Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motorum için KAFES-GARAJ Önerisi Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar evimin önünde kullanımı bize ait olan geniş beton bir alan var...ve motorumu bu girişteki balkona sokmaktan neredeyse gına geldi...yani ben bir kafes arıyorum...ne yapabilirim...bana bişeyler önerin...demir yaptırayım dedim motor ebadı kadar...1000 ytl istiyo demirciler...ben o parayı hayatta vermem...kasko falanda yok...dışarısı sakat...kapı önümde sağlam bir şekilde nasıl muhafaz edebilirim...bana birşeyler önerin lütfen...

veya çevrenizde motorumun ebatlarında demirden atıl vaziyette bişeyler varmı...İstanbuldaysanız her zaman teslim alabilirim...ek kaynak falan yaptırım kilitlerim motoru...yeterki iskelet olsun...varsa sevabına bana haber versin...

veya demir kadar sağlam maliyeti çok ucuz bir garaj önerin...saygılarımla...dışarıda olacak kapımın önünde...sağlam olacak...en azından kırmak için uğraşılsın biraz...... su falan geçmesin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Giriş kattasın ...Bence balkona profilden rampa yaptır...Üstünü saç kaynat...Balkonun demirini kes menteşe tak...100 ytl yi geçmez kanka...Orda olsam ben yapardım sana...Kaynak makinem de vardı...Şansına küs...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Abi senin evin duvara şöyle sağlamca iki demir çaktırsan, üzerine de sağlam bir alarm tertibatı kurdursan yeterli olmaz mı? İstersen alarm konusunda fiyat soracak yerim var.

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    merhaba mete_han aynı problem bende de var ben tugladan ormeyi düşünüyorum. evin bahçesinin 2 yanı zaten kapalı 1 tarafa duvar örüp kapı yaparsak olur.bide ustune plastikten çatı yaptık mı bundan iyisi şamda kayısı olur sende bu imkan varmı bilmiyorum ama bi düşün istersen
    (eski nickim engineer23)

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giriş kattasın ...Bence balkona profilden rampa yaptır...Üstünü saç kaynat...Balkonun demirini kes menteşe tak...100 ytl yi geçmez kanka...Orda olsam ben yapardım sana...Kaynak makinem de vardı...Şansına küs...
    abi nasıl olcak bu iş...profil dediğin pvc mi...100 ytl ye ne var abi ya...

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senin evin duvara şöyle sağlamca iki demir çaktırsan, üzerine de sağlam bir alarm tertibatı kurdursan yeterli olmaz mı? İstersen alarm konusunda fiyat soracak yerim var.
    abi kedisi var köpeği var...alarm işi sakat yav...o iki demir çaktırma bile kaç para bilinmi...

Alıntı kimyacı_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba mete_han aynı problem bende de var ben tugladan ormeyi düşünüyorum. evin bahçesinin 2 yanı zaten kapalı 1 tarafa duvar örüp kapı yaparsak olur.bide ustune plastikten çatı yaptık mı bundan iyisi şamda kayısı olur sende bu imkan varmı bilmiyorum ama bi düşün istersen
    valla düşünmedim değil...tuğla örmek mantıklı...kömürlik gibi geniş kapılı bişey mesela...ama duvar örersem apartmanın estetiği bozulur...o açıdan o işe giremiyom...komşular ne iş falan der...kullanım bizde ama duvar işi tepki yapar dostum be...daha seksi bişey yokmudur acaba...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB

1- Meto (kafasında kaskıyla balkonda oturmuş, çay içiyor)
    2- Metoların ev
    3- Dikey direk (şöyle kalıncana bişey. hurdacılardan bakılacak)
    4- Yatay demir kiriş (aynı hurdacıya sorulacak)
    5- Ağaç (cinsi farketmez. sağlam olsun yeter. yoksa, pirocede değişikliğe gidilecek)
    6- Calaskar (bi şekilde ucuza bulunacak. olmazsa çalınacak. ille olacak. alternatif yok)
    7- Metonun pek kıymetli Çin malı cıbıfyüzellisi (herşey onun için)

Planımız şu Morikantecim;
    Akşam eve geldiğinde, esas oğlan cıbıfı, bu düzeneğin altına çekiyorsun.
    Muhtelif yerlerden askı zincirlerini takıp, motoru elektrikli calaskarla 2,5-3 m. yukarı kaldırıp, Mevlaya havale ediyorsun.
    Eve girip, calaskarın fişini çekiyorsun.
    Balkona çıkıp, kızınla oynayıp, çay içiyorsun. yanında kek, börek, poğaça iyi gider...

Bu motoru buradan çalacak hırsızın alnını karışlar, selesine işeyecek kedinin yedi sülalesini fiskas mamalarla beslerim.

Ulen senin için uğraşıyorum gecenin bu saati beee... Bi de sevmezsin beni.
    Olsun gözüm. Yeter ki sen mutlu ol.

Not: Kopirayt-mopirayt hepsi bana aittir. izinsiz kullanılamaz. (Meto'ya serbest.)
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2- Metoların ev
    5- Ağaç (cinsi farketmez. sağlam olsun yeter. yoksa, pirocede değişikliğe gidilecek)
    6- Calaskar (bi şekilde ucuza bulunacak. olmazsa çalınacak. ille olacak. alternatif yok)

Muhtelif yerlerden askı zincirlerini takıp, motoru elektrikli calaskarla 2,5-3 m. yukarı kaldırıp, Mevlaya havale ediyorsun.
    Balkona çıkıp, kızınla oynayıp, çay içiyorsun. yanında kek, börek, poğaça iyi gider...

Bu motoru buradan çalacak hırsızın alnını karışlar, selesine işeyecek kedinin yedi sülalesini fiskas mamalarla beslerim.

Not: Kopirayt-mopirayt hepsi bana aittir. izinsiz kullanılamaz. (Meto'ya serbest.)
    Puhahah gülmekden ortadaniki' ye ayrıldım gece gece ama unuttuğun birşey var bu adam işi abartır yaptırdığın düzeneğe elektirik filan vermeye kalkar milleti telef eder eline sağlık açıklayıcı resim altın değerindeki cıbıf ile beraber pekde güzel olmuş

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unuttuğun birşey var bu adam işi abartır yaptırdığın düzeneğe elektirik filan vermeye kalkar milleti telef eder
    abi ona ben karışmam.
    lise mezunu, evli -barklı koooca adam. kendi bilir.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hurdacıdan çıkma kamyonet kapalı kasası al otopark bahçe vb bir yere koy,motorunu hatta evdeki hurda ,fazla vs eşyayıda koyup kiler gibi kullanırsın.

Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

VampiReCRoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    [Kanuni TIGER (AYı) : Mondial 250mct (KuZGuN)] şu aN ==> Suzuki GS500E (TuğLa)
    walla ihtiyar abim torrpaam sen her msgınla bizlerin dimağını şey ediyorsun walla bak yeminlen metecan sanada büyük sözü dinlemek düşüyor bence artık walla kroki çizim mizin yalan en kral çözüm yine ihtiyar delikanlıdan çıktı bence 10 numero çözüm
    [SIZE="2"][/SIZE][FONT="Impact"][SIZE="2"][B][/B][/SIZE][/FONT]
    [COLOR="Red"]KaNayaN[/COLOR] dizLeRim üzeRiNde [B]KADERİMİ[/B] kabuLLeNdim...

Unuttuğun birşey var bu adam işi abartır yaptırdığın düzeneğe elektirik filan vermeye kalkar milleti telef eder.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    merhaba bense yaklaşık 2 aydır aynı araştırma içindeyim.önce tuğla veya biriketten ördüreyim dedim.araştırdım.450-500 ytl biriketin tanesi.kumdu,çimentoydu,sıvaydı.boyaydı epey zahmetli.bide üstünün örtülmesi var.bide sağlam demir kapı;600-700ytl.yi bulacak,vazgeçtim.sonra komple sacdan yaptırayım dedim adamlar 900-1000 ytl.fiyat çıkardılar.benimde 'ihtiyar'ın önerdiği şey aklıma geldi,şimdi onu araştırıyorum.ya resimdeki gibi kamyonet arkası veya dahada küçük ve ekonomik olarak pickupların aynı arkası.şu anda birkaç yere haber bıraktım beklemedeyim.küçüğüde işimi görür.sonuçta kapalı,yağmur toz almaz,kafam rahat,ve evdeki ıvır zıvırı da koyabilirim.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur

2- Metoların ev

metehan abi kolay gelsin
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Mete;Geçen yıl ben bahçeye şöyle bir garajı,400 ytl.ye yaptırmıştım.Belki fikir konusunda yardımı olur.Ayrıca içeriye yere çaktığım bir kazığa da bağlıyorum.

EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mete'ciğim en güzeli guven61 in yaptığı gibi bir şey olur bence. Öyle bir garajın maliyeti 200-250 YTL yi geçmez (malzeme tutarı) bi yerden emnaet kaynak makinesi bulabilirsen ve elin bu işe yatkınsa yaparım dersen alırız sana burdan sanayiden bu malzemeleri.

Projeyide ben çizerim sana, sen yeter ki kaynak yapıp birleştiricek birini ul yada kendin yap.

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Esenler Bauhaus'ta gördüm bu tür şeyler.700 ytl gibi bir fiyat vardı yanılmıyorsam..oraya bir bakarsan iş görür ve motorunun yanına ıvır zıvır koyacak kadar büyük olanlarıda var.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mete bak kıymetimi bil, bir saattir bununla uğraşıyorum. 10 yere telefon ettim sanayide fiyatlar için

Kaba saba garajın çizimi şu ;

Genişlik 120 cm , yükseklik 200 cm , uzunluk 250 cm.

Motor için fazla bile, gelelim malzeme listesine;

Kafes için :

4 adet 250 cm
    6 adet 200 cm
    4 adet 120 cm

Kapı için:

3 adet 120 cm
    2 adet 200 cm

Toplam 35 metre 30 x 30 x 1,5 mm profil gerekiyor.

Metresi 1,70 YTL den 35 metresi = 60 YTL

Yaklaşık 9 plaka da 100 x 200 sac gerekli, tanesi 20 YTL den 180 YTL de o yapar.

Toplam 240 YTL sac ve profil, 10 YTL de kilit menteşe tutar toplam 250 YTL işcilik hariç.

Fakat bu zeminin tam ortasın ayaparsan bu mazleme, eğer ki bir yanını bir duvara sıfırlama imkanı varsa maliyet dahada düşer. Sadece bir yanını duvara dayamak sana 2,5 plaka sac kazandıırki tanesi 20 YTL den 50 YTL yapar.

Yani bir zeminin tam ortasına inşa edersen 250 ytl malzeme, bir duvara bitişik yaparsan 200 YTL malzmeme masrafı var.

İşçilik ve elektrot parası hariç tabii, 1 kutu elektrot fazla bile gelir , kutusu 7-8 lira olması lazım.

Not : Amma faydalı bir adamım yahu

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Gültekin
    Abi geberttin beni
    ==============================
    ==============================

Motosikleti

2- Metoların ev

vay beeee ...abi sendeki bu fotoşop yeteneğini vallahi terbik ettim...brevö...

yani bende olmasam siteye gireceğin yok valla...seni ve bbadayı topluma kazandırdık kötümü ettik...

emeğin için teşekkür ederim...porocene Zihni Sinir abide destek veriyor buna emin ol...

Puhahah gülmekden ortadaniki' ye ayrıldım gece gece ama unuttuğun birşey var bu adam işi abartır yaptırdığın düzeneğe elektirik filan vermeye kalkar milleti telef eder eline sağlık açıklayıcı resim altın değerindeki cıbıf ile beraber pekde güzel olmuş

hep makaroni...kankamıza iki akılda biz verek yok ha...

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hurdacıdan çıkma kamyonet kapalı kasası al otopark bahçe vb bir yere koy,motorunu hatta evdeki hurda ,fazla vs eşyayıda koyup kiler gibi kullanırsın.

valla abi ben niye hurdacı gezmiyom...iyi fikir...bi iskelet bulsak...eyonguda kafaya alsak olay bitecek...

Alıntı VampiReCRoW adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla ihtiyar abim torrpaam sen her msgınla bizlerin dimağını şey ediyorsun walla bak yeminlen metecan sanada büyük sözü dinlemek düşüyor bence artık walla kroki çizim mizin yalan en kral çözüm yine ihtiyar delikanlıdan çıktı bence 10 numero çözüm
    dostum o kasayı kapı önüne koyarsak valla motordan önce hurda diye çalarlar...

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    mete_han abi senin motoruna cin mali demisler hic utanmadan.okumadin galiba ?
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler