Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arka plaka iptali !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin arka çamurluğunu şekildeki gibi kestirmek için sanayi'ye gittiğimde usta trafikden sorun yaratırlar yüklü ceza yersin yada motorunu bağlayabilirler dedi bu konuda bilgisi olan varmı acaba

nedeni ise plaka aydınlatmasının kullanılamayacak olması imiş!

şekildeki gibi yapacağım ayrıca bu arkadaş ankarada bu olayı gerçekleştirmiş bildiğim ankarada sadece mtc'lere bu modifikasyonu yapan bir yer var demekki ceza olmadığı sonucu çıkıyor ama bilgisi olan aydınlatırsa iyi olacak

trafiğe gidip soracağım tam fikir birliği olmazsa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bildiğim kadarıyla yasak...Zaten mantıklı düşünürsek soldan okunmuyor plaka...Kabul edeceklerini sanmıyorum....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    bende yaptırmanı tavsıye etmem abıcım....

adamlar senın plakayı oraya göydunu nerden bılsınler....camurluk ustune alsık oldukları ıcın oraya bakmazlar ve yakalandın anda ceza ustune ceza....

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    ben sürekli görüyorum bitane honda var bizim orda onunki yanda ve hiç sorun yaşamadı bugüne kadar ama bu yaşamayacağı anlamına gelmez geçengün 0 alımış dha km si 30 bile diil bir gsxr6 çevirmişti polis plaka yok die oda daha yeni çıktı takamadık die konuşuyodu polisle plaka allahtan üzerlerindeymiş ceza yemeden kurtuldular...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı trasher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sürekli görüyorum bitane honda var bizim orda onunki yanda ve hiç sorun yaşamadı bugüne kadar ama bu yaşamayacağı anlamına gelmez geçengün 0 alımış dha km si 30 bile diil bir gsxr6 çevirmişti polis plaka yok die oda daha yeni çıktı takamadık die konuşuyodu polisle plaka allahtan üzerlerindeymiş ceza yemeden kurtuldular...
    Bazan o motorlarda çamurluğun içine koyuyorlar...Onlara da ceza kesiyorlar...

Bugün trafik polisi olan arkadaşımla konuştum yana takılmasında birmahsur yok fakat mecbur olan şey aydınlatmanın olduğunu söyledi yani aydınlatma aparatlarınıda yan tarafa alıp plakanın karanlıkda görünmesini sağlarsak herhangibi bir proglem yaratmacagını belirtti

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yaptırmanı tavsıye etmem abıcım....
    plakanı göremezler ve pesınden plakası yok dıye bır suru ceza gönderırler.....

adamlar senın plakayı oraya göydun unerden bılsınler....camurluk ustune alsık oldukları ıcın oraya bakmazlar ve ceza ustune cezaaa

plakayı göremediğine göre arkadan nasıl ceza geliyor

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasak fakat yaptıran çok... Burada (Istanbul) millet plaka takmıyor sen ne dyorsun... Küçük motorlar hariç 10 motordan 5'inde ya plaka yok ya da kırık...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Forumdan Uzaklaştırıldı İRON HORSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc super l.
    ben yaptırmanı tafsiye etmem manyak bir polse çatarsan seni affetmez yani biz bu forumda herkesle paylaştığımız ve hepimizin ortak noktası motorcuları trafikte nasıl tanıtırız kendimizi nasıl kabul ettiririz nasıl örnek oluruz yani bence bilinçli birer motorcu olmak plakasız falan trafikte yanlış bir durum bir dost tafsiyesi kafandakileri yapmak istiyorsan bunu motorcuların trafik etiğine uygun yap SAYGILAR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakayı göremediğine göre arkadan nasıl ceza geliyor
    bu işin bide telsizle ilerdekilere haber vermesıni var....caktırma yahuuu

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün trafik polisi olan arkadaşımla konuştum yana takılmasında birmahsur yok fakat mecbur olan şey aydınlatmanın olduğunu söyledi yani aydınlatma aparatlarınıda yan tarafa alıp plakanın karanlıkda görünmesini sağlarsak herhangibi bir proglem yaratmacagını belirtti

Bir tanesi öyle der ötekileri başka...İşine geldiği gibi algılarlar haberin olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cezası var , yakalandığında bişey olmayadabilir ama o riske değermi tartışılır

zonex2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelık 150 cross
    bence yaptırırsan guzel olur aydınlatma sorun olabılır yanlızca burdakı motorların kacının pılakasında aydınlatma varkı
    [COLOR="Red"][I]CROSS ÖZGÜRLÜĞÜN FARKLI BİR ANLATIMI GUZEL BİR YAŞAM TARZI VE ENGEL TANIMAZLIKTIR[/I][/COLOR].
    OH BECOME RICH FOR SAKE DIE

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bozma orjinal motorunu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı zonex2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yaptırırsan guzel olur aydınlatma sorun olabılır yanlızca burdakı motorların kacının pılakasında aydınlatma varkı
    Aslında öyle emre salonda spor yapanlardan birisi trafik polisi onunla konuştum ışıklandırmanı takarsan sorun olmaz kontrol bile etseler ışık yanınca ceza yazamazlar dedi

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bozma orjinal motorunu...
    Sen bunu dedin ya sana inat bozacam motorun orjinalini

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    valla ilk günden beri plakamın aydınlatması yok-olsa bile kırıklardan dolayı okunması bir hayli zor. birçokçevirmeye girdim sorun etmediler. ama edebilirlerde.. belli olmaz
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    ben genellikle race motorlarda plakayı koltuğun altına koyduklarını gördüm. yasaksa bunlar da yasak ama istanbulda bunlarla pek uğraşacaklarını sanmıyorum. bilmem doğru mu düşünüyorum. Bu arada hiç hoş durmuyorlar, aksine çok çirkinler.

Yunus_Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 200 GY-2
    onu bunu boşver motor yakısıklı duruyo ama (tabi bu benim şahsi kanaatim)
    [CENTER]aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna[/CENTER]:queen:

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoca kac motosiklette plaka aydınlatması var, kaç 4 tekerde plaka aydınlatması çalışıyor. Geç onları Hocam.
    Yan tarafa takmada sorun yoksa, arıza cıkarmayacaklarsa (ki bende gördüm yanda plaka olan motosiklet birde bi cok racing de camurlugun altına monte ediyorlar plakayı, eğik duruyo resmen), yaptırmakta istiyorsan hic kasma yaptır hoca. Zevk senin makina senin? Rahat ol yani, kopta geL.

Hocam fotoda bişi dikkatimi çekti ? Yanılıyor da olabilirim, göz yanılması gibi bişi belkide? Gidonu uzatmışlarmı makinanın american chopper hesabı ?
    Comfirmation Bias

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    valla hocam icinden nasil geliyorsa bence oyle yap, asıl ruhsatsız ve calıntı motorlarla ugrassınlar, bi de yana takıyosun yani, en azından benim gibi yapmamıssın... bak benim plaka nerde...

cevirmelere denk geliyorum, geceyse dialog kısa:
    polis: alkol var mı?
    uglychild: yok abi
    p: ehliyet ruhsat
    ugly: buyrun
    p: kazasiz belasiz iyi yolculuklar
    u: sagol abi..
    kaskı bile cıkarmadan devam ediyorum...

genelde gunduzleri muhabbet uzuyor...

p: ehliyetin var mı senin...
    u: olmaz mı e+a2 hemde
    p: plakasi nerde bunun?
    u: altta abi
    p: goremedim
    u: amotisor patlak da ondan
    p: niye buraya taktın ki, yeri yok mu bunun...
    u: genelde dagda bayırda biniyom, hoplayıp zıplarken lastige surtuyo tehlikeli oluyor diye buraya taktık abi...
    p: hmmm... iyi fikir... zaten belli kıyafetlerinden.. yarışıyon mu sen? piyasasi ne bunlarin diye soru basliyo ve uzayip gidiyor...
    bu dialogu yasadigimizda mt den bi ablamizda yanimizdaydi hatta koptuk gulmekten...

bi kac kere de cafeden beni cagirtti yunuslar, plakası nerde diye ama sonradan anladim canları sıkılmıs muhabbet icin cagirmıslar, biriki motorcu muhabbeti sonra yine devam...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)