Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

VADAAAAAAAAA (KANDIRILIYORMUYUZ?)

Motovento
    REKLAM ALANI
    invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Nasil kandiriliyoruz... ?? Cok kolay..

Kredi kartlarindan worlcard, maximum, axes ya da bir baskasi..Bunlardan en az bir tanesini veya bir kac tanesini kullaniyorsaniz; eminim sizde kandiriliyorsunuz.. Ama bu defa tahmin ettiginiz gibi banka tarafindan degil magazalar tarafindan..Hizmeti size satan tarafindan kandiriliyorsunuz.. Nasil mi? Bir magazadan 100 milyon TL'lik alisveris yaptiniz ve Is bankasi maximum kartla odeyeceksiniz.. Normal sartlarda o isyeri maximum'a uye ve siz 100 mliyonluk alisverisiniz icin %5 maxi puan kazanacaksiniz. Yani para yerine daha sonra kullanabileceginiz 5 milyon TL kazanacaksiniz. Ancak kazanamiyorsunuz!!! Cunku magaza sahibi sizi kandiriyor ve maximum kredi kartinizi baska bir bankanin POS makinasindan geciriyor ve bu islemi buyuk bir hizla yapiyor..

Sahip oldugunuz ozel kredi kartlari sadece o bankanin makinasindan gecirildiginde size para kazandirir.. Bu durumda 5 milyonunuz magaza sahibine kaliyor. Worlcard anlasmali bir istasyondan benzin aliyorsunuz, world card'inizin mutlaka YKB'nin POS makinasindan gecmesi lazim, yoksa buradan da puan alamadiniz demektir. Genellikle isyerleri ayni anda bir kac banka ile anlasmali oluyor ve siz hangi karti verirseniz oteki bankanin POS makinasini kullaniyorlar.. Biz de yiyoruz. Nerden bilelim ki..

Alisveris yaptiginiz Uye isyerine, kartinizin o bankaya ait POS makinasindan gecirilmesini soyleyerek gasp edilen haklarimizi en azindan bu alanda almis olabilirsiniz. Taksitli alisverislerde o bankanin cihazini kullanmak zorunda olduklari icin simdilik o konuda pek birsey yapamiyorlar. Ama tek taksit odemelerde % 5-10 arasi paraniz baska banka makinalarinin kullanilmasi yolu ile ucuyor...

Size o POS cihazi arizali ya da yavas calisiyor diyebilirler.. Dikkatli olun
    Bilgi Paylastikca Artar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

vayy hiç dikkat etmemiştimm şimdiye kadarr hımmmm
    Sen likor gibi tatli, Tekila gibi carpici, Viski gibi asil, Konyak gibi sicak, sampanya gibi ozel, sarap gibi tutkulu, Malibu gibi egzotik, Kokteyl gibi muhtesemsin.(Bir barmaid den )

juniorR1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuzme,motosiklet,bilgisayar
    ben çok dikkat ediyorum gözümle kontrol ediyorum.yoksa önemli değil ama varsa mutlaka kullandığım kredi kartının banka posundan çektiriyorum
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

hmmm tamam anladım valla

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    kredi kartı kullanmıyorum ne mutlu bana.

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    banrodanım bende ..tercihim değil şahsen..fazlada tavsiye etmiyorum ama doğru kullanmakta önemli tabiii

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet.net kredi kartı diye bişi olsa güzel olurdu di mi?
    belki ilerde olur şöööle bi 1 milyon tane üyemiz olursa

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    kredi kartın mı var derdin var.
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

bu sayede kredi kartlarımın borcunu kapatıp iptal ettirdimmm :angel7: :blob3:

Motosikleti
    Kymco Agility City
    vallah kullanmadığım için sorun yok
    :bestmt:

Kesinlikle haklısın KANDIRILIYORUZ ya da kandırıllmaya çalışılıyoruz. Ben de bunu bir gazetede okumuştum zamanında, o zamanda beri çok dikkat ediyorum.
    Tabii onlarda dediğin gibi ellerinden geleni yapıyor. Axess veriyosun, Akbank POS'u orada duruyo, ama o garanti POS'uu deniyor. Noldu "Akbank Hatları arızalı" ya da başka bir mazaret ben de varsa illa ki çalışan banka POS unun kartını veriyorum. Tabii bütün kartlar yok, varsa.Hatta bazen inadım tutuyor, ürünü geri bırakıyorum gidip başka yerden alıyorum. Sonuçda benim cebimden para çalmaya çalışan birine para kazandırmanın manası yok.
    Aslında bu tür bir şeyi anlarsanız bankaya şikayet edebilirsiniz. Çünki üyelik şartları çok katıdır ve bu tür bir şikayet ile mutlaka ilgilenirler.
    Belki karambole getirmeye çalıştığı 1.000.000 ya da 10.000.000 ...farketmez, önemli olan işin prensibi.
    Tamam tamam çok uzattım

Kesinlikle haklısın KANDIRILIYORUZ ya da kandırıllmaya çalışılıyoruz. Ben de bunu bir gazetede okumuştum zamanında, o zamanda beri çok dikkat ediyorum.
    Tabii onlarda dediğin gibi ellerinden geleni yapıyor. Axess veriyosun, Akbank POS'u orada duruyo, ama o garanti POS'uu deniyor. Noldu "Akbank Hatları arızalı" ya da başka bir mazaret ben de varsa illa ki çalışan banka POS unun kartını veriyorum. Tabii bütün kartlar yok, varsa.Hatta bazen inadım tutuyor, ürünü geri bırakıyorum gidip başka yerden alıyorum. Sonuçda benim cebimden para çalmaya çalışan birine para kazandırmanın manası yok.
    Aslında bu tür bir şeyi anlarsanız bankaya şikayet edebilirsiniz. Çünki üyelik şartları çok katıdır ve bu tür bir şikayet ile mutlaka ilgilenirler.
    Belki karambole getirmeye çalıştığı 1.000.000 ya da 10.000.000 ...farketmez, önemli olan işin prensibi.
    Tamam tamam çok uzattım

ra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    müzik dans muay thai
    haklısınız başıma gelmedi ama karşı koyulması gerek
    Never was born and will never die!

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    benim anlamadığım bi şey var bu bizim kazandığımız bonus puanları ürünü satın aldığımız şirket karşılamıyoki.Bankalar karşılıyor. bu şirketler neden böyle bişey yapsınlar ki?
    benim bilmediğim bi durum mu var?
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    aynı ürünü daha çok puan veren yerden almak tercih sebebi olduğundan çok puan veren dükkanlardan bi komisyon alınıyo olabilir banka tarafından

şükür, halkımız anlayışlı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler