Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Başka şehirden en güvenli ve ucuz motosiklet getirmek?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gt250r(Voodoooo)
    işin reçetesi şöyle bence. Tecrübe varsa motora benzin konulur motor çalıştırılıp kendi şehrine kadar kullanılır.
    Tecrübe yoksa: Bir motocu kankaya söylenir, muhtemelen(Kankalık seviyesine göre) oda seni kırmaz seve seve motoru kullanır. En azından motorun sesine titreşimide alışırsın.
    Aydınlık azaldıkça karanlık artar.
    Kaskımızı takalım arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Havalar soğuk sa kanka bulamassın....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    minibüsle gidip yükleyip gelicen.Ben öyle yaptım
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bende v-strom alacak olsam bende yapardım...Ama kaç paralık motor ki?....300 ytl benzine değermi? Bence değmez....

songoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslinda bi doblo fln bulup onun arkasina yuklenip getirilir. Hem dizel az yakar.

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    En mantıklısı Otobus sirketleri ile hallet olayı benimde basıma geldi bu yaz yaptığım bisiklet turunda dönüş yolunda sorunlar yasadık Otobus ile dönmek zorunda kaldık 3 bisiklet Çadır vs yukumuzu otobusle getirdik herhangibir sorun çıkmıyor normal bir dönemde(okul bitişleri bayramlar filan hariçyani) muavin ve şöforle anlsılıp rahatlıkla getire bilirsin içerdeki demirlerede güzelce bir halatla bağlarsın otobus kaza yaptığı taktirde iner alırsın motorunu yoluna devam edersin

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı CenkKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En mantıklısı Otobus sirketleri ile hallet olayı benimde basıma geldi bu yaz yaptığım bisiklet turunda dönüş yolunda sorunlar yasadık Otobus ile dönmek zorunda kaldık 3 bisiklet Çadır vs yukumuzu otobusle getirdik herhangibir sorun çıkmıyor normal bir dönemde(okul bitişleri bayramlar filan hariçyani) muavin ve şöforle anlsılıp rahatlıkla getire bilirsin içerdeki demirlerede güzelce bir halatla bağlarsın otobus kaza yaptığı taktirde iner alırsın motorunu yoluna devam edersin

Kaza mahalini terk etmek yasaktır hemşerim.....

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bin geL Hocam. Kopta geL?
    Tecrübe Yaparsın hem?
    Comfirmation Bias

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    otobus en ucuzu bi otobus firmasında calıstıgımdan biliyorum
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    istanbuldan adanaya bir yolculuk planım var tren bana daha konforlu gibi geliyor. ayak uzatmak için koltuk arasındaki boşluk hemde istenildiği zaman dolaşabilmek güzel bence. hemde arkada kocaman bir bagaj vagonu :D
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    motosikletim de benimle beraber çok şehir gezdi. Bu yolculukların hiçbirinde binerek bir şehirden diğerine gitmedim. Motosikleti hep taşıttım. Şimdi seçenekleri gözden geçirelim:
    Tren:
    Aslında benimde en beğendiğim taşıma şekli budur. Ekspres trenlerin bazılarında yük yada posta vagonu bulunuyor. Yük vagonuna koymanız gerekirse ki bunlar aslında boş oda şeklindedir duvarların üzerinde yer yer halkalar var motosikleti onlara bağlamaya çalışıyosunuz. Ancak halkalar çok alçakta olduğu için motor devrilebilir bu nedenle yatırmanız gerekebilir. Posta vagonlarında durum farklı bunların içinde demirparmaklıklı bölmeler var onlara bağlayınca devrilme riski olmuyor. Her halükarda depoyu boşalttıryorlar. Ben boşalttığım benzini pet şişeye koyup yanıma almış ve aynı trende yolcu olarak gideceğim yere gitmiştim. İnince hemen benzini koyup motorla yola devam ettim. Kilogram başına ücret alınıyor ruhsatta yazan ağarlığa bakıyolar. Demir yollarının personeli oldukça yardımsever ama nakarada yükleme için ücret istediler yinede.
    Otobüs bagajında:
    Bu benim denemediğim tek yol aslında aynı şekilde otobüse binip gideceğiniz yere gittiğiniz için bence iyi bir yol.
    Kamyonla:
    Bulunduğunuz şehirdeki nakliye ambarlarıyla görüşerek gideceğiniz yer giden bir kamyona yükletebilirsiniz. Fazla bir ücret almıyolar. Kamyon yavaş gidiyo bu nedenle siz ondan önce varıp motorunuzu bekliyosunuz. Ben kamyonun şoförüyle görüşüp eve teslim yaptırmıştım. Ücret belki biraz daha fazla oluyo ama uygun bir yere teslim yapma ihtimalide var. Ben motor kullanmayı bilmiyodum ilk motoru aldığımda bu nedenle eve teslim çok işime yaramıştı.
    Kargo ile:
    Aslında en kolayı olması gerekirken niyese en zoru bu oluyor. Kargo şirketleri yeterince kazanıyolar heraldeki maksimum zorluk çıkarıyolar. Motosikleti kutuya yada kasaya koymanızı istiyolar. Ağarlık yada hacime göre para alıyolar hangis çok tutarsa onu alıyolar üstelik. Ambalajı olmayan malları taşımıyolar. Motorunuzun gideceği yere gidene kadar 3-5 kamyon değiştirme ihtimali de var. Sigortalı taşıtma imkanı var bir hasar olursa sigortadan alabilirsiniz (heralde?)
    Binerek gitmek:
    Son seçeneğimiz şahsi bir tercihtir ban ocak ayında uzun yol yapmayı tercih etmem sen belki edersin. Uzun yola tek başına ocak ayında motosikletle çıkmayı iyi bir fikir olarak görmüyorum. Yolda motora bişey olursa kamyonlara el et yükleyip götürürsün. Fakat bu durumda ücret kamyoncunun insafına kalır.
    İşte benim bildiğim seçenekler bunlar aralarından uygun olanı seçip kullanabilirisin.

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    yeni motorların ambalaj aparatları var ön ve arka tekeri soküp kutunun içine gözelce sıgıyor istanbul kütahya arası kargo 210 ytl felan tutuyo

Motosikleti
    sık dişini az kaldı
    yahu getirmesi bişi değil ben sıfır almayı düşünüyordum ama 2. el çok uygun
    diyelim ki 2.el alıcam acemilik var biraz bende alacagım motorda arıza falan olup olmayacağını nasıl tespit edecez yani aldıktan 1-2 ay sonra falan önemli bir sorun çıkarsa yanarız örneğın sıfır alsam cbf 150 alırım ama 2.elde cbf 250 düşünüyorum e tabii cbf 250 daha iyi olur ama ben erzurumdayım burada cbf 250 yok hep çin malı kullanılıyor honda dışındada istemiyorum 2.el cbf 250 aklıma çok yatıyor ama şehir dişindan güvenemiyorum nasıl bir çözum öneriyorsunuz kafaya koydum alacam ama böyle bir problemle karşı karşıyayım sevgilerle muhammet burul erzurum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler