Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sonunda motorsiklet alıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    motig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f 650
    selamlar arkadaşlar uzun zamandır üye olmama rağmen motorsahibi olmak nasip olmadı.ancak şimdi önümüzdeki birkaç ay içinde sanırım alacağım.tecrübeli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.

şunları düşünüyorum: -------------aprillia pegaso650 i.e (fiatını bilmiyorum bulamadım bilenler söylerser sevinirim) diğerleri --------honda transalp 14 000ytl--- kawasaki kle500 10 000ytl ---,yamaha fz6 fazer 14 000ytl----suzuki dl650 strom 14 000 ytl

bunlardan nasıl bir motor istediğim anlaşılmıştır sanırım ancak hiç bilgim yok nedir bunları birbirine avantajlı kılan ve 0 fiyatları tabi bunlar ikinci el düşünüyorum küçük bir yerdeyim güveneceğim kişi de yok aslında biraz pahalı da olsa 0 tercih edeceğim .şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT

Re: sonunda motorsiklet alıyorum

Alıntı motig adlı üyeden alıntı
    selamlar arkadaşlar uzun zamandır üye olmama rağmen motorsahibi olmak nasip olmadı.
    Umarım ilk motorun olmayacak.Tercihlerin ilk motor için pek hoş değil.Ya da iç açıcı değil.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Motosikleti
    f 650
    nedeen hoş değil
    matrix

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    yani ilk kullanımınsa zorlanırsın anlamında söylemek istedi Cem
    sen bilirsin ama içlerinde benim tercihim yamaha fazer600
    ERASER WİLL COME BACK

xTraP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende FZ6 oneririm ama iLk kuLLanım oLarak uygun değiL gerçektende.

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Pardon ya sanki orada bir kaç cümlelik eksik var gibi.Teşhisi doğru koymuşum ama açıklamayı unutmuşum.
    Ayrıca bence SUZUKI güzel.Her yola gelir.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

burdanda anlıyoruz ki, ilk motor seçimi için yazılan o kadar yazıyı boşuna yazmış bu tecrübe sahibi insanlar. sen hala olayın parasındasın!? bence en pahalı olanını al da hayatını biçtiğin değer yüksek olur illaki birinin öldüğünü görüceksin yada senin başına bişey gelicek.bi yığın acı çekilicek sonra, haaaa evet bu adamlar doğru söylüyomuş diyebilicek misin acaba? uçmanın,bu dünyadan sıyrılmanın daha acısız yolları var. onları dene istersen motorsikletin kötü şöhretini arttırmamış olursun en azından

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    3- Tavsiye edilen motosikletler

Yeni başlayan arkadaşlarımız genelde çevrelerindeki arkadaşlarından etkilenirler. Eğer seçim doğruysa mesele yoktur ama sık sık vurguladığım gibi 4 silindirli 600 cc lik bir cadde motosikletini başlangıç motosikleti olarak seçiyorlarsa büyük hatadır. İlk motosiklet en fazla 2 silindir olmalı ve 250 cc yi geçmemelidir. Ülkemizde ithal edilmiş tek silindir iki ve dört zamanlı 125 cc motosikletler olduğu gibi iki silindirli dört zamanlı 250 cc motosikletler de vardır. Hatta alternatifler dahi mevcuttur

Yukaridaki yazinin linkidir. bi okurmusun lütfen.
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...howpage&pid=64
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Gurzan kardeşim sana içtenlikle katılıyorum.Motig intihar etmeyi düşünüyorsan motor almana gerek yokki.Bir kutu AKİNETON al aç karnına iç.Yada vişne suyu yerine tuz ruhu iç daha ucuz.Kardeşim sen kafayımı yedin yaaaaaaaa biz siteden adam eksilmesin diyoruz sende ölmenin kısa yollarını seçiyorsun.
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

dostum ilk olarak alacaksan bu saydıklarından uzak dur yada
    kara şovelye gibi zırhlarınıtakıp bin motoruna (tabi bunlarda ne derece korur) yoksa maazallah

dttengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R
    Yeni başlayanlara tavsiyem Honda CBR 125 veya Yamaha YBR 125. Başlangıç için çok iyi motorlar.Ama 250 cc üstü

motig kardeşim, çok yetenekli, çok zeki olabilirsin. büyük bir motorsiklet alıp düşmeden gitmeyi de başarabilirsin ama ilk spontane aksilikte reflekslerin oturmadığı için kendine ve başkalarına büyük zarar verebilirsin. tıpkı yürümeyi öğrenmek gibi motor kullanmada da gerekli reflekslerin vucuda yerleşmesi için zamana ihtiyacın var. vücut birçok şeyi düşünmiye gerek kalmadan yapabilmeli ki, beynin içinde bulunduğun durumun analizini yapabilmiye konsantre olabilsin. sana yapılan tavsiyelerin mantığını anlamasanda şimdilik sadece laf dinle. bu sitede (bazen üsluplarından hoşlanmasan da) motoru bilen ve yaşıyan insanlar var. onlar senin ve senin karşılaşabileceğin insanların hayatını uzatmak istiyorlar sadece. hiç üşenmeden bu sitedeki sabit forumları ve bilgilendirici yazıları oku önce. motorsiklet ve özgür duygular dolu uzun bir hayat dileği ile.

Motosikleti
    f 650

u dönüşü

bunları daha önce de duymuştum da birilerinin beni frenlemesini istedim sanırım.
    ama yine de söyleyin 125 cc ve güzel görünüm nasıl bulacağım.şimdi burda 2.500 ytl ye zeulsun satıyorlar alışmak için onu mu alayım . ben en iyisi gidip şu forum u baştan aşağı bidaha okuyum. saygılar teşekkürler

Motosikleti
    Honda Beat 100cc

Re: u dönüşü

Alıntı motig adlı üyeden alıntı
    125 cc ve güzel görünüm nasıl bulacağım
    Bence yeni yamaha ybr 125 ve honda cg 125 titan oldukça güzel bir incelemenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    f 650
    honda cbr 125 uyar mı
    matrix

real - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125
    ben real ınnova almak istiyorum sizce nasıl yoksa beat mı alım

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer 2005
    Arkadaşlar benim büyük bi problemim var.Bilindiği gibi motosiklet öğrenmek için önce 125 lik küçük motorlarla başlamak gerekiyo ama babam gençliğinde 5-6 sene motor kullandığı için tekrar motor almaya kara verdiğimizde doğal olarak daha önce kullandıklarından daha iyisini almaya karar verdi ve sözde motoru bana alarak evimizin önüne 600cc 98hp 2005 bir yamaha Fazer koydu.Ben şimdi ne yapmalıyım motora bunla başlamam pek mümkün görünmüyo.Ehliyet kursunda öğrenmeyi düşünüyorum ama sonunda bu motora geçmem gerekecek.Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    f 650
    dttengri uyar demiş pardon
    matrix

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk motorunun racing tarzı olması dezavantaj kaldıki cbr sınıfındaki aletler arasında en süratlisi yamaha ybr 125 cc benimde tavsiyem ikinci elide iyi yani satmak istediğinde değerini bulacak bir motor

MZes175 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1965 MZ es 175/1
    Alıntı ozgurozeren adlı üyeden alıntı
    burdanda anlıyoruz ki, ilk motor seçimi için yazılan o kadar yazıyı boşuna yazmış bu tecrübe sahibi insanlar. sen hala olayın parasındasın!? bence en pahalı olanını al da hayatını biçtiğin değer yüksek olur illaki birinin öldüğünü görüceksin yada senin başına bişey gelicek.bi yığın acı çekilicek sonra, haaaa evet bu adamlar doğru söylüyomuş diyebilicek misin acaba? uçmanın,bu dünyadan sıyrılmanın daha acısız yolları var. onları dene istersen motorsikletin kötü şöhretini arttırmamış olursun en azından
    ÇOOOOOOOOK HAKLI. YAA AGALAR BEN BU YAŞIMDA DÜŞÜNEBİLİYORUM MOTORSİKLETE 250 cc ÜZERİ BAŞLAMANIN SAKAT OLDUĞUNU HEMDE TECRÜBESİZ OLDUĞUM HALDE AMA SİZ HAAALAAA 600 cc DEN BAHSEDİYOSUNUZ.BENCE SEN 1100 CC. AL ABİCİM DAHA ÇABUK GÖÇERSİN DİĞER TARAFA

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler