Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kanuni enduro 200 bu sınıfta hesaplı bir alternatifmi? yoksa??

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    arkadaşlar kanuni 2007 modeller arasında enduro 200 adlı bir motosiklet çıkarttı bu konuda görüşleriniz nelerdir?
    herkes sonunda endurocu olur yaklaşımıyla yola çıkacak olursak,hesaplı bir alternatif değilmi sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    usta benim şahsi fikrim olarak bu fiyata bu motor olmaz birde bunun yerine bu paraya xl 200 al derim bari honda orası burası dağılmaz tabiki 200lük istersen ama çin malı bu para yapmaz

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Biz Honda ya da Yamaha dan bekliyoruz bu iyiliği...
    + XL 200 üretilmiyor ki..Honda diyede o riske girilmez..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    abi ikinci el mustafa abinin sky team felan düşünsen buda asyanın ki ile aynı heralde fiyetı bana da çok geldi ama kanuni ben motorun arkasındayım derse o başka tabi açıkcası elimdekini satabilirsem sky team almayı düşünüyorum ikinci el 2000 ytl ye 3000-5000 km arasında 2006 modelleri var iki tip jant ve lastik tipi var biri kros biri de cadde için
    abi düşünürsen bana fiyatı çok uygun gibi geldi:
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=3518790

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=26137 bende açmıstım bu konuyu bi bak istersen ....

Motosikleti
    yuan 110cup
    şimdi inceledim bütüna rkadaşlarım enduro kullanıcısı bana kalırsa bunu alacağına 100 fazla wer 250 lık cross al

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    inşallah racer 200 gibi çıkmaz
    racer 200 için çok sorunlu ve düşük performanslı olduğu için eleştiri alıyordu.
    ekleme:
    bulunduğu çin motorları arazi sınıfı içinde ZS200 Gy ile karşılaştırma yaparsak;

Marka/model........Kanuni Enduro 200.......Zongshen ZS200 GY
    güç....................12 Hp 7000 d/d...........15 Hp ???? d/d
    tork....................10,3 Nm5400 d/d.........13.5 nM 6500 d/d
    ağırlık..................130 Kg........................115 Kg
    ağırlık / güç..........12,62 kg/bg..................7,67 kg/bg

sonuç olarak ZS200 GY performans konusunda öne çıkıyor. 13,5 nM max. tork verisini 6500 d/d da verdiği için daha yüksek devirlerde vites değiştirmek gerekiyor. firmalar motorları dinamometre değerlerini yayınlamış olsalar daha mutlu olurduk en azından tork kararlılığı konusunda elle tutulur bi bilgi olurdu.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    200'lük bir makine için beygir gücü çok düşük.
    Bende 125'lik hyosung var 12 beygir...şahsi fikrim, yaramaz...

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    biraz daha para verip hyosung al kafan rahat olsun

xrx125cc ama 200cc çinlilerin hepsini arazid3e de düzde de yer
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bence zonghsen veya skyteam daha iyi onu alıncaya kadar... Veya en iyisi 2. el bi honda xl 200
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Eywah.Hoca şimdi ayvayı yedik.

Çin Racing'ci den sonra ; Çin Enduro'cular türeyecek...

Artık F650 ile ENDURO 200 arasında kıyaslamalar başlar.

ENDURO 200 'ün ; TRANSALP' den daha iyi olduğunu söyleyenler mi ararsın , F650 ile aynı kalitede olduğunu iddia edenler mi.. ŞAMATA olacak yine...

Bence teknik değerler fasafiso. Ben motora binince ne mal olduğunu anlarım.İsterse 100 hp yazsın. Ama yedek parça Servis ağı iyi olduğu için Kanuni tercih ederim. Zongshen ZS200 GY de servis ve yedek parça sorunu olabilir.

Motosikleti
    @savtunemir_34 zaten racer 200 içinde değerler fasafiso.
    neredeyse ybr kadar gücü var. 200 cc makina 125 e geçiliyor biri naked biri racer. nasıl oluyo acaba?
    hava soğutmalı olan bir arazi aracına göre soğutma kanatları biraz küçük geldi.
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bu gün kanuni bayiine gittim.ellerine henüz gelmediğini mayıs ayı gibi geleceğini ifade ettiler.galeri sayan altunizade

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence tipi güzel önümüzdeki sezon sonunda 2000 den alınır 2.eli uzun vadede alacaklara tavsiyem olsun.
    ==============================
    ==============================

Tuğrulözberk 125 cc bir motor 200 bir motoru geçemez.Racer 130-140 km,arası 125 cc ler ise genel olarak 90 100 120 km hız yapar.
    Test tekniğinde bir hata olabilir.
    Ayrına racer 200,racing görüntülü gerçek racing değil ki.
    Racing diye ben mükemmel kalite Honda freblade 1000,Yamaha Yzf r1 Suzuki Gsx 1000, Kawasaki Ninja,Ducati 998 vb. motorlara derim.
    selamlar

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Sevgil Tuğrulözberk ;
    Sana katılıyorum.Ybr çokda güzel kaçıyor.Kanuni alacağıma gider 65000km.de kawasaki klr600 alırım.Daha iyidir.

Motosikleti
    @savtunemir forumda racer için bir başlıkta donlastiği gibi gevşeyen ne ringli olduğu meçhul zinciri ve dahi 200 cc hacimli 125 cc gücünde bile olmayı zar zor başaran eski race kaporta tasarımlı bu modeli üste para verseler sürmeyi düşünmüyorum. kanuni seni bu foruma göndereceğine bir yetkili göndersinler de bizim yerli motosikletlerden beklentilerimizi anlatıp ona göre motor dizayn etsinler. sırça köşkte oturup vergilerin yükselmesini istemesi değil
    bu bir çağrıdır. yerli motor üreticilerinin model geliştirmelerine yardım için. başka yerlere çekilmesine gerek yoktur.
    her zaman söylediğim gibi eğer kanuni markası ile tamamen yerli üretim motor yapıldığı zaman almayı düşünürüm. onun haricinde çinli kuzenlerini alırım daha iyi

Tuğrul Özberk:
    Sana baştan beri söylediğim gibi herhangi markanın bayisi ve servisi değilim.
    Ama senin büyün yazdığın formlardan bazı sonuçlar çıkardım. Senin yaptığın gibi kesin olarak bilmediğim bir şey hakkında aska kesin konuşmam. o yüzden seninle ilgili olarak 3 ihtima düşünüyorum:
    1) Kanuni yada Mondial gibi bir markadan işten çıkarıldın ve bu fırmalara tavır aldın.
    2)Daha önce bayi yada servisliğin vardı iptal ettiler bu yüzden karalama yapıyorsun.
    3) Kanuni yada Mondial'e rakip bir firma tarafından görevlendirildin ve Anti-reklam için formlarda yazıyorsun.
    Kusura bakma ama bütün mesajlarında hep karalama,çamur at izi kalsın mantığı var. İnternette saatlerce kalarak bu markaları kötülüyorsun. Ben asla herkangi bir markayı kötülemem.
    Sen bir motor kullanıcısı değilsin.Lütfen ticari bir amaç için insanları yanıltma.
    Ayrıca biz seninle böyle bir polemiğe neden giriyoruz?
    Sence boş bir polemik değil mi ? Zaten herşey ortada.Kendine iyi bak.

Motosikleti
    bugüne kadar hiç bir motor bayiliğim olmadı. tek bir bayiliğim var bilgisayar bayiliği.
    herşeyin olması gerektiği gibi olmasını isteyen bir kişiyim. eğer üretici olduğunu söyleyen kişiler tornavida teknolojisi kullanıyorlarsa kusura bakmasınlar onlardan bu teknoloji yerine demonte kit halinde motor alıp kendimiz birleştirelim olsun bitsin.
    eğer üretici firmalar üretken değillerse o zaman üretken olmanın yolunu bulsunlar.
    paramı boşu boşuna onlar istiyor diye çin malı motorların fotokopisi gibi modellerine200 usd daha pahalı verip motor almamı beklemesinler.
    tekrardan söylüyorum. yerli özgün bir model üretmediğimiz sürece teknoloji üretmemiz mümkün olmayacak ve üretmeden tüketen bir toplum olacağız. bu günü değil geleceğin aydınlanmasını istiyorum.
    bu güne kadar gümrük duvarlarının arkasına saklanan üreticilerin yeni strateji ve teknoloji üretmeleri mümkün olmamıştır. saklanmayı bırakıp pazara girmemiz lazım. daha ne söylemem gerekiyor senin ve senin gibi düşünenlerin anlaması için bunu hala anlamış değilim.
    KANUNİ ya da DİĞER YERLİ ÜRETİCİLER ARTIK BİR ARAYA GELİP ORTAK BİR ŞEYLER YAPSINLAR PARALARIMIZ DIŞARI AKIP GİDİYOR!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)