Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motor İçin Tchibo'daki Ürünlere Mutlaka Bakın

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı T_uruncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parası olan çok konuşur genelde ve çok bilir...

neyse ya ben gittim... boşuna yazıyorum zati...
    Bu laf banaysa; evet senden çok biliyorum "tecrübe" denen bir şey var ki scorp bunu iyi bilir. Sözümü dinlemediğine pişman olduğu bir eldiven konusu var ki evlere şenlik

Ama elbette benden daha tecrübeliler var ve ben de onların sözünü dinliyorum. İnatlaşmaya çalışmıyorum onlarla ya da alınganlık göstermiyorum. Motosiklette "tecrübe" bazen hayat kurtarır

Para konusuna gelince; üzerime aldığım kıyafetleri satıp motorun üstüne eklesem bir ER5 alabilirim belki evet. Ama ben "motorum iyi olsun da kıyafetlerim dandik olsun, bir şey olmaz" gibi bir görüşü taşımıyorum, seninki gibi
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hem ekonomi hemde sağlık diyorsanız,biraz emek katarak http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=20965 şu yöntemimi kullanabilir ve kar pantalonlarını korumalı hale getirebilirsiniz.
    Not : dün Bursa Metro markette kar pantalon ve ceketlerini gördüm,fiyatlar çok iyiydi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    motosiklet için yapılan ucuz ürünler maalesef ki rüzgara karşı çok iyi performans göstermiyor. Eğer 1000 Euro'nuz varsa Rukka eminim çok iyi bir tercih olacaktır ama benim için seçenekler arasında olamaz. Ben şahsen korumalı mont yerine polar ve rüzgar geçirmeyen, asıl amacı yelken olan, bir mont kullanıyorum. Pantolon olarakta kar veya yelken pantolonlarından birini seçeceğim ilerleyen günlerde.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Emin ol o bahsettiğin ürünlerin yapım amacı motosiklet değildir
    Onur Yollarda

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben er5 alamıyorum... alabilsem farklı kyafetlerim olurdu... şu an altımdaki motoru satsam büyük ihtimalle senin kıyafetlerini bile alamam...

"Ama ben "motorum iyi olsun da kıyafetlerim dandik olsun, bir şey olmaz" gibi bir görüşü taşımıyorum, seninki gibi " böyle bir inanışım da yok...

korumalı pantolon uğruna bir sene daha motora binmemek gibi bir seçim yapmak istemiyorum sadece. olayı tecrübeyle ilişkilendirip nası bu kadar boyutlandırdığını anlayamadım... ve benim durumumda olan nice insan olduğuna eminim... sadece biraz daha sıcak olabilirler... ama bu büyük bir fark inan... neyse ya, anlaman için yaşaman lazım, dediğin gibi tecrübe önemli...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    ben er5 alamıyorum... alabilsem farklı kyafetlerim olurdu... şu an altımdaki motoru satsam büyük ihtimalle senin kıyafetlerini bile alamam...

"Ama ben "motorum iyi olsun da kıyafetlerim dandik olsun, bir şey olmaz" gibi bir görüşü taşımıyorum, seninki gibi " böyle bir inanışım da yok...

korumalı pantolon uğruna bir sene daha motora binmemek gibi bir seçim yapmak istemiyorum sadece. olayı tecrübeyle ilişkilendirip nası bu kadar boyutlandırdığını anlayamadım... ve benim durumumda olan nice insan olduğuna eminim... sadece biraz daha sıcak olabilirler... ama bu büyük bir fark inan... neyse ya, anlaman için yaşaman lazım, dediğin gibi tecrübe önemli...
    Motor almadan önce pantolon ve bot hariç birincil ekipmanlarım tamamdı, bilenler bilir. Bu iş zevkli ve zevkli olduğu kadar da riskli bir iştir. Bu riski azaltan unsurlarda ucuza kaçmak bazen çok daha maliyetli ve can sıkıcı sonuçlar doğurabilir (sağlık sigortanız varsa maliyetli kısmını düşünmeyebilirsiniz).

Scooter da binseniz, BMW'nin şu pahalı touring'lerinden birine de binseniz emin olunca düşünce aynı acıyı alıyorsunuz. Asfalt ve yer çekimi motosiklet ayırt etmiyor. O kocaman ve pahalı motorlarla da kaza yapılabildiği gibi, mobiletle de kaza yapılabilinir. Ben full koruma scooter binenler görüyorum. Millet dalga geçiyor "bindiğin motora bak korumalara bak" diye. Ama bu arkadaşlarımı sonuna kadar destekliyorum ben.
    Neyse uzatmayacağım daha fazla. İlerde dediklerimi çok iyi anlarsın sen de. İyi akşamlar
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor almadan önce pantolon ve bot hariç birincil ekipmanlarım tamamdı, bilenler bilir. Bu iş zevkli ve zevkli olduğu kadar da riskli bir iştir. Bu riski azaltan unsurlarda ucuza kaçmak bazen çok daha maliyetli ve can sıkıcı sonuçlar doğurabilir (sağlık sigortanız varsa maliyetli kısmını düşünmeyebilirsiniz).

Scooter da binseniz, BMW'nin şu pahalı touring'lerinden birine de binseniz emin olunca düşünce aynı acıyı alıyorsunuz. Asfalt ve yer çekimi motosiklet ayırt etmiyor. O kocaman ve pahalı motorlarla da kaza yapılabildiği gibi, mobiletle de kaza yapılabilinir. Ben full koruma scooter binenler görüyorum. Millet dalga geçiyor "bindiğin motora bak korumalara bak" diye. Ama bu arkadaşlarımı sonuna kadar destekliyorum ben.
    Neyse uzatmayacağım daha fazla. İlerde dediklerimi çok iyi anlarsın sen de. İyi akşamlar

Bence ikinizde sonuna kadar haklisiniz Dogru olan Promet in yaptigidir ama bu motor sevdasi oyle biseyki isler hesaplandigi gibi gitmiyo ben motor sevdasina kapildigim gunden beri full koruma koruma diyen insan motoru alicam diye butceme kocaman bi delik actiktan sonra anca kaskimi alabildim. ilk once montu pantalonu alana kadar binmemeliyim dedim ama oyle olmuyo tabi. Simdi 2 secenegim var ya ucuz biseyler alip idare edicem yada 1-2 ay daha boyle surunup zamani gelince istedigim urunleri alabilecem...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet için yapılan en kötü ürün, motosiklet amacı harici yapılan en iyi üründen daha iyidir.

Bu kar pantolonları evet rüzgardan ve soğuktan korur belki ancak asfalta düşüp de sürtündüğünüzde saniyler içinde erir. Daha sonra asfalta sürtünen deriniz olur...

Ucuza kaçacağım diye başınıza iş almayınız.

Tchibo'dan içlik alabilirsiniz, içinize giyeceğiniz polar vs. alabilirsiniz ancak bot, mont, pantolon, eldiven konularından lütfen ucuza kaçmaya çalışmayınız.
    paradeğil can önemlidir. katılıyorum sana...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam arkadas sadece "içlik aldım bi magazadan param ona yetti, üşüyodum çünkü motosiklette üşümesemde kotun içine giyilen baska ürünlerden daha iyidir demiş ?? Ve gittiği magazayı söylemis, bilginiz olsun şu paraya aldım hesaplı geldi diye? Nerden nereye gitmis konu öehh!? Daha dogrusu götürülmüs? Ders verme boyutuna taşınıp, söle olmalı böle olmalı yapılıp, halkın tebrik ve takdirine bırakılmış?
    Garip. Can sıkıntısı olabilir..

Mesajı yazarken Yavuz Çetin-Kurtar Beni dinliyordum..
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    Tchibo nun Türkiye de oldugunu bilmiyordum ...

ben oradan Thermo Hose/termo pantolon?? ve boyun ve kelleyi sicak tutan
    balaklava(böylemiydi ?) benzeri bir sey aldim hem bere hem boyunluk hem balaklava (3,99€) aldim cok hesapli ve cok iyi
    Louis de calisan arkadasima gösterdim o da almak istiyor aynisindan. zira Louis de benzeri 3 kat fiyatli ve Tchiboda ki kadar iyi degil

genelde Motosiklet degil belki ama bisiklet icin ürünler satisa sunuluyor burada ki Tchiboda da...

sonucta iki teker degil mi? ,Tchibo'dan bu gibi seyler alinabilir,
    Übung macht den Meister

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Balaklava güzel, arkoman almıştı. İşe yarıyor
    Onur Yollarda

prometheus kusura bakma ama ukalasın...

düş de nası olur gör demişsin resmen ya...

basit bi kaç bilgi nası boyutlandırılıp ders vermeye dönüştürülüyor anlamıyorum polemik uzuyor da uzuyor ve hoşuma gitmiyor, bişi yazıyorsun nerelere çekiliyor...

şuna dikkat edin arkadaşlar bi iki mesajdan bi insanın ne dediğini nası bi insan olduğunu neye önem verip vermediğini çözemezsiniz... burdan bilgi paylaşıyoruz sadece. sen benim neye önem verip neye veremediğimi bilemezsin... kendinle ya da başkasıyla kıyaslayamazsın... bilemediğin öngöremediğin şeyler olabilir.

arkadaşlar dersin bakın dikkat edin bu pantolonlar korumalı pantolonun yerini kesinlikle tutmaz. bunu göze alarak karar verin dersin... budur olay bundan ibarettir sadece...

basit bir konu sen de düş gör dersini alırsın ne demek istediğimi o zaman anlarsın'a gelmemeli...
    ayrıca benim dizlerim ve dirseklerim yara izleriyle dolu... ufak hızlarda düşmenin nası bişi olduğunu biliyorum... daha yüksek hızlarda neler olabileceğini emin ol tahmin edebiliyorum... elimdeki en sağlam şey kaskım, çünkü kafamı çarpmam ölümle aramdaki çizgi demek... ama pantolon ölümle aramdaki çizgi değil, sakatlıkla aradaki çizgi de değil... işte bu yüzden bu riski hesaplıyorum, durumumu göze alınca bu riski almaya karar veriyorum... benim boyumdaki bi insana olacak pantolonlar 400 eurolardan başlıyor maalesef çünkü çok çok az yer getiriyor. hiç de heyecanlı eğlenceli bişi değil risk almak...

bilmeden bilgiçlik taslayıp insanları yorup soğutmayın...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    prometheus kusura bakma ama ukalasın...
    Bilmiyorum pro kusura baktı mı bakmadı mı ama ben
    1. Bu siteye emek veren
    2. Yenilere yardım eden
    3. Her konu da her zaman yardımcı olan
    4. Tecrübelerini esirgemeyen

arkadaşımıza bu şekilde hitap ettiğiniz için kusura baktım...

Dip Not_ Onur ukala değil; tecrübe sahibi...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

eğleneyim birazzz

dishycim kusura bakma sen de çook geyiksinnn... (bu bi genelleme...) seni bağlamazzz sakın üstüne alınma yani...

dip not: ben prometheus'un diğer özelliklerini karalamadım ki... doğrudur, takdir edilir bu özellikler... ama tek msj üstünden yapılan ukalalığı örtmezzz... yani prometheus bana ukalalık yapmıştır çünkü konuyu uzattıkça uzatmıştır... yani bu bir genelleme değildir... şahsıma münhasır yazılan cevapları göz önüne alarak söylenmiştir...

neyse ya ben de geyiğe döndüm...

kusura bakmayın....

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    tchibo da su anda yok galiba ama uzun sure vardı hem tam anlamıyla bir motosiklet montu hemde pantalonu ayrica motorsiklet eldiveni birde bellik vardi ama sadece soguktan korumak icin, tum urunleri amaca uygun ve kaliteli ve fiyat olarak gercekten uygundu. ben de mont eldiven ve bellik aldim oradan ve hala kullanıyorum. umraniye carrefoure ve capitolde var bu magaza ama dedigim gibi su anda motorsiklet urunleri satista degil sanirim.

Prometheusa %100 katılıyorum benim henüz motorum yok ama Haziranda bellikle başladığım kıyafetlerime kasım ayı itibarıyle herşeyimi tamamlamış durumdayım. Bazı arkadaşlar motorla birlikte hepsini alırım diyor ama bence yanlış bir anda o kadar paranın elden çıkması bazen bazı şeyleri gözardı etmenize sebep olabilir. Önce Kıyafet sonra motosiklet. Elimde olsa daha motorum olmadan disk kilidimi de alcaktım hatta diskkilidini unutmamak için renkli kordonlar yapmışlar bir tana kendim için almıştım sonra burda bi arkadaşa hediye ettim.

Bu arada T_uruncu arkadaşa da teşşekkür ediyorum bu güzel topici açtığı için Tchibodan bende içlik aldım sıcacık tutuyor zira kotun üstüne korumalı pantolıon giymek hareketlerimi kısıtlıyordu. Bence sıcak tutucu ve rüzgar önleyici kıyafetleri alın Tchibodan tabii kaldıysa zira millet 15 tatil öncesi çok ucuz diye talan etmişler herşeyi
    İYİ ŞANSIMIZ BOL OLSUN MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ:rendeer:

tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar...
    Tchibo'da motosiklet kullanımı icin...Yanlıs hatirlamiyorsam "rider outfit" seklinde urun de var...Takım mont+pantalon yine yanlış hatırlamıyorsam ..Ben almadim kullanmadim ama motorda kullanmak icin üretilmiş ekipmanlar...Denenebilir...Gayet hesaplı bir magaza...
    Eldivenleri, Windstopper'li kazakları var son derece uygun fiyatla...Üşümenize engel olacak thermal ürünlerini gayet basarili buldum...
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    lycra tayt giy içine sana cehennem demosu yasatsın
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de prometheus'a sonuna kadar katılıyorum. Benim mantığım üzerindeki ekipman tam ve kaliteli olmalı. Sonuçta bu bi hobi ve zevk için yapıyoruz, gülü seven dikenine katlanır. Parası olmayan motora binmesin demiyorum tabi yanlış anlaşılmak istemiyorum. Ama üst baş konusunda limitleri zorlama taraftarıyım, ben de bütün alışverişi bi seferde yapmadım, parça parça ama kaliteli malzemeler aldım. Zaten bi çok yer peşin fiyatına taksit yapıyor. Hayatım boyunca, tüh keşke 200 milyon fazla verip daha kaliteli bi şey alsaymışım pişmanlığını yaşamak istemiyorum. Hatta başka bi forumda bunun savaşını da verdim kask ile ilgili. Sonuçta para ve eşya bizim canımızdan önemli değil.Tekrar söylüyorum parası olmayan motora binmesin diye bişey söylemiyorum yanlış anlaşılmasın.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

@T_uruncu, sanırım yazılanları yanlış anladın, biraz da üstüne gelinmiş gibi oldu. Ama pro'nun ve diğerlerinin söyledikleri doğru. Yani motosiklet'e binerken sadece bu amaçla yapılmış ve mevsimine uygun ekipmanlar kullanmalıyız. Diğer ürünlerin hiçbirisi düşme çarpma gibi durumlarda bizi korumaz aksine zarar verme olasığı vardır.
    Bu arada 150-170 euro'dan başlayan fiyatlarla çok uygun korumalı pant. alabilirsin, 400 euro biraz fazla olmuş sanırım
    @Arthas, haklısın, tam ve kaliteli ekipman her koşulda şart. Motoru aldığımdan beri sürekli birşeyler alıyorum, sürekli bir eksik çıkıyor ekipmanın çoğunu motordan önce almış olmama rağmen:(

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler