Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Sektörü 2007

Motovento
    REKLAM ALANI
    alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devletin koyduğu gümrükte alınan 200-300 dolar arasındaki tedbir harcı bu işin belirleyicisi olacak gibi görünüyor.Bu harcın alınması için başvuru yapan;

1- Kanuni (Yeni montaj tesislerini açtığını reklamlarından takip ediyoruz orada şu anda montajını yapmadığı modellerin de montajını yaparak bu engeli aşacaktır diye tahmin ediyorum)

2- Ramzey (Mevcut olan fabrikasında moped ürettiğini biliyorum ama herhalde bu vergiden kurtulmak için tesislerinde çin motorlarına montaj bandı açacaktır)

3- Bisan (Bisan da mevcut tesislerinde montaj hattı kurabilme imkanına sahip)

4- Beldeyama (Bu firma kategori olarak biraz daha farklı kalıyor)

bu firmalar kalıcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

Bu vergiden etkilenmemek için montaj tesisi açacağını beyan edenler;

5- Mondial (Yeni tesislerinin reklamları gazetelerde yayınlanmaya başladı)

6- Asya (Yeni montaj tesislerinin reklamlarının hazırlanmakta olduğunu reklamcı bir arkadaş foruma yazmıştı)

7- Keeway (Yeni montaj tesislerinin bu sene açılacağını Moto Aktüel'in Ocak sayısında beyan ediyorlar)

Benim sağdan soldan duyduğum Yuki ve Aroranın da montaj tesisi kurduğu ama doğruluk payının ne olduğunu bilemiyorum. Diğer markalardan bu çalışma içerisinde olanları biliyorsanız bizimle paylaşırsanız memnun olurum. Montaj tesisi açmayacak olan markaların diğer firmalarla rekabet edebileceklerini sanmıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    abuk sabuk verğilere biri daha eklendi tabi çinliyle ugraşması kolay bide araba sektöründe böyle bişey yapmaya kalkışsalarya tabii korkuyolar offff-offf

ENGİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne yazıkki artık yok
    alplion kardeş emin ol araba sektöründe de aynı sıkıntılar yaşanacaktır bu sene çinli otomobiller türkiyeye giriş yapıyor ve sektöre bayağı bir sekte vuracağa benziyor ayrıca mercedesin 100000 euroluk araçlarını birebir taklidini yapıyorlar ortalık karışacağa benzer

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    bence motaj tesisi açılması bir yönden iyi fakat asıl sektörde yapılması gereken konu yerli üretimin teşvik edilmesi tornavida alyen ve lokma takımı fabrikası olmasındansa KOBİ lerin üretime katıldığı bir yerli üretim tesisi olması daha iyi olur düşüncesindeyim
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    americada zzr600 7.500dolar turkiyede 9.500 euro bunun ardindan soylenecek pek bisey yok bence
    imzam yok parmak bassam olurmu

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Artık kimsenin inancı kalmadı yerli montaja...Ne yaparlarsa yapsınlar tutnamazlar...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yuki motorun montaj tesisi kuracağı hakkında benimde bilgim var benim motosikletin tamircisi ona yuki motorun montaj hattında bir görev vereceğini söyledi

Motosikleti
    abi montaj öyle yüksek teknoloji gerektirmiyo ki
    meslek liselerinden stajyerler ile bile yapılabilir. önemli olan mühendislerin yeni bir model otaya koyup bir fabrikanın KOBİ ler ile ortak üretim yapmasıdır. yoksa üretim yapıyoruz diyerek kimseyi kandırmasınlar
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Ve her geçen gün olduğu gibi insanlar motosiklete binmesin diye yeni engeller knoulmaya devam ediliyor...

Motosikleti
    yerli fırsatçılar yasadaki boşluğu kullanıyorlar daha başka ne denir ki
    tornavida teknolojisini üretim diye sunuyorlar

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Ghost rider filminden sonra kopar ortalık yine çinliler satılır alanın elinde kalır bizim uyanık sanayicide montajla iki tane havalı tornavida ile parayı götürür ama paraya kıyıpta bir tane yerli malı motorsiklet yapmazlar sanki çok zor daha düne kadar izmirde mobilettenin kranklarını totomak yapıyordu yerli malıda demeleri yokmu şu motorlara o ayrı konu.Saygılar Sevgiler

Motosikleti
    ben umudumu kestim artık hiç bir şey düzelmeyecek her gelen yönetim yine kendi çevresine ışık verecek. bu şekilde boşluk olan düzenleme yapmak biraz pastörize yumurtada vergi indirimi yapmak gibi geliyor bana. yakında kimlerin hangi köşeleri nasıl döndüklerini göreceğiz. büyük hesap günü bakalım nasıl hesaplar verilecek

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Devlet boyle bir engel koymasaydı belki bu yıl 5-10 tane daha cin malı satan bir sürü firma ortaya cıkıp bize cin malı satacaktı kı bu da bizim için biraz daha iyi olurdu yedek parca acısından ve fiyatlar acısından...

Su anda sadece fabrıka kurmayı basarabilen firmalar ayakta kalabilecek gibime geliyor...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Herkes kendi kaarını düşünüyor,
    Bu şekilde vergi koyularak saymış olduğunuz firmalar Türkiye de üretim yapacak.
    Bu ne demek?
    Bu yeni fabrikalara bir sürü işci alıncak demek

Belki bu siteye giren motordan anlayan insanlar bu fabrikalarda çalışma imkanı bulcak..

hep bana, hep bana diye düşünmemek gerekir

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    motor satanlar insanların hayatlarınıda düşünerek bir seyler yapsalar biz de zaten onları düşünürüz...

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    piyasadaki potansiyeli gördüler ona göre yatırım yapıyorlar ama unuttukları bir şey var tüketiciye yatırım yapmıyorlar
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasadaki potansiyeli gördüler ona göre yatırım yapıyorlar ama unuttukları bir şey var tüketiciye yatırım yapmıyorlar
    Eeee tüketiciyide düşünmedikleri için potansiyal artacak diye düşünüyolar fakat tüketici bilinçleniyo artık...

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten motor u taksit ile almayı düşünüyom şimdi ne olcak 2 ay devlet e miçalışacam?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler