Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

!!! egzoslarımıza dikkat !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    burak..01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 150 chopper, bmw R69 & hero honda
    arkadaşlar biliyorsunuz ki dünyamızı tehdit eden en büyük tehlike olan küresel ısınma inceden inceden kendini hissettirmeye başladı.

bir haber kanalında profesörlerin katıldığı bir programı izledim ve şok oldum...hepimiz biliyoruz ki küresel ısınmaya neden olan kirleticilerin büyük bir kısmını egzos emisyonları oluşturuyor.biz motosiklet ailesi olarak bu işe el atmalıyız.

biz ne gibi tedbirler alabiliriz;;

1.motosikletlerimizin egzoslarını kestirmeyelim.
    2.egzostaki susturucularımızı çıkarmayalım.
    3.katalitik konvertörlerimizi kontrol edelim ve bakımlarını ihmal etmiyelim.
    4.eğer motorunuz karbüratörlüyse hava yakıt oranının düzgün olduğundan emin olun.
    5.sübap ayarlarını kontrol ettirin...

arkadaşlar bu dünya bizim.benim kirlettiğim havadan ne olur demeyin.iyi bir gelecek ve temiz bir dünya için bunlara dikkat edelim.

analayışınız için teşekkürler arkadaşlar ...
    :bounce:[B][I][COLOR="Navy"]Sür ya da öl ...[/COLOR][/I][/B]:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmet_cebesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 -yamaha ybr 125
    Alıntı burak..01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar biliyorsunuz ki dünyamızı tehdit eden en büyük tehlike olan küresel ısınma inceden inceden kendini hissettirmeye başladı.

bir haber kanalında profesörlerin katıldığı bir programı izledim ve şok oldum...hepimiz biliyoruz ki küresel ısınmaya neden olan kirleticilerin büyük bir kısmını egzos emisyonları oluşturuyor.biz motosiklet ailesi olarak bu işe el atmalıyız.

biz ne gibi tedbirler alabiliriz;;

1.motosikletlerimizin egzoslarını kestirmeyelim.
    2.egzostaki susturucularımızı çıkarmayalım.
    3.katalitik konvertörlerimizi kontrol edelim ve bakımlarını ihmal etmiyelim.
    4.eğer motorunuz karbüratörlüyse hava yakıt oranının düzgün olduğundan emin olun.
    5.sübap ayarlarını kontrol ettirin...

arkadaşlar bu dünya bizim.benim kirlettiğim havadan ne olur demeyin.iyi bir gelecek ve temiz bir dünya için bunlara dikkat edelim.

analayışınız için teşekkürler arkadaşlar ...
    esas biz sana tesekkür etmeliyiz.bu kadar ince konuyu düşündüğün için. COK TESEKKÜRLER
    motorcuda geri vitess olmaz daima ileri

haklısınzı abi.biz be bizden sonraki herkes için önemli.
    Sonuçta biizm dünyamız

Kardeşim gözlerinden öperim, böyle bir konuyu ben direkt Küresel Isınmaya Dikkat başlığıyla açacaktım, belki yine de açarım. Ama duyarlılığından dolayı seni tebrik ediyorum. Hepimizin ÇOK ama ÇOK önemsememiz gereken bir konu ve inceden değil artık fazlasıyla kendini hissettiriyor. Herkesin artık uykusundan uyanması ve topraklarımıza ve dünyaya sahip çıkması gerekiyor. Motosikletlerin egzoslarını kestirmemek de bir şeydir, otomobil yerine şehiriçinde motosiklet kullanmak da. Hatta çok yakın mesafeler için yürümeyi veya bisikleti tercih etmek de.
    Suyu gereksiz kullanmamak da bir çaredir, elektrik ampullerimizi ekonomik(enerji tassurflu beyaz ampuller) ile değiştirmek de. Bu küçük gibi görünen önlemleri herkes yerine getirirse en azından bir frenleme yapılabilir küresel ısınma ve çevre kirliliğine. Salma sulama yerine damlama sulamaya çiftçiyi köylüyü teşvik etmek de bir çaredir, arabamızı çeşme suyuyla yıkamamak da.
    BU ÜLKE VE DÜNYA İÇİN HEPİMİZE DÜŞEN GÖREV VARDIR. BU HEM İNSANİ HEM DİNİ BİR GÖREVDİR!
    Ve kaybedecek vaktimiz yok.
    Bu dünyayı dedelerimizden miras almadık çocuklarımıza bırakmak için emanet aldık sadece, bunu unutmayın!!!
    Duyarlı olalım ve bu tip konu başlıklarını güncelleyelim!

Beyler çok güzel demişsiniz de, bu konu sadece topic olarak kalmasa anasayfaya belirli aralıklarla bir reklam gibi. Sürekli yenilenen sloganlarla koyulup, küresel ısınma için bir motosiklet kullanıcısı olarak neler yapabileceğimiz, nelere dikkat edebileceğimiz, yazılsa daha akılda kalıcı ve dah etkili olmaz mı? Hepinize şimdiden doğaya karşı göstereceğiniz duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyor ve dikkat edelim beyler diyorum... Burak..01 ayrıca böyle bir konuya değindiğin için sana da ayrıca teşekkürler ve bu konuda bir şeyler yapmış veya yapacak olan herkese...

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bizim egzozlarımız hava kirliliğinin ve küresel ısınmanın sadece çok ufak bir boyutunu kaplıyor.

Lütfen şu başlığı okuyunuz:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kyoto_Protokol%C3%BC

Bush inadından vazgeçmiyor 07.11.2006 Ntvmsnbc

ABD’nin BM Çevre Konferası’na katılan delegeleri, Bush hükümetinin tartışmalara yol açan küresel ısınma politikalarında değişiklik yapmayacağını belirtti.

NAİROBİ - Birleşmiş Milletler’in Kenya’nın başkenti Nairobi’de düzenlediği 100’den fazla ülke temsilcilerinin katıldığı küresel ısınma konferansında, ABD’nin çevre politikalarında değişiklik sinyali bekleyenler yanıldı. Zira, ABD temsilcisi Harlan Watson, Bush’un sözcüsü olarak, çevre politikalarını savundu ve yakın gelecekte hiçbir değişiklik olmayacağının garantisini verdi.

ABD aslında çevre politikaları konusunda ikiye ayrılmış durumda. Ülkedeki sağ eğilimleri birleştiren Cumhuriyetçi Parti küresel ısınma sebebi sera gazlarının azaltılmasını istemezken, daha çok merkez sol eğilimleri temsil eden Demokratlar ise çevre politikalarının değiştirilmesi ve sera gazlarının azaltılmasını savunuyor.

GORE ÇALIŞTI, BUSH BOZDU

Dünyadaki sera gazının yüzde 21’ini ABD tek başına üretiyor. Bush hükümeti iktidara gelir gelmez, önceki dönemin Başkan Yardımcısı Al Gore’un imza attığı Kyoto’dan çekilmişti. Bush, küresel ısınmanın bilimsel olarak tartışmalı olduğunu savunuyor ve Kyoto’ya imza atmıyor. Bush 2008 yılında başkanlık makamını bırakacak. Birçok çevreci 2008 seçimlerinde Demokrat bir adayın seçilmesini umuyor.

ABD: Para veriyorum ya! 30.11.2005 Radikal

İklim konferansı, sera gazı üretimini azaltmayan ABD'ye eleştiriyle başladı. ABD yanıtı: Kyoto'yu imzalamasak da araştırmalara para veriyoruz

RADİKAL - MONTREAL - BM'nin geleneksel İklim Değişikliği Konferansı (UNFCCC), Kanada'nın Montreal kentinde ABD'ye yöneltilen eleştirilerle başladı. Toplantı, küresel ısınmaya bağlı iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Kyoto Protokolü'nün 16 Şubat 2005 tarihinde yürürlüğe girmesinden bu yana yapılan ilk büyük konferans niteliğinde. 157 ülkenin katıldığı konferansın ana konusu atmosferi tehdit eden sera gazlarının azaltılması.
    Kyoto Protokolü'nde yer alan sınırlamaların sona ereceği 2012'den sonra ne yapılacağı da bu toplantıdaki tartışmaların odağında. Kyoto Protokolü'ne göre, taraf ülkeler 2008-2012 yıllarında sera gazı emisyonlarını 1990 seviyelerinin yüzde 5.6 altına indirmek zorunda.
    Konferansın başında katılımcılar ABD'nin siyasetini eleştirmeye başladı. Çünkü, ABD dünya yıllık sera gazı üretiminin yüzde 25'inden sorumlu olmasına karşın Kyoto Protokolü'nü imzalamaya yanaşmıyor. Ayrıca ABD, Kyoto'nun ötesine geçecek yeni önerileri de tartışmıyor. Britanya'nın önde gelen bilim kuruluşlarından Royal Society Başkanı Lord May, küresel ısınmayla mücadele çağrısı yaparak, "Küresel ısınma, kitlesel imha silahları kadar tehlikelidir" dedi.
    Konferansa katılan ABD temsilcisi Harlan Watson ise Başkan George W. Bush'un Kyoto Sözleşmesi'ne taraf olmayı reddetmesine karşın, ülkesinin bu konudaki araştırmalara her yıl 5 milyar dolar aktardığını açıkladı.
    Uzmanlara göre iklim değişikliğinin etkilerini azaltabilmek için 2010 yılına kadar dünya genelinde hava sıcaklığının 2 dereceden fazla artmaması gerekiyor. Ama şu anki durumdaki gazların oranına bakıldığında, bu hedefe ulaşmak imkânsız görünüyor.
    Kanada yüzde 6 kesinti hedeflerken, 1990'lara göre sera gazlarını yüzde 24 artırmış durumda. AB de, Kyoto Protokolü'nde sera gazı emisyonlarını 1990 seviyelerine göre yüzde 8 azaltacağı taahhüdünde bulundu ama yalnızca yüzde 2.5 azaltabildi.
    ABD gibi taraf olmayan bir diğer ülke Avustralya da yıllık sera gazı üretiminin yüzde 3.2'sinden sorumlu. Sözleşmeye taraf olmayan ülke olan Türkiye ise dünya sera gazı emisyonlarının yaklaşık yüzde 1'ini üretiyor.

En yüksek kirlilik
    Ayrıca, Kyoto Protokolü'nün 2012'ye kadar geçerli olması, Hindistan ve Çin gibi ülkelerin sera gazı emisyonlarının azaltma konusunda yükümlülüğünün olmaması da önemli sorunlardan.
    Son araştırmalara göre dünyada karbondioksit oranı halen son 650 bin yılın en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.
    http://www.gezegenimiz.com/NewsTopic...&idKategori=33
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Cok gec olmadan birseyler yapmak gerekiyor. Bana e-mail ile gelen bir powerpoint sunumunu asagidaki linke koydum, bir goz atin isterseniz.

http://www.ee.bilkent.edu.tr/~alp/netfiles/Yil_2070.pps

Dunya'da milyarlarca insan var. Bu kadar insanin az bir yuzdesinin, kendi hayatinda dikkat edecegi ufak seyler bile buyuk farklar yaratacaktir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    bıııııııı benım jawa ne bıcım duman atıooo yaaaa.....demekkı motorcu olarak en cok zararı ben verıyom....genede arabadan az atıoooo

benım motorumda çır çır egzoz var aşırı bagrıyor bı gun dovcek komsular ama neyse bonjovi_gry@hot..

öncelike bu başlığı açan akrdeşimize teşekkür ediyorum . ben diyorumki herkes üstüne düşeni yaparsa sanırım küresel ısınma sorununu durduramasakta en azından yavaşlatabiliriz. benim etrafı kirletmemden ne olurki şunu atsam ne olurki demeden çevremize sahip çıkmak zorundayız . bu artık bir gereklilik değil zorunluluk. ben bu konuda üzerime düşenleri elimden geldiğince yapıyorum herkeside yapmaya çağırıyorum

sözümü kızılderililerin sözlerinden birkaç tanesini alıntı yaparak bitirmek istiyorum:

"Yeryüzüne iyi muamele et! O babanızın malı değil, onu çocuklarınızdan ödünç aldınız.
    "
    *
    "Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak."
    *

*: kaynakça wikisöz link
    Kask tak!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)