Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Cezasi Hakkinda Bilgi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Bu sabah, postacı amca resmi bir evrak getirdi ve imza karşılığında teslim etti.
    "Trafik idari para cezası karar tutunağı" imiş. (Trafik ceza tutanağı)

herhalde bir yerde bi halt yedim, farkıda değilim, cezası postayla gelmiş diye düşündüm.
    açıp baktığımda ise durum farklıydı.

2006 ekim ayıda bir araba almıştım. ruhsatı, "temiz kağıdı" ve satıcının vekiliyle notere gidip, kat'i satış sözleşmesi düzenletmiş, aracın resmen sahibi olmuştum.
    daha sonra da trafik şubesine gidip, ruhsatı değiştirip, adıma yeni ruhsat almıştım.

şimdiii...;
    bu gün gelen ceza, bu arabaya ait, ve 2006 yılı mayıs ayıda işlenen bir park kusuru için düzenlenmiş. fakat temiz kağıdı alınırken bu ortaya çıkmamış, şimdi ise benim adıma, benim adresime gönderildi.

oysa cezanın kesildiği tarihte, arabanın sahibi ben değilim. dolayısıyla, cezanın muhatabı da.

tebligat zarfının arkasında, 15 gün içerisinde trafik mahkemelerine, bunların bulunmadığı yerlerde, yetki verilen sulh ceza mahkemelerine itirazda bulunabileceğim yazılı.

guugıldan aradım taradım, istanbulda trafik mahkemesinin nerede olduğuna dair bir bilgiye rastlamadım.
    sulh ceza mahkemelerinin de hangisinin yetkili olduğu kapısının üzerinde yazmıyor.

istanbul kazan, ben kepçe olmamak için, nokta atışıyla bu işi çözmek istediğim için sizlere sormak istiyorum.

konuyla ilgili tecrübesi ya da bilgisi olan arkadaş var mı?
    varsa, lütfen üşenmeyip, neler yapılabileceğini yazsın.
    benzer durumda olan arkadaşlara da yardımcı olur düşüncesindeyim.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun dostum ama yardımcı olamıcam başıma hiç gelmedi.selamiçeşmede (anadolu tarafında oturuyosan eğer) trafik amirliğği var bilmem belkide oraya gidebilirsin.banada park cezası geldi geçen seneden.çok geçmiş olsun dostum bişey yapamadım kusura bakma.

Motosikleti
    Mondial 125 KT - (AS 200 GY alacağım)
    1- Adresin itibariyle hangi semtte oturuyorsan o yerin Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine baş vuracaksın itiraz dilekçende de belirttiğin aynı hususları yaz. İtirazın %99,9 kabul olacaktır.
    Dilekçe örneği olarak

NÖBETÇİ SULH CEZA MAHKEMESİNE
    ..............

........... tarihinde ......... sayılı trafik idari para cesası tutanağı tarafıma tebliğ edilmiş bulunmaktadır.
    Bahse konu trafik cezası araç plakasına olmak üzere 2006 yılı mayıs ayıda işlenen bir park kusuru için düzenlenmiş olup ben aracı 2006 yılının Ekim ayında almış bulunmaktayım.
    Trafik cezasının kesildiği tarihte, arabanın sahibi ben değilim. Dolayısıyla, cezanın muhatabı da benim olmamam gerekiyor.
    Açıklamış olduğum sebeplerle ..... tarih ...... sayılı trafik Trafik idari para cezası karar tutunağının iptaline karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim .

tarih - imza

talepte bulunan
    Adı soyadı
    Adresi

tabiki bu örnek geliştirilebilir benim iki dakikada aklıma gelen bu kadar oldu

bu arada gördügüm kadarı ile aynı motor düşkünüyüz Mondial 125 KT ve 200 GY

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ceza makbuzuyla ruhsatını al....Trafik mahkemesi veya sulh artık bulunduğun semte göre değişir...Onu adliyeden sorarsın...Bir dilekçe yazıyorsun...Hzırları var orda..Dolduruyorsun sunuyorsun..5 dakikada karara bağlanıyor...Sen haklı olduğun için kesin kazanıcaksın....Hkimden karaarın bir nüshasını al vergi dairesine beyan et....Adından ve plakan dan düşürttür....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    BMW F650FB
    idariders1816
    alp_tunay
    burakdurnacı

cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. pazartesi bunun için koşturacağız artık.

idariders1816
    gönlündeki arslana kavuşman dileklerimle...

Motosikleti
    Mondial 125 KT - (AS 200 GY alacağım)
    Çok teşekkür ederim temennin için. Allah herkesin gönlüne göre versin diyelim.

Motosikleti
    BMW F650FB
    2 mart 2007 tarihinde, büyükçekmece 2. sulh ceza hakimliği özel kalemine gittim.
    elimde ceza tutanağı ve ruhsatla, durumu anlattım.
    "dilekçe yaz, kimlik ve ruhsat fotokopilerini ekle getir" dediler.
    dilekçe ve fotokopileri tamamladım, tekrar özel kaleme çıktım.
    "yan odadaki hakim beyden sevk a"l dediler.
    yan odaya hakime gittim. dilekçemi sundum. baktı, "bana niye geldin? diye sordu.
    tutanak zarfında, "sulh ceza mahkemelerine" başvurabileceğim yazılı olduğu için kendilerini rahatsız ettiğimi söyledim.
    "iyi de, bu üsküdardan gönderilmiş. oraya gitseydin ya" tavsiyesinde bulundu. (ses tonunu ve kağıdı imzalayıp, önüme atışını buradan nakledemiyorum. siz anlayın) "şimdi ben bunu üsküdara gönderirim, artık orada ne olur, ne olmaz bilemem. uğraşır durursun artık." diye söylendi.

imzalı dilekçeyi aldım, tekrar kalem girdim. "alt kattan, 2 adet dosya al gel" dediler.
    o işi de hallettim, tekrar kaleme geldim ve 2 adet dosya, ceza tutanağı, ruhsat ve kimlik fotokopisini teslim edip, hakim beyin söylediklerini, ve şimdi ne olacağını sordum.

evrakları üsküdara göndereceklerini, cevabı bir şekilde alacağımı söylediler.

teşekkür ederek, yine canım sıkkın, ve yine devlet dairesine her uğradığımda olduğu gibi, lanet ederek ayrıldım.

bürokrasinin ağır ve saçma işleyişinin, işini düzgün yapmayan, savsaklayan, vatandaşına değer vermeyen, yetkili ama sorumsuz devlet memurlarının yaptığı yanlışların ceremesini biz çekiyoruz.

azarlanmamız, tavuk gibi, oradan oraya koşuşturulmamız da, cabası.

Motosikleti
    BMW F650FB
    sonucu yazmayı unutmuşum.

yaklaşık bir ay sonra postacı amca yine evrakla geldi.
    büyükçekmece 1. sulh ceza mahkemesi, gereğini düşünmüş, özet olarak beni haklı görmüş, ve ceza tutanağının kaldırılmasına karar vermiş.

yaşasın adalet.

hakkınızı arayın arkadaşlar.
    loto misali, bazen tutuyor.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonucu yazmayı unutmuşum.

yaklaşık bir ay sonra postacı amca yine evrakla geldi.
    büyükçekmece 1. sulh ceza mahkemesi, gereğini düşünmüş, özet olarak beni haklı görmüş, ve ceza tutanağının kaldırılmasına karar vermiş.

yaşasın adalet.

hakkınızı arayın arkadaşlar.
    loto misali, bazen tutuyor.

Valla sevindim....Hadi ıslatalım....Adalet tecelli etmiş....

Kutlarım seni....

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla sevindim....Hadi ıslatalım....Adalet tecelli etmiş....

Kutlarım seni....
    eyvallah.
    sayenizde

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Öncelikle geçmiş olsun yaşadıkların için gültekin abi, benimde benzer bir olay motorumu satacakken ortaya çıkmıştı. Motoru satmak için temiz kağıdı almaya gittiğimde motora ait ceza olduğunu söylediler, bende hah dedim çattık işte. Cezanın tarihi ben motoru almadan önceki bir tarihe aitti, o gün yanımda motoru aldığım tarihte almış olduğum temiz kağıdı ve noter satış sözleşmesi vardı. bu evrakları temiz kağıdı alınan yerdeki görevliye gösterdim, adam tamam o zaman borçları motorun benden önceki sahibine yönlendirelim o zaman dedi ve işlemi halletti 2 dakkada. Mahkemeyle falan ugrasmama gerek kalmadan hallolmuştu o zaman.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah.
    sayenizde
    Voltran diilmiyiz ne demek?.....Kutsal ittifak.....

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun yaşadıkların için gültekin abi, benimde benzer bir olay motorumu satacakken ortaya çıkmıştı. Motoru satmak için temiz kağıdı almaya gittiğimde motora ait ceza olduğunu söylediler, bende hah dedim çattık işte. Cezanın tarihi ben motoru almadan önceki bir tarihe aitti, o gün yanımda motoru aldığım tarihte almış olduğum temiz kağıdı ve noter satış sözleşmesi vardı. bu evrakları temiz kağıdı alınan yerdeki görevliye gösterdim, adam tamam o zaman borçları motorun benden önceki sahibine yönlendirelim o zaman dedi ve işlemi halletti 2 dakkada. Mahkemeyle falan ugrasmama gerek kalmadan hallolmuştu o zaman.
    sağol danger0. sana da geçmiş olsun.
    ya saçma sapan işler işte.
    vatandaş koştursun dursun...

Alıntı alp kanka adlı üyeden alıntı
    Voltran diilmiyiz ne demek?.....Kutsal ittifak.....

benzer sorunlar yaşanıyor, veya yaşanacaktır.
    yol gösterici olması sebebiyle güncelledim konuyu.
    inşallah birilerine merhem olur.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Gültekin kanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol danger0. sana da geçmiş olsun.
    ya saçma sapan işler işte.
    vatandaş koştursun dursun...

benzer sorunlar yaşanıyor, veya yaşanacaktır.
    yol gösterici olması sebebiyle güncelledim konuyu.
    inşallah birilerine merhem olur.

Kıskananlar çatlasın......

Motosikleti
    Honda CBF 150

trafik cezası

arkadaşlar 31/05/2007 tutanak tarihi... ve bana ceza yazılmış.. ancak ne elime bir şey geldi ne polis gördüm hiç bir şey haberim yok 7 ay geçmiş arkadaşlar..
    nasıl öğrendin diye sorarsanız internetten!!!
    ya bana ne resmi evrak geldi ne imza attım...
    ya ne yapabilirim Allah aşkına fazide binmiş üstüne..
    bir fikir beyan ederseniz sevinirim cezamın ne olduğunu öğrenmek için nereye gideceğim.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mast_cell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 31/05/2007 tutanak tarihi... ve bana ceza yazılmış.. ancak ne elime bir şey geldi ne polis gördüm hiç bir şey haberim yok 7 ay geçmiş arkadaşlar..
    nasıl öğrendin diye sorarsanız internetten!!!
    ya bana ne resmi evrak geldi ne imza attım...
    ya ne yapabilirim Allah aşkına fazide binmiş üstüne..
    bir fikir beyan ederseniz sevinirim cezamın ne olduğunu öğrenmek için nereye gideceğim.
    Hiç bişey yapma... Sana tebliğ etmeden işlem başlatamazlar.... Yakında karakoldan kağıt gelir merak etme.... Gelmediği sürece kayda da geçiremezler ama nasıl geçmiş anlamadım...

Bağlı olduğun vergi dairesinde borçlu tutarın yanında açıklaması veya numarası vardır..Ordan öğrenebilirsin...

selam arkadaslar
    gecen gunlerde motrumla gezerken polis bi anda onume cikti ve cevirme olmadigi halde durmami soyledi bende durmadim kactim bu olaydan bi kac saat sonra takimimin konvoyuna ciktim ve motorumun plakasini kapattim gecen cuma eve iki tane ceza kagidi suc ise dur ihlaline uymamak ilk ceza polis dur dediginde yazmis ikinci ceza ise bi kac sonra olan konvoyda yazmis ayni polis konvoyda benim plakam kapaliydi buyuk ihtimalle polis motoru tanidigi icin yazdi boyle bir hakki var mi ?

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kamilcndn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar
    gecen gunlerde motrumla gezerken polis bi anda onume cikti ve cevirme olmadigi halde durmami soyledi bende durmadim kactim bu olaydan bi kac saat sonra takimimin konvoyuna ciktim ve motorumun plakasini kapattim gecen cuma eve iki tane ceza kagidi suc ise dur ihlaline uymamak ilk ceza polis dur dediginde yazmis ikinci ceza ise bi kac sonra olan konvoyda yazmis ayni polis konvoyda benim plakam kapaliydi buyuk ihtimalle polis motoru tanidigi icin yazdi boyle bir hakki var mi ?
    Yani numunelik şeylersiniz vesselam ! . Hem dur dedikleri halde , durma kaç , hemde plakanı kapat , sonrada , cezayı yeyince , böyle bir hakkı varmı diye sor !! , senin durmama ve plakanı örtme gibi bir hakkın var mı peki !???
    ötekiben bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    KUBA KEE100
    4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, 24 Nisan 2004 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Bu Kanunun amacı; demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olan eşitlik, tarafsızlık ve açıklık ilkelerine uygun olarak kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarını sağlamaktır.
    Bilgi Edinme Hakkı Kanununa göre:
    Vatandaşlarımız, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki tüm meslek kuruluşlarının faaliyetleri hakkında bilgi alabilirler. Türkiye de ikamet eden yabancılar ve tüzel kişiler de kendi faaliyet alanlarıyla ilgili olarak bilgi isteyebilirler.
    Başvurular, dilekçeyle, bu Kanunla belirlenen matbu formu doldurmak suretiyle, ya da faks veya e-posta yoluyla yapılabilir. Başvuruda, ad soyad, açık adres ve imza mutlaka olmalıdır.
    Bilgi, hangi kurumdan isteniyorsa, başvuru o kuruma yapılmalıdır.
    Bilgi Edinme Hakkı Kanunundan yararlanmak için yapılan başvurular, 15 iş günü içinde cevaplandırılır.
    Başvurunun reddedilmesi halinde, 15 gün içerisinde bu Kanun uyarınca kurulan Bilgi Edinme Değerlendirme Kuruluna yazılı olarak itiraz edilebilir. Kurul, bu konudaki kararını 30 iş günü içinde verir.
    Barış Ögatlar :cat:

Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani numunelik şeylersiniz vesselam ! . Hem dur dedikleri halde , durma kaç , hemde plakanı kapat , sonrada , cezayı yeyince , böyle bir hakkı varmı diye sor !! , senin durmama ve plakanı örtme gibi bir hakkın var mı peki !???
    tamam ben diyorum ki ilk yedigim cezada sucluyum ama ikinci cezada ne bi dur ihlali yapti nede baska bisey kafasina gore ceza gondermisler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)