Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

HYOSUNG--Globalmotor şikayeti (firma tarafından çözüldü)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Merhabalar.
    Size öncelikle motorumdaki şikayetleri anlatayım daha sonra Globalmotor'a gelicem.
    motorum Hyosung rx125,ağustos ayında aldım ve şu anda 1700 km'deyim
    debriyaj teli kopmak üzere,garantiye girmediğini öğrendim ama daha bu km'de kopmaya başlaması üretici hatası olduğu anlamına gelir bence.
    80-90 km hızla giderken hafif bir tümsek yada bozuk asfalt yolda motor aniden gaz kesiyor ve stop edicekmiş gibi oluyor bu durum 3-4 saniye sürüyor ve kendiliğinden düzeliyor.
    Kompresiyona bindiği zaman eksoz sanki bomba gibi patlıyor ve rölantide çalışırken gazı açıp aniden kapattığımda motor stop ediyor.

Sorunlarım bu şekilde arkadaşlar... Gelelim;Hyosung Türkiye distribütörü Globalmotor'a...
    Yukarıda yazdığım sorunların aynsını Global'in forum sayfasına, başka bir arkadaşın (global zede) açtığı ''MOTORUMU SEVMİYORUM ARTIK'' başlıklı topiğine yazdım.
    Yazdıklarımı pek beğenmemiş olucaklarki topiği komple silmişler, başkaları okuyup etkilenmesin diye!!! Bende başka bir başlık açtım ''MOTORUMU SEVMİYORUM ARTIK BAŞLIĞINI NERDE '' diye. cevap ne oldu dersiniz?
    O BAŞLIĞIDA SİLDİLER!!!!
    İşte arkadaşlar GLOBALMOTOR böyle bir firma bilmenizi istedim.

AYRICA HYOSUNG MARKA MOTORUMU SEVMİYORUM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Garip - ben hiç problem yaşamadım (7200 km deyim).
    Servis ne diyor bu problemlere?
    -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı tanermavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Size öncelikle motorumdaki şikayetleri anlatayım daha sonra Globalmotor'a gelicem.
    motorum Hyosung rx125,ağustos ayında aldım ve şu anda 1700 km'deyim
    debriyaj teli kopmak üzere,garantiye girmediğini öğrendim ama daha bu km'de kopmaya başlaması üretici hatası olduğu anlamına gelir bence.
    80-90 km hızla giderken hafif bir tümsek yada bozuk asfalt yolda motor aniden gaz kesiyor ve stop edicekmiş gibi oluyor bu durum 3-4 saniye sürüyor ve kendiliğinden düzeliyor.
    Kompresiyona bindiği zaman eksoz sanki bomba gibi patlıyor ve rölantide çalışırken gazı açıp aniden kapattığımda motor stop ediyor.

Sorunlarım bu şekilde arkadaşlar... Gelelim;Hyosung Türkiye distribütörü Globalmotor'a...
    Yukarıda yazdığım sorunların aynsını Global'in forum sayfasına, başka bir arkadaşın (global zede) açtığı ''MOTORUMU SEVMİYORUM ARTIK'' başlıklı topiğine yazdım.
    Yazdıklarımı pek beğenmemiş olucaklarki topiği komple silmişler, başkaları okuyup etkilenmesin diye!!! Bende başka bir başlık açtım ''MOTORUMU SEVMİYORUM ARTIK BAŞLIĞINI NERDE '' diye. cevap ne oldu dersiniz?
    O BAŞLIĞIDA SİLDİLER!!!!
    İşte arkadaşlar GLOBALMOTOR böyle bir firma bilmenizi istedim.

AYRICA HYOSUNG MARKA MOTORUMU SEVMİYORUM

beyler başlık silme olayını çoktan kapatmıştık...forum kültürümüzde bu dönem kapanmıştı...aşmıştık bunları biz beyler...kim sildiyse ayıp etmiş...bir daha olursa Erhana bildiririm...bu tür başlıkları Erhan abi hariç kimse silmesin lütfen...admin olarak..İlgili firmaya küfredilmediği sürece no problema...yönetici arkadaşlar rx 125 traşsa bunu bilelim...silme işlemleri için mesaj sahibine pm geliyordu bir zamanlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    arkadas anladığıma göre burada değil global forum un sayfasına o başlığı yazmış ve silmişler.

Bu global motor anlamama göre nabza göre şerbet yapıyor. bende gt250r mesela çok beğeniyorum ama sırf bu yüzden hayatta almama o motoru hyosung kullananlar başlığını okuyun 4-5 sayfada bir kişi motorunun arızasından bahsediyor. bence hiç hoş değil. güya kendi forumlarında tarafsız ve eleştiriye açık olduklarından bahsediyorlardı demek artık o da yok. inanın kimse bana lütfen kızmasın ama hyosung kullanan arkadaslar adına böyle bir distrübütörleri olduğu için gerçekten üzgünüm. sevgiler.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @mete_han bizim forumda silinmemiş. Global'in forumunda silinmiş mesaj.

@tanermavi Ortada sorunlar olduğu açık firmanında bunları çözme mecburiyeti var. Debriyaj teli konusundaki görüşüm bu kadar kısa sürede arıza yapmaması gerek. Kalitesiz tel kullanımı veya yanlış bir dizayn sebebiyle bir yere sürtüyor olması sebebiyle arızalanıyor olabilir.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    global motor hyosung u devraldığı zaman iyi bir atak yapmıştı
    bir çok kişi hyosung un ismini duymuştu o zamanlar
    gel gör ki o zamanki ilk gazdan sonra global emin adımlarla ilerleyecek sanarken bizler, tam tersine kullanıcıları iyice rahatsız etmeye başladı yaptıklarıyla
    şimdi ise emin adımlarla ilerleyecek dediğimiz global motorun emin adımlarla seviyesini düşürmesini ibretle izliyoruz
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    bence bu tarz başlıklar çok yanlış kullanım tarzını bilmiyoruz arkadaş yetkililere gitti mi konuştu mu onu bilmiyoruz biraz firmalarada hak vermek gerekir en nihayetinde motor sektörü Türkiyede servis olarak pek gelişmiş değil ve tek sorumlusu devlet ve tüketici hakları biraz bekliyelim firma bu sorun hakkında bişey yazacak mı ?

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    cin mali olmayan bi motorda motoru daga tasa vursan bile 1700 km de o tel kopmamali arkadaslar, hyosung alanlar bu tarz "chinese" sorunlar yasamamak icin bu motorlara fazla para odediler dikkatinizi cekerim. Montaj hatasi binde bir ihtimal olabilir ona bisi demiyorum ama en azindan kullanicinin magduriyeti telafi edilmeli diye dusunuyorum ...
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı alplion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu tarz başlıklar çok yanlış kullanım tarzını bilmiyoruz arkadaş yetkililere gitti mi konuştu mu onu bilmiyoruz biraz firmalarada hak vermek gerekir en nihayetinde motor sektörü Türkiyede servis olarak pek gelişmiş değil ve tek sorumlusu devlet ve tüketici hakları biraz bekliyelim firma bu sorun hakkında bişey yazacak mı ?
    sana katilmiyorum arkadasim..oncelikle ne olursa olsun musteri haklidir..ve velinimettir..eger distrubutorluk gibi ciddi bi ise soyunuyosanda bu tur sorunlara karsi onlem almalisin bi sorun var ise makul ve mantik cercevesinde karsi tarafa izah etmelisin..politikacilarin yaptigi gibi olayi ortbas etmek,olayin ustunu kapatmak sorunlari cozmez aksine antipati toplar ve bu tur distrubutorler ana firmayada zarar verirler..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    siz burda ne kadar tartışsanızda bi yaptırımınız yok belki güzellikle konu çözülebilir.müşterinin hukuken hiçbir yaptırımı yok tüketici koruma felan hikaye konu bence rica ile çözülebilir. başımdan geçen bi konuyu anlatayım tüplü bi aracım var ve geçen sene tüp taktırdım ve ruhsata işlettim buraya kadar hiç bir sorun yok bu sene fenni muayene ye gittiğimde sızdırmazlık raporu istediler gittim oraya gittiğimde hiçbir sorun çıkmayacagını düşündüm ama geçen sene ruhsatını aldıgım arabanın tüp dolum agzının tse li olması gerektiğini söylediler ve beni değiştirmek için tüpçüye gönderdiler tabi ki şikayetimi tamirciye belirttim adamın bana çevabı bu tüp dolum agızı tse si yoksa vede tehlike yaratıyorsa geçen sene ruhsata nasıl işlendi adam da haklıydı. yani demek istediğim devlet ülkeye tse si veya garantisini sınamadıgı malı ülkeye sokmayacak ben bir iki şikayette bulundum ve dilekçe yazıp tüketici koruma dernegine göndrdim ama iki seneden beri hiçbir haber yok ACABA ŞİMDİ KİM SUÇLU

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Global ile ilgili olan şikayeti anlamadım tam olarak !

Debriyaj telinde sorun var tamam, peki Globale bildirildi mi ? belli değil !

Haa adamların kendi forumunda bu tür garip başlıklar açıp da ondan sonra " vay efendim niye silindi ? " demek biraz komik olmuyor mu ? Orası bağımsız bir forum değil ki !

Bana göre bu sitede bile zaman zaman o kadar sorumsuzca şikayetler oluyor ki ( şimdi geçmişten bir sürü örnek verdirmeyin bana ) bu işin bir denetim altına alınması için bir çok defa öneride bulundum.

Tekrar konumuza dönelim. Sevgili tanermavi şikayetlerini Global Motora doğrudan veya bir yetkili servis aracılığı ile ilettin mi ? Cevap tam olarak ne oldu ? Bize esas bunları belirtebilir misin lütfen ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

selam arkadaslar bende bursada hyosung comet250 kullancısıyım ama bursadaki servisler benı hyosungdan bezdirdi.....arkadasımın gtr si kol çıkardı adamlar piston kolunnu ters takmış motor acayip çalısıyordu baska tamırcıye deiştirdik......bursada hyosung alınmaz bunuda ögrendik 16000 bakımı geldi motoru bakıma götürmüyorum, istanbula gdersem orada bakım yaptıyracagım..yetkililere sesleniyorum koskaca şehir bursada 1 tane motordan anlamayan ve hyosunga lanet yagdıran servis mi olurr!!!! hyosung servisi kendi malına lanet yagdırıyorr !! bizz maggdur kalldııkkk..................

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tamammen sans olmus artık bazı marka modellerinde fabrikasyon hatası oluyor...

birinin randıman alamadıgı motosikletten diğeri üstün performans alabiliyor...

kanuni deer152 modelinde bunu yasadım onların sitesine bende bi şikayet mesajı yazmıstım yayınlamamışlardı bile kendi sitelerinde kendilerini küçük düşürmezler sanırım...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Global ile ilgili olan şikayeti anlamadım tam olarak !

Debriyaj telinde sorun var tamam, peki Globale bildirildi mi ? belli değil !

Haa adamların kendi forumunda bu tür garip başlıklar açıp da ondan sonra " vay efendim niye silindi ? " demek biraz komik olmuyor mu ? Orası bağımsız bir forum değil ki !

Tekrar konumuza dönelim. Sevgili tanermavi şikayetlerini Global Motora doğrudan veya bir yetkili servis aracılığı ile ilettin mi ? Cevap tam olarak ne oldu ? Bize esas bunları belirtebilir misin lütfen ?
    Tel şikayetini Globalmotor'a 40 gün kadar önce telefonla bildirdim ve bana irtibata geçeceklerini soylediler ama hiçbir haber çıkmadı.
    geçen haftada tel ve diğer problemlerimi Global'in forumuna yazdım.
    İlk önce ilgi gösterdiler, cvp verdiler problemlerimin ayrıntılarını sordular ve yetkili servise gitmemi istediler, ama gitmemi istedikleri servis değildi ,satış bayisiydi.Bende bunun üzerine bir daha sordum, orası servis değil bayi, servisemi gideyim bayiyemi gideyim diye? ama cvp gelmedi.
    Sonra telefon açtık Globale ve bayiye gitmezi,yeni servis açtığını söylediler.
    Daha sonra bayiye telefon ettik ve bize verilen cvp: Biz artık bayi değiliz, bayiliğimiz geri alındı...
    Globaldenden telefonla geri dönüleceği söylenmişti ama ses çıkmadı bidaha...
    bende bunuz üzerine foruma'' yine unutulduk'' diye yazdım ve son mesajım oldu çünkü yazdığım bütün mesajları sildiler....

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Ya epeyce kurcalanması gereken bi durum.Hatalı taraf varmı,yanlış anlamadan ibaretmi bilemiyoruz.Fakat Global Motor'un da iştirak edip durumu açıklamasını bekliyoruz.

hyosungu satan kişi bile artık bıraktı bursada hyosung satmayı...Yetkililere sesleniyorum düzgünbir satış yeri ve servis açında bizde rahat edelim sizdee....gt650 r alacaktım ama servis problemi yüzünden hondaya dönuş olcak 600f alacagım...600f alıpta 1 tane memnun olmayan tanımadım...1993 modeli bile memnun.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Yavaş yavaş görüntü belirginleşmeye başladı...

Anladığım kadarı ile sorun ağırlıklı olarak Global Motorun Bursa bayisinden ya da diğer bir deyişle Globalin Bursa'daki yetersiz yapılanmasından kaynaklanıyor !

Her ne kadar bu işi düzeltmeyi en çok Globalin arzu ettiğinden emin olsam da, Bursa gibi büyük ve önemli bir şehirde bugüne kadar bu yapılanmayı halledemeyen Globalin bu yazılanlardan kendine bir pay çıkartacağını ümit ediyorum.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

arkadaşlar hyosung gt250r bende kullandım ve zaman zaman bende arıza yaşadım benimde debriyaj telim koptu hiç garanti ile ugrasmadım benim debriyaj telim koptuğunda motorum 2500 kmde falandı sanırım debriyaj tellerinin bazılarında çürüme gibi bir durum var herneyse bi kaç sorunum daha oldu ve bütün parçalarımı hep garantiden değiştirmiştim ağustos ayında ve şimdi global motor ne alemde bilemem ama ilk cıktığında çok taktir ettiğim bir firma idi bu aralar ne alemde neler yapar bilinmez , ama eğer durumunu bozmuş ise güvendiğimiz dağlara kar yağdı diyebiliriz

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı tanermavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra telefon açtık Globale ve bayiye gitmezi,yeni servis açtığını söylediler.
    Daha sonra bayiye telefon ettik ve bize verilen cvp: Biz artık bayi değiliz, bayiliğimiz geri alındı...
    O nası iş ya Bayinin distribütörden, distribütörün de bayiden haberi yok
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı sk8tarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosungu satan kişi bile artık bıraktı bursada hyosung satmayı...Yetkililere sesleniyorum düzgünbir satış yeri ve servis açında bizde rahat edelim sizdee....gt650 r alacaktım ama servis problemi yüzünden hondaya dönuş olcak 600f alacagım...600f alıpta 1 tane memnun olmayan tanımadım...1993 modeli bile memnun.
    Servis konusuda biraz muammalı...İlk bakıma gittiğimde 45 lira vermiştim.
    Eve geldiğimde hep sanki bişey eksik diyordum kendi kendime.birden jeton düştü! hava filtresini temizlememişlerdi...Zaten yaptıkları işi beğenmemiştim, birdaha gitmeye lüzum görmedim bende,kendim temizledim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler