Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

sattığım motoru adam üstüne almıyor ne yapsam..

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bizimde başımıza geldi şahsa dahi ulaşamıyorduk.savcılığa ağlamaklı bir dilekçe yazdık özellikle aile huzurumuzun bu araç yüzünden bozulduğunu belirttik ilk trafik uygulamasında araç bağlandı ve şahıs satışı almak zorunda kaldı.aile huzurumuzun kaçtığını belirtmemizi bir trafik polisi arkadaş tavsiye etti ve işe yaradı.sen bu konuyu viper 1 nickli üye arkadaşımıza da bir sor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tahsilatçı gönder

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Öncelikle motor kanuni olarak hala senin. Yani adam üzerine almaya çalıştığı ana kadar motor senindir. Anladığım kadarı ile motor için verdiin vekalet, sadece " 00 plakalı motoru satmaya yetkilidir" şeklinde. Adam da aslında noter olmadan üzerine alamaz. Tüm ÖTV'ye dahil olan (ev ve araba) her şey noter huzurunda satışının yapılması gerekmektedir. Adam şu anda da motorun sahibi değil motoru satmaya yetkili kişidir.

Şahsı ara, yada muhattap olmak istemiyorsan, noter aracılığı ile bir ihbar çek. Daha sonra motorun çalındığını söyleyeceğini kendisine ilet (mesela ihbarnameye motoru almadığı taktirde motor 2. kişi izni olmadan kullanılmakta olup, gereken kanuni hükümlere başvurulacaktır" ibaresini koyabilirsin. Aslında kanunen o şahıs motorun ne alıcısı, nede sahibi.

Motoru haczedemezsin. Çünkü motor senin. ancak çalındı ihbarında bulunabilirsin. Bu durumda adam "motor benim" diyemez. Çünkü motor onun değil (noter satışı yok). Bazı çekincelerden uzak durmalısın. Kusura bakma ama, bu motor mesela 10 yıl sonra başına vergi, ceza veya kötü bir şey olarak öyle sorun açar ki,

Bu arada vekaletname içerinde şahıstan para aldığına dair bir ibare sanırım yok (vekaletname motoru satmaya ve her türlü hukuki işlemi yapmaya ibaresi taşıdığını varsayarak)

Ancak bir noktada için rahat olsun. Sanırım ilerleyen maddelere (motor x tarihinden itibaren tüm vergi ve hukuki cezalar şahsa aittir) ibaresi var olmalı (sanırım). bu durumda çok sıkıntı çekmezsin.

Şu anda motoru adama satmamış, adama satması için vekalet vermişsin. Motorcu dostun olarak başka elimden gelen bir şey var sa yapmaya çalışacağım. Bu akşam sana net bir cevap vereceğim. Acaba noter çıktısını bana gönderebilir misin? İncelemek ve sana öyle cevap vermek isterim

Saygılarımla

son olarak vekalet tarihi geçti ise (ki geçmese de olur) motor hala senin. Dediğim gibi hacz edemez sin. sadece motorun çalındı ihbarı yapabilir sin.

vekalet verme. O sana vekalet versin. Sen notere giderek adamın vekaleti ile motoru ona sat. Noter masraflarını adamdan istemeyi unutma (300 civarında tutuyor)

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O üzerine almıyorsa sen motorunu geri al.Üzerine geçirdiğinde verirsin.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motorun yerini biliyorsan ve kaldırma şansın varsa çek al garajına,sök pistonunu, yanına bi kutu da vazelin koyup ilgili arkadaşa gönderiver...

Motosikleti
    kırmızı ramzey 250
    arkadaş gecmiş olsun ben de sana benzer sorun yaşıyorum ben de motoru takasa verdim verirken de sattığın kişi motoru üzerine alsın dedim pazarlıkta ve yeni motor aldım takasa verdiğim bayi motoru satmış uzaktan tanıdıklara rica ede ede noter satışı yapabildik aylar sonra ama hala tırafik cezaları bana geliyor pilakayı üzerine almamış fakat noter satışı yaptığım için bana sorununu yok benim tavsiyem bir adamı bulum ikna etmek bir daha motor satarken bu ders bana yetti sen de tetbirli olursun care 1 noter satışı 2 ruhsatı vermemek başka care yok allah göstermesin bir kaza ve ya olaya karışırsa işin zor gerci norer satışı belgesi elin de var ama baya uğraşırsın umarım kısa zamanda işleri yoluna koyarsın

Motosikleti
    Kymco Agility City
    paranı tam olarak aldıysan
    adama satışını hemen almasını aksi takdirde bidaha vermiyeceğini söyle
    yada motoru geri alacağını söyle(parayı geri ödemeksizin)
    yani biraz gaddar ol
    :bestmt:

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Valla tanış bir esnaf arkadaşın varsa yalandan haciz getir kendine,haciz tarihinden itibaren 1 hafta süresi var %99 alır hemen; almazsada kafana takma eski dostuna kavuşmuş olursun belkide daha iyi bir müşteri çıkar nedersin
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kanunu hukuku bırakıp insiyatifini devreye sokucaksın.....artık şansını kaybetmiş....Kendi düşen ağlamaz....Biraz da o sıkıntı çaksin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

phenemenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoq...
    arkadaşlar benim derdimde tam tersi motoru aldım ama sahibi vekaleti yollamıyor hala napmalıyım,karşıdakinin okadar kötü niyetli olacağını düşünmüyorum ama kötü niyetliyse başıma neler gelebilir.

ruhsat ve motor bende... nasıl yaptırımlar uygulayabilirim.

arkadaşım sende bence motoru sattığına dahil karakolamı gitcen artık nereye bi şekilde kanıtın olsun ceza,kaza bela için.

gerci diğer arkadaşlarda baya yardımcı olmuşlar.

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    çalındı diye dilekçe verme arkadaşım
    başımdan böyle bir olay geçti tecrübeyle sabiittir.
    araç bana geçti takas sonucu
    ruhsat sahibide ilk verdigi kişi ile aralarında sorunu oldugu için çalındı diye dilekçe vermiş
    ve tabiki sonuçta ben karakola
    ben aldıgım kişiyi
    o aldıgı kişiyi bula bula olay geldi ruhsat sahibine dayandı
    ruhsat bende tabiki çalmadım deyince başladı soruşturma
    ve olayın iç yüzü ortaya çıkınca garibim dogru mahkemeye
    3-5 yıl gitti geldi bi güzel cezasını yidi şu anda ruhsat bende ama kanunen araç onun ancak çalmadıgımı ispatladıgım için elinden birşey gelmiyor
    ne el koyabiliyor nede haciz
    ihtarname-veya trafik tescile durumunu belirtir bi dilekçeyle başvur

benim aracın sahibinin durumuna düşme

phenemenon arkadaşım sende dert etme
    çünkü sorumlu ruhsat sahibi
    eger kötü bir niyetin yoksa vergilerini ve ya cezaları yatırma nasıl olsa sana ulaşıp ruhsatı devretmek için çaba harcıyacak taraf ruhsat sahibi
    yada noterden ihtar yolla elinde belge olsun.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    şu anda ruhsat bende ama kanunen araç onun ancak çalmadıgımı ispatladıgım için elinden birşey gelmiyor

Gelmiyormu?....O zaman o kişi biraz pısırıkmış...Polislik durum olmuş sen motoru çalmadığını ispat etmişssin ama satın aldığını söylediğin halde polisler seni bırakıp mal sahibinin ifadesini aldılar öylemi?...

Sana karşı dava açsa mutlaka kazanır...Elinde kapı gibi daha önceden polis tutanağı var...Madem satın almışssın motoru neden satışını almadın diye sorar hakim...Ne diyeceksin ne cevap vereceksin?....

Motorunu elinden bal gibi alır ağlasan da geri vermez...Ödediğin par da bindiğine sayılı haberin olsun...Ama dediğim gibi adam biraz pısırıkmış....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    hangi yolları denedin sonuç ne durumda?

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    bencede madem oyle adamı tehtid et..motor satıyosun allah korusun alan kişiye bişey olsa senın basın yancak..adamı tehdit et polise calıntı ihbarı veririm de bak nasıl alcak üstüne

MNY46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada1200 , xt 660x
    bencede arkadasım bır an once trafıge gıt o plakayı men ettır yada gıt calıntı haberı ver yoksa basını coook taslara vurursun....
    cezaları olsun fasa fısaoları olsun coook ama cook basını agrıtır ılerde...
    adamı bı ara derım hemen ustune al yoksa plakayı calıntı ıhbarı verırım de yaa gelır tıpıs tıps yada ıhbarı verırsın zate yazan tum arkadaslar abılerde aynısını dıyor...
    ι ωαѕ вσяη ωιтн ωяσηgℓу ωαу вυт ι мυѕт ℓινє

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Merhaba ferrari-tayfur
    sorununu çözdün mü?

bEN DE ÇOK MERAK ETTİM UMARIM HER ŞEY yolundadır
    İYİ ŞANSIMIZ BOL OLSUN MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ:rendeer:

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çalıntı göster motoru geri alırsın :D ehueheuehuehu
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler