Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yarı otomatik şanzımanlı motor kullandınızmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    as t1
    ben kullanmadım ama artçı olarak binmiştim motorun kalkışları seri ancak 90 dan fazla gitmiyor kısa yol motoru şehir içinde veya dağ bayır demeden gider yeterki kalite bişey olsun ancak titreşim var bu tip motorlarda scooter gibi değil tek bildiğim scootere göre daha kıvrak olmaları
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ati_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    su motoru bunlar =)..bizim burada sucular arkasına römork takıyorlar su dağıtıyorlar..hele bir de arkasında römork varken gaza yüklendi mi ön tekerleğini yerden kesiyor...

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Kullandım hala kullanıyorum ilk olarak başladığınızda çok zor geliyor elinizi gazdan çektinmi yığılma yapıyor..

Vites değiştirince çok zorlanıyorsunuz hele ayağınız küçükse vites küçültmek zor..

Son olarak vites düşürdüğünüzde arka teker kilitliyor..

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandım hala kullanıyorum ilk olarak başladığınızda çok zor geliyor elinizi gazdan çektinmi yığılma yapıyor..

Vites değiştirince çok zorlanıyorsunuz hele ayağınız küçükse vites küçültmek zor..

Son olarak vites düşürdüğünüzde arka teker kilitliyor..
    Artı yoönlerinide yazarsan daha faydalı olacağına inanıyorum abi
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    as 150 t 'idi as 220 t oldu ahmet abim sağolsun :D:)
    bildiğim tek bişey var bunlardan asya motorun yaptığı cup un silindiri moda o kaar elverişliki 50 cc rahat rahat oluyor :D

Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    Alıntı kalipso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorlar çok güzel rahatlık konusuna gelınce bu motorlar şehir içi motoru şehir dışına çıkarsanız yorucu olur bu motorla 100km yol gıdersın yorulursun 600cclık motorla 1000 km yol gıdersın yorulursun nıhayetınde motor bu goldwıng yok altında bence gereğinin çok fazlasını yapıo
    Beklentilere bağlı.Yol yapmaktan zevk alırsan 100 de 1000 km de gider.
    Ben Kanuni Tigrina ile çok iyi bir cup modeli olmamasına rağmen 8-9 saat
    500-600 km yol yaptığım oldu.Ve 600 km yi 15 lt benzinle otobüsten ucuza gidebileceğin başka bir motosiklet de bulamazsın.

ben ilk motosiklet kullanmayı yamaha crypton ile öğrendim.o da yarı otomatik.ben hiç zorlanmamıştım çok güzel bence.arkadaşların dediği gibi gazdan çekince bi yığılma oluyodu ama yine de güzeldi
    :bestmt:

Motosikleti
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kullanmadım ama artçı olarak binmiştim motorun kalkışları seri ancak 90 dan fazla gitmiyor kısa yol motoru şehir içinde veya dağ bayır demeden gider yeterki kalite bişey olsun ancak titreşim var bu tip motorlarda scooter gibi değil tek bildiğim scootere göre daha kıvrak olmaları
    96 kilo sürücü ile modifiyesiz 100 cc bir cup la max 125 i gördüm sabaha karşı FSM köprüsünden çıkışından Okmeydanına doğru sallnırken.
    Düz yolda rüzgarsız havada 100-110 rahat yapar.
    Güvenli sürüş hızı max 70-80 km dir sonrası çok yorar.

Ben düz yolda izmir bergama arasında 100 yaptım ve motor zorlanmadı daha da yapabilirdi belki ancak ben korktuğum için çektim gazdan çok da güven vermiyo bunlar o hızlarda.yani asıl amacı zaten ksıa mesafede en verimli şekilde yol almaktır.küçük hafif ve kıvrak motorlar bunlar.bence ilk başlayanlar vitesliye geçmeden kesinlikle kullanmalı.viteslide sorun yaşamazlar diye düşünüyorum
    :bestmt:

Motosikleti
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artı yoönlerinide yazarsan daha faydalı olacağına inanıyorum abi
    Çok düşük devirlerde yüksek tork üretebilir kendi çapında bu yüzden iki kişi İstanbulun en dik ramplarında 250 lik scooterları tokatlar.
    Hafif olduğu için yolun bittiği yerde kaldrıp istediğiniz engeli aşırtabilirsiniz.30cm lik kaldırma motor üstünde inmeden çıkmışlığın olmuştur.
    Sakin kullanırsanız 3.5 lt ile 160 km yol yaparsınız.Bu da km de 80 kurusa
    doya doya gezebilir siniz demek.
    Dünyada en çok üretilen motosiklet modelidir.Honda nı ilk 50 cc liklerinden beridir 50 yılı aşkın süredir üretilmekte.

Motosikleti
    as t1
    Alıntı pampi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    96 kilo sürücü ile modifiyesiz 100 cc bir cup la max 125 i gördüm sabaha karşı FSM köprüsünden çıkışından Okmeydanına doğru sallnırken.
    Düz yolda rüzgarsız havada 100-110 rahat yapar.
    Güvenli sürüş hızı max 70-80 km dir sonrası çok yorar.
    kızma kardeş doğrudur benim bindiğim makina yeniydi rodajda olduğu için gitmemiştir motora göre değişir ama arkadaşın yüzü pek gülmedi o motorlardan kitlemiş motoru 600 ytl yakın para yedirmiş ustalara sonra kelepir fiyata verdi bir başkasına o motordan çok zarar etmişti
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    bu modellerin kimsenin bahsetmediği büyük bir yönü var .Hadi bakalım kim bulabilcek .Bulana büyük ödül var

Dünyada en çok üretilen motosiklet modelidir.Honda nı ilk 50 cc liklerinden beridir 50 yılı aşkın süredir üretilmekte.
    hatta o honda 50 dünyanın en iyi 10 motosikleti arasında , discovery channle'da izlemiştim , motora manyak işkenceler yapıolar ama motor bozulmuyo .Sonra 5 katlı bi apartmandan aşağı salıyolar .motorcağız yere vurduktan sonra 3 defa daha havaya zıpladı (siz tahmin edin darbeyi). kontrağı açtılar ve Boş ışığı bile yanıyo hala.marşa bastılar ve tek marş yaptı makina .üzerine bindiler gitmek için,cantı yamuk olmasına rağmen gitmeye çalışıyodu
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu modellerin kimsenin bahsetmediği büyük bir yönü var .Hadi bakalım kim bulabilcek .Bulana büyük ödül var

hatta o honda 50 dünyanın en iyi 10 motosikleti arasında , discovery channle'da izlemiştim , motora manyak işkenceler yapıolar ama motor bozulmuyo .Sonra 5 katlı bi apartmandan aşağı salıyolar .motorcağız yere vurduktan sonra 3 defa daha havaya zıpladı (siz tahmin edin darbeyi). kontrağı açtılar ve Boş ışığı bile yanıyo hala.marşa bastılar ve tek marş yaptı makina .üzerine bindiler gitmek için,cantı yamuk olmasına rağmen gitmeye çalışıyodu

O dediğin testteki makina, Honda Innova, Yüzyılın motoru seçildi

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    19.000 km oldu olucak MAAŞALLAH

Hiçte düşmedim motordanda çok memnunum

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Cup alacaksanız Honda Innova diyorum 5 YTL ile 70-80 km yapıyorum

kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pampi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beklentilere bağlı.Yol yapmaktan zevk alırsan 100 de 1000 km de gider.
    Ben Kanuni Tigrina ile çok iyi bir cup modeli olmamasına rağmen 8-9 saat
    500-600 km yol yaptığım oldu.Ve 600 km yi 15 lt benzinle otobüsten ucuza gidebileceğin başka bir motosiklet de bulamazsın.

sen o zaman sınırları zorlamışşın bence şehir içi motoru

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    yukarda gözden kaçan eksi bi yönü var , bulabilcekmisiniz bakalım dedim ama kimse ilgilenmek istememiş galiba neyse o zaman ben yazayım bari
    bu modellerde silindir dikey pozisyonda değil yatay pozisyondadır .Anlaycağınız piston dikey pozisyonda değil yatay pozisyonda git-gel yapmaktadır .işte olayda burda .piston yatay olarak görev yaptığı için zamanla bir tek alt kısmını aşındırır ve silindirinde içine sadece alt kısımdan zarar verir .aşınmadan dolayıda pistonun üst kısmında ufak bi boşluk oluşur ve ordan yağı içeri almaya başlar ve ömrünü bitirir .bu yüzden bu makinaların çok nazik kullanılması lazım yoksa biraz zorlamada (bahsedilen made in china cuplar ise durum biraz daha ciddi) motoru kucağımıza alırız
    Saygılar ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    bu dediğin honda cub ve innova motorları için geçerli değil.. iyice araştır.. youtube da arama bölümüne "honda c90" yaz gerçekleri gör

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dediğin honda cub ve innova motorları için geçerli değil.. iyice araştır.. youtube da arama bölümüne "honda c90" yaz gerçekleri gör
    biliyorum , o modeli kenara ayırmak lazım.bu modelin silindir yapısında aşınma yapamıyo ama diğer modellerde durum bu .Hero Honda o kadar sağlam makinadır ama bu modelde bile çıkan silindiri elime alıp incelediğimde hep alttan aşındırdığını gördüm

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler