Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

HONDA'ya Dil Uzatmadan Önce 2 Kere Düşünelim.. CBF 150 ye Atılan Çamur Politikası...

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki motoru kıyaslayıp da "bu diğerine göre daha güçlü" diyenlere gülüyorum. Arkadaşlar iki motor arasında ne güç ne de kalite olarak pek bir fark yok. 1 hp gibi farktan bahsediyorsunuz ki bu çok komik. Honda'nın CBF150'yi kalan parçalardan yaptığına dair iddiada bulunanlara yeterli cevabı verdim sanıyorum. Onun dışında kim ne derse desin kıyaslama yaptığınız motorlar arasında çok büyük farklar yok, nerdeyse ikisi de aynı motor.

@Gültekin

Arkadaşım, yukarıda yazdıklarımı okumanı öneriyorum.

YBR 125 Teknik Bilgiler
    CBF150 Teknik Bilgiler

Yamaha ve Honda'nın sitelerindeki teknik değerlere bakarsan YBR125'in 10hp, CBF150'nin 11.28 hp olduğunu göreceksin. YBR daha güçlü olsa ne fark edecek ki? Ben YBR125 ile CBF150 kullanan birini geçerim, daha iyi sürerim diyorsan gel bunu herkes önünde ispatlayalım. Sana aradaki 1 hp lik beygir gücü yerine başka şeylerin önemli olduğunu göstereyim.

Zaten espri de orda....125 den 10 beygir 150 den 11 beygir alırsan bence ybr daha üstün ....Hem hafif hemde atak....

Kullanıcı faktörleri çok önemli tabiiki...Ama standart biniciler açısından değerlendirmek lazım....

Neyse ama gözle görülür elle tutulur şeyler değil....İnsan kendi motorunu harley zannedermiş....Konunun özü de o zaten...Adam aldı cbf sini sanki bana harley aldı...

Allahtan harley almamış....Düşünemiyom bile....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arada 1hp biraz daha modern okadar olacakki satilsin nede olsa rakip(cbf150) ybr a karşi.. geçenlerde mete abimiz cbf topicinde ybr in amortisrleri yok mobilete benziyor vs. okadar diyor ama cbf e 5-10$ lik devir saati koymamişlar
    ilgili link
    http://www.motosiklet.net/forum/542675-post923.html

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    honda ve yamahanın teknik özelliklerini kendi kurumsal sitelerinden yan yana olacak şekilde ekledim. umarım karşılaştırmada etkili olur.

yamaha alt devirde maksimum gücü çıkarırken honda alt devirde maksimum torka ulaşıyor. iki motor bence bir diğerine yeterince üstünlük sağlamış değil. honda bir adım daha ileri gibi yeni teknoloji kullanması nedeni ile. motorun ömrü konusunda honda daha iyi görünüyor. sıkıştırm oranının daha düşük olması ve vites değiştirme için daha alt devirleri kullanması ile. devir saatinin olmaması çok iyi bir durum gibi görünmüyor. özellikle yeni başlayan kişilerin bu motoru tercihlerinde ilk sırayı aldığını ve vites geçişlerinde daha az motoru yormalarını sağlamak için devir göstergesi bence gerekli bir aksesuar. yamaha YBR 125 kapsamlı bir değişikliğe gitmediği sürece honda CBF 150 karşısında avantajını kaybedecek gibi görünüyor.
    iki motor konusunda düşüncem bunlar.
    gerek hükümetin gerekse motor üretici ve satıcılarının karşılıklı olarak bir masaya oturup mantıklı bir karar almadıkları sürece fiyat artışı konusunda her iki taraf karşılıklı olarak bir diğerini suçlayacaktır.
    yerli üretici olduğunu iddia eden ve fabrikalar açan üreticilerin bilgilerini de koymak isterdim fakat üreticilerimiz modelleri konusunda pek fazla bilgili olmadıkları ya da bu bilgileri vermeye değer görmedikleri için web sayfalarında yayınlamadıkları için benzeri modeller listeye eklememiştir. daha bilgili olan arkadaşlar daha ayrıntılı açıklamalı tablo hazırlayabilirler.
    sonuç olarak alınmışla yapılmışın kötüsü olmaz.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah
    HONDAYA UZANAN ELLER KIRILSIN
    GAME OVER

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi Honda yaparsa böyle kalite yapar işte...cbr 125 hariç herşeyini beğenirim...vitesler yağ gibi kayıyor hocam be...ilk motorda 1-2 geçişleri genelde tak tuk olur...yahu ilk 5 km de3 bile vitesde tekleme olmadı...yani abartmış gibi olmayım transalp yavrusu bizim cbf150...abi olduğu yerde 2 kere devirdim be...granajda ufak çatlak var...sadece o...yani mondıyle saydıığın markalarla bile yanyana anılmaz...
    Yine CBR125'e laf attı yaaa mete abi vuracam seni bak valla vuracam Hem bu arada CBR 125'in lastiği senin motorinkinden daha kalın nabeeeerrrr CBF150 kim ne derse desin güzel motor. Hondadan şaşmam Ben sevdim CBF'yi
    Okan ACAR

Arkadaşlar ben anlamam..Motor üzerine 10 günlük SYM HD200 den başkasını tanımam..Tartışmayı bitirelim

Coşkun, Mersin

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki motoru kıyaslayıp da "bu diğerine göre daha güçlü" diyenlere gülüyorum. Arkadaşlar iki motor arasında ne güç ne de kalite olarak pek bir fark yok. 1 hp gibi farktan bahsediyorsunuz ki bu çok komik. Honda'nın CBF150'yi kalan parçalardan yaptığına dair iddiada bulunanlara yeterli cevabı verdim sanıyorum. Onun dışında kim ne derse desin kıyaslama yaptığınız motorlar arasında çok büyük farklar yok, nerdeyse ikisi de aynı motor.

@Gültekin

Arkadaşım, yukarıda yazdıklarımı okumanı öneriyorum.

YBR 125 Teknik Bilgiler
    CBF150 Teknik Bilgiler

Yamaha ve Honda'nın sitelerindeki teknik değerlere bakarsan YBR125'in 10hp, CBF150'nin 11.28 hp olduğunu göreceksin. YBR daha güçlü olsa ne fark edecek ki? Ben YBR125 ile CBF150 kullanan birini geçerim, daha iyi sürerim diyorsan gel bunu herkes önünde ispatlayalım. Sana aradaki 1 hp lik beygir gücü yerine başka şeylerin önemli olduğunu göstereyim.
    Eyvah eyvah Mehmet abi yine kızmış Varmı yarışacak hodri meydan Mehmet abi Bursaya geleceğinin sözünü aldım senden. Bari CBR125'le gelde bi yarışalım. Bu aralar çok kaşınıyorum
    Okan ACAR

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Anlaşıldı....Kuyuya taşı attı çekildi kenara....Adam zevk alıyor dalaşmaktan....

Bak sana napacam kanka.....Cıbıf tarihin gelmiş geçmiş en kral motoru .....Hazır sen de almışken yarın bende alayım 1 tane......

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    gelir şimdi
    mete_han Aktif (Online)
    Son Aktivitesi: Bugün 23:36 PM
    Konu Okuyor Honda CBF150 @ 23:36 PM
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yollar biter bu topic bitmez.. Bolu tuneli kapanir bu topic kapanmaz.. Buzullar erir bu topic daha da sulanir
    mete_han abicim, $imdiden soyle motorunu degistirecegin zaman hangi marka modelle deistirecegini.. Kampanya baslatalim bugunden tezi yok.. mete_han abimizin gelecekteki motoru die
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    lo kankalar misafir vardı...cevaplar yarın verilecektir...valla şimdi öylesine bişeyler yazmak istemiyorum...yarın konsantre olup yazayım...6 da ben kalkcam siz değil... çoğunuz öğrencisiniz...tuzunuz kuru...Mete Handro abiniz öpsün sizi emi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lo kankalar misafir vardı...cevaplar yarın verilecektir...valla şimdi öylesine bişeyler yazmak istemiyorum...yarın konsantre olup yazayım...6 da ben kalkcam siz değil... çoğunuz öğrencisiniz...tuzunuz kuru...Mete Handro abiniz öpsün sizi emi...
    Meteciğim boş ver bahaneyi,bende İzmirdeyim şu an 4 saat direksiyon salladım gün yorgunluğunun üzerine ama senin gibi yan çizmiyorum.
    Bu gecede uyumayıver nasıl olsa bedenimiz kabirde yeterince yatacak,uyumayamı geldik sanki şu dünyaya.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yollar biter bu topic bitmez.. Bolu tuneli kapanir bu topic kapanmaz.. Buzullar erir bu topic daha da sulanir
    mete_han abicim, $imdiden soyle motorunu degistirecegin zaman hangi marka modelle deistirecegini.. Kampanya baslatalim bugunden tezi yok.. mete_han abimizin gelecekteki motoru die

Ahanda buraya yazıyorum....Para bulursa ybr250 alır ama bulamassa cbf yi satıp üste 5000 ytl koyar cbf500 ya da gs 500 alır....Buraya kazıyorum......

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada geçen mesajların birinde Honda servislerinde piyasanın 2 katı yağ parası alınıyor iddasına karşı 15 ytl yağ parası alındığını söylemiştim , yalan söylemişim , bugün faturama baktım 10 ytl'ymiş
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GorkeM
    Bu arada geçen mesajların birinde Honda servislerinde piyasanın 2 katı yağ parası alınıyor iddasına karşı 15 ytl yağ parası alındığını söylemiştim , yalan söylemişim , bugün faturama baktım 10 ytl'ymiş
    Vayyy şerefsiz Honda servisiiiiiii... Utanmasa bedava verecek demek ki hahahahhahaahaaa
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam yag ucreti nerdeyse bedava orasını anladık ama ya yedek parça

örnegin cbf 250 nin 3-5 yedek parçasının fiyatını verebilcek olan var mı

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    10 yıl parça bulundurma mecburiyeti var, niye kafanızı yoruyorsunuz ki?

Bunlar satış politikasıdır, ona kalacak olursanız nx4 falcon da satış listesinden kalktı, xlr650 de kalktı, bu o motosikletlerin parçasının olmadığı gelmeyeceği, çin malı vs olduğu anlamına mı gelir? Bunlar satış politikasıdır, pazar payını artırma çabalarıdır. cg125 gibi bir sürü ürün var piyasada neden şartlarını zorlasın ki, cg125 i pazarlayacağı başka ülke mi yok? Arz talep meselesi. Yamaha da 2007 de ybr250 yi piyasaya sürdü, demekki talep var ki böyle bir üretime geçildi. Yarınlarda ybr125 ler yerine 150 veya 175 cc görürseniz şaşmayın.

Metehan, bir çok motosiklet hakkında bir çok insan yorum yapar, biri der ki benim motorun amortisör bağlantısı koptu, jantı yamuldu, ama demez ki ben o motosiklet e 5 kişi binip üzerinde tepindim diye. Boşver kardeşim bunları...
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    sık dişini az kaldı
    iyide bu formda hep aynı şey yapılıyo arkadaşlar
    bi motor ilgi gördümü hemen insanların hevesi kırılıyor

zaten dikkat ettim kullananlardan herhangi bi yorum yok sadece kullanmayıpta
    görenlerin görüşü siz istediğinizi diyin

hondanın tek politikası yeni bir motosiklet çağı açıldı amaç burda kullanımı ve

sürümü artırmak
    yani bugün 100-150 cc arası kullanıcılar yarın cc miktarını artırıp daha güçlü motosiklet sınıfına atlayacaklar o zaman bunuda cbf 150 ile yapmaya çalışacak tabiki admların reklama ihtiyacı bile yok çün en iyi reklamı bizler yapıyoruz

biraz yazmadan düşünün herkesin 10 bin ytl parası yok çinli motorlara bile bu kadar yüklenilmemiştir sizleri insafa davet ediyorum

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dishy de cbr cı oldu zaten
    Hadi ordan biri duyar ciddi sanar Görk yapma
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı chocolateman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan, bir çok motosiklet hakkında bir çok insan yorum yapar, biri der ki benim motorun amortisör bağlantısı koptu, jantı yamuldu, ama demez ki ben o motosiklet e 5 kişi binip üzerinde tepindim diye. Boşver kardeşim bunları...

dostum bu topiğin amacı bir kişiyi hedef alıp tayfaya yem yapmaktır...herkesin motoru kendine kaplan biliyosun...

target by Alper_Tunga...nickli üye...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahanda buraya yazıyorum....Para bulursa ybr250 alır ama bulamassa cbf yi satıp üste 5000 ytl koyar cbf500 ya da gs 500 alır....Buraya kazıyorum......
    Alp sen benim kitabımı yazarsın be...+1...

Alıntı lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka birdahaki motorum tahminen cbf 500 veya...maxi scooter...

Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine CBR125'e laf attı yaaa mete abi vuracam seni bak valla vuracam Hem bu arada CBR 125'in lastiği senin motorinkinden daha kalın nabeeeerrrr CBF150 kim ne derse desin güzel motor. Hondadan şaşmam Ben sevdim CBF'yi
    cıbır hakkındaki düşüncelerim değişmedi be dostum...Dünya savaşındaki gibi aynı saftayız sadece...müttefik olduk...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)