Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

kuralkan %100 türk malı motor yapmaya başlayacak mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    alıntı:kuralkan
    Kanuni , teknoloji üssü olan 50.000 metrekarelik yeni fabrikası hizmete girdi. Bu fabrikada üretim ve arge çalışmaları geliştirilerek yerli kalitenin ön plana çıkarılması hedefleniyor.

Kuralkan Gurubu 1994 yılından bu yana İstanbul Dudullu'daki tesislerinde Kuralkan Gurubu 1994 yılından bu yana İstanbul Dudullu'daki tesislerinde yerli üretim yapıyor. Ancak bu tesislerin bulunduğu alan ve kapasite yetersiz kalmaya başladı. Kuralkan Yönetim Kurulu motosiklet pazarındaki son birkaç yılki gelişmelerden sonra daha büyük ve gelişmiş bir tesisin kurulması kararını 2005 yılı içinde aldı. Böylece Türkiye'de motosiklet sektöründeki en büyük ve yeni teknoloji ile yapılandırılacak üretim tesisinin 2006 yılı içinde faaliyete geçirilmesi planlandı.

Sabiha Gökçen Havaalanı yakınında, 50.000 metrekare arazi üzerine kurulmakta olan fabrika, sektörünün en büyük Türk motosiklet fabrikası olma özelliği taşıyor. Fabrikanın günlük üretim kapasitesi 500 motosiklet düzeyinde olacak ve aynı zamanda 400 kişilik istihdam oluşturabilecek.

Birçok teknolojiyi ve yeniliği bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika bünyesinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj, dökümhaneler, dişli üretim ünitesi ve çok detaylı incelemelerin yapılabileceği bir laboratuar yer alıyor.

25 milyon $'lık bir yatırım bedeline sahip olan fabrika planlandığı gibi Ekim ayında hizmete girdi ve üretim faaliyetleri başladı.Kuralkan Yönetim Kurulu fabrikada yurt içine Kanuni markası ile üretim planlanırken yurt dışı pazarı için görüşmeleri devam eden yabancı markalar için fason üretimi hedefliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    yapsınlar kaliteli %100 Türk malı motor elimdeki çin i satar alırım bi tane ama bunlar fason haber gibi geliyor

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    Çoktan başladılar bile üretime.devlet ithal motorsikletlere sanırım 125 cc ye kadar tahmini 280 $ vergi almaya başladı kanuni TÜRK MALI olduğu için vergiden muaf yerli yatırımcı desteklenmeli diye düşünüyorum çin kazanacağına TÜRKİYE kazansın artık.çin malı motorsiklet fiyatları tavan yaptı artık ucuz motor diye birşey kalmadı. kalitesiz motor kaldı.

işte size kanunini 20. yıl videosu izleyin arkadaşlar sizinde göğsünüz kabarsın.

http://www.youtube.com/watch?v=6p7XL3cYV5s
    www.kalyoncumotor.com

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşın ekledigi videoyu izledim ve videoda gösterdigine göre kanuni dökümde yapıyor...

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı kalyoncumotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoktan başladılar bile üretime.devlet ithal motorsikletlere sanırım 125 cc ye kadar tahmini 280 $ vergi almaya başladı kanuni TÜRK MALI olduğu için vergiden muaf yerli yatırımcı desteklenmeli diye düşünüyorum çin kazanacağına TÜRKİYE kazansın artık.çin malı motorsiklet fiyatları tavan yaptı artık ucuz motor diye birşey kalmadı. kalitesiz motor kaldı.

işte size kanunini 20. yıl videosu izleyin arkadaşlar sizinde göğsünüz kabarsın.

http://www.youtube.com/watch?v=6p7XL3cYV5s
    merak ettiğim yeni diye sunulan bütün motorlar nedense çinli markaların birebir kopyası veya uyumlusu. yani üretim bu mu?
    MZ zamanından beri kanuni nin üretimini yaptığı bir tane düzgün model gösterebilirmisiniz?

rocco modeli aynen mondial 150 hs - rs modeli

Kanuni

Mondial

storm modeli aynen asya 150T 19A modeli

Kanuni

Asya

trex 150 modeli aynen mondial 125 RT

Kanuni

Mondial

breton 125 aynen mondial 125 AGK

Kanuni

Mondial

bunları az çok motorla ilgisi olanlar biliyorlar
    benim görüşüm yerli üreticiler dışarıdan gelen motorlara yerli üretim damgası basmak için bu fabrikaları kuruyorlar
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    duzgun bi internet sitesi yapamayan yaptiramayan adamdan motor alinmaz..
    yada site duzgunse 250 cc motordan 13 beygir(rakam yannis olabilir ama bu civardaydi) cikartan bi motosiklette alinmaz..
    parcalari alsinlar cinden 3 vida birlestirip Turk mali diye koysunlar onumuze
    olmaz ole sey
    ki su anda bile 100 de 100 Turk mali diye satiliyor..
    adam keklio sanki bunlar.
    espresso bunu beğendi.
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    sanırım eleştirirken biraz sert konuşuyorum fakat bu fon çıksın diyen yerli üreticileri samini olmaya davet ediyorum. eğer istediğiniz üretim yapmaksa lüften yapınız. çinden motor getirip yerli üretim diyerek insanların cebinden daha fazla para çıkmasına neden olmayınız.
    eğer ar-ge için daha profesyonel araştırma yapmanız gerekiyorsa hükümetle masaya oturup teknik üniversiteler ile bu yapmayı düşündüğünüz ar-ge için destek isteyiniz.
    eğer yerli üretimin artması için bir düşünceniz varsa bunu açık olarak söyleyiniz. çinden kopya motorları yerli diyerek kimseye satmayınız
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğer Çin işleriyle benzerlik bu kadar fazlayken insan bunlarında aynı işlemden geçtiğine inanıyor.Peki aynı motosikletleri vergi avantajı varken diğerlerinden daha pahalıya satmak niye?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Marka imajı oluşturmakta Kanuni/Kuralkan kadar başarısız bir firma görmek zor. Dekanla görüşleyim, case study oalrak Kanuni'yi incelesin önümüzdeki yıl.

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Pek inandırıcı gelmiyor bana ama. parçalar türkiyede toplanacak büyük ihtimalle sonrada yerili malı diye yutturacaklar. mademki öyle sen yerli malısın neden senin motosikletlerin ile çin motosikletleri arasında model farkı yok..
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Yahu bundan 15 yıl önce de "Biz F 16 Üretiyoruz" diyorlardı, bizim işimiz sadece iki vidayı sıkıp montaj yapmaktı. Türkiye montaj cenneti arkadaşlar. Bu memlekette elektronik-mekanik konularda üretim yapan firma yok. Bütün parçalar dışarıdan geliyor, biz burada onları birleştirip adına Türk Malı diyoruz.

Umarım yaratıcı, özgün tasarımlar geliştirirler de bir farkları olduğunu ortaya koyarlar. Ama baksanıza adamların asıl hedefi yurtdışına fason üretim yapmak.
    ...Sergerdan...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resimlerden gelen parçaların montajlandığı görüntüsü çıkıyor aslında kanuni2nin aslında montaj hattı olup olmadığının göstergesi 250 cc ve daha yüksek model üretip üretmiyeceğinden geçiyor malum çinliler 250cc üstü motosiklet üretmiyorlar

Motosikleti
    neden kanuni markasının bu kadar üzerine gidiliyor; çünkü motor üretimi yapacak tesisi var ve bu alt yapıya rağmen diğer çin mallarından pen farklı olmayan modeller çıkıyor. insanlar da doğal olarak merak ediyor madem bunlar yerli üretim nasıl oluyor da diğer çin mallarından daha farklı olan modeller oluyor? mutlaka bir açıklaması vardır. sorun sadece kanuni markası değil aynı şey diğer yerli üretim yapan firmalar içinde geçerli.
    ben istiyorum ki Türkiye de yerli kaynaklar ile motor üretilebilsin. bu kadar teknik eleman ve fabrikalar varken bu imkanların sadece montajlanma için kullanılması boşa verilmiş emektir. montaj teknolojisinden çıkmak için hükümetin gereken düzenlemeyi yapmasını bekliyoruz. katma değerleri ekonomik ürünlerin üretilmesine yardımcı olunmalı. üretici şirketlerin gerçekten teknoloji üretmeleri için gerken düzenlemeyi yapmanın hükümetlerin görevi olduğunu düşünüyorum.
    bunlar üretici firmalara ürün sağlayan küçük şirketlerden teknik üniversitelerin laboratuarlarına kadar bütün imkanların kullanılması gerekir. eğer finansman sorun deniyorsa ithal motorlar için alınan fonun gerçekten bu işi yapacak şirketlere uzun vadeli kredi olarak kullandırılması olabilir.
    aynı zamanda ürün üzerinde yerli katkının en az %50 olacağı motorlar için fon payının düşürülmesi gerekir. bütün parçalar gelsin dışarıdan burda marka basılsın motorlara lüften fon dışı işlem yapılmasın.

aşağıdaki motorlar arasındaki 7 farkı bulabilirmisiniz?

Kanuni Clasic 125

Mondial 125 KV

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ya arkadaşlar parçalar cinden gelip tr de toplansa ne fark edecek ki yine çin parmagı olduktan sonra işin içinde. Tr de yapılıyo demekle yapılmaz. yada oyle stickerlar bastırıp işte yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı demekle olmaz...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    arkadaşlar %100 yerli yapmak belki zaman alır önemli olan modern bi fabrikanın kurulmuş olması fabrika açılalı daha bir kaç ay oldu ayrıca motorlar çinden gelip istanbulda montajlanmıyor. dökümü dişlileri boyası plastik aksamı Türkiyede imal ediyor.yurt dışından italyadan taiwandan ve çinden gelebilir lütfen karamsar olmayalım üreticimize destek çıkalım yanında olalım ki ilerde bize daha büyük başarılar göstersinler.toplu iğne bile yapamayan Türkiye bugün neler yapıyor. isteklerimizi dileklerimizi ve şikayetlerimizi KANUNİ'ye bildirelim.
    www.kalyoncumotor.com

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Arkadaslar lutfen kanuni alan arkadaslar alınmasın ama bence kanuni almak biraz sacmalıga gırıyo neden dersenız motorlar resmen cın malı hıkaye kalıtelı yok turk malı bılmem ne bunu modellerınden de anlayabılıyorsunuz hee ılla kanunıye gıtsın benım param dıyorsanız gıdın aynı modele en az 700 - 800 belkıde daha fazla verın... Bence kanunı son yıılarda ıyıce rezıl ettı kendını onceden tarz modeller yapıyodu bobcat ne bılım deer152 falan ama ısmdı cın mallarının kopyası benım motorunda aynısını yaptılar haval fıltresı arkada bı ıbre bıde boya farkı var ama sonuc ne aynı ururn fıyat farkı ne nerdeyse 1000 ytl ye yakın ayıp ayıp...Ama testlerden gecırdıklerı ve kalıte kontrol ettıklerıde bı gercek ama bu fıyat farkı bu kadar olamaz
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Kuralkan Gurubu 1994 yılından bu yana İstanbul Dudullu'daki tesislerinde Kuralkan Gurubu 1994 yılından bu yana İstanbul Dudullu'daki tesislerinde yerli üretim yapıyor. Ancak bu tesislerin bulunduğu alan ve kapasite yetersiz kalmaya başladı. Kuralkan Yönetim Kurulu motosiklet pazarındaki son birkaç yılki gelişmelerden sonra daha büyük ve gelişmiş bir tesisin kurulması kararını 2005 yılı içinde aldı. Böylece Türkiye'de motosiklet sektöründeki en büyük ve yeni teknoloji ile yapılandırılacak üretim tesisinin 2006 yılı içinde faaliyete geçirilmesi planlandı.
    kanuni yıllardır motosiklet sektörünün içinde ve yılladır montaj yapmakta.
    çinden gelen parçaları daha iyisini yapabilecek olan şirketlerimiz yokmu?
    bu yapılan motorlar içinde yerli katkı ne kadardır?
    bu kadar zamandır üretim yapan bir şirket bir tasarımcı çalıştırıp kendine özgü motor üretemez mi? tasarım yarışması açılması güzel bir şey fakat bu zamana kadar kendine özgü bir modelin çıkmaması nedeni ile eleştiri alıyor.
    bu kadar eleştiri almasının altında yatan tek şey yerli üretim deniyorsa en az %75 yerli katkı olmasıdır. çinli kuzenlerinden hiç bir farkı olmayan motorlara insanlar fazla para vermek istemiyorlar.
    aynı zamanda kanuni bütün parçaları kendisi üretmek yerine KOBİ şirketler ile talep toplama ile üretim yaptırmış olsa şimdi piyasada olan çin mamulü motorlardan kat ve kat kaliteli motorlara biniyor olacaktık.
    kanuni en çok 200 Racer modeli ile tepki gördü. 150 cc bir scooter motor kadar gücü olan modeli yarış diyerek insanların önüne sunulması ile tepki aldı.
    tek diyeceğim eğer motor alacak olursam kanuni markası % 100 yerli bir model üretirse listemde olacak. çinli kuzenleri ile her bir vidası aynı olan bir motora para vermeyi düşünmüyorum.
    aslını inkar etmeyen çinli alırım hiç değilse ne olduğunu bildiğim bir şey olmuş olur

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    arkadaşlar kanuni ve kuralkanı bir köşeye koyuyorum.

herkesin hayali değil mi %100 yerli malı türk motorunun dünya piyasasında yer alıp övgü ile basedilmesi....
    bir çoğumuz discovery de izliyoruz hurdalardan 0km motor çıkaranları...
    her türlü hammaddeye sahip bir ülkenin ve işgücünün bulunduğu ülkemizde neyimiz eksik diye kendi kendimize sormalıyız....aslında hiçbirşey eksik değil...bir çok tasarımcımız,yurtdışında bulunan mühendislerimiz,dökğmhanelerimiz en önemlisi özveri ile çalışacak iş bekleyen milyonmlarımız,sokakta işsiz doaşan mühendislerimiz ve ara işgücünü yüksek kalitede sağlayacak meslek lisesi mezunu teknisyenlerimizden oluşan koca bir ordumuz var...
    bunları bir araya getirip helva yapacak adam var mı???bence var...ama vergiler,vizyon eksikliği,yatırım yapılacak piyasa şartlarının buügne kadar oluşmaması bazı küçük engeller....

saygılar....
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    sahinbirinci kardeşime tamamen katılıyorum...

artık dünyada bi servis ağı olan ,yedek parçası türkiyede üretilen ,dizayn tasarım patenti bizde olan, taklit edilen olmak istiyoruz artık...

kanuni'ye gelince bizim karakaşımıza karagözümüze yapmıyorlar o yatırımı fason (adı üzerinde) üretim yapacaklar...geçelim bunları

düşünün ki aynı model tıpatıp bi motosikleti başka bi çinli markadan 1000 ytl(ortalama) daha pahalıya sırf üzerinde kanuni yazdığı için ödemek zorundasınız...
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı ZEALSUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hani kanuni yerli malıydı, hani konyada üretiliyordu.peki yerli üretim yaptığı halde niye fiyatlar fondan etkilendi.

ne oldu ramzeye yerli üretimdi. bunların tekeli kalktığı için zor durumdalar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler