Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan korkulur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gt250r(Voodoooo)
    motorsiklet camiyasına katılma niyetindeyim. Birkaç haftadır bu muhteşem sitede forumlarıda ilgi ile takip ediyorum. Fakat beni korkutan bir haftada birden fazla ölüm haberi görmem oldu. Sonuçta bu sitenin 32000 üyesi olsada hepsi aktif değil ve Türkiyede bu sayının çok üzerinde motorcu var. Bu kadar insandan bu kadar çok ölüm haberi çıkıyorsa bütün Türkiyeyi düşünmek bile istemem. Bu kaygılar arasında kendi kendime yoksa yanlış yoldamıyım diye sorar oldum. Daha önce artçı olarak iki kazam olmuştu kasksız korumasız şansa ufak tefek yaralarla kurtulmuştuk. Motor alıp bu sefer kurtulamamak ta car sanki.Yani motor sahibi olmak ve motoru sık sık kullanmak ölüm riskini çok arttırıyor mu sizce? yoksa korkmakta haksız mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Korkma kardeşim korkunun eccele faydası yok
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    akşam haberlerini seyret bakalım arabada ölen kaç kişi var.

sonuçta hareket eden bir taşıttasın ve hareket halinde olan diğer başka araçlarla birlikte aynı ortamda seyrediyosun bunun sonucunda kazaların olmaması imkansız. fakat önemli olan düzgün koruma kıyafetleriyle bu kazalardan en az zararla kurtulmaya bakmak
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Risk hepsinde aynı..... 4 teker-2 teker...Sonuçta trafiktesin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    Eğitim şart !
    her konuda, insanlarımız bilinçsiz olduğu sürece biz bu trafik canavarını sırtımızda taşıyıp beslemeye devam edeceğiz .motosiklet içinde bir tutkuya dönüştüyse illaki gidip eğitim almanı öneririm .Profesyonel eğitim veren firmalar her yerde yok, eğer gidemiyorsan bile defansif sürüş ün nasıl olacağı konusunda bulabildiğin bütün kaynakları araştırmanı tavsiye ederim faydalı bilgiler linkinde dd nin (Reşat Arbaş) motosiklet teorisinden alıntılar var onları bi hatim et faydası olacaktır .son olarak gereksiz risklerden uzak durdukca daha saglıklı kalırız
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Trafik Kazası ; insan nesline en fazla zarar veren unsurlardan birisidir.
    Ama yine bu kazalardan korunmak da insanın elinde olan bişeydir.

Dikkatli, kurallara uyan, trafikte diğer araçları farkeden ve kendine güvenen bir sürücü olman dileğiyle...

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    tabiki korkmalısın, korkmazsan tedbirsiz olursun. çünkü bilgisizlik korku getirir, dolayısıyla korkan kişi bilmeye çalışır, bildikçe-öğrendikçe de bu işin risklerini ve o riski nasıl en aza indirebileceğini kavrayıp daha tedbirli olursun. hızdan kaçınıp, trafiğe çıkmadan "ego" nu evde bırakıp, tam korumalı olursan ve vakitin/paran yettiğince eğitim alıp bilinçli şekilde de tecrübelenmeye gayret gösterirsen, riskini en aza indirmiş olursun diye düşünüyorum.

Motosikleti
    alamadım daha
    bence korkman lazım esas. kim içinde korku hissetmeden binerse bu alete onun kaza yapma ihtimali daha fazladır , mantıklı korku bizi hayatta tutar dikkatli olmamızı ve gercekten yaptıklarımızdan azami keyfi almamızı saglar diye dusunuyorum bilmem dogrumu dusunuyorum

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir arabanın yüzünden doğan kazalar genelde araba sürücüleri motorları farketmiyorlar bu bizim ülkemize has bişey değil sadece zürihte de böyle ben samanyolu programında izledim onlarda aynı dertten şikayetçi arabalar farketmiyor motorları onlarda grup gezilerinde en başa sarı fosforlu renk yelek giydirdikleri bir motorcuyu koyuyorlar o önden gidip tehlikeli kavsaklarda yolu kesiyor ordaki insanlarda buna alısmılar o yelekli bir motorcu görünce motor grubu geçtiğni anlayıp ona göre davranıyorlar ki düşünün o gruba mensup hiç bir kişiede 600cc altı motor yok yane motorunuzun büyüklüğü ilede alakalı değil durum yakında bende takıcam bir fosforlu yelek hadi sıkıstırsınlar beni ozaman arabalar full koruma dalarım valla

Motosikleti
    Hyosung gt250r(Voodoooo)
    Arkadaşlar saolun zaten yıllardır bastırdığım bu motor aşkını artık korku yüzünden bastıracak halim yok.(Zaten geçmişte çok daha tehlikeli doğa sporları yapmıştım.) Sanırım ölen arkadaşlar için çok üzüldüm, çok etkilendim .(Allah hepsinden Rahmet eylesin ve hepimizin başı saolsun). Biraz morelle ihtiyacım vardı. Beni rahatlatınız ve yanlız bırakmadığınız için çok saolun. Zaten bu mesajı yazdıktan sonra gidip ehliyet kursuna yazıldım. Bundan sonrası motorcu olmam zaman meselesi. Korumasız olmaz tabiki lütfen herkes korulasını sonuna kadar alsın Bizleri ve geride kalanları üzmesin. Bu korku 50cc ye binerkende 1000cc ye binerkende içimizde olsun. Ama asla korkumuzun coşkumuzu yenmesine izin vermeyelim. kendinize ii bakın

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    kuralsızlıktan kork,sürüş kurallarını ihmal etmekten kork. güvenlik önlemleriniin eksik olmasından kork(kask,eldiven,koruyucu giysi vb) sağ elinin kontrolünü kaybetmekten kork.eğitimin yetersiz olmasından kork. tüm bunlardan korkarsan motordan korkmana sebep kalmayacaktır.

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    korku korkaktır kardesım.kork kork nereye kadar?
    insan gıbı bınersen hıc bısıcık olmaz.merak etme sen...
    MT ANTALYA

Motosikleti
    Ninja kawasaki ZZR1400
    Hergün araba ile kaza sonucu ölen yüzlerce kişi var. Trafiktesin sonuçta herkez ipin ucunda yaşıyor iki şeritli yollarda arabalar 1 metre aralarla karşı karşıya geliyor. Hem sen tedbiri elden bırakmazsan kolay kolay bişe olacağını sanmıyorum.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım öncelikle motosiklet konusundaki bütün olumsuzlukları iyice düşün
    1. türkiyedeki yolların motosiklete uygun olmadığını (bir cok noktada hataların çukurların herhangi bir araçtan yola bir takım cisimlerin düştüğü)
    2. motosikletlere karşı duyarsız bir toplum olduğumuzu ve trafik saygımızın olmayışı
    3. motosikletin her hava şartında farklı şekillerde kullanıldığını cok fazla dikkat edilmesi gerektiğini iyice düşünmelisin aslında bir cok faktör var ama bunlar aklıma geldi
    ve motosiklete bindiğin zaman tam korumalı şekilde binmelisin ve sana tavsiyem her zaman Kork! motora karşı cesaretli olmak iyi birsey değil
    dikkatli temkinli olmak ve korkmak gerektiğini düsünüyorum

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Motorcuları pek sevmiyorlar bu doğru....Ama onlar sevmiyorsa biz onları sevelim mi?...Onlar yüzünden motoru mu bırakalım...

bence de korku olmalı. eğer korku olmazsa insan her türlü dublörlüğü deneyecektir. bende motor almayı düşünüyorum kısa zamanda aranıza katılacağım

MECİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLV-1000
    hayatta neyden korkarsan onun esiri olursun dostum..
    bi babamdan birde allahtan korkuyorum..gerisi vız gelir..
    [B][COLOR="Red"][I]==>> SAKALLI <<==[/I][/COLOR][/B]

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Motordan korkulur mu yaa..Isırmaz korkmayın....İnsan korkularından hayattan zevk alamaz duruma gelir...

Herkes tatmalı bu duyguyu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler