Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Allah'ın sevdiği kuluyum (yaşadığım ilk ciddi tehlike)

Motovento
    REKLAM ALANI
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    böyle olaylar çok oluyor ben bazen haklı isem duruyorum ve hareket çekiyorum ama şimdiye kadar kimse hatasını bildiği için bişey yapamadı
    ve unutmayın taxi yada minibüsçüler mafya gibidir yalnız yakalamalısınız yoksa sonunuz hazin olur
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hondaxl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600
    Abi aynen katılıyorum .. Yaşadığım bir kaç olay ve yediğim bir iki dayaktan sonra... Dikkatini hiç azaltmayacaksın....

Tespit şudur arkadaşlar '' ..k yıkamakla temizlenmez '' ilişmeyin üzerinize sıçramasın..
    [B][I]Dayak nedir ? Kime atılır [/B]??[/I]

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı powerbyaydin adlı üyeden alıntı
    unutmayın taxi yada minibüsçüler mafya gibidir yalnız yakalamalısınız yoksa sonunuz hazin olur
    boşver be powerbyaydin taxicinin minibüscünün çevresi varsa motorcunuda ALLAH'ı var beaa

designer-samo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BmW F650 (karakaçan)
    geçmiş olsun ya
    herşey sende biter, yeterki sen karar ver

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    deamon, en büyük sorunumuz bu zaten. Farkedilip de dikkate alınmamak
    Şu motoru bir alıyım bu konuda ciddi eylemlerim olacak
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

bu nedir yaa bumudur insanlık bumudur taksicilik taksıcıye müşteri olunca birden yalaka oluyo adamlar hiç boyle bilmezdim trafiği taksiciyi

Acikcasi gerekli tedbirleri alip trafikte giderken kaza olursa ve saglam kurtulursaniz hemen trafik polisine haber vermelisiniz.Kusurlu oldugunu dusundugunuz kisi gormedim , farketmedim gibi kacamak cevaplar verip oradan ayrilabilir.Yani aracin plakasini da almalisiniz.

Kusurlu surucu ceza aldiktan sonra trafikte giderken daha cok ozen gosterecektir.

Bagirmaya gelince , o anda kesinlikle bagirarak adamin yanina gitmenizi tavsiye etmem.

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    evet abi ben kesinlikle bağırmam bizim orda şöyle bir laf vardır çünkü "önce döv sonra sor" nasıl ama bence çok yerinde bir laf ayrıca münibüsçü taxici hiç farketmez kasımpaşalıyım dedimmi olay biter sıkıyosa bişey desin durağını başına yıkarım ertesi gün
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

bypocar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mt
    slm deamon anlattığın yeri ii bilirim ben oralarda oturuyor ve senin gibi o yolları kullanmaya çalışıyorum.aynı olay dün akşam benim başıma geldi hemde ethem efendide.yine taksi ara sokaktan çıkıyor bende yokuşta aşağı ort 40 km falan ile iniyorum beni gördü ama tabiri cayizse sallamadı.fırladı önüme.benim makina yeni frenler istenen performansı vermiyor zaten.ben sağa o sola doğru manevra yaptı ben durabilbim ama ucuz atlattım yani olayı.5 yıllık araba kullanıcısıyım böle bi şey daha önce hiç yapmadım aksine daha dikkatli olurum motorlulara karşı.malesef bizim sürücülerimiz motoru araba gibi frene basınca zınk diye duran ve devrilmeyen bi alet sanıyorlar.aman dikkat diyorum.sanada geçmiş olsun

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Alıntı analjezi adlı üyeden alıntı
    sevgili arkadaşlar ben doktorum ve geçen sene özel halk otobüsü şoforü tarafından kafasına levye ile vurulmuş bir çocuğu yaklaşık 6 saat ameliyat ettik dava hala sürüyormuş adam dışarıda çocuğun suratında kalıcı hasar oluştu siz siz olun asla bulaşmayın mevlananın dediği gibi öfkede toprak olun sevgilerle dr cenk
    ben bu insanlara hayvan kelimesini bile yakistiramiorum ondan da öte bir seyler çünkü
    :bestmt:

dejenere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

levye bide vicdansız herif...

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var

Re: Allah'ın sevdiği kuluyum (yaşadığım ilk ciddi tehlike)

Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    Erenköy ethemefendi caddesinden aşağı doğru iniyordum bilen bilir hafif bir eğim vardır aşağı inerken. hızım 40-50 km/saat civarıydı, önümde 4-5 arabalık bi konvoy var ve konvoyun sonundaki araç ile takip mesafem yaklaşık 10 metre var. yolu çapraz kesen bir sokaktan bir taksi sola dönmek için arabaların geçmesini bekliyordu. farlarım açıktı, motorum 90 cc ama oldukça yüksek e ben de uzun boylu sayılırım, beni görmemiş olmasına imkan yoktu. son araba geçtikten sonra beni gördüğünü düşündüğüm ve bu yüzden 3-4 saniye boyunca yola çıkma teşebbüsü göstermeyen taksi tam ben geçecekken önüme doğru atılıverdi. kornaya basmamın bir anlamı yoktu sanırım çünkü adam zaten gözümün içine bakıyordu, önce ben frenlere asıldım arka tekerin kaydığını hissettim, ardından taksici de frene asıldı. son anda ikimiz de hafif sola kırınca zor bela kurtardık. durduğumuzda ben taksinin önünde yanlamasına pozisyondaydım ve aramızda 15-20 cm kalmıştı. taksici eliyle pardon ya kusura bakma demeye getirdi. ben de ellerimi iki yana açarak napıyosun sen ya diye bağırdım. baya bi fren sesi oldu ki etraftan ilgiyle bakanlar oldu.

kaskım takılıydı, montum da vardı oldukça ucuz atlattığımı düşünüyorum. aman dikkat arkadaşlar tehlikeler en olmadık yerlerde bizi bekliyor. jocolor jocolor jocolor
    Allah hepimizi korusun hayatın değerini bu aletle anlıyoruz . Bizi ölümden uzaklaştırmıyor o yönden motor bir başka am aumarım hiç kaza görmeyiz .

MZes175 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1965 MZ es 175/1
    GEÇMİŞ OLSUN ABİCİM.ALLAH KİMSEYE GÖSTERMESİN

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    Dr arkadas hakli,
    bu isin tek bir cözümü var ,
    taksiciler yada digerleri fark etsin diye yapacaginiz etkinlikler hicbir ise yaramiyacaktir
    daha önce denendi ,bu sadece bir nevi mastürbasyon olur.
    bunun cözümü Trafikdeki tüm arac sürücülerini ve yayalari+ sürücü kurslarini+ Trafik ile alakali olan memurlari ve ilkokuldan baslayarak kücük cocuklarimizi egitmek en bastan baslamak ...
    motorsiklet önemli degil, trafik kurallarina uyulsa mesela sagdan gelen öncelikli gibi, kirmizi isikta durulur , zebra (yaya)gecidinde ne olursa olsun öncelik yayanindir gibi..
    bunlar uygulanmadan Motosikletler 10 tane far da taksa farketmeyecektir
    bu arada ben selcuk biraz önce üye oldum
    saygilarimla

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    abi cok haklısınız.keske ıstanbulda yanınızda olabılsem.bıde keske motoruma kavusabılsem.ben bos belels bı adamım.ekıbe dırek katılırım. benımde oyle bı kazam var adam onumde u dondu bende gırdım yandan.ındım motordan dalıyodum adam basladı gormedım senı dıye bagırmaya.YALAN!!!! donerken aramızda 15 metre ancak vardı.zor aldılar adamı elimden.acaıp sınır oluyom boylelerıne. ya mıllet tınlamıyo bızı.yapmak lazım bıseyler.kopruı kaoama olayı falan olursada hıc acımam borc harc alır motoru gelırım.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Geçen akşam yay geçidinden karşıya geçerken taksici üzerimden geçecekti. Görmüyormusun çizgileri diyorum aval aval suratıma bakıyor.

Bir kaç yıl önce Belfast'taydım. Yoldan karşıya geçicem. Yol bomboş. Sadece sağdan bir araba geliyor. Görünürde başka araç yok. Bekledim araç geçtikten sonra geçicem. Araba geldi zınk önümde durdu. Dedim sen geç ben arkandan geçerim. Adam yok dedi. Yol senin önce senin geçmen lazım. Meğer yaya geçidinin önünde bekliyormuşum. Farkında bile değildim. Bizim taksici dallaması bana bu olayı hatırlattı.

Adamların trafikteki davranışlarını çok kıskandım doğrusu. Bizim insanımıza da düşünceli olmayı öğretebilsek, kurallara uymak gerektiğini anlatabilsek, trafikte bencilce yapılan davranışların kendimize de zarar verdiğini anlatabilsek...

aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    allah korumuş.verilmiş sadakan varmış birader!..geçmiş olsun

virginbitch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger
    bu konuda bence eğitim şart diye bi laf var ya kesinlikle katılıyorum , yalnız bu çabuk bir çözüm mü olacak?? yani şu anda motorsiklet kullanan bizlere başka bir dünyadan bakan "insan"lar dediğimiz ruhhastası sürücüleri nasıl eğitebiliriz? bu bizim görevimiz değil . Ayrıca ne şartta olursa olsun bir kere haklı bile olsak kesinlikle trafik polislerine adamların plakalarını dahi versek hiçbirşey yapılmıyor bu kafalarla yapılmayacak gibi görünüyor , yada biz göremeyiz .Bence butür haksızlıklara uğrayan arkadaşlarım bu araçların plakalarını bu sitede versin , ondan sonra kuralım takımı alalım levyeleri çıkalım ava, anca böyle düzelir bu iş , çünkü özellikle anadolu yakasındaki minibüsçüler bırakın motorlara olan saygısızığı, arabalara bile, yayalara bile saygıları yok,bu adamlar ancak sopadan anlar, zorla insanı şiddete itiyorlar başka bi şey değil.Allah bütün insan olanları korusun ,başta motor kardeşliğini.herkese saygılar , sevgiler.

scuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom 650
    deamon,

hocam çok geçmiş olsun ve yollarda bu durumlarda birbirimize destek olalım lütfen

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler