Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik sigortası ile ilgili bir sorum var

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Arkadaşlar zorunlu trafik sigortasını yatırmadım gecikme faizi ile ilgili bilgisi olan varsa yazabilir mi ? Gün başına ne kadar diye ? Büyük bir meblağ değil fakat kredi borcu ve aracın ruhsatını üzerime geçirme masrafları, ev geçimi vs. derken maddi yıpranıma uğradım cevaplarınızı bekliyorum saygılar,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Trafik sigortasında gecikme faizi diye bir şey yoktur , sigortasız bir şekilde trafiğe çıkmanız yasaktır ve cezası vardır. Fakat sigortayı istediğiniz zaman yaptırırsınız, tavsiyem bir an önce yaptırmanız yönünde.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Poliçe süresi üzerinde yazan tarihte ve öğlen saat 12:00 de biter.
    Veeeee %10 hasarsızlık indiriminiz yanar.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

73umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    bildiğim kadarıyla her yaptırmadığın sürece faiz yiyosun birde devlet bu işi internette tek bir sitede toplamış yani sigortacı acentenin birşey yapma şansı kalmamış durumda.sigortanı yaptırmadan trafiğe çıkmamalısın çünkü cezası direk bağlama olduğunu duymuştum.

kurt_kapani_mos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegeout 103 simsek+honda cbr 125 r

trafik sigortasında indirim???

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortasında gecikme faizi diye bir şey yoktur , sigortasız bir şekilde trafiğe çıkmanız yasaktır ve cezası vardır. Fakat sigortayı istediğiniz zaman yaptırırsınız, tavsiyem bir an önce yaptırmanız yönünde.
    ben de bu şekide biliyorum...

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Poliçe süresi üzerinde yazan tarihte ve öğlen saat 12:00 de biter.
    Veeeee %10 hasarsızlık indiriminiz yanar.
    % 10 hasarsızlık indirimi yaptıklarını bilmiyordum... gerçekten böyle bir şey var mı???
    en iyi sürücü en dikkatli olandır...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet eden bir gün ekmeği yediği yerden kurşunu yer....
    kurt_kapani

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    arkadaşlar s,igorta acentesi olarak şöye kısa bir bilgilendirme yapacağım.

arkadaşlar bundan önce sigortayı istediğiniz tarihte aynı fiyatta yaptırma şansınız vardı...yalnız 2004 tammeuz ayından itibaren sigortanızın bitiş tarihnden itibaren yapmazsanız 1.gün bir indirim kaybı yaşıorsunuz.bu indirim kaybı 1 ay sonraya kadar devam ediyor.1. ay dolduktan sonra ikinci bir indirim kaybı yaşıyorsunuz.
    şöyle basitleştirmye çalışayım.toplam 7 indirim basamağınız var.hiç gecikmesiz bir sigorta (geçmiş yıllar dahil.Genelde 3 sene gecikmesi olmamalı)hiçbir şekilde sürprim ödemez.
    1 gün geciken sigorta %10 sürprim kaybı yaşar.1.ayda %10 daha fazla sürprim öder yani %20 yapıyor toplamda.

otomobiller için örneklemek gerekirse bugüne kadar hiçbir gecikme yaşamadan sigortasını yaptıran X vatandaş 102 ytl sigorta ödemekte.bir yıl boyunca sigorta yaptırmayan bir Y vatandaşı ise yaklaşık 128 ytl civarı ödeme yapar.bu kaybedilen indirim ise diğer yıllarda da sürprim kaybı olarak poliçenize yansır.

Şu anda çok yoğunum ayrtıntıları biraz sonra yazarım.
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    solistalper in durumunu özetlersek eğer, yeni araç almış ve trafik sigortası hiç yapmamış. Bu yüzden hasarsızlık indirimi gibi bir şey de yok onun için.

kurt_kapani_mos , evet ihtiyarın belirttiği gibi hasarsızlık indirimi var. Yani sigortalı olduğun 1 yıl boyunca kimseye zarar vermediysen, ve doğal olarak sigorta şirketi senin adına birilerine hasar ödemesi yapmadıysa poliçen yenilenirken %10 indirim alırsın.

22,40 YTL poliçe tutarına 2,24 YTL indirim yaparki bence değmez, gidin birilerine çarpın

trafık sıgoratasını gecıktırırsenız ılk ay ıcın% 10 ıkıcı ay ıcın %20 ucuncu ay ıcın% 40 gecıkme alıyorlar 4 ay%50 dıye gıdıyor bence gecıktırmeyın fazla

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı mkg12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafık sıgoratasını gecıktırırsenız ılk ay ıcın% 10 ıkıcı ay ıcın %20 ucuncu ay ıcın% 40 gecıkme alıyorlar 4 ay%50 dıye gıdıyor bence gecıktırmeyın fazla
    mkg12 bu konu hakkında net olarak bilgilendirir misin bizi? Yoksa kulaktan dolma bir duyum mu?

Bir sorunun cevabından kesinlikle emin değilseniz bunu bir forumda paylaşmak pekte mantıklı olmasa gerek, zira forumların amacı bilgi paylaşımıdır.

arkadaslar ben bunu bızzat kendı aracımda yasadıgım ıcın yazdım

Motosikleti
    mondial 150 Zat
    solistalper in durumunu özetlersek eğer, yeni araç almış ve trafik sigortası hiç yapmamış. Bu yüzden hasarsızlık indirimi gibi bir şey de yok onun için.

22,40 YTL poliçe tutarına 2,24 YTL indirim yaparki bence değmez, gidin birilerine çarpın
    hahhahaha Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Yarından sonra yatırıyım ben bunu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    bende bısey sorabılır mıyıııımmm
    ocak ayının 10 unda motorumun satısını aldım....ama ruhsatı cıkartamadım...ne kadar ceza öderım sızce.....bide 88 model gs500 ıcın 1 yıllık ne kadar sigorta parası ödeyecem.....bı yardımcı olun yaaaa.....

kurt_kapani_mos , evet ihtiyarın belirttiği gibi hasarsızlık indirimi var. Yani sigortalı olduğun 1 yıl boyunca kimseye zarar vermediysen, ve doğal olarak sigorta şirketi senin adına birilerine hasar ödemesi yapmadıysa poliçen yenilenirken %10 indirim alırsın.

ben bıtene arabaya carpmıstım....tofaşa yandanbı goydum ön tampon düştüü...bek çürükmüş tofaşlarda.....adam sucunu kabul ettı ama....tutanak falan yok yaniii....bide kaskı kafama takacam yere motorun yan tarafına bagladım....arabaların arasından gecerken kaskı hesaba katmadım ve arabaya kaskla carptım ve kactım

plakamı alamdılar cunku araba park halındeydı ve gs500 değil.jawamla carptım....

unuttum demeyı bıde...bı arkadasım yanına gıdıyordum...onu gördum ve yanına yaklasırken önume durdu...benı onunde duracak sandı herhalde....bılmıyokı benım gözumun ondan kara oldugunu
    o kaçmadı bende durmadım.....sonra onuda ön camurlugun oraya oturttum acıcıcık gıttım vedurdum bu sefer yuvarlandı gıttı...belkı polıse sıkayet etmıs olabılır.....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Var...Geciken gün başına gecikme cezası var...Her sene daha doğrusu 2 senedir cezalı yatırıyorum....Şunu söyleyim 3 ay geciktirmiştim 19 milyondu 2 sene önce 33 milyon ödemiştim...

Hatta aynı şeyleri trafik muayenesi içinde koydular ama yürürlüğe girmedi....Sanırım özelleştirmeyi düşünüyorlar muayene istasyonlarını...Beklemedeler...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Hım bu arada noter satışından yaklaşık 25 gün sonra sigortayı yatırdım. Hukuki süresi için 15 gün demişlerdi herhangi bir ceza kesilmedi.

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    "ÖNEMLİ" öncelikle trafik sigortası çok önemli kesinlikle sigortasız dolaşmamanızı tavsiye ediyorum zira bir kaza veya benzeri durumda siz haklı olsanız dahi suçlu durumdasınız çünkü sigortasız trafiğe çıkmak yasak olduğu için. birde sigorta sizin suçlu olduğunuz durumda karşı tarafın hasarını karşılar ki buda 6750.00ytl kadar hastane masrafları vs, poliçe üzerinde belirtilmiştir ve şu an trafikte seyir eden araçların çoğu kaskolu ve en az hasar 2-3 milyardan başlıyor emin olun kasko bu parayı sizden temin edecektir sigortanız yoksa cepten karşılarsınız. bu açıklamam sigorta yapılmasının önemi içindi
    indirimlere gelince sizin her yıl takip eden indirim oranlarınız var bu oran sigorta bedelinin %20 si kadar indirim demektir hasar olmadığı durumlarda geçer sigota süreniz 1 gün dahi geçerse indirim hakkınız ölür 1 ay %10 cezlı devam eden aylar için % 50 ye kadar çıkar sigortanın size sağladığı avantajlardan dolayı kesin yaptırılmasını tavsiye ederim saygılar selamlar .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler