Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2 Metre Önümde Motor Kazası!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    GokhanWolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T1
    Bugün Saat 15.00 civarı işe gidiyorum bisikletim ile Anayoldayım Sağdan gidiyorum. Kontrolsüz kavşak tipinde anayolu yaran bir ara var orada yol müsait olunca arabalar anayola dahil oluyorlar. 4-5 araba tam arada kalmış bekliyorlar bende tam o araya yaklaştım ve Beyaz Bora Anayoldan gelen motora hiç aldırmadan yola atldı hızla. Motor en az 50-60 km/h ile seyrediyordu. Motorda Eski MZ. Motor fren yaptı kızaklayarak Boranın önçamurluğuna çarptı ve Motorcu arkadaş arabanın kaputuna bile deymeden havada takla atarak arabanın öbür tarafına düştü. Arkadaşta en az 90 kilo falan. O anda motorun hizasındaydım fakat ben yavaş olduğum için arabanın çıktığını görünce durabildim. Bu sırada arkadan acı fren sesi kafamı çevirdiğimde üzerime yanlamış ve kızaklayarak gelen bir kamyonet gördüm ve refleks ile kendimi kaldırıma attım. Milim kala oda durabildi ki bu yol kemer yolu. Yani arabalar en az 100 km/h ile gidiyorlar. Neyse Motorcu arkadaş kalktı Adamı hemen oturttuk yere. Hastane yakındı allahtan hemen acile götürdük. Adamda kask yoktu tabi ve ucuz atlattı verilmiş sadakası varmış..

Arkadaşlar Hepinize Kazasız Belasız Günler Diliyorum. Lütfen Biraz daha Dikkatli Olalım Özellikle Bu Kontrolsüz Kavşaklarda Çünkü gerçekten araba sürücüleri motorları hiçç dikkate almıyorlar yola atlayıveriyorlar. Ayrıca lütfen KASKSIZ yola çıkmayalım bunu prensip edinelim.

Motorumun gelmesine iki hafta kala bu olay beni derinden etkiliyor tabii. Acaba diyorum Allah bana işaret mi Gönderiyor Diyorum Korkuyorumm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nokta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zat 150 mavi
    dikkatli olmanı bir işareti olabilir ama kaza sonuçta dikkatsizlikten doğma değilmidir?

Motosikleti
    AS 150-T1
    Abi ne kadar dikkat edersen et işte hayvanın teki seni hiç umursamadan atlayıveriyo önüne hiç düşünmüyorki motorsikletin durması arabadan daha zor... Motorlunun ne suçu veya dikkatsizliği varki

Motosikleti
    mondial zat 150 mavi
    yok işte ki araba arabaları dikkate almıyor biz onlardan daha dikkatli olomalıyız aslına bakarsan arabaların bir biriyle düşman ama motorcuların bir birine dost olan bir toplumuz yani telike araban varsa yine arabadan mototrun varsa yine arabadan geliyor...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F - JINLUN JL 250
    Siz yine iyisiniz. Biz istanbulda ne yapalım. Burada bi minibüs illeti var. Araba sürerken de gıcığım zaten onlara. Bi de motora geçince iyice sinirleniyorum. 1 ytl için trafiği alt üst ediyorlar. Bu gün bi tane p.ç dolmuşçu sağda ben yokmuşum gibi önüme kırdı. Acil bi ön fren motor hafif yalpaladı. sonra yırttım allaha şükür bişe olmadı. Adama iyi bi saydırdım. Ş...fsiz adam bi yandan aynadan bakıyor bi yandan da gaza basıp gidiyordu. Yolcu indirdiği sırada yaklaşır gibi oldum. Yolcuyu indirdiği gibi fırladı. İşe geç kalıyorum diye de peşinden gitmedim. Nitekim İstanbulda motor sürmek bence biraz daha zor.

NOT: Arkadaşlar biraz argo yazdım kusura bakmayın ama hakediyor bunlar. Admin arkadaş noktalı yazdım değiştirmek gerekiyorsa değiştiririm yine.

Motosikleti
    mondial zat 150 mavi
    bence de annem oyüzden bana karşı çıkıyor ..... alma ne işin var diye motorla bende deniz kenarına gidip balık tutucam diyorum ... gerçekten de öyle yapıcam

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    bir arkadaşta motorla kaza yapmış. Dizlik takmadığı için maalesef diz kapağı parçalanmış.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Araç sürücülerinden kimi beyinsiz olan kısım, motosikletlerin sanırım araçların içinden geçebilme ozelligi oldugunu sanarak, senin gozune baka baka yola cıkıyor yada senin bulundugun seride onune kırıyor, ya da arkandan g.tunun dibine kadar girmeyi marifet sayıyor. Siz siz olun arabaların yanından gecerken kacacak mesafe bırakın. Bunun yanında eliniz frene basmaya hazır aynı anda gazlamaya da hazır olsun duruma gore. Dikkatli olsak da bazen elimizde olmayan durumlar olusabilir. Bunun için de koruma ekipmanlarımızı giyiyor olmamız cok onemli. Ya şurda 2 km ileri gitcem ne takiyim bu havada kaskı, eldiveni vs. diyen insanlar cok fazla. Ama basınıza gelebilecek bir kazanın o 2 km. 'de mi yoksa cıktıgınız uzun bir yolculukta mı olacagı sadece bir şans işi. 2 km. diye dusunup kask takmazsanız sonradan cok uzulebilirsiniz.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Gökhan böyle bir olayı görmen hem iyi hem kötü kaskın önemini anlarsın benim gibi kötü yanı biraz soğursun o kadar
    ERASER WİLL COME BACK

BURNER_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR ?00 RR yada F olaCak İşallAh
    2 gun once bende bır kaza atlattım verılmıs sadka varmış ucuz kurtuldum

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende çarşamba günü kaza geçiridim asya motor sahipleri buraya linkinde annlattım...
    çok dikkat edin arabalar hele hele istabuldaki arabalar varlıımızdan habersiz unutmayın!!
    kazasız sürüşler herkese!

Motorcu Allah emanet
    kimsenin tınladığı yok

Motosikleti
    mondial zat 150 mavi
    ah bu motorcuların birbirlerini testeklemelerini neden arabacılar kıskanır kiiii!

Motosikleti
    AS 150-T1
    ChAgLaR,
    kardeş geçmiş olsun valla verilmiş sadakanız varmış allahtan ucuz atlatmışsınız. Arkadaşınada geçmiş olsun...

Motosikleti
    AS 150-T1
    Bu örnekler beni motordan daha soğutmuyor ama gerçektende çok temkinli davranmam gerektiği kazınıyor belleğime. Her türlü tehlikeye karşı heran tetikte olmalıyız.. Kesinlikle yorgun veya uykusuz kullanmayalım ikiteker üzerinde herzamankinden daha çok dikkate ihtiyacımız var..

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GokhanWolf,
    Kardeşim çok saol sorma çok ucuz atlattık Allahtan sizde dikkat edin lütfen ve kasksız kesinlikleçıkmatın 2 metre gitseniz dahi..

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    motor tavsiyelik bir aletmidir diye otururup düşünürüm bazen . ne biçim bir alet diye de bazen düşünürüm . yani kardeşim ineceğiniz var ise inin sürekli binipte çok hayırlı bulup pohpohlayacak usta bulamazsınız .

ben mücadele edeceğim son derece dikkatli olacağım 50 60 gideceğim hız tabelası ne diyor ise o demiyorsanı lütfen harbiden inin zaten .

sokak arası 30 40 üzeri gitmeyeceğim 30 u geçmeyeceğim . yoluna göre 40 lık gibi ise ara sıra çıkacağım .

tem de şehirler arası 120 en fazla yapcağım . öle rüzgarın kızı gibi ödün ST ile ESTİ mesti deyip 160 basıp 200 basıp bunları orada burada yazmayacağım . diyorsanız binin.

marifetmi kardeşim 160 200

ben en yüksek hızı motor ile değil araba ile yaptım 285 Rover Twin turbo Coupe ile beş para etmez bişi hız .

motorla en yüksek hızım 15 senede yazsam gülersiniz . tabela ne gösteriyor ise o çünkü.

hemen inin veya mücadele edin.

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar.. Aldığımız bir güvenli sürüş eğitiminde Rahmi Barutçu hoca bize "her kazada motor suçludur. Ancak kafanıza meteor düşerse siz suçsuzsunuz, haa onda da neden yerdeki gölgenin büyüdüğünü görüp uyanamadın" demişti..
    Buradaki olayın adı da HAREKET KAMUFLAJI denen olaya uyuyor sanırım.. bununla ilgili merak eden arkadaşlar için yarın link'i bulup vereceğim.. O zaman göreceksiniz ki 4yol kavşaklara yaklaşırken bizim hızımız, yaklaşmamız belli bir mesafeye kadar algılanmıyor ve sabit görünüyoruz.. GELDİĞİMİZ ANLAŞILMIYOR.. ve bizi farkettikleri anda da looming etkisi denen (gözüne ışık tutulmuş tavşan misali) donup kalma oluyormuş genellikle.. yani karşıdaki araç sürücüsü kaçma, fren veya manevra kararını alamıyor ve aynen yandan çarpıyoruz..
    Link'i bulup vereyim, okuyun, hak vereceksiniz..
    buldum.. link şu:
    http://www.ikiteker.org/DOSYALAR/Der...-mart-2005.PDF
    ikiteker Dergisi Mart sayısında Neden Görülmüyoruz başlıklı yazıyı bir okuyun.. bu arada Teşekkürler İkiteker.

metallord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GS 500
    GÖKHAN MOTOSİKLET YOL SANATI DİYE BİR KİTAP VAR AL ONU OKU ÇOK FAYDALI BUNU GÖRECEKSİN

FORUMDA ARATIRSAN NERDEN ALACAĞINI ÖĞRENİRSİN

KAZASIZ GÜNLER!!!

arkadaşlar bende bir taksiye giydirmiştim arkadan ben sağ o ise sol şeritte 50 m civarı ilerde idi sağda yolcuyu görünce bir tam sağ yaptı .bende kacmak için tam sağ yapınca kacacak yer kalmadı motorun tekerleği kaldırımla arabanın arasına sıkışmıştı tabi bende bagajın üzerinden tavana allahtan kask vardı ama gene de ezilen kaburgalarımın ağrısını 3-4 ay cektim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler