Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sattığım motoru adam üstüne almıyor ne yapsam..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    bundan yaklaşık 5-6 ay kadar önce motorumu sattım ama satışı yapmadık 1 aylık vekalet vermiştim üstüne almayınca tekrar gittim bu sefer 2 aylık vekalet verdim, şimdi internetten bakıyorum motorun satışı yapılmamış, ne yapmamı önerirsiniz, gidip plakayı iptal ettireyim motoru trafikten men ettireyim diyorum ama bir sorun çıkarmı acaba, nasıl bir çözüm önerirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Ben pek anlamamda işlerim kötü haciz gelebilir desen olmazmı

Motosikleti
    alamadım daha
    aynı sorun arabamı sattıgımda olmustu bana ya ustune alırsın yada polise arabam calındı diye ihbar ederim dediğimde tıpıs tıpıs gelmişti adam bi dene istersen

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o motorla belaya bulaşırsa,(hırsızlık,kapkaç ) kazaya karışsa dahi senın basın yanar. allah korusun öülümcül bir kazada söförü bulamazlarsa seni içeri alırlar.en basiti yediği trafik cezaları bile sana patlar.. 1 sene içinde evine haciz gelirse şaşırma
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Honda, 2008, CBF 150/ Karaböcük Namı diğer KAĞNI
    İlgili kişiyle doğrudan görüşüp, ondan nihai kararını öğrenin, devir almaktan yana ise, biraz daha süre verin, ama bu sefer süreyi uzatmayın. Devir almam diye açıkça söylüyorsa siz de elinizdeki kozları kullanın derim. Bir de şu durum var:Taşıt devirleri bundan böyle alanla satan arasında gerçekleşecekmiş, noter devreden çıkacakmış diye duymuştum. Acaba uygulumaya kondu mu, yoksa yalnızca bir tasarı mıdır, bilmiyorum. Muhatabınız böyle bir uygulamayı bekliyor olabilir. Eskiden hem taşıt alım-satım vergisi ödeniyordu, hem de noterde terleniliyordu, şimdilerde alım-satım vergisi yok, yalnızca noterde terliyoruz, inşallah yakında noterde terlemek yerine hamamda terleriz
    Yapılabilecekler:
    1.Herhangi bir tanıdığınıza vereceğiniz hatır senedini icraya koyarak motorun haciz yoluyla bağlanmasını sağlayabilirsiniz (hile-i şerriye :hukuki hile, kitabına uydurma durumu)
    2.Kendi aklınızdan geçen yöntem. (bir ara ben de aynı şeyi düşünmüş, ama yapmamıştım) Ama böyle bir durumda trafik tescil belgesini isteyebilirler(elinizde olmadığı için bu işlemi gerçekleştiremeyebilirsiniz) + bir miktar da harç
    3.Vicdanı falan elden bırakırım, yeter ki devrini alsın derseniz, o zaman trafiğe ve vergi dairesine kayıp-çalıntı bildiriminde bulunursunuz, motor yakalanınca motoru süren de doğrudan hırsız durumuna düşer, ama motoru sizden aldığını çeşitli tanıklarla kanıtlarsa siz iftiracı durumuna düşersiniz.
    4.Devir masraflarının yarısını karşılamayı göze alarak motoru sattığınız kişiyi devir almaya ikna edebilirsiniz.
    Allah kolaylık versin. Zor bu işler zoooooooooorrr
    Delikanlılığın kitabını yazdım ama basacak matbaacıyı bulamadım
    C.SÜĞÜRTİN__

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Noterden satisi yaptiniz mi yoksa adam sadece ruhsati mi ustune gecirmedi. Eger noter satisini yaptiysaniz belgeniz elinizdeyse hic dert etmeyin. Ama noter satisi yapmadiysaniz motor bir olaya karisirsa sizin de basiniz agrir.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Ayni bela sirkette basimizda var. Avukatimla gorustum calindi dersen ve karsi taraf elindeki vekalet yada adi satis belgesi ile calmadigini ispat ederse direkman hapis cezasi var haberin olsun.
    Ayrica arac ve ruhsati elinde olmadan ne plakayi iptal ettirebilir ne trafikten dusurebilirsin.
    Senet protesto ettirip motoru baglatmaktan baska caren yok. Yada dua edecen adam ehliyetsiz muayenesiz sigortasiz motoru baglatacak da senin kapina gelecek.

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Internet kayıtları güncellenmiyor maalesef, benim 1998 yılında sattığım araba internetten bakınca hala benim üzerimde gözküyor, trafikten sorduğumda ise yeni sahibinde.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    allah yardımcın olsun ve sabır versin
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    bayayi ilğinç fikirler ortaya çıkıyo valla ilğiyle takip ediyorum

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Polise motorunun çalındığını söyle ve motorunu geri al
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    merhaba;
    Motoru şahsa ne şekilde sattın? yani "sana sattım al sana vekaletname benim motoru kendi üzerine al " mı dedin yoksa, noterden satış yapıldı da hala adam senden motoru almıyor mu? Aranızda herhangi bir sözleşme var mı?
    Ayrıca vekaleti sen tek olarak mı verdin yoksa şahısla beraber mi imzaladın?

Detayları verirsen yardımcı olmaya çalışacağım

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Polise motorunun calindigini soylemek ve digerleri yalan ihbardan seni iceri sokar ancak.Bunu bil
    Turkiyede aracin satisini uzerine almamak bir suc degil. Ner biliyorum diyorsan benimde basima geldi. Iyi bir vatandas olarak gittim savcilaga bas vurdum.1 ay sonra kagit geldi.Iste cevap boyle idi aynen.Suc degil , sikayetiniz kabul edilmedi.

Kanundaki buyuk bir delik malesef ceremesini biz cekiyoruz. Hic bir yaptirim gucu yok.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    satışı noterden yapmadık noterden sadece vekalet verdim alan kişiye oda geçti yani internetten bakıldığında tescil tarihi yazıyor en son satış devir işlemi ne zaman yapıldıysa o tarih yazıyor, şu an için en son benim motoru aldığım tarih görünüyor internette.
    ve elimde sadece motorun ruhsat fotokopisi var en son vekalet vermeye gittiğimde, belki lazım olur diye vekalet işlemleri sırasında fotokopi çektirmiştim.
    motoru alan kişide tarihi geçmiş bir vekalet var ve sanırım polise motor çalındı deme şansım yok, haciz diyen arkadaşlar var, nasıl yapılır bilmiyorum ama aklıma bu yol geliyor, ben vekaleti 2006 yılının son gününne verdim her hafta bakıyordum satış yapılmamış ve mesajla tarihi hatırlatıyordum adama. ama almadı işte. şimdi diyorum keşke yedek anatharı vermeseydim gider kapısının önünden alır gelirdim motoru sonra o benim peşimden koşsun..
    yani vaktimde olmuyor hafta içi ben şimdi tekrar gitsem işten izin alacağım okadar zaman kaybı gene almak istemeyecek vekalet isteyecek. ben avcılardayım adam şişli de. korkuyorum bişey olacak benden bilecekler,

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    böyle bir olayda benim başıma geldi adamın peşinden 6 ay koştum baktım olacak gibi degil bir kaç kişi ile bir köşede sıkıştırıp motorumu elinden alıp depoya kilitledim hemen ertesigünü kendimizi noterde bulduk iş tatlıya baglandı.Allah kolaylık versin
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Nolacak????
    MT ANTALYA

toocold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR06
    motorun nerede oldugunu biliyorsan plakasını sök.
    plakasız motoru polis baglar ruhsat sahibinden başkası açamaz.
    devrini alırsa açtırırsın.
    kolay gelsin....
    JET GÜRÜLTÜSÜ ÖZGÜRLÜĞÜN SESİDİR.

ATEŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW-R 1200 GS
    10 ALTIN KURAL
    motorculara pislik yapanlar yada hırsızlar için geçerli Radikal çözümler...!

Her zaman yasalara uygun davranacaksın... 1'nci kural bu.(Tlf. edeceksin)
    2 'nci kural ise, o şarlatanlara yakışan davranışlarda bulunmamak için sabredeceksin..(Noterden ihbar çekeceksin..)
    3 'ncü kural ise 1. kurala bir süre ara vermemek için yine sabredecek ve onların yasalara uygun davranmasını bekleyeceksin..(Polise suç duyurusunda bulunacaksın)
    4 'ncu kural ise daha radikal ...motorun yerini tesbit etmek için yine sabredecekin. (Bu arada savcılığa baş vuracak ama işlem yapılamaz cevabı alacaksın)
    5 'nci kural her zaman daha kolaydır: Yürüyerek gideceksin..Ancak yine sabredeceksin..
    6 'ncısı kural ise yanında birşey götürmek için (ama suç teşkil eden birşey değil örneğin bir beyzbol sopası yada 5 kg. balyoz gibi) ağır ağır yürüyeceksin..Ve yine sabredeceksin..
    7' nci kural daha da basit..motoru senden alan yada daha doğru deyişle devrini almayıpta seni kazıklayan adamı motorun yanına çağıracaksın...
    8' ci kural ise biraz ağlamaklı..
    (Kesinlikle şahısa değil...direkt motoruna Yani kendi motoruna.....
    9' ncu kural biraz dokunaklı...
    10' uncu ise sağlıklı......(Uygulama tercihi sana kalmış)
    Bilmem anlatabiliyor muyum?..

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    yanına karakol dan polisi alarak gidiceksin motoru alan kişiye ve diyeceksin ki vekalet verdiğim tarihe kadar kişinin motorumu üstüne almaması sonucu aracı satmaktan vazgecmiş buluyorum evet memur bey bu şahıs motorumu 4 aydır zorla alı koydu ben motorumun kişiden alınıp şahsıma tutanak ile verilmesine ve .... kişininde yani motoruma el koyan kişininde hakkında hukuki işlem başlatmanızı rica ederim diceksin ve karakola geldiğinde abii ayağının tabanını öpeyim motorun satışını üstüme yap dicek bu benim tarafımdan uygulandı aracımı sattım sattığım adam başkasına satmış en sonunda buldum arabayı polis ile gittim sattığım kişinin de sattığı arabamı geri aldım 3 gün de ben gezdim eski arabam ile yalvarttım öle ce verdim satışını üstüne ama 2 seneye yakın aracı bulamadık ki maslak ta yakalayana kadar

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Yak

Adamla konuş. Yola gelmiyorsa motoru yak.
    Seni polise şikayet edecek hali yok.
    Ne diyecek polise?
    Motorumu yaktı mı?
    Nasılsa resmi olarak senin motorun....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler