Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

FZ6 vs. CBF500

Motovento
    REKLAM ALANI
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    gecen pazar günü arkadaslarimla ufak bir geziye cikalim dedik. ne yazik ki arada yepyeni (daha 2500km bile dolmamisti) bir CBR600RR kirdik - bol ve dar virajli bir ormanin icinden bir dag tirmaniyorduk, bir bisikletlideye carpmamak icin "emniyet cikisini" secen michaela (GSR600'den CBR600RR'a gecis yapan kiz) toprak zeminde kayarak motorunu yumruk büyüklügünde bir kaya parcasinin üstüne düsürdü ve sanzuman kapagini kirdi.

6 motosikletle cikmistik (VFR800, K1200R Sport, zeyphr 1100, CBR600RR, FZ6 ve CBF500). ufak kazadan sonra büyük motorlarimiz (Honda, BMW ve Kawasaki) yollarina devam ettiler. biz "ufakliklar" cekiciyi bekledik. neyse, motorunu tamirciye biraktiktan sonra hep birlikte yolumuza devam ettik. michaela iyi bir arkadasinin arkasinda.

her ne kadar FZ6 benim CBF500'den biraz daha kuvvetli de olsa o gün sonunda ücümüz benim ufakligin teknolojisi bakimindan bir üst sinif kadar iyi olmasa da performans olarak hayret verecek kadar iyi oldugunu ve rahatlikla 600cc naked sinifina da -yoluna bagli olarak- ayak uydurabilecegine karar verdik.

tip olarak zaten a FZ6'ya basar.... hehehehe
    alin size bir iki resim:

michaela ve CBR600RR

turumuz baya dagilik bir bölgede gecti. yani motor gücünün düzlüklerin relatif kisa olmasindan dolayi cok ise yaramadigi yerler. asagidaki resimden ne kadar "daglik" oldugunu anlarsiniz herhalde. bizdagin öteki tarafindan geldik sayilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Predator[23rd adlı üyeden alıntı
    tip olarak zaten a FZ6'ya basar.... hehehehe

Bence fazer çok çok yakışıklı bir motor

Bu arada
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Güzel bir rotaya benziyor.Oralarda olmak istedim şu anda.Motosiklet olarak Honda bence Cbf'e Hornet'in o vahşi ön farını taksa,satışların nasıl arttığına kendisi bile inanamaz
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    CBF500 iyi güzel bir motor ama eninde sonunda bir baslangic motoru. teknik olarak bu alet eskidi. buna ragmen kullandigi teknolojileri en mükemmel sekilde kullaniyor diyebilirim. yani karbülatörlü bir motosikletin gaz koluna bu kadar cabuk tepki vermesini beklemezdim. frenleri ve yürüyen aksami ise sinifinin en iyilerinden - büyük ihtimalle en iyisi. kullanmasini bilen birinin elinde bir cok 600cc'yi harcayabilir ...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    dostum yapma allah aşkına tamam CBF500 çok güzel ve estetik bir motor ama FZ6 ile tip olarak kıyaslamaz bence...

bu arada güzel bi gezi olmuş...kazada michaela'ya bişey olmamış sanırım...sonrasında artçı olarak sizle devam ettiğine göre...

birde CBF500 için başlangıç motoru demişsin...57 hp bir alet nasıl olurda başlangıç motoru olur...600cc'ye geçiş motoru desen anlarımda...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    hayir, kiza birsey olmadi. motorunu düsürmesi tamamen sansizlik. bence viraja biraz hizli girerek sucun bir bölümü kendisine de ait ama eninde sonunda yaptigi sey cok dogruydu. bisikletciye carpmamak icin yolun saginda (180°, yokus yukari, dar, sol viraj) orman icine giden genis bir patika vardi. kesilen agaclarin kurumalarai icin konulan ufak bir alan. oraya "kacti". ancak zeminin egimi ve yapisi dengesinin bozulmasina neden oldu ve motorunu sola dogru devirdi. koca alanda yumruk büyüklügüne olan tek tasi bulup onu da motorun en zayif noktasina vurma sansizligina sahip olunca yapilacak birsey yoktu ...

resmin alt kenarinda nesemizi kaciran gicik tasi görebilirsiniz...

simdi sigortanin yavas islemesinden dolayi 3-4 hafta tamirini beklemek durumunda. :/ insallah babasinin motosikletini alabilir de gezilerimize devam edebiliriz.

haftaya ikimiz Z750 ve yeni HORNET 600 test etmeye gidecegiz. baya eglenceli olur herhalde. merak karsilastirmali kisa bir test merak eden varsa izlenimlerimi burada yazabilirim....

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Z 750(2007) testini sabırsızlıkla bekliyor olacağımmm
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Honda sağlam makineler üretiyor ama görüntü konusunda yamaha 1 numara
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde CBF500 için başlangıç motoru demişsin...57 hp bir alet nasıl olurda başlangıç motoru olur...600cc'ye geçiş motoru desen anlarımda...
    57beygire neden öyle "güclü" gözülye bakiyorsunuz anlamiyorum. tamam, 57 beygir cok az degil ancak simdiki 100-110 beygirlik naked bikelere göre de cok degil. CBF500 burada sürücü okullarinin kullandigi bir motosiklet.

bana göre "baslangic" motoru cünkü:
    1° öyle adim adim motor hacmi büyütmek cok pahali ve bence sirf bu yüzden bile sacma. yani önce 1-2 sene 250cc, sonra 1 sene 500cc ve ardindan 600cc diye gitmek inanilmaz pahali.
    2° CBF500 teknik olarak up2date degil. sadece frenleri su andaki piyasa standardina uyuyor. gerisi 10 yillik, motoru ise 25 yillik teknoloji. evet, eglenceli ama eninde sonunda bayar.
    3° 57 beygir ile bu alet ne gücsüz ne de güclü. yürüyen aksamin iyiligi ile birlikte herseyi yapmak mümkün. otoban'da 190km/h gitmek, virajlara hizli girmek, cok yatirmak, hizli cikmak vs. herseyi yavas yavas ögrenip "klasik" bir motosikletin nasil calistigini anlamak icin neredeyse "mükemmel" bir alet. bunlarin hepsini kaptiktan sonra da birkac yil icin kullanilacak ikinci motosikleti düsünmeye baslamak lazim ... bence

benim su andaki olayim da seneye alacagim motosikletimi secmek. naked alacaksam ya Z750 veya Hornet 600 olacaktir (su anda Z750nin sansi daha iyi). ancak haftaya michaela ile birlikte yapacagimiz test sürüsü naked olayini netlestirecek. ne de olsa bu yil kawasaki z750'nin motorunda bazi önemli degisklikler yapmis ve motordaki sarsintilari önemli ölcüde azaltmis. gücünün ve torkunun hornet 600'e olan üstünlügü ortada. ama hornet 600'ün eskisine göre (ki "eskisi" de cok eglenceliydi) herseyi yenilenmis oldugundan mutlaka kendim de bir binerek bu iki motoru karsilastirmak istiyorum...

ama simdilik esas olan tek sey var: talk is cheap! bu seneyi kazasiz belasiz atlatalim, seneye param biriksin ve piyasaya cikacak yeni aletleri görelim. ondan sonra da mayis gibi yeni motosiklet secmek nasip olur insallah ...

Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda sağlam makineler üretiyor ama görüntü konusunda yamaha 1 numara
    fazer'leri bunlarin disinda tutuyorum, yoksa haklisin. 600cc superbike sinifinda R6'dan daha güzel alet yok bence. en iyisi ama hersey ragmen CBR600ARRRRARRRRRRR

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150

Shot at 2007-07-03

İşte harika bir naked örneği bence.Bitiyorum bu motorun bu rengine
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazer'leri bunlarin disinda tutuyorum, yoksa haklisin. 600cc superbike sinifinda R6'dan daha güzel alet yok bence. en iyisi ama hersey ragmen CBR600ARRRRARRRRRRR

2006 modele kadar olan Honda 600RR'ı bende çok beğeniyorum.Fuara gittim ve 4 japonuda gezdim.Bana göre görüntüde;

1 YAMAHA
    2 SUZUKI
    3 HONDA
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Predator[23rd] dikkat ettiysen sonuna bence yazısını eklemiştim...yine hala aynı fikri savunuyorum...nasılki bir ER5-GS500 başlangıç motoru değilse CBF500'de bir başlangıç motoru değildir...istersen bir anket aç ve tecrübeli üyelere sor %95'i başlangıç motoru değildir diyecektir...zaten ülkemizde büyük çoğunluk tecrübeye göre değilde cebindeki parasına göre motor aldığı için ölümlü kazalar bu kadar çok oluyor...lütfen yeni başlayacak arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    CBF500 iyi güzel bir motor ama eninde sonunda bir baslangic motoru.
    57beygire neden öyle "güclü" gözülye bakiyorsunuz anlamiyorum.
    Şimdi burada oturup motora neden büyük cc ile başlanmaz tartışması yapmayacağım ama ben sizi böyle bilmiyordum.. Hayalimde ki predator[23rd] profili uçtu gitti...

Motora ilk başlanılan dönemlerde insan altında ki 12 hp lik makine ye bile sahip çıkamıyor.. Önce trafiğe alışacak, refleksleri kuvvetlenecek, atak olacak.. Bunların hepsi de zaman ve tecrübe istiyor.. Trafikte her yaşadığın olay yeni bir ders oluyor, her gün bişey öğreniyorsun.. Çömez adama ver Cbf500 ü istiyorsan.. Sonra seyret neler olacağını...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Vay be ne kadar zevkli aktiviteler
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ütfen yeni başlayacak arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim...
    abi, ben kimseyi yönlendirmiyorum. kim ne almak istiyorsa onu alsin. daha önceleri de dedigim gibi, kendini bilerek alacaksin motosikletini. 250cc ile de kendini ve baskasini öldürmek mümkün....

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezmişsiniz,paylaştığınız için teşekkür ederim.bu arada ben cbf500'ün abs'li versiyonunda ön çift disk diye biliyordum,sanırım yanılmışım

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    aramizdaki en cilgin elemanin motoru tabii ki en güzeliydi ... arkasinda benim motorum ve benimkinin de arkasinda mavi VFR800 duruyor.

Motosikleti
    CBF500 yeni başlayak bir insanın elinde bir canavardır...

Canavarlar affetmez

görüntü hususunda bencede cbf500 yamahadan cok daha şık duruyor ama tabi ki tercih meselesi...

cbf500 in baslangic motoru olarak kullanılmasi hakkındaki görüsler benim icin önemli cunku bu motoru almayi düsünüyorum, simdiye kadar sadece 4-5 sefer cbf150 kullanmıslıgım var...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Predator[23rd]
    ...motorunu yumruk büyüklügünde bir kaya parcasinin üstüne düsürdü ve sanzuman kapagini kirdi.
    Arkadaşım o resimdeki şanzıman kapağı değil alternatör kapağı...

Bu arada artık hangi motor başlangıç motorudur hangisi değildir tartışmasından vazgeçmenizi öneriyorum. Daha önce bir ton yazı yazıldı, hatta dergide bile yazdık neyin doğru neyin yanlış olduğunu. Yanlış yapmak isteyen yapar, bedelini de hayatıyla öder. Bu bizi ilgilendirmez!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)