Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadan gelen aracın motoru sollaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Motor kullanan bir arkadaşla konuşurken bazı tavsiyelerde bulundu. İlginç geldiği için sizlerle paylaşmak istedim..

1 - Çift yönlü trafiği olan uzun yolda seyir halinde büyük bir aracı takip et. Aksi takdirde karşı yönden gelen araçlar sollamaya çıkarken sizin varlığınızı önemsemezler ve ciddi tehlike yaşayabilirsiniz..

2 - Yolun devamını görmüyorsan arkadan gelen araca yol verme. Aksi takdirde arkadan gelen araç tam yanınızdayken karşıdan bir araç gelirse sizi yolun dışına atmakda hiç tereddüt etmeyecektir. (Bunu bir arkadaşı yaşamış)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    uyarılar için saol ama bence her zaman oluyo bunlar ne şekilde gidersen git motur pek umursamıyolar sanıyolarkı hemen durur hemen döner ne bilim uçar felan işte arabaların cogu aynı sekılde davranıyo kullanmak gerçekten zor bi o kadar da zevkli tabi insan hayatının her karesinde rsk var sonucta.
    dikkatli kullanalım arkadaşlar.

hepdurgunsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gaffar.. ilk madde ile ilgili..
    agir araclarin arkasinda seyretmenin yolun ilerisini görememek gibi de bir yan etkisi var.. trafikte genelde araba sürücüerinden daha yukarida pozisyonlanmmizin getirdigi bir avantajimiz çevreye hakimiyet.. ben vanlarin arkasinda gitmekten bile oldukça tedirgin oluyorum..
    ne dersin?..

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    sizin bahsettiginiz maddeler genellikle sehir dısı veya uzun yollar için ama yinede paylastıgın için tesekkurler !!.bende ufak ama benim cook işime yarayan bişey hatırlatmak istiyorum,sehir içinde kesinlikle kornaya basın ,ve sellektör yapın ki karsınızdakinin sizi gormemesi gibi bi durum kalmasın
    [b]Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı. [/b]

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Farkedilmek icin büyük bir aracı Takip etmek risk altına girmekle aynı bence büyük veya yüksek bir aracın arkasında olmak daha cok gorunmemek gibi geliyor bana
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Öncelikle şunu belirteyim bunları bana motor kullanan tecrübeli bir arkadaş tavsiye etti.
    1. maddede belirtilen durum farkedilmek ile alakalı değil. Böyle bir olaya ben de bizzat şahit oldum. Şehirlerarası yolda bir arac karşıdan morotrun geldiğini gördüğü halde sollamaya başladı. Motor zor durumda kaldı tabii. Böyle riskler altına girmektense herhangi bir aracı kendinize siper ederek uzun yolda daha güvenli gidebilirsiniz demek istiyor. Burda önemli olan karşıdan gelen aracın sizin üzerinize gelip gelmemesi.

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    birkaç tavsiyede ben vereyim
    1.taksilerin arkasından gitmeyin asla sinyal vermezler ve müşteriyi gördükleri an arkalarından geleni görmeyip anında dururlar (birkaç kere taksiler yüzünden ölümden döndüm birkaçıyla da kapıştım)
    2.minübüslerin de arkasından gitmeyin taksiciler için söylediklerimin aynısı ve hatta bunların yakınlarından dahi geçmeyin
    3.araçları sollarken devamlı korna çalın çünkü onlarda sollama yapmak isteyebilir ve bir anda sizi yoldan dışarı atabilir
    4.trafikte araçların arasından geçerken önünü göremediginiz aracın yanından geçerken yavaşlayın ve korna çalın her an bir insan çıkabilir
    5.hiç bir zaman durmuş bir taksi,otobüs,minübüs gibi insan taşımacılıgı yapan araçların sağından geçmeyin her an kapı açılabilir
    bu kadar tavsiye güvenli sürüş için yeter herhalde ama inanın bunların hepsi yaşamış oldugum tecrübelerle meydana gelen birikimler bunları uygulamaya başladıktan sonra trafikte hiçbir tehlike yaşamadım eee demekki tecrübe böyle bişeymiş
    murat_by

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Alıntı murat_by adlı üyeden alıntı
    birkaç tavsiyede ben vereyim
    4.trafikte araçların arasından geçerken önünü göremediginiz aracın yanından geçerken yavaşlayın ve korna çalın her an bir insan çıkabilir
    Özellikle buna cok dikkat edin arkadaşlar.. Benim başıma bir kere geldi. Artçım da vardı. Allahtan çok hızlı değildim. Bir otobüs mü minibüs mü ne.. Solundan geçiyordum. Minibüs duruyordu. Minibüsün önünden elinde alışveriş torbaları olan bir amca fırladı. Ne oldugunu anlayamadan kendisine carptım, ikimiz de yere tabi.. Hız düşük olduğu için ikimize de artçıma da bişi olmadı. Ama o vakit beridir önü görünmeyen büyük araçların yanından geçerken cok tedirgin oluyorum. Korna morna vs, biri geliyorsa yola atlamadan bi kafasını uzatıp baksın diye elimden geleni yapıyorum.. Sizin de kulağınıza küpe olsun..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ya bu otomobil kullanan mahlukatlar... yaptıkları bırakın motosikleti, diğer tüm araçlar, yayalar için bile tehlike. hani 21. yüzyıl ülkesi olan türkiye var ya, işte oranın başkentinin yollarında çizgi yok. 4 şerit genişliğindeki yol 3 şerit gibi kullanılıyor. tabii yol kenarlarında arabalar da var, kullanılan şerit sayısı 2. yan yana 3 araba gidemiyor ki o yollarda gitmesi gerekir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Ülkemde motosiklet kullanmak ne kadar zoor.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ayrıca hıc bır aracı sagdan gecmeye calısmayın...ben bırınde asagı yukarı 100 ile giderken adam pek hızlı gıtmıyordu benımde yavaslama nıyetım yoktu sagdan gectım bı baktım sag donecekmıs benı gormedı sanırım.az kalsın sıkıstırıyordu..ve bu oldurucu olabılırdı cunku cok yuksek suratteydım
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    speederbike
    sağdan geçmek yasak zaten. avrupa'da 100 km/st ile orta şeritten giderseniz ve bütün şeritler boş olsa bile 150 km/st ile sağ şeritten gelen araba sizi sollar, sonra tekrar sağdan gider. sağdan geçmez yani. bizde araba kullanmak gaz, fren, vites ve direksiyonu aynı anda kontrol edebilmekle sınırlı algılandığı için yollarda trafik işkence.

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu hep söylüyorum şu kıbrısta traiğin gözünü seviyim...
    bi çok şeyi beğenmiorum kıbrısta ama gelin görün ki araçlar yayalara ve motorlara o kadar saygılı ki.. Avrupada yaşıomuş hissine kapılıyorum.
    eğitimse aynı eğitimi alıyoruz Türkiyemde ki fark ne 4 yıldır daha çözemedim
    Ben yinede ufakta olsa yapacak bişeyler olduğuna inanıyorum arkadaşlar.
    aşagıdaki linke bi uğrayın isterseniz..
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=15749
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sagdan gitmek yukarıda yazılanların en tehlikelisi aslında sağladığınız aracın sağa dönme ihtimalinin yanı sıra karşidan sollama yapan araca yol vermek içinde sağa yanaşabilir o arada sizi farketmesi nerede ise imkansız

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı murat_by adlı üyeden alıntı
    1.taksilerin arkasından gitmeyin asla sinyal vermezler ve müşteriyi gördükleri an arkalarından geleni görmeyip anında dururlar (birkaç kere taksiler yüzünden ölümden döndüm birkaçıyla da kapıştım)
    2.minübüslerin de arkasından gitmeyin taksiciler için söylediklerimin aynısı ve hatta bunların yakınlarından dahi geçmeyin
    3.araçları sollarken devamlı korna çalın çünkü onlarda sollama yapmak isteyebilir ve bir anda sizi yoldan dışarı atabilir
    5.hiç bir zaman durmuş bir taksi,otobüs,minübüs gibi insan taşımacılıgı yapan araçların sağından geçmeyin her an kapı açılabilir.
    alayını yaşadım... Çok dandik durumlar... Sakat.. Öyşk eeeüüü.
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    yukarda yazdiklarinizin hepsi basima geldi..bi ekleme yapayim..birgun merterden assagi gidiyorum o zaman racing vardi..onumde giden araca sellektor yapip geldigimi hissetirmek istedim ve o ne yapti biliyormusunuz..sol seritte (zaten cok yavas gidiyordu) frene basti...allahimmm demeye kalmadan refleksle..kendimi sola zor attimki sagda zaten arac doluydu..inanin referujlarin tozu pantolonumdaydi....tabii zor durdum indim assagi aldim elime kaski..o sinirle olumden donmusum...bi de baktimki...bayanmis aractaki...korkmus benden...o yuzden frene basmis...yani boyle komik olaylarda oluyor...

arkadaşlar yeni trafik yasası cidden umut verici hani 2 yıl deneme süresi olayı vardıya o meclisten geçmiş heyoo
    Kask tak!

Motosikleti
    speederbike
    kadın erkek eşitliği var. çaksaydın kaskı kafasına.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    kadın erkek eşitliği var. çaksaydın kaskı kafasına.
    Yok artık daha neler
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    Alıntı fraktal adlı üyeden alıntı
    Ülkemde motosiklet kullanmak ne kadar zoor.

++++++100000
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler