Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

r1 ile cbr 1000

Motovento
    REKLAM ALANI
    dısan" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar,
    ben geçen gün cbr 1000 ve r1 in fiyatlarına baktım ancak aralarındaki fiyat karkının fazla olduğunu gördüm bunun nedenini bana açıklarsanız sevinirim
    cbr 1000:27,000ytl
    r1:35,000ytl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    walla bır cok nedenı olablırrr kalıte farkı olabılır beygır gucu olabılır
    [i][u][b]''''GERCEKCI OL İMKANSIZ OLANI İSTE'''' 34 AZ 3637 TEK ASKIMM MOTORUM HERSEYIMMM.
    AMA MALESEF SATIYORUM.....[/b][/u][/i]
    [b]Denize ve Özgürlüğe[/b]

Bence sen r1 in ozel yapılan sp serisine bakmıssın yada sarı r1lere onlar ozel yapım.Yoksa r1 lerde 28-30 milyar arası birşey

yamaha 180 beygir honda 172 beygir yamaha daha fazla devirleniyor bende ikisinden birini almayı düşünüyorum hondada karar kıldım gibi çünkü servis daha fazla yedek parça falan filan dert olmuyor hem daha ucuz ne bilyim aklım karıştı şimdi ne diye sordun yaa karar vermiştim işte aah ah

yamaha r1 : 34.900 YTL
    honda cbr1000rr fire blade : 27.000 YTL

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ferrari ile Porche kiyaslamak gibi sanirim iki motoru kiyaslamak..
    Fiyat, servis, yedek parca temini, yedek parca fiyati vs.vs. goz onune alindiginda tabiki Honda Porche gibi.. Cunku yollarda Ferrari'den daha fazla Porche var.
    Ama tercihi ben yapicak olsaydim tabiki de R1 olurdu
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tamamen ithalatçı firmanın fiyat politikasından kaynaklanıyor. O kadar fark var diye R1'in RR dan çok üstün bi motor olduğunu sanmayın. Amerika fiyatları, R1 11599 Dolar, 1000RR 11.499 dolar. Amerikada aradaki fark 100 dolar, yani 145 YTL. Ne kadar acıdır ki burdaki fark 8000 YTL. Burda Beldeyama'nın şapkasını önüne koyup bi düşünmesi lazım. Bu kadar kazığa karşı adamlar R1 ve R6 yı gayet güzel satıyorlar. Benim ZX-6R da pahalıydı, kampanyaya girdi 600RR ile aynı fiyata geldi o zaman aldım. Yoksa 600RR alıcaktım. Bu konuda hondayı çok takdir ediyorum. Fiyat politikaları çok güzel.İşin özü R1 arada 8000 bin ytl fark olucak kadar mükemmel bi motor değil. Normal farkın Amerika'daki gibi 100 dolar yani 145 ytl olması gerekir.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    arkadaslar slm,

R1 in guncel fiyatini suan bilmiyorum ama honda'nın fiyat avantaji her durumda vardir. ben birkac hafta once bir 1000RR aldim. 24500ytl.

honda 1000cc liginin en gucsuz motoru gibi gozuksede motorlarin guc ve tork egrileri dikkate alindiginda ozellikle gunluk kullanimda bir dezavantaj hissetmeyecegime karar verdim.

ingiliz "bike" dergisinin yaptigi detayli bir testte siralama suzuki- honda- yamaha ve kawasaki seklinde idi. bu motorlarin biz normal suruculer icin birbirinden cok farkli oldugunu soylemek cok zor. bu bir hata olur bence.

bu durumda dikkate alinmasi gereken baska faktorler var.
    mesela ilk yatirim maliyeti
    mesela parca/bakim maliyetleri ve servis agi
    mesela gorunum (bence secimde ki en onemli kriter)
    mesela teknolojik ve isimize yarayacak yenilikler.(ör.honda elektronik direksyon amartisoru gibi)

yukarda secimimde dikkate aldigim faktorleri sizlerle paylastim. burada honda en iyi diye bir iddam yok. honda hepsini gecer diye de bisey soylemiyorum.
    benim icin dogru olani aldigimi dusunuyorum. suan 2000km de ve herseyinden gayet memnunum...
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

alpinaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    gerçekten her ikiside tartışılmaz bundan kasıt konu r-1 ve cbr 1000 se söyleyecek bir şey bulamıyorum,her ikiside tatmin edici gerçekten

MNY46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada1200 , xt 660x
    arkadaslar bıde honda repsol ve movıstar modellerınden reklam parası aldıgı ıcın motor fıyatlarını dusurebılıyor...
    ι ωαѕ вσяη ωιтн ωяσηgℓу ωαу вυт ι мυѕт ℓινє

arkadaşım yamahadan vazgeççme ama R6 al RR1 biras büük mesela abimlerin albüm çıktığında bana R6 alıcak albümde 2 aya kalmaz çıkar şimdilik ybr125 le yetinios ama oda güsel motor ne olursa olsun yamahadan vazgeçme

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    Her nolursa olsun tabiiiki honda
    Discovery Detailing Adana

muammerakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aradaki farkı sadece fiyatlarında .çünkü komple bir motosiklet olrak honda yamaha dan çok daha iyi.bir tek yamaha çok ince işçilik kalite açısından daha gösterişlil makina.ama fiyat farkı çok fazla.zaten maalesef bütün motosiklerle çok hak ettikleri fiyatların üzerinde satılıyorlar.servis bakım yedek parça dersen.honda türkiyede rakipsiz.ama param var..sabrederim dersen yamaha tabii ki honda dan çok daha gösterişli bir motor.ama para servis bakım..pek önemi yok dersin.ikisini de boş ver...tek bir makina var.o da kawasaki zx-10r.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Yamaha ve Honda nın yedek parça fiyatlarındaki inanılmaz farkı da gözönünde bulundurmak lazım. Honda 0km motoru ucuza veriyo ama yedek parça fiyatları çok yüksek.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    yamaha her zaman ağırlıgın ortaya koyar ama tip bakımından cbr daga güsel ama hız ve zevk r1

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ve Honda nın yedek parça fiyatlarındaki inanılmaz farkı da gözönünde bulundurmak lazım. Honda 0km motoru ucuza veriyo ama yedek parça fiyatları çok yüksek.
    tamamen katılıyorum hondayı bi kere yatırın bakalım kaç paraya geliyo

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    2 motoru da bedava verseler, servis yedek parça da bedava olsa R1 alırdım.
    ama diğer türlü Honda alırım, çünkü o fiyat farkına değecek kadar performans farkı yok.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Yine aynı konu, yine kıyaslamalar, yine şu şundan güçlü bu bundan kaliteli muhabbetleri...

1. Her iki motorun fiyatı yurtdışında aynıdır, hatta birçok ülkede Honda daha pahalı. Bu motorlar arasındaki fiyat farkı kaliteyi belirleyen bir unsur değildir, hangi markanın size daha çok giydirdiği ile alakalıdır.

2. Evet 2004, 2005 yıllarında R1 1000RR'dan daha performanslıydı ancak 2006 yılında Honda Fireblade teknolojisinde birçok yenilik yaparak R1'i solladı. Performans olarak daha iyi olduğunu iddia edenlerle denemesi bedava. Gelin Körfez Pisti'ne görüşelim. Ben pistte birçok R1'e bastım. Zaten pek kullanan da kalmadı artık yarışlarda. Şimdi aradaki fark kullanıcıdandır geyikleri yapmasın kimse...

3. Motor tercihi kişinin zevkine göre yapılmalıdır. Ne Honda, ne de Yamaha kötü motor üretmez. Hangisi aklınıza yatıyorsa onu alın.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    yamaha R1 düşük devirlerde verimsiz olduğu söyleniyor zor hızlanıyormuş bir dergide okuduğuma göre sadece hızlanınca hızlı giden bir motosiklet düşük devirlerde yetersiz kalıyormuş. Bu durumda şehir içinde kullanacağın için her zaman Honda CBR1000RR FireBlade derim
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @THE_LANCET
    yamaha R1 düşük devirlerde verimsiz olduğu söyleniyor zor hızlanıyormuş bir dergide okuduğuma göre sadece hızlanınca hızlı giden bir motosiklet düşük devirlerde yetersiz kalıyormuş.
    Konunun özeti şu şekilde. 2007 model R1'de 2.viteste 5000 rpm devirde gazı dibine kadar çektiğinizde makina ani şekilde hızlanmıyor, bir süre bekliyor. Yamaha bunun üretim hatası olduğu söyledi.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @THE_LANCET

Konunun özeti şu şekilde. 2007 model R1'de 2.viteste 5000 rpm devirde gazı dibine kadar çektiğinizde makina ani şekilde hızlanmıyor, bir süre bekliyor. Yamaha bunun üretim hatası olduğu söyledi.
    Yamaha açıkladı mı üretim hatası olduğunu
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler