fiyat aldım. Hiç kazam yok 5 yıllık A2 ehliyetim, eğitim sertifikam var.

Daha önce defalarca motor kasko yaptırdım. Ama fiyatlar çok acayip.

Tavsiyesi olacak olanlar varmı.

Motosikleti
    bmw f650gs
    kimse kusura bakmasın bu sitede hiç kimse tam bir bilgiye sahip değil hangi konu olursa olsun. hep boş cevaplar hep bilmeden akıl vermeler... istediğin motora kasko yaptırabilirsin ben 32,000 tl lik motoruma 1,300tl kasko yaptırdım anahtarlı çalınma yanma kaza yolda kalma (benzin bitimi hariç) terör sel zelzele deprem ne varsa içinde internette araştırın şair sigorta... şahin şair motorun uygunsa yapıyor. yok filo olmalı yok ben sigortacıyım yapamıyorum yok vs. vs. arkadaşlar bilmeyen yazınca insanın aklı karışıyor...
    İki şeyin değirini elden gitmeden takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı crownhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse kusura bakmasın bu sitede hiç kimse tam bir bilgiye sahip değil hangi konu olursa olsun. hep boş cevaplar hep bilmeden akıl vermeler... istediğin motora kasko yaptırabilirsin ben 32,000 tl lik motoruma 1,300tl kasko yaptırdım anahtarlı çalınma yanma kaza yolda kalma (benzin bitimi hariç) terör sel zelzele deprem ne varsa içinde internette araştırın şair sigorta... şahin şair motorun uygunsa yapıyor. yok filo olmalı yok ben sigortacıyım yapamıyorum yok vs. vs. arkadaşlar bilmeyen yazınca insanın aklı karışıyor...
    Bende Allianz'dan yaptırdım.460 TL.Motorumun kasko değeri 7,300 tl.Kaskoyu yaptırdığım zaman Axa'dan aldığım teklifte yanlış hatırlamıyorsam 4,800 tl gibi birşeydi
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Selamlar ay başında aldığım 2010 cbf 150 için sigortaacı arkadaşıma gittim zorunlu trafik sigortası için o sırada noterce belirlenmiş 3250TL değerindeki motor için 560-570TL yıllık kasko bedeli çıktı. 1peşin 7taksit te yapıyordu.
    yeri istanbul çiftehavuzlarda dilerseniz özelden telefonunu atarım bir fiyat alırsınız.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crownhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahin Şair'e bende sordum 1350 Lira dedi kaskoyu.

Motosikleti
    Naked :)
    Bu şair sigortayı ilk kez duydum. Güvenilirmidir? Bir sorun olduğunda gerçekten karşılıyorlarmı? Muhtemelen 40000 tl lik bir motor alıcam. Kasko yaptırmayı düşünüyorum ciddi olarak.

Hortlattım kusura bakmayın ama konu açmaktansa...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    motosikletine kasko yaptırmak isteyen bana özelden ulaşabilir..
    kaskocu değilim..eski astsubay arkadaşım yapıyor bu işi...

1998 model virago 535 e 7000 tl bedel ile 10000 tllik ev eşyası sigortası dahil aklınıza gelebilecek en full kaskoyu 450 gibi bir rakama (tam 450 bile değildi 420-30 gibiydi) yapıyor..12 taksitle...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Teşekkürler.

Birde şu Şair sigorta hakkında bilgi alabilsek iyi olurdu...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    şairi tanımam..benim tanıdığım eski astsubay...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Şair de şair!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şair sigortayı ilk kez duydum. Güvenilirmidir? Bir sorun olduğunda gerçekten karşılıyorlarmı? Muhtemelen 40000 tl lik bir motor alıcam. Kasko yaptırmayı düşünüyorum ciddi olarak.

Hortlattım kusura bakmayın ama konu açmaktansa...
    Şair sigorta, bir sigorta şirketi değil acente. Yani oradan yaptırmak istediğiniz herhangi bir sigorta yine Axa, Anadolu vs. gibi bilinen bir sigorta şirketi tarafından yapılmış olacak. Dolayısıyla her ne kadar güvenilir olmama gibi bir durumu olmasa da güvenilir olması sizi ilgilendirmemiş oluyor. Bildiğim kadarıyla en çok motosiklet kaskosu yapan yer burası olduğu için daha iyi fiyatlandırma yapabiliyorlar. Her hangi bir acenteye gittiğinizde kasko yaptırma diye bol sıfırlı fiyatlar verebiliyorlar. Şair sigorta da şurası oluyor; http://www.sairsigorta.com/

Motosikleti
    Hmmm ok teşekkürler. Acenteyse önemli değil. Heryer acente zaten.

Ankara da olsalar belki anlaşabilirdik.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hmmm ok teşekkürler. Acenteyse önemli değil. Heryer acente zaten.
    Ama her yerdeki acentelerden daha iyi fiyat verdiği söyleniyor kasko yaptıranlar tarafından. Ben yaptırmadığım için fazla yorum yapmayayım.

Motosikleti
    Anlıyorumda Ankara'da şube falan yok baktığım kadarıyla. Belki sorun olur ilerde diye düşündüm. Sigorta şirketiyle direkt olarak belki görüşülebilir öyle durumlarda.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Sigorta olayı motorda keşmekeş.Yeni aldığımız KTM 690 için Allianz 4000 tl gibi bir rakam verdi.Motor kaskosu her zaman pahalıdır biliyorum.Ama bazı firmalar risk yüksek olduğundan acayip fiyatlar veriyorlar.Daha önceki 2 motoruma Allianz'dan kasko yapmıştım ama bu sefer fiyat kötü geldi.Bende Şair sigortadan teklif için sitelerinden form doldurdum.Anında Hacer hanım beni aradı.Başladık motor hakkında konuşmaya.Sigorta konusunda şimdiye kadar hiç motor ile ilgili teknik konulara girmemiştim şaşırtıcı oldu
    Üstelikte bayan ama kaç cc,egzsosların markası akrapoviç,elçik koruma varmı ,çanta var mı gibi sorularda motorun herşeyini öğrendi.Çok hoşuma gitti teminata aksesuarları bile dahil etti.Bana 1500 tl kasko bedeli çıkarttı kredi kartına 11 ay taksitle.Kesinlikle Şair sigortayı tavsiye ederim çok iyi fiyat veriyorlar ve motor ve motorcu camiasını tanıyorlar.Şirket sahibide motorcu ayrıca
    Kesinlikle tavsiye ederim.Full teminat ayrıca sonradan o yok bu yok gibi cevaplarla karşılaşmazsınız.Anlaşmalı oldukları şirketlerin birinde kesiyorlar poliçeyi

Anlıyorumda Ankara'da şube falan yok baktığım kadarıyla. Belki sorun olur ilerde diye düşündüm. Sigorta şirketiyle direkt olarak belki görüşülebilir öyle durumlarda.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    şair sigortadan bende fiyat aldım. motoruma 11,000 tl üstünden gösterdim ve cıkan fiyat, ergodan 4,213 tl. mapfreden 1950 tl. bana çok yuksek geldi.

Merhaba,
    konu hakkında yardımcı olmaya çalışayım .. Ben sigorta şirketinin hasar departmanında çalışıyorum. Her şirkedin odaklandığı bir müşteri kitlesi var aslında.. Mapfregenel sigorta motor yapmak istiyor ve fiyatlarını buna göre planlıyor. Diğer bir şirket Trafik poliçesi ve fiyatlarını buna göre planlıyor. Riski yüksek olan her motorlu aracın pirimide yüksek çıkar.
    primi araç sahibinin yaşı,bulunduğu şehir, kullanım tarzı vb. durumlar etkiler.

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada adamlar bişielr yazmış ama ne kadar doğru bilmem...

http://www.otokritik.com/kasko-model...OTOSIKLET.html

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Kesin olarak şurası yapıyor al kardeşim link de bu www.bilmemne.com gir teklifini al diyebileceğiniz bir sigorta şirketi var mı. Google'dan aratıyorum ama her yer hata veriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler