Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ruhsat Hatası

Motovento
    REKLAM ALANI
    dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Arkadaşlar ağustos 2006 tarihinde babama ait motosikletimizin devrini kendi üzerime aldım.Motorlu taşıtlar vergisini ödemek için Samsundan Kocaeline gelirken ruhsatıda yanımda getirdim.Şimdi sorun ne diyeceksiniz; başta bende bir sorun görmemiştim fakat ruhsatı incelediğimde motosikletimin ruhsata 350cc yerine 150cc olarak kayıt edilmiş olduğunu fark ettim.Bu hatayı nasıl düzeltebilirim ya da sizce düzelttireyim mi iki durumdaki vergi farkı epey değişiyor çünkü...yardımlarınızı bekliyorum...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Valla hiç elleme...Ne güzel işte...Keşke 100 cc yazsalardı..Vergi de vermezdin...

Korkma sakıncası yok...Zaten motorun değeri ne ki?...Hem daha kolay satabilisin...Vergisi az motor oh ne rahat...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    dunpa bosver yaa bööle iyi devam et

haha süper ya ne değiştiriceksin boşver ya ne güzel işte ha belki bi problem olur ilerde falan ne biliyim ceza meza

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    bencede değiştirme
    bende de a ehlıyet alırken öle bısey olmustu
    ben dosyalar DİREK A2 diye verdım
    adamlar b cıkartmıslar
    benım işim olmaz b ile gıttım değiştirdim gerı
    bagzıları keske değiştirmeseydın dedılerdı
    ama ben değiştirdim cunkuuuuuuuuuuu motor hastasıyım
    ama sen değiştirme.keske benım gs500 üde 200 falan yazsalar

Motosikleti
    valla saolun ya vicdanımda rahatladı gidip 64 ytl yerine 12 ytl ödeyeyip kurtulayım ozaman
    ...55VATAN41MEKAN...

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    aaa keşke benim motorda da 150 yerine 50 yazsa idide bende ehliet için okadar masraf etmeseydim ahahaha

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Hiç bir sorun olmaz merak etme...Sadece muayene yapılırken adama 125 lik bu dersin....O da zaten anlamaz senin motorun kaçlık olduğunu...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    pazartesi 150 cc den ödeyecem artık gerisi memurların güzel hatasına kalmış
    ...55VATAN41MEKAN...

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    ii güzelde bu motorun muanesi yokmu sonra çakarlar manzarayıda biliyon bizim devlet affetmez böyle durumlar

---la gardeşşş senin motor naa üçyüselli sisi sen yüselli yasdırmışsın üçyüsellilik motor taktırmıssın cesası ağırdır haaaa!!!

diye karşına bi memur çıkarsa şaşma..

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    zaten senin motor 250cc yi geçtiğinden devlet senden 600cc lik verği alıyo

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ruhsattaki bilgi farklı olabilir ama maliyedekinde 350 cc mi 150 cc mi geçiyormu ona bak.

www.gib.gov.tr/internet
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER ABS
    motosikletten anlayan motosikletli trafik polisleri çevirirde anlarlarmı ? bilemem ama anlarlarsa 2-3 gün motorsuz kalırsın sonra (düzeltene kadar)

devlete kazık olmaz sonra çıkarsa bir gün vergi farklarını gecikme zammı ile ödersin

sen genede internetten kontrol et vergin ne kadar diye

Motosikleti
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsattaki bilgi farklı olabilir ama maliyedekinde 350 cc mi 150 cc mi geçiyormu ona bak.

www.gib.gov.tr/internet
    Bilgilerimi girdim böyle bir araç bulunamadı diye yazıyor, trafik sorgulamadan baktığımda ise görülüyor.Kafam iyice karıştı.Muanesini sigortacı yaptırmıştı ben muaneye götürmedim motosikletimi, o galiba bişeyler karıştırdı.
    ...55VATAN41MEKAN...

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Muayeneye gitmeden vergi dairesinden makbuz almak gerekiyor bildiğim kadarıyla karşılaştırma yaparlarsa durumu çakabilirler.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    arkadaslar bakiyorumda herkes vergi kacirmanin pesinde,keske hic odemeseydim falan..olurmu boyle vicdaniniz nasil musade ediyor anlamiyorum bu curumusluge..yeri gelincede nerde bu devlet dersiniz...benim vicdanim el vermiyor..ulkem kazansin ben o 50000 lira ile ne fakir olurum ne zengin ..ama ulkem icin feda olsun..vicdan meselesi vicdaniniz rahat hepinizin anlasilan..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..

Motosikleti
    Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bakiyorumda herkes vergi kacirmanin pesinde,keske hic odemeseydim falan..olurmu boyle vicdaniniz nasil musade ediyor anlamiyorum bu curumusluge..yeri gelincede nerde bu devlet dersiniz...benim vicdanim el vermiyor..ulkem kazansin ben o 50000 lira ile ne fakir olurum ne zengin ..ama ulkem icin feda olsun..vicdan meselesi vicdaniniz rahat hepinizin anlasilan..
    Kimsenin derdi vergi kaçırmak değil,benimki memurların yapmış olduğu bir hata; kaldı ki devlette bir vergi alıyorsa bunu haklı alsın 250cc-600cc ye kadar markasına bile bakmadan aynı vergiyi alıyorsa bu haksızlığıda kimse kabullenmez.
    ...55VATAN41MEKAN...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı dunpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin derdi vergi kaçırmak değil,benimki memurların yapmış olduğu bir hata; kaldı ki devlette bir vergi alıyorsa bunu haklı alsın 250cc-600cc ye kadar markasına bile bakmadan aynı vergiyi alıyorsa bu haksızlığıda kimse kabullenmez.
    gazman hepimiz devletimizi, milletimizi, birbirimizi, çocuklarımızı seven insanlarız, vergimizi de (normal koşullar altında) seve seve veririz. Fakat gerek bu hükümet, gerekse bundan öncekilerin abuk subuk uygulamaları, devletteki çürümüşlüğe, hortumlamalara para yetiştirmek zorunda oluşumuz, bizi vergiden de soğutuyor, devletten de. İnsanlara vergilerini gönül rahatlığıyla verdirmek için, önce devletin silkinip kendine gelmesi, içindeki pislikleri temizlemesi (atıyorum Maliye bakanının istifa etmesi vb), sonra da vergi oranlarını olması gerektiği düzeylere çekmesi gerekiyor. Verginin vergilendirildiği bir ülkede vergi kaçırmak isteyen insanları bu şekilde düşünmek gerekiyor.
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazman hepimiz devletimizi, milletimizi, birbirimizi, çocuklarımızı seven insanlarız, vergimizi de (normal koşullar altında) seve seve veririz. Fakat gerek bu hükümet, gerekse bundan öncekilerin abuk subuk uygulamaları, devletteki çürümüşlüğe, hortumlamalara para yetiştirmek zorunda oluşumuz, bizi vergiden de soğutuyor, devletten de. İnsanlara vergilerini gönül rahatlığıyla verdirmek için, önce devletin silkinip kendine gelmesi, içindeki pislikleri temizlemesi (atıyorum Maliye bakanının istifa etmesi vb), sonra da vergi oranlarını olması gerektiği düzeylere çekmesi gerekiyor. Verginin vergilendirildiği bir ülkede vergi kaçırmak isteyen insanları bu şekilde düşünmek gerekiyor.
    arkadaslar..vergiler senin istedigin veya benim istedigim sekilde olmaz..muhakak seni memnun etse beni memnun etmiyecek..sonuc olarak eger bi vergi konulmussa bunu saygi ile karsilayip ustumuze duseni yapmaliyiz..ben trafik cezasi kesen rusvet vermektense cezami oderim her zaman icim rahat belki 2 ~3 kati para oduyorum..ama icim rahat..memur hata yapiyor olabilir yanlis yaziyor olabilir bizim yapmamiz gereken bunu duzeltmek yilda 2 kere devletin istedigi vergiyi odemek benim icin mutluluk..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Trafik cezalarıyla vergi sistemi arasında kıyas yanlıştır. Herkesin bildiği gibi Türkiye en acımasız vergi sistemine sahip olan bir ülkedir. Bu adaletsizlik içinde küçük esnafıda,vatandaşıda vergi kaçırmaya devam edicektir. (Büyük firmaların hortumlamalarını kast etmiyorum)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler