Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Muayenelerle ilgili her şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğiniz ve uğraşınız için teşekkürler.
    Acemi bir motorcu olarak şimdi doğru anlamış mıyım diye ve daha iyi anlaşılsın diye yineliyorum: Ben şimdi yeni bir motosiklet aldığımda ilk 3 yıl boyunca muayeneye gitmiyorum(Doğru mu?) ve 3 yılın sonunda muayene yaptırıp, sonrasında da 2 yıl da bir muayeneye gidiyorum. Bu mudur? Doğru anlamış mıyım?
    Aynen dediğin gibi çok doğru anlamışsın.İlk muayene süresi 3 yıl,3 yıl sonunda da 2 yıl +2 yıl ........gidiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    azönce bilgi edinme formunu hem fax olarak hemde mail olarak karayollarına ilettim inşallah trafikten gelmeyen cevap buradan gelecek die bi umut bekliyorum bu arada beşiktaştaki polis 1 yıl geçer ve muayene yaptırmazsam ceza yiyeceğimi söyledi devlet devletin kanununu tanımıyo çok enteresan...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

nowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1
    Arkadaşlar,2005'in 5.ayından itibaren trafiğe çıkan motosikletlerin ilk muayene süresi 3 yıl devamında 2 yıl olmak zorunda kanunen.Kimse maillerle uğraşmasın oraya mı gideyim buraya mı gideyim demesin.Çözüm gayet basit kayıtlı olduğunuz trafik şubesine gidiyorsunuz,benim muayene sürem yanlış yazılmış diyorsunuz.Görevli memur size hazır olan dilekçeyi veriyor.Boşluklara kendi bilgilerinizi dolduruyorsunuz ve ruhsatla birlikte EK-1 formu,Zorunlu trafik sigortanızı veriyorsunuz,ertesi gün de gidip yeni ruhsatınızı alıyorsunuz hepsi bu kadar.Bu arada 30.YTL masrafınız oluyor.Artık herkes üstüne düşeni yapsın.Bu hakkımızı gözgöre göre yedirmeyelim.En kaba hesapla 200 YTL karımız var bu işten.Artı 3 sefer muayene istasyonlarına gidip uğraşmaktan da kurtuluyoruz.

tuzla araç muayene istasyonu

merhaba arkadaşlar tuzla arac muayene ıstasyonunda temız kagıdı cıkartılıyormu bu konuda bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    temyiz kağıdı Kartal'da.
    muayene için işim olmuştu ordan biliyorum Tuzla,temyiz kağıdı işlemleri için Kartal'a göndermişti.daha sonra değişip değişmediği konusunda bilgim yok.
    4-5 ay önce uğraşmıştım ordan biliyorum.
    kolay gelsin
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    tuzla'daki egzozt muayene değilmiydi

Motosikleti
    var işte...
    araç muayene de yapılıyor Tuzla'da.

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    tuzla'daki istasyonda geçmiş dönem mtv borcunu'da ödeyebilirsin,temiz kağıdıda alabilirsin.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    var işte...
    Alıntı kahraman34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuzla'daki istasyonda geçmiş dönem mtv borcunu'da ödeyebilirsin,temiz kağıdıda alabilirsin.
    desene yemişler bizi. boşuna gitmişiz demek Kartal'a.

erkan1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150

yaşasın zafer bizim muayene süresini uzattım sonunda...

merhaba arkadaşlar 2005 ağustosta aldığım motosikletimin ruhsatındaki 1 yıl yazan muayene süresini olması gerektiği gibi 3 yıl olarak uzattım,şayet 2005 model olupta ruhsatında 1 yıl yazanlar bir an önce trafik tescil bürolarına gidip düzeltirsinler.yasa 01/01/2005 tarihinde yürürlüğe girmiştir.resmi gazete 23 eylül 2004 25592 sayılı yedinci bölüm ,d.fıkrasında açıkça anlatılmaktadır.
    bilgilerinize sunulur.

Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    sagolasin .
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    yaw benim motor 2004 yaptıramazmıyım 3 yıllık uzatma
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc

Teknik muayene süresi

Forumda daha önceki konularda teknik muayenelerin 2 sene kadar önce kanunla degiştiği ancak uygulanmadıgı konusu işlenmişti
    Bu sebeple 25/5/06 tarihinde trafige çıkardıgım motorumun teknik muayene süresinin 1 yıl yazıldıgı için tekrar arzuhalcime ulaştırarak üzerinde düzeltme yapılması için ilgilenmesini rica ettim
    ancak ruhsatım, trafik tescilin 8. aydan sonraki ruhsatları 3 yıllık süre verdikleri daha önceki tarihler için böyle bir uygulama yapmadıkları seklinde söylem ile geri geldi.
    BU konudaki yorumlarınızı bekliyorum.
    Yer.43 / KÜTAHYA

Arkadaşım ; her yetkili farklı yorumlar yapabiliyor. Ama işin doğrusu 2006 yılından itibaren alınan motorlar için geçerli olacaktır.
    Burada 3 arkadaşım ; 2006 şubaet , 2006 mayıs ve 2006 haziran çıkışlı motorlarında gidip düzeltme yaptırdı.
    Gidip tekrar denemeni , daha yetkili biriyle konuşmanı tavsiye ediyorum!

Motosikleti
    Keeway SL150
    Bu düzeltme nerede yapılıyor. Trafikte mi yoksa muayene istasyonunda mı?

Dr_Hook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Mio 100
    Boyle seylerle ugrasmayim, gidin iki dakkada (yani 1/2 gun) yeni muayene yaptririn, 2 seneligine o zaman dikkat edin, ben edene kadar zaten iki yazdilar, oldu bitti

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Dr_Hook

Motosikleti: SYM Mio 100
    Bugün, 17:46 PM

--------------------------------------------------------------------------------

Boyle seylerle ugrasmayim, gidin iki dakkada (yani 1/2 gun) yeni muayene yaptririn, 2 seneligine o zaman dikkat edin, ben edene kadar zaten iki yazdilar, oldu bitti

50 ytl az bir paramı...O paraya motorun bakımlarını yaptırır insanlar...Saçma uygulamanın ceremesini bizlermi çekelim.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 yıl değil ilk alındığında yani sıfır motorda 3 yıl mütakip yıllarda her iki yılda bir ve 2006 yılında alınan tüm tesciler uzatılıyo öle ay farkı falan yok
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl değil ilk alındığında yani sıfır motorda 3 yıl mütakip yıllarda her iki yılda bir ve 2006 yılında alınan tüm tesciler uzatılıyo öle ay farkı falan yok
    Eeee ne yani, 2005 yılı yararlanamıyormu bundan, olurmu öle şey yaa, biz napcaz peki. Bu eşitlikve kazanılan haklar ilkesine biraz ters düşüyor.
    Think Darkside

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    Forum içerisinde dahi çeşitli yorumlar
    demekki uygulamanın türkiye şartlarında böyle olması normal
    bu konuda elinde belgeli bilgi olan varmı ?
    varsa eklermisiniz.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler