Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Allah'ın sevdiği kuluyum (yaşadığım ilk ciddi tehlike)

Motovento
    REKLAM ALANI
    deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    selam arkadaşlar

gerek yoğun İstanbul trafiği gerekse arabamın fazla yakmasından dolayı 11 aydır 90 cc bir motosiklet kullanıyorum. günde yaklaşık 20 km yol yapıyorum ve güzergahım maltepe-suadiye arası ki genelde sahilden gidip gelmeye gayret ediyorum çünkü e5 ve minibüs caddesiyle baş edilir gibi değil çoğu zaman.

dikkatli ve temkinli şekilde araç kullanırım, 14 senelik araba ve yaklaşık 1 senelik motosiklet kullanımım sırasında en ufak bir kazaya karışmadım. ve bu sabah ilk ciddi tehlikeyi kazasız belasız atlattım.

Erenköy ethemefendi caddesinden aşağı doğru iniyordum bilen bilir hafif bir eğim vardır aşağı inerken. hızım 40-50 km/saat civarıydı, önümde 4-5 arabalık bi konvoy var ve konvoyun sonundaki araç ile takip mesafem yaklaşık 10 metre var. yolu çapraz kesen bir sokaktan bir taksi sola dönmek için arabaların geçmesini bekliyordu. farlarım açıktı, motorum 90 cc ama oldukça yüksek e ben de uzun boylu sayılırım, beni görmemiş olmasına imkan yoktu. son araba geçtikten sonra beni gördüğünü düşündüğüm ve bu yüzden 3-4 saniye boyunca yola çıkma teşebbüsü göstermeyen taksi tam ben geçecekken önüme doğru atılıverdi. kornaya basmamın bir anlamı yoktu sanırım çünkü adam zaten gözümün içine bakıyordu, önce ben frenlere asıldım arka tekerin kaydığını hissettim, ardından taksici de frene asıldı. son anda ikimiz de hafif sola kırınca zor bela kurtardık. durduğumuzda ben taksinin önünde yanlamasına pozisyondaydım ve aramızda 15-20 cm kalmıştı. taksici eliyle pardon ya kusura bakma demeye getirdi. ben de ellerimi iki yana açarak napıyosun sen ya diye bağırdım. baya bi fren sesi oldu ki etraftan ilgiyle bakanlar oldu.

kaskım takılıydı, montum da vardı oldukça ucuz atlattığımı düşünüyorum. aman dikkat arkadaşlar tehlikeler en olmadık yerlerde bizi bekliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    geçmis olsun arkadasim.
    ALLAH hepimizi korusun. amin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

nmtears - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi yanlis yapmissin
    ekibe haber veriyosun nmtears motorlu asayis ekibine

geliyor taksiciyi motora bindirip E5 'e cikiyor.

2 saat icerisinde o taksici gordugu butun motorlara yol vermeye basliyor.

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    arkadaşım geçmiş olsun maalesef otomobil sürücülerinin çoğu hemde gözünün içine baka baka çıkıyor artık o anda senin yaşayacağın paniği izlemek ona ayrı bir zevk verecek herhalde ben böyle yorumluyorum başka açıklaması olabilirmi

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    Geçmiş olsun!!ama abi sendede suç var oyle ellerini acıp bagırmıcaktın gitcektin kapısını acıp birader aklın başındamı diyip iyi bi fırça çekcektin...

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Geçmiş olsun evet çok ucuz atlatmışsın,
    dikkatli olmak lazım, karşıda aracın siz gördüğünden emin olmadıkca hızınızı hep azaltın.korna çalmaktan korkmayın,sellektör yapın

jedimaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 comet
    her zaman aynı şeyi düşünüyorum. Özellikle Türkiye yollarındysanız,ileride durmakta veya hareket etmek üzere olan bir aracın sürücüsü insan olmayabilir. Yada birzamanlar insanlığını kaybetmiş olabilir. Heleki bu taksiciyse!

Geçmiş olsun!!ama abi sendede suç var oyle ellerini acıp bagırmıcaktın gitcektin kapısını acıp birader aklın başındamı diyip iyi bi fırça çekcektin...

Bence fırça kısmını atlayıp, kaskıda kafandan çıkarmadan adamın kulağına bişey söylemeye çalışıp gibi yapacaktın hızın 60 km ye çıkarıp sonra pardon diyecektin.. Bak bakalım bi daha görmemezlikten geliyor mu ???

mertserpen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vstrom
    Büyük geçmiş olsun,
    yaklaşık bir yıldır motorsiklet kullanıyorum, böyle şeyler hemen hemen hergün başıma geliyor. Çok dikkatli kullanmama rağmen. İlk günlerde kibar kibar "ne yapıyorsun, ne ediyorsun" diyordum. Çözümün maalesef son altı aydır bu olmadığını anladım.

Evim ve işim arası yaklaşık 5-6 Km. Hergün hem giderken hem gönerken en 1-2 kişi ile ciddi ciddi dalaşıyorum. Hatta bazen otobüs - minibüs demeden motorumdan inip araçlarına dalıyorum deli gibi! Yanlış biliyorum ama biz kaza yapsak dahi kimsenin bizi haklı görüceğine inanmıyorum!

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Özellikle ziverbey minibüs caddesindeki :

1. Mavi minibüslere,
    2. Taksilere,
    3. Otobüslere

dikkat edin. Adamlar aynadan gözünüzün içine bakıp üzerinize kırıyor. Mümkünse minibüsçülere pek bulaşmayın, çok minibüs var, biri ile dalaşırsanız diğerleri durup minibüsçüye yardım ediyor

NOT : Sıralama en tehlikeliden daha az tehlikeliye göredir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

arkadaşlar gelecek sene bu zamanlara düzenlemek üzere bir organize tur düzenlesek ve şöyle yaklaşık 5000 motorcuyu bir araya getirip boğaz köprülerini trafiğe tıkayıp TRAFİKTE BİZDE VARIZ desek olmaz mı ?? eminim böyle bir organizasyon son derece sess getirecek, belki motorcuların dertlerine deva olacaktır.. Bu arada köprü ve otoban ücretlerini de dile getirme şansını belki yakalayabiliriz.. Hatta bu eylemi birkaç dilde yayınlayıp yurt dışından bile katılımcı bulabiliriz.. Ne dersiniz ?????????

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    kaza her an her yerde karşımıza çıkabilir. başımdan geçenleri ben %100 haklıyım karşı taraf %100 haksız şeklinde anlatmış gibi olmayayım.

insanlık bu adam (taksici) dalgın olabilir. anında cezalandırma bana göre değil. ben sadece şuna isyan ediyorum daha ne kadar temkinli olabilirim ki. motosikletimin üzerinde giderken her saniyemi olası felaket senaryolarını gözden geçirmekten yoruldum. keyifle kullanamıyorum şu aleti bu keşmekeş içinde.

yola atlayan yayalar, motorun sağından solundan makas atmaya çalışan 4tekerler, yol kenarına park edip tam ben geçerken önüne arkasına bakmadan langadanak araç kapısını açanlar, viraj alırken nolur nolmaz diye yavaşladığımda "ya bu motor yanlışlıkla bi kaysa direk arabanın altına girer" diye düşünemeyen ve benimle tampon tampona giden arabalardan gına geldi...ya sabır diyorum...biraz daha dikkat...biraz daha saygı diyorum

gecen bir baska forumda yazdim.
    bir arkadasi taksicinin birisi dusurmus.
    eleman ustu basi siyrik icinde ufak yaralanmalar var.
    yanindaki bir arac soforu acmis cami motorcu bunlar hakediyor demis.

bizimki bunun uzerine yurumus taksici kacmis.
    taksiciye kosarken bu seferde deminki arac kacmis. polis molis rapor mapor
    tutturmamis bu..
    kos kos donmus tamirciye. budur iste. araclarin bakis acisi bu.
    bir savasin icindeyiz sizde hazirlikli olun

ne yapin ne edin ama zarar gormeyin. yani dolmusa daldiginda yolcularin soforle bir olup
    bi temiz dayak atma ihtimalleri var. onu goz onune alin.

benim dedigim iyi fikirdi, bi asayis ekibi toplayalim. motorlu asayis ekibi.
    boyle ciddi ve bariz durumlarda bir telefon, ondan sonra guzel bir "egitim!"

Motosikleti
    vstrom
    DEDİĞİNE KATILIYORUM, YAPALIM BİR MOTORİZE EKİP AMA İŞSİZ GÜÇSÜZ ENAZ GÜNÜN 10 SAATİ GÖNÜLLÜ OLARAK BUNUN İLE İLGİLENİCEK KİMSELER VAR MI ARAMIZDA, SANMIYORUM!

AKTARDIĞIM OLAYLARIN TAMAMINDA BEN HAKLIYDIM. 3-4 DEFA TAKSİNİN İÇİNDEKİ YOLCUNUN TAKSİ ŞÖFÖRÜNÜ UYARDIĞINI GÖRDÜM. BEN GÜZELLİK İLE Bİ HALT ANLIYICAKLARINI DÜŞÜNMÜYORUM.

1 AY KADAR ÖNCE MASLAK-SARIYER ARASINDA İÇERİSİNDE YOLCU OLAN TİCARİ BİR TAKSİ BİLİNÇLİ OLARAK SIKIŞTIRDI BENİ. DÜŞSSEM KESİNN ÖLÜCEM. BİR YANIMDA TAKSİ BİR YANIMDA ÇELİK BARİYERLER. TÜM UĞRAŞLARIMA RAĞMEN YETİŞEMEDİM ADAMA. BÖCEK GİBİ KAÇTI. YİNE DELLENDİM POLİSE VERDİM TELEFONUN İLE PLAKASINI. 2 KİLOMETRE İLERİDE EKİP OLDUĞU HALDE İLGİLENEN BİR POLİS BİLE ÇIKMADI. ADAMI SARIYER MERKEZİNDE YAKALADIM. DEDİĞİ TEK ŞEY "HADİİİ LEEEN...." İDİ. YİNE KAÇTI. KAÇMASAYDI GÖSTERİRDİM AMA....

Alıntı nmtears adlı üyeden alıntı
    gecen bir baska forumda yazdim.
    bir arkadasi taksicinin birisi dusurmus.
    eleman ustu basi siyrik icinde ufak yaralanmalar var.
    yanindaki bir arac soforu acmis cami motorcu bunlar hakediyor demis.

bizimki bunun uzerine yurumus taksici kacmis.
    taksiciye kosarken bu seferde deminki arac kacmis. polis molis rapor mapor
    tutturmamis bu..
    kos kos donmus tamirciye. budur iste. araclarin bakis acisi bu.
    bir savasin icindeyiz sizde hazirlikli olun

ne yapin ne edin ama zarar gormeyin. yani dolmusa daldiginda yolcularin soforle bir olup
    bi temiz dayak atma ihtimalleri var. onu goz onune alin.

benim dedigim iyi fikirdi, bi asayis ekibi toplayalim. motorlu asayis ekibi.
    boyle ciddi ve bariz durumlarda bir telefon, ondan sonra guzel bir "egitim!"

sevgili arkadaşlar ben doktorum ve geçen sene özel halk otobüsü şoforü tarafından kafasına levye ile vurulmuş bir çocuğu yaklaşık 6 saat ameliyat ettik dava hala sürüyormuş adam dışarıda çocuğun suratında kalıcı hasar oluştu siz siz olun asla bulaşmayın mevlananın dediği gibi öfkede toprak olun sevgilerle dr cenk

sevgili doktor,
    o zamanda ses cikarmayip alttan alinca 'da otomatik olarak bilincaltina atiyor.
    ve bu da yillar sonra yuksek kalp krizi riski, ve hatta benim yasadigim gibi pink ptiriosis
    sivilceleri olarak insana geri donuyor.

insan vucudunun kiymetini bilmeli. ona hic bir zarar getirmeden
    karsi tarafi egitmek amac olmali. ister tatli soz ile ister kotek ile.
    sonucta belkide attiginiz kotek hayat kurtaracak.

Motosikleti
    vstrom
    DOKTORUM ;

nmtears 'E KATILMAMAK MÜMKÜN DEĞİL. BİLİNÇLİ SIKIŞTIRIPTA ÖLMEKTENSE ÇARPIŞARAK ÖLMEK DAHA AKLLICA.

Alıntı nmtears adlı üyeden alıntı
    sevgili doktor,
    o zamanda ses cikarmayip alttan alinca 'da otomatik olarak bilincaltina atiyor.
    ve bu da yillar sonra yuksek kalp krizi riski, ve hatta benim yasadigim gibi pink ptiriosis
    sivilceleri olarak insana geri donuyor.

insan vucudunun kiymetini bilmeli. ona hic bir zarar getirmeden
    karsi tarafi egitmek amac olmali. ister tatli soz ile ister kotek ile.
    sonucta belkide attiginiz kotek hayat kurtaracak.

SpearHEAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    bu durmlarda benim taktik biraz farklı oluyor biraz barbarcada olsa kaskı çıkarip adamın ön canıma olabildigince hızla firlatmak adam arabadan çıkıncada gözlerle adama deli b akışı fırlatmak etkili oluyor o kişi birdaha motorizlere saygi gözterir... tabi boyun 190 üzeri olmasi ve gerçek bir sinir küpü olmak lazım

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    arkadaşlar ;doktor beyin dedigi gibi tipteki adamları zaten az cok bakınca anlarız o yüzden onlara bulasmaktansa içimize atalım sıkıntımızı
    şaka bi yana eger haklıysak kasten bi sıkıstırma falan var ise gereğini yapalım,normal bişe olsa belki alttan alınabilir ama bu bizim hayatımızı
    etkilicek bisey ise bence bu işin altı ustu olmaz...

Motosikleti
    Piaggio/Liberty
    Yöneticilerin vurdumduymaz, kanunlarin yetersiz oldugu ortamlarda-maalesef- is basa düsüyor! hos olmasa da, nasil ki minibüs soförleri "dayanisma" içindeyseler, bizler de bir tür dayanisma olusturabiliriz. Elbette daha seviyeli.. levlesiz filan. Örnegin, bu gaddar ve hasta ruhlu diyebilecegim sürücüleri tesbit edip, motorsiklet dernekleri olarak "uyarmak, bilgilendirmek" vs. Ters tepkilerde ise -yine isi levye'ye getirmeden- daha terbiye edici bazi isler! Arabasina biraz zarar.. kendisine biraz göz dagi.. vs. Ben gönüllüyüm elbette.. :-)) Sevgiler hepinize..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler