Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Çalınan Motosikleti Bulmanın En Kolay Yolu

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu yaştan sonra daha neler öğreneceğiz bakalım.
    Paylaşım için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    yorumsuz........

Motosikleti
    Henüz yok
    10 15 dk icinde bulacaklarini zannetmiyorum.Ama mükemmel bir fikir

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Evet mükemmel bir fikir.. Ama bence Türkiye de zor.. Çünkü bizim polisimize derdimizi anlatmamız için bile 1 saat laf etmemiz gerekiyor. İşin şakası bir yere kadar ama bu iş için ülkemizdeki gsm operatörlerinin yardımcı olacağını sanmıyorum..

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz emniyetimizi alalım, motor için elimizden gelen güvenliği sağlayalımda, işi çözemeyen hızlı yapmayan emniyet olsun. Önce biz...

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    abı bu fıkre dıcek sozum yok harıksaın bunu uygulamaya gecıorum
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

Motosikleti
    Regal Raptor E-9
    Bence cok mantıklı değil , cünki öyle kolay bi yöntem olsaydı piyasada milyonlarca telefon calındı zamanında , milyonkerede polise gidildi telefonumuz çalındı diye ama hiç birinde bu uygulama olmadı sonuç olarak aynı şeyden bahsediyoruz.
    [COLOR="Red"][B][I]Pitbull isin't be played the GAME. . . [/I][/B][/COLOR]

benim aklıma sadece hat koymak gelmişti, demek telefonsuz sinyal veremiyormuş öylemi, kesinlikle yapılması gerekiyor.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    gerceken güzel bir fikir. ben yeni cbf150 aldım alarm taktırmak istedim kısa süre sonra akü promlemi yasarsın ve aku garantiden düşer dediler .dediler bence bu yöntem gayett zeki ce. teşekkürler

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    polisler vatandaşa zorluk çıkarmasalar,belki olur birde hırsız haklı çıkarsa?polis benim tipimi beğenmezse...
    polis tanıdığın yoksa bu işler zor.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar az önce komşumuz olan ardeşen ilçe emliyet müdürü ile görüştüm.
    telefonda batarya takılı oldugu sürece içinde simkart olmasada dahi elimizde telefonun imei numarası oldugu sürece telefonun yeri tespit edilebiliyor.

Eğer bu doğruysa TSK komutanlarının nasıl dinlendiği de anlaşılıyor.

neversoft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride200
    benim 3 defa telefonum çalındı.bırakın motoru,adamlar çalınan telefonu bulamıyor.telefonla birlikte çalınan motoru nasıl bulsun????

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Telefon kapalıyken sinyal gidiyomu gitmiyomu bugün kendim bizzat deneyip görücem.. Bilgileri paylaşırım sizinle..

Diyelimki sinyal gidiyo.. Telefon motordayken çalındı.. 500 metre sonra alarm vermesi nası sağlanıcak?? 500 metre km göstergesinden zincirden tekerden... neyle hesap edilecekte alarm çalacak?? Motosikletlerin genelde kamynete atılıp götürüldüğünü düşünürsek bu olasılıklar sıfır.. Zaten alarm çalsa bile 500 metre gittikten sonra ya da emniyetin 10-15 dakkada motoru bulması olanaksız.. Zaten aramanız telefonu açmaları başka numara vermeleri onu aramanız ulaşamamanız tekrar diğer numarayı arayıp ulaşamadığınızı söylemeniz yeni numara anlmanız vs vs vs... (yazarken yoruldum) Bu işlemler bile 15 dakkadan uzun zaman alıyor..

Evdeki alarm sistemini düşünelim birde.. müzik setini son ses açıp uyuycaz ki alarm çaldığında son ses çalsın uyanalım
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    Bunlar zor ama benim aklıma hareket sensörü geldi.disk kilidim alarmlı,en ufak bi kımıldamada bile hemen ötmeye başlıyor.benim yapmak istediğim hareket sensörünü kablosuz bir şekilde en fazla 500 mt uzaklıktaki yani odanızdaki bir alarmı çalıştırması.elektronikten anlayan arkadaşlar bu işe bir el atarlarsa olursa bence en güzeli olur.çünkü hırsız motoru kurcalamaya başladımı sensör evdeki alarmı aktif hale getirirse müdahale etmemiz 3 dk bile sürmez.
    buyrun burdan yakın.
    Drift Religion

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    telefonla uğraşmak manasız
    araç takip sistemleri var çokta fiyatlı sayılmaz, motosikletin istenilen bi yerine mone ediliyor akü bitse dahi sinyal vermeye devaö ediyor
    küçük bir modül ve takibi sokak sokak yapabiliyorsunuz
    GKN MOTORS

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefonla uğraşmak manasız
    araç takip sistemleri var çokta fiyatlı sayılmaz, motosikletin istenilen bi yerine mone ediliyor akü bitse dahi sinyal vermeye devaö ediyor
    küçük bir modül ve takibi sokak sokak yapabiliyorsunuz
    O sistem bildigim kadarı ile 300$ civarıydı. Aslında 600cc üstü motorları olan ve bu tür ugraşlar içine girmek istemeyenler araç takip sistemini kullanabilir. Sonuçta 16000-17000ytl'lik motorlar için 300$ feda edilebilir

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    ben uzun zamandır bu sistemi kullanıyorum,çok şükür şimdiye kadar ihtiyacım olmadı
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    1.arkadaşlar yasal prosedür kaç gün sürer fikriniz var mı.yönetm pratikte işe yrarar mı?
    2.misal cuma akşam mesai bitti ve bir baktınız motor yok.pazartesii mi
    bekleyeceksiniz?
    3.fazerde sele altyı boş.ama mtoru çalanların ilk bakacağı yer orası.acaba depoyu kaldırıp altına saklamak nasıl olur.ama devamlı depo sökülmez değil mi.başka uygun yer var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    as 150 t 'idi as 220 t oldu ahmet abim sağolsun :D:)
    en sağlam yer deponun altındaki şasiyle motor arasındaki bölme oraya biraz folyo birazda yün gibi ısıyı koay geçirmeyen bi alet bu iş biter ;)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ii fikir gibi geliyor kulağa.. lakin ben şu şarjı bir ay gidiyo dediğiniz telefondan iki taneye ihtiyaç duyacağım sanırım.. biri bana bini motora

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)