Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acemiler için DUCATI 749 - Soru?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Merhaba,

Motosikletler konusunda yeni olduğum için size bir sorum olacaktı. Görüntü olarak en beğendğim motosiklerden biri de Ducati 749. Gerçekten çok güzel bir görünüme sahip ve bende kullanacaksam böyle bir motosiklet kullanmak istiyorum. Ama, illa kullanmak istiyorum diye de hayatımı riske atacak değilim, ilk günden ölmeye niyetim yok. Heves işte insan binmek istiyor, bundan dolayı bir sorum olacaktı, acaba böyle ileri seviye bir motosikleti sürebilmek için motosiklette bazı oynamalar yapmak mümkün mü? Yani, bu motosikleti acemi bir kullanıcının seviyesine getirmek olası mı? Mesela motora hız sınırı koymak ya da motorun mevcut gücünün çok altında çalışmasını sağlamak gibi.

Böyle birşey mümkün mü hiç bilmiyorum ama eminimki mümkün olsa bile haklı olarak birçok kişi çeşitli alt seviyedeki motosikleri tavsiye edecek. Ama, benim hayalim Ducati 749 gibi bir motosiklet kullanmak, öğrenmek açısından diğer motorlarla başlamak daha mantıklı. Ancak, benim o motoru bayağı uygun fiyata bir yakınımdan alma durumum var. Bu fırsatı kaçırmak istemiyorum. Tabi ki, böyle birşey olamazsa motosikleti almayacağım.

Konuyla ilgili olarak yardımlarınızı bekliyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    büyük ihtimalle motor gücünü azaltmak mümkün olmayacak.

sordugun sorulardan bende kendine pek hakim olamiyacakmissin gibi bir izlenim yarattin. bundan dolayi sana 110beygirlik motosiklet tavsiye edemiyecegim....

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimalle motor gücünü azaltmak mümkün olmayacak.

sordugun sorulardan bende kendine pek hakim olamiyacakmissin gibi bir izlenim yarattin. bundan dolayi sana 110beygirlik motosiklet tavsiye edemiyecegim....
    bence yeterli..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    ilk kullanıcı olarak bana 30 beygirlik hyosung bile ağır geldi bence büyük yanlış olur ducatiyle motosiklet hayatına start vermek

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Sen madem onu uygun fıyata alıcaksın al ve nefsıne hakım ol yaptır bakımını temızle koy garaja ara ara in calıstır sesını dınle .Ondan sonra al bı 125cc ve 250cc 2.el bı motor 1 sene kadar bın kullan belkı daha cabuk adapte olursun 6-7 ay bın ama Ducatı ıle baslama yazık.Arkadaslarında dedıgı gıbı hıc tecruben yoksa bende tavsıye etmıyorum.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uygun fiyata al, baska bir motor daha al.. Fazla motor goz cikarmaz
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bence hayatın daha önemli.tabi zevk ve para senin ama diğer arkadaşlarında dediği gibi direkt bu motorla başlama.ya 2 el bi vitesli motosikletde gider acemiliğini.yada motor eğitimi aldıktan sonra kullan
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    evet kesınlıkle alabiliyorsan yanına bi tanede cbf 250 al kullan bi sure sora ducati nasılsa sende olur istediğin zaman geçişi yaparsın yada ileri sürüş egitimine katıl en iyisi bu olacaktır senın için
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    zamanında bu durumlar için gaz koluna müdahele edilebileceği filan koşulmuştu. mesela yarım turdan fazla dönmeyecek şekilde bir şeyler yapmak gibi ama bi sonuca varmamıştı o sohbet

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    O gaz kolu olayını servıste yaptılar bı fastfoot yerın motoru ıle calısanlar habıre kaza yapıyorlardır en sonunda servıste gaz koluna bosluk yaptılar yanı dedıgın gıbı 50 km yı gecemıyodu motor ama bu Ducati be yakısmaz abı
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Cevaplarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.

Herhalde alıp bi kenara koyacağım artık. Ne yapalım adam akıllı tecrübe kazandıktan sonra binerim artık. Zaten mesajımda da dediğim gibi
    illa kullanmak istiyorum diye de hayatımı riske atacak değilim, ilk günden ölmeye niyetim yok
    böyle bi riske gerek yok. Ama, eğer dediklerim mümkün olsaydı çok kral olurdu. O zaman düşük bi motor alayımda kapayım şu sürme işini yavaş yavaş.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İlk motor Ducati 748 Şaşırmış olmalısın

Cbr 125 ile başlayabilirsin..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Şu an aramızda acemilik veya maddi imkansızlıktan dolayı istediği motoru alamayan bi dolu arkadaşımız var.

İllaki birşeyi istediğimiz zaman elde edeceğiz diye de bişey yok.Bence biraz sabır acele etmemelisin....
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Tekrar cevaplarınız için teşekürler ama herhalde bazı arkadaşlar ne sorduğumu anlayamamış ya da ben anlatamadım. Ben Ducati 749 la başlamak istiyorum falan demedim, zaten böyle bişey yapılmayacağınında farkındayım. Sorduğum şey madem bu motosikleti uygun bi fiyata alma imkanım var, o zaman eğer bu motosikleti acemi birinin kullanabileceği hale getirme imkanı varsa neden böyle bir motosikleti kullanmayayım. Yani, zaten şu haliyle o motosikletle yola çıksam yarına çıkamam herhalde.

Yani, benim öğrenmek istediğim, o motosikleti acemi birinin sürebileceği bir yapıya dönüştürülebilip dönüştürülemeyeceği. Eğer mümkün değilse o motoru kullanmam ve giriş seviyesi bir motorla başlarım. Zaten az çok bu forumu takip ediyorum, başlangıç olarak hangi motosikletler uygundur biliyorum. Aksi taktirde ne olacağınında bilincindeyim.

Söylemek istediğim arkaşların bu öneri konusunda kendilerini yormamaları. Sadece bilgileri varsa belirtmiş olduğum düzeyde bir değişikliğin motosiklete uygulanabilriliği konusunda beni ve eğer varsa ilgilenen diğer arkadaşları aydınlatmaları.

Hepsi bu...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Başka bir konuda tartışmıştık, konuyu ben açmıştım, bulabilirsem ekleyeceğim.

Düzenleme: http://www.motosiklet.net/forum/moto...s-azaltma.html

Abi çok teşekkürler. Heme bakıyorum...

Abi verdiğin linke baktım, dediklerini göre işimi görecek bi şey varmış ama adını bilen yok...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)