Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç için Motor Tavsiyesi (Honda)

Motovento
    REKLAM ALANI
    out - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (İnşallah) Honda
    Epey bir zamandır motosikletler üzerine araştırma yapıyorum. 30 undan sonra bi motor hevesi aldı ki beni sormayın. İlk motosikletim olacağı için oldukça bilgisiz ve kararsızım. Marka olarak Honda düşünüyorum. Fakat 2 model arasında gidip geliyorum kararsızım. Ağırlıklı olarak hafta sonu gezme amaçlı kullanacağım. Ara sıra İzmit ve çanakkale gibi uzun mesafelere gidebilirim. Zaman zaman eşim de gelince (gelirse tabii) 2 kişi sorunsuz kullanabilmeliyim.

1- Honda dylan 150
    2- Honda Cbf 150

2 si de çok hoşuma gitti. cbf in fiyatı daha uygun. Jantları ve selesi daha büyük. Daha az yakıyormuş.. Ama dylan daha pratik, güçlü ve su soğutmalı..

Sizce yeni başlayacak ve gezi amaçlı kullanacak biri için hangisi daha uygundur.. ?? Daha önce mobilet harici motor kullanmadım. (15 sene kadar oluyor) Tabii almışken 2-3 sene kullanmak da istiyorum.

İmza
    Kararsız Motorcu adayı ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    bence ikiside gezi (uzun yol) icin uygun degil.

iki kisi sorunsuz sehir icinde binmek icin secmek gerekirse ben dylan alirdim.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Eğer bu 2 motor arasında kaldıysan ben CBF 150 yi tercih etmeni öneririm. eğer ileride motoru değiştirmeyi düşünürsen ki düşüneceğini tahmin ediyorum vitesli bir motorsikletten geçiş yapmak daha kolay olacaktır... Uzun yol için ikiside pek elverişli değil ama yapılmayacak birşey değil tabiki...

Hangi motor olursa olsun kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bence Cbf al Neden mi vitesli
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Bence CBF al.Neden mi ? Vitesli çünkü...

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    ikiside çok güzel motor benim tercihim cbf 150 olurdu.hangisini alırsan al güle güle kullan.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Eğer keyifli sürüşler ve ekonomik bir kullanım istiyorsanız CBF250 alın.

Bahsettiğiniz modeller geziler sırasında sizi tatmin edecek sürüşü sağlayamazlar.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım bahsettiğiniz iki motosiklet te gayet kaliteli ve sorunsuz motosiklet ler dir.dyl 150 ile bir arkadaşım geçen yaz aylık izinlerinlerinde İstanbul izmir çeşme ve çeşme izmir istanbul yaptı eşi ile birlikte ve 50 kğ civarı bağajla cbf motosikletle ben sadece 10 dakika durarak 160 km yol yaptım ve motosiklet hiç te ben gitmem demedi ve menzil ime ulaşmasaydım bir 160 km daha yol yapardım .
    her iki motosiklet te şehir içi kullanıma daha uygunsalar da şehir dişında da 80 100 km /s aralığında sizi her yol da sorunsuz bir şekilde taşır.
    dyl 150 cc su soğutmalı ve 3 beygir daha güçlü olduğu için tercih sebebi olabilir,fakat cbf de 12,58 bg gücü ile de sizi ve eşinizi yolda bırakmaz..
    selamlar.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili Hasan"a (Makine)katılıyorum bencede sıfır cbf150 alacağına çok temiz 2. el bi twister yada cbf250 alabilirsin ..hem verdiğin paranın karşılığını alırsın hemde çok çabuk değişmek istemeden uzun yıllar keyifle binebilirsin .
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ben şahsen cbf150 den gayet memnunum,uzun yol için sorun yaratmaz, sadece biraz yavaş kalır o kadar
    tabi bu yavaşlığı cbf250ye oranla
    yoksa regal 250, keeway 250 gibi motorlardan daha hızlıdır
    aynı kategoride değiller ama cc bakımından söyledim
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    CBF derim ben de ! Çünkü geçişte zorlanmassın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Arkadaş, maddi durumun müsaitse bence de 250cclik bir alet al derim. Ama cbf250 hem fiyat hem de yedek parça fiyatı olarak 150'den çok pahalı.
    Ben kendi adıma cbf150'yi uygun fiyatı, yedek parçası ve Honda oluşuyla tercih ettim. Tam bir başlangıç motoru ve çok kolay alıştım motora. Ben de senin gibi eşimle binerim diye aldım, bir kaç kez şehir içinde kullandım iki kişi ile biraz kastırıyor, özellikle sürücüyü, tabii bunda benim acemiliğim de etkendi şüphesiz. Ama motorun çekişinde falan sorun olmuyor ikinci kişi.
    Ama ben de 2 sezondan önce satmayı düşünmüyorum. CBF150 başlığında daha tecrübeli arkadaşların yorumlarını da bulabilirsin.
    Eğer ileride amacın vitesli büyük cc bir motorsa bence scooterla boşuna vakit kaybetme. Ama scooterla iki kişi (özellikle yolcun) daha rahat olacağınızı da söyleyebilirim.

Benim anladığım motosiklet fazlasıyla bireysel bir taşıt ve iki kişi binecem diye değil de ben hangisini istiyorum diye alınacak bir taşıt.

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    cbf al dostum dusunme bile.. dylan super bi motor çekişi ve son hızı baya tatminkar fakat dier arkadasların dedii gibi vitesli motor sürmen deneyim için daha ii birde hız acısından cok hızlı olmasada rahatlık bakımından cbf cok iidir guzel geziler yapabilrisin..
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Cbf 150 alırsan ileride geçiş yaparken zorlanmazsın
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

ssistem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Başlangıç için kesinlikle CBF 150 al.Hem görüntü itibari ile hemde vitesli olması yönündn tavsiyem bu motor

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    yani abi belli bir yaşa gelmişsin yani biraz oturaklı olması lazım motorunun
    bencede ya twister yada cbf 250 al olmadı cbf 150 al bindiğin motor motora benzesin hem motor vitesli olmadıktan sonra zevkli değil ki bana göre tabi bu düşünceler
    yinede son karar senin
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vitesliye geçerim dersen CBF yok ben o işleri bilmem son noktam S.Wing olur dersen Dylan.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Cbf al Neden mi vitesli

Dişi diyorsa al...Kendisi motorculuğun kitabını yazmıştır...Dimi kıs?....Nbr?...

Twister veya cbf250 en uygunu....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bahsettiğiniz iki motosiklet te gayet kaliteli ve sorunsuz motosiklet ler dir.dyl 150 ile bir arkadaşım geçen yaz aylık izinlerinlerinde İstanbul izmir çeşme ve çeşme izmir istanbul yaptı eşi ile birlikte ve 50 kğ civarı bağajla cbf motosikletle ben sadece 10 dakika durarak 160 km yol yaptım ve motosiklet hiç te ben gitmem demedi ve menzil ime ulaşmasaydım bir 160 km daha yol yapardım .
    her iki motosiklet te şehir içi kullanıma daha uygunsalar da şehir dişında da 80 100 km /s aralığında sizi her yol da sorunsuz bir şekilde taşır.
    dyl 150 cc su soğutmalı ve 3 beygir daha güçlü olduğu için tercih sebebi olabilir,fakat cbf de 12,58 bg gücü ile de sizi ve eşinizi yolda bırakmaz..
    selamlar.
    Taşımasına taşır da nasıl taşır?Yaklaşık 2 yıl önce YBR ile yaklaşık 2 gün içerisin de Alanya-Antalya-Isparta-Afyon-Kütahya-Eskişehir-Ankara-Konya-Alanya arasında 1540 Km yol yaptım kardeşimle ve çoğu yerde 110 Km süratin altına düşmedik.
    Ama şehir dışında olmuyor bu süratlerle.Özellikle Ankara-Konya arasında başımıza güneş geçti resmen.Tamam motosiklette hız tehlikelidir ama şehirler arası yolda öyle yerler geliyor ki 150,200 belki de daha fazlasının yetmediği anlar oluyor.Tersini düşünen varsa da atlasın düşük hacimli motosikletine,döşensin şehirler arası yola yetinsin bakalım o süratlerle.Altında araban varsa,kliman çalışıyorsa,müzik varsa,yanında arkadaş varsa,ufak tefek atıştıracak çerez türü bir şeyin de varsa o başka...

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    tabiiiki cbf derim !!!
    25 karakter
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler